دامپزشکی: سوختگی گاومیش‌ها دیر اطلاع داده شد
۷۴۸۲۹۶
۳۰ تير ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۲
۷۸۳۸
مدیرکل دامپزشکی خوزستان گفت: موضوع سه رأس گاومیش که در هورالعظیم که به هر دلیلی دچار سوختگی شده بودند، دیر به دامپزشکی اطلاع رسانی شد.

خبرگزاری مهر: مدیرکل دامپزشکی خوزستان گفت: موضوع سه رأس گاومیش که در هورالعظیم که به هر دلیلی دچار سوختگی شده بودند، دیر به دامپزشکی اطلاع رسانی شد.

مصطفی کنارکوهی با بیان اینکه سوختگی حیوانات امری طبیعی و همواره در دامداری ها وجود دارد، به اعزام اکیپ درمان در اولین فرصت را برای انجام اقدامات درمانی به هویزه اشاره کرد و افزود: هر سه رأس گاومیشی که در آتش سوزی اخیر تالاب هورالعظیم دچار مشکل شده اند، خوشبختانه سوختگی سطحی داشته و به درمان ها جواب دادند؛ آنها روند بهبود را طی می کنند ولی با این حال تحت نظر هستند.

دامپزشکی: سوختگی گاومیش‌ها دیر اطلاع داده شد

مدیرکل دامپزشکی خوزستان با اشاره به رایگان بودن درمان گاومیش های سوخته شده تصریح کرد: تداوم درمان برای این گاومیش ها پیگیری می شود تا آنها به تولید برگردند.

کنارکوهی در پاسخ به مشکلات ایجاد شده ناشی از کم آبی برای دام ها بیان کرد: کم آبی تأثیرات بسیاری دارد و خوزستان همواره در حالت عادی هم تحت تأثیر شرایط بحرانی بوده و امسال که این وضعیت کم آبی پیش آمده مشکلات دوچندان می شود.

وی با اشاره به اینکه این تغییرات آبی پوست گاومیش ها و تولید آنها را نیز تحت تأثیر قرار می دهد، ادامه داد: وقتی ای. سی آب افزایش داشته باشد چون گاومیش های خوزستان آبی هستند، با هرگونه تغییر آب خصوصا شوری یا کمبود آب چار مشکل می شوند.

مدیرکل دامپزشکی خوزستان با اشاره به اینکه بخشی از تغذیه گاومیش ها از نیزارها و علف های حاشیه رودخانه است، گفت: به عنوان نمونه در پایین دست گیاهی به اسم محلی چولان داریم که غذای اصلی حیوانات اهلی هست ولی به دلیل تغییر آب و افزایش ای. سی در حال از بین رفتن است که این مسئله روی تغذیه و پوست گاومیش تأثیر می گذارد.

کنارکوهی یادآور شد: اگر گاوها به اجبار از آب شور استفاده کنند، دستگاه گوارش، تغذیه و سیستم ادراری آنها بهم می خورد.

وی با اشاره به اینکه ای.سی بالای آب حتی بر آبزیان هم تأثیر منفی گذاشته خبر داد: یکی از مزرعه های پرورش ماهی در آبادان که آب آن از بهمنشیر تأمین می شود و شوری آب افزایش داشته پرورش کپور ماهی که نیازمند آب شیرین هست را با مشکل مواجه و خسارت هایی به بار آورده و تلفات داشته است.

مدیرکل دامپزشکی خوزستان عنوان کرد: وضعیت دامپرورری و آبزیان به شدت به مخاطره افتاده و هرچند آبزیان در حوزه شیلات است ولی گزارش های لازم را در این خصوص مستند می شود.

کنارکوهی در پایان هشدار داد: سیستم ایمنی حیوانات و دام با این مشکلات کاهش و زمینه ساز بروز بیماری های زیادی می شود؛ با این وضعیت نه تنها کاری از دست ما برنمی آید بلکه فعالیت ها و ایمن سازی هایی که انجام شده را نیز تحت تأثیر قرار داده و برهم می زند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:08 - 1397/04/30
بمیرم من . حالا لازمه این تصاویر را بزارید ؟
Iran, Islamic Republic of
09:19 - 1397/04/30
تمام مشکلات بخاطر نفوذ افرادی بود که نمیخواستن سد در منطقه مسجدسلیمان ساخته شود یعنی حدود ده کیلمتر اگر بالا تر ساخته میشد این بحران اکوسیستم که ضربه بزرگی به خوزستان زده اتفاق نمی افتاد تمام لج بازی انها بخاطر مردم مسجدسلیمان بود اگر دولت بخواهد درست عمل کند باید از فتاح که وزیر بود تا معاونانش باید محاکمه شوند بخدا جرم انها از قتل هم بیش تر است چون تا زندگی وجود دارد اسیب این کار به هم به خاک اب وادم میرسد
Iran, Islamic Republic of
10:58 - 1397/04/30
اگر تمام وزیرها از پشت میزشان دست بکشن وبه تمام استانهای محروم و مشکل دار وشهرهای کوچک بزرک سر کشی کنند خیلی از مشکلات حل میشود !
Iran, Islamic Republic of
13:36 - 1397/04/30
دیگه حیواناتم توایران راحت نیستن ومردم وفقط فقط افغانی اینجاراحت منابع بودجه وشغلههمون مفت مجابی بخورن وبه ریشمون بخندن خاک برسرایرانی بی غیرت وبی عرش اخراج نکن باین بی تبی زیادخشکسالی وبیکاری وفقرنجومی بااین کم بودجگی درستل به هرایرانی بالای۳۰۰ملیون درسال ضررمیزنن
Iran, Islamic Republic of
16:34 - 1397/04/30
فرماندار منطقه اعلام کرد که سوختگی گاومیشها صحت نداره ولی الان تایید میکنند
ما که نفهمیدیم دروغگو کیه
ولی انچه مهمه دروغ کنتور نداره
Iran, Islamic Republic of
20:54 - 1397/04/30
بمیرم برای حیوانات زبان بسته آنها چه گناهی کردن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج