توضیحات احسان علیخانی درباره شایعات اخیر
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
سمپاشی امحا_1
لایکو_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
لایکو_3
اپیلاسیون نانا 3
سمپاشی امحا_3
کتاب لند_3
کتاب لند_4
سمپاشی امحا_4
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
لایکو_2
سمپاشی امحا_2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۷۴۸۶۳۶
۳۰ تير ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۵
۱۳۱۵۲
برنامه زنده «حالا خورشید» امروز شنبه 30 تیرماه میزبان «احسان علیخانی» مجری و تهیه‌کننده برنامه «ماه عسل» بود تا به حاشیه‌های پیرامون موسسه ثامن الحجج پاسخ دهد.

خبرگزاری فارس: برنامه زنده «حالا خورشید» امروز شنبه 30 تیرماه میزبان «احسان علیخانی» مجری و تهیه‌کننده برنامه «ماه عسل» بود تا به حاشیه‌های پیرامون موسسه ثامن‌الحجج پاسخ دهد.

بنا بر این گزارش، در ابتدا قرار بود این برنامه ساعت 16 روی آنتن برود، اما با تاخیر، ساعت 17:40 دقیقه پخش شد. ابتدا رشیدپور راجع به این تاخیر از قطعی برق گلایه کرد و در ادامه به موضوع مجوزهایی که به مؤسسات مالی و اعتباری داده می‌شود، اشاره و تاکید کرد که چه لزومی دارد نام مؤسسات مالی و اعتباری برگرفته از نام مبارک ائمه اطهار (س) باشد؟ این موضوع فقط به دین و مذهب مردم لطمه می‌زند.

وی در ادامه توضیح داد: این موسسه سال 80 با 6 میلیون و 200 هزار تومان سرمایه تاسیس می‌شود و از 86 با 87 میلیارد تومان سپرده به کار خود شتاب می‌بخشد و به 12 هزار و 300 میلیارد تومان می‌رسد. چگونه است که یک تعاونی در یک شهر تاسیس می‌شود و چگونه تبدیل به بانک با 500 شعبه در سراسر ایران می‌شود؟ در ادامه هم نام چند سلبریتی می‌آید که نام آنها باعث می‌شود نام دیگران زیر سایه نام اینها قرار گیرد.

توضیحات احسان علیخانی درباره شایعات اخیر

وی افزود: ارائه وام و تسهیلات و خرید اموال غیرمنقول برای بسیاری در این موسسه صورت می‌گیرد. آیا وزارت تعاون پیگیری نکرده که در این سال‌ها چه بر این موسسه گذشته است؟ منوچهر متکی حاضر به گفت‌وگو نشده و آقای مدیری نیز که صبح ثبت شکایت کرده، ولی احسان علیخانی اینجا حضور دارد.

در این برنامه علیخانی نیز عنوان داشت: هیچ وقت فکر نمی‌کردم لابه لای زندگی عادی خود نام خود را پیدا کنی که بشود «الف ـ ع» و چشمانت بیرون بزند که این چیست؟ من ابتدا خبر را در فضای مجازی دیدم. ما واقعا گوشت‌های قربانی جذابی هستیم که فوج فوج فحش و ناسزا بشنویم؛ در حالی که با یک تلفن ساده به مدیران تلویزیون مشخص می‌شود که چه اتفاقی افتاده است.

وی اظهار داشت: این اتفاق از این لحاظ خوب است که مخاطب بداند چرا قاطبه برنامه‌های تلویزیونی اسپانسری شده‌اند؟ ما سال‌هاست در تلویزیون داد زده‌ایم و فریاد کشیده‌ایم که شرایط این گونه نباشد. ما در دهه 80 برنامه اجرا می‌کردیم، ولی خبری از اسپانسر نبود؛ اما اسپانسرها از اوایل دهه نود وارد برنامه‌سازی در تلویزیون شدند. مخصوصا در برنامه‌های پرخرجی مانند سریال «پایتخت» که اسپانسر خرجش را داد. خیلی هم طبیعی است. مدیران تلویزیون هم با طرق مختلف فریاد زدند که این رویه اصلاح شود ولی این ماجرا ادامه پیدا کرد.

وی تاکید کرد: الان برنامه‌هایی که تولید بزرگ‌تری دارد، احتیاج به اسپانسر دارند. من از قضاوت‌ها و تعابیری که دیدم بسیار دلگیر و ناراحت شدم. تو برای مردم کار کرده‌ای، ولی یک بخشی حاضر نیستند لحظه‌ای تـأمل کنند. یک خبری بیرون می‌آید و تعبیرهای عجیب و غریب درست می‌شود. من سال‌هاست برای تلویزیون برنامه‌سازی می‌کنم.

علیخانی تصریح کرد: من یک حیثیت به نام مجری و یک حیثیت و شخصیت به عنوان تهیه‌کننده دارم که باید با 150 تا 200 نفر سروکله بزند تا برنامه تولید شود. از سال 91 که ما در کوچه و خیابان راه می‌رویم و می‌بینیم که یک موسسه 500 شعبه در سطح شهر دارد و نه من گسترشش می‌دهم و نه سهام‌دارش هستم. آنها پیشنهاد همکاری می‌دهند و بعد تحقیق و تفحص می‌شود از سوی تلویزیون و آنها بعد از استعلام می‌گویند که تو می‌توانی با این موسسه همکاری کنی.

وی افزود: شما بدون دریافت مجوز آیا می‌توانید روی آنتن، تبلیغ پشمک بکنید؟ قطعا نمی‌توانید. ما کارگروه و واحدی داریم که در سازمان مجوزها را اخذ می‌کند و پروانه آن را بررسی می‌کند. محال است که بتوان تبلیغی بدون مجوز در سازمان صداوسیما انجام شود. 6 برنامه از سال 91 ساخته شده است. 2 نیمه سیب تحویل سال 92، ماه عسل 92 که نقطه عطف برنامه‌های سال 92 به شمار می‌رود، هم بوده است. این در حالی است که مجوز این مؤسسه در سال 94 باطل شده است. من نه توهم توطئه دارم و نه هیچ چیز دیگری، ولی در 5 ماه اخیر این ماجرا بیشتر شده است.

در ادامه رشیدپور، بخش‌هایی از مصاحبه خبرگزاری فارس با ناصر کریمان مدیر گروه اجتماعی شبکه سه سیما را خواند و در ادامه علیخانی عنوان داشت: من چطور می‌توانم این مطلب را تک به تک به در خانه تمام خوانندگان شایعه ببرم تا این حرف را بشنوند؟

پس از آن نیز رشیدپور به توییت حسام‌الدین آشنا، مشاور رئیس جمهور با این مضمون (از شورای محترم نظارت بر سازمان صدا و سیما خواهیم خواست که موضوع رابطه مالی و تبلیغاتی گذشته و حال سازمان، شبکه‌ها و برنامه‌های مختلف را با موسسات مالی و اعتباری و پروژه‌های ساخت و ساز متخلف یا غیر مجاز در دستور کار قرار دهد) اشاره کرد و گفت: کاش اقای آشنای عزیز عضو هیات نظارت بر بانک مرکزی هم باشند. آنجا هم تذکر بدهند که آقا مجوز که می‌دهید پایش بایستید. من به اعتبار مجوز شما در این موسسات پول می‌گذارم نه به اعتبار تابلوهای الکی.

پس از آن علیخانی اظهارداشت: هیچکس به اندازه آقای آشنا از نزدیک با فضای رسانه آشنا نیست و بعد از ماه عسل 92 هم پشت صحنه ما آمدند و از ما تقدیر کردند. 6 مجموعه برنامه داشتیم که حساب و کتاب داشته و همه چیز آن چک شده و در ادامه آدم‌هایی داشتیم که طبق قرارداد مرتب و منظم با سازمان صداوسیما با ما کار کرده‌اند. این رقم 3 میلیارد تومان در 3 سال و نیم جهت برنامه‌ها خرج شده و اواخر دوران آقای ضرغامی به ما گفتند که دیگر تبلیغ این موسسه نشود و دیگر نشد.

وی افزود: یک باشگاه ورزشی با شبکه سه مذاکره کرده بود که چون شبکه 3 ورزشی است ما با شما همکاری داشته باشیم و این اتفاق افتاد، ولی سال بعد اطلاع دادند که دیگر به هیچ وجه مطرح نشود و نشد. کاشکی روزنامه شرق که هیچ گلایه‌ای از آن ندارم و امیدوارم تمام معوقات را پیگیری کند، با مدیر شبکه، مدیر گروه و یا تلویزیون تماس می‌گرفتند. در طول 3 سال و نیم هزار و 200 نفر در این پروژه‌ها کار کرده‌اند.

به گزارش فارس، پس از آن رشیدپور به مشکلات اقتصادی اخیر جامعه اشاره کرد و اظهار داشت: جلوی اسم 2 سلبریتی فقط 6 میلیارد مطرح شده ولی مابقی اسم‌ها که قرار نیست ما بدانیم که هستند، بیش از 100 میلیارد دریافت کرده‌اند. به نظر شما چیزی پشت پرده است؟

علیخانی نیز تاکید کرد: ما سال‌هاست کنار مردم قد کشیده‌ایم و بزرگ شده‌ایم، ولی من هیچکس را مقصر نمی‌دانم اما این اسم‌ها جذاب است. من با گرفتن وام مشکلی ندارم و هرکسی مشکلی دارد، اما من تا به حال حتی هزار تومان حتی از صندوق و مسجد و هیات هم وام نگرفته‌ام؛ چه برسد به موسسه و بانک و ...

تهیه‌کننده ماه عسل در ادامه گفت: ما 2 مرجع داریم در این حوزه که یکی تلویزیون است و در حال کار کردن است و مو را از ماست می‌کشد. پول ندارد ولی تا دلتان بخواهد کارشناس دارد و دیگری نیز مراجع قانونی است. هیات عظیمی برای حساب و کتاب وجود دارد. چرا ما باید این قدر ساده باشیم که اینطوری فکر کنیم؟ تمام اسناد و مدارک در تلویزیون موجود است. این اسپانسر عزیز تعهد می‌کند که به مهمانان برنامه هدیه بدهد.

وی افزود: آدم متاثر و غمگین می‌شود و بحث پررو بازی نیست. مردم به خاطر مسائل اقتصادی این خشم و بغض را دارند و منتظرند که فلانی این طور شد و دیگری نیز. من اصلا تفاوت این بانک‌ها و موسسات را نمی‌دانم. اگر کسی بخواهد کار خلاف کند در پستو انجام می‌دهد نه اینکه دستش را بگیرد و بیاورد روی آنتن. ما حتی بدون مجوز نمی‌توانیم یک سبزی فروشی بزنیم. از سال 95 تمام پرونده‌های مالی در حال شفاف‌سازی است.

به گزارش فارس، پس از تنفسی کوتاه، «علی خضریان» فعال رسانه‌ای مهمان برنامه حالا خورشید شد و در سخنانی گفت: ما وقتی دچار آسیب می‌شویم که «شفافیت»، جناحی و سیاسی می‌شود.به عنوان مثال ما به عنوان آدم‌های عادی حتی اگر فلافلی بزنیم بساطمان تا بعد از ظهر جمع خواهد شد اما چطور می‌شود که این مبالغ هنگفت جابه‌جا شده و کسی هم متوجه نشده و پیگیری هم نکرده است؟

وی ادامه داد: نکته قابل توجه این است که ما در حوزه نظارت در بانک مرکزی در دولت گذشته و این دولت از افرادی استفاده کرده‌ایم که هیچ تخصصی در این حوزه نداشته‌اند.مثلا طرف مترجم زبان انگلیسی بوده و یا تحصیلات غیر مرتبط دیگری داشته است. یا اینکه کسی که در حوزه نظارتی بانک مرکزی است وقتی بازنشسته می‌شود، رئیس هیات مدیره بانک نیمه دولتی می‌شود. آن هم هیات مدیره‌ای که اعضای آن را قبلا خودش تایید کرده و حالا آنها هم او را گذاشته‌اندرئیس هیات مدیره.

خضریان تصریح کرد: چه اتفاقی افتاده که از ۱۲ هزار میلیارد تومان پول مردم این ریخت و پاش‌ها شده و موسسه تحت نظارت بانک مرکزی چه سرنوشتی پیدا کرده است؟ اگر یک نفر از ما بخواهد پایش را کج بگذارد قوه قضاییه جد و آباد ما را جلوی چشممان می‌آورد اما چه اتفاقی می افتد که ۱۰ تیر ۹۳ اعلام می‌شود که موسسه منحل شود اما بعد از جلسه اعلام می شود که ظرفیت‌های جدیدی برای این موسسه ایجاد شود؟ از آن زمان خیلی‌ها از سال ۹۳ پولشان را به این موسسه ریخته‌اند. اگر همان موقع و همان سال انحلال اعلام شده بود دیگر این همه مشکلات وجود نداشت تا سال ۹۶ که در نهایت انحلال این موسسه اعلام شده است.

وی در پایان گفت: با مسئولان بانک مرکزی چه در گذشته و چه در حال حاضر باید بدون نگاه جناحی برخورد شود. به سه دلیل. اول اینکه پول مردم خورده شده است. دوم اینکه با آبروی جمهوری اسلامی بازی شده و سوم اینکه با آبروی اهل بیت (س) بازی شده است.

همچنین احسان علیخانی در پایان سخنان خود گفت: اگر می‌خواهیم این مشکلات حل بشود باید موضوع اسپانسر حل شود و تا زمانی که اسپانسر در برنامه های تلویزیونی حضور دارد، این مشکلات هم حضور خواهد داشت. خواهش من از تلویزیون و مراجع قضایی و نظارتی این است که این موضوعات را پیگیری کنند و به مردم اعلام کنند. ما سالها طول کشیده است تا ذره ذره این سرمایه کنار مردم بودن را کسب کرده‌ایم، جوری نباشد که این اعتبار به راحتی از بین برود.

رشیدپور نیز در بخش پایانی برنامه عنوان داشت: من هم منتظرم که به زودی یک پرونده علیه حالا خورشید پیش بیاید چون در این برنامه حرف‌هایی می‌زنیم که به مذاق برخی خوش نمی‌آید اما ما تا آخر ادامه می‌دهیم و شفاف‌سازی حق همه مردم است و ما مطالبات مردم را پیگیری خواهیم کرد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 29
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:22 - 1397/04/30
ای کاش همیشه اینجوری شفاف سازی شه
France
21:28 - 1397/04/30
احسان جون تو هم قهوه ای شدی رفت
Iran, Islamic Republic of
21:55 - 1397/04/30
ای چپاولگران مال مردم !!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۳۱
متعجبم داداش یه قضیه ای تمام نشده تا وقتی نتیجه درست اعلام نشده قضاوت کردن گفتن جمله ی(مال مردم خور) تهمت به حساب می آید به یکدیگر تهمت نزنیم تا مشخص شود مطمئن باشید چهره های رسانه تا آخر میروند و آن اشخاصی هم که 50 میلیارد و 100 میلیار گرفته اند مشخص خواهند شد
Iran, Islamic Republic of
22:01 - 1397/04/30
تمام این شایعات به خاطر اینه که ذهن مردم از وضعیت جامعه و از اختلاسهای کلان اقازاده ها دور کنن. مرگ بر غارتگر
Iran, Islamic Republic of
22:16 - 1397/04/30
خدالعنتتون کنه چه زندگی هایی باتبلیغ. تو ازهم پاشید
Iran, Islamic Republic of
22:18 - 1397/04/30
چه شبهایی ماه رمضان پای برنامه ماه عسل اشک واقعی کردیم. دبگه هیچ وقت به حرفهایی که علیخانی میزنه اعتماد نمیکنیم
پاسخ ها
جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۳۱
بخدا راست میگی همه شان سلطان دروغ و ریا هستند.
Iran, Islamic Republic of
22:34 - 1397/04/30
من چندین بار حرفم رو گفتم اما برترینها سانسور کرده .
علیخانی تو دزد بیت المال نیستی اما شک نکن جیره خوار قهاری هستی !
Iran, Islamic Republic of
22:37 - 1397/04/30
خدا لعنت کنه باعث بانی این دزدی ۱۲ هزار ملیاردی آخه چرا یکی نداشته باشه میوه بخره یکی این پول حق مردم چرا باید از فقر بمیرم حقمون بخورن آخه تا کی دزدی تا کی چرا مسول نداره کشور
Iran, Islamic Republic of
22:40 - 1397/04/30
مهران مدیری واحسان علیخانی بیگناه راسپرکردن تادزدان کثیف بیت المال ودانه درشتهاکه سالهاست قراره اسمشون علنی بشه ولی نشده ونخواهدشدراحت وآسوده باشن.
این بازی کثیف فقط وفقط بخاطرمنحرف کردن اذهان عمومیست
هرچندکه امروزاکثریت مردم ماآگاهترازگذشته هستندوفریب این بازیهای کثیف رانخواهندخورد.
Iran, Islamic Republic of
22:57 - 1397/04/30
اگر یکی بقالی بزنه ، فردا از چند جا میان و مجوز و مدرک میخوان
چجوری موسساتی بوجود میان ، که پول مردم رو بالا میکشن ، کسی هم جوابگو نیست
یا مردم بخوان پنج میلیون وام بگیرند ، چند تا ضامن معتبر میخوان ، ولی یک نفر بدون ضامن و وثیقه و سند چندین میلیارد وام بر میداره ، بعدا هم اقساطش رو پرداخت نمیکنه و راست راست میگرده
بخدا ظلم و دروغ همیشگی نیست ، سیلی که راه بیفته دودمانتون رو به باد خواهد داد
Iran, Islamic Republic of
22:57 - 1397/04/30
با این حرفهای بی پایه واساس نمیتوانی شاهکارتونو ماست مالی بکنی درست از زمانی که پای اسپانسر به تلویزیون باز شد زدو بندها بین شماها شروع شد
Iran, Islamic Republic of
22:57 - 1397/04/30
بالاخره ماه پشت ابر نمی ماند آقای عالیخانی
United States
23:45 - 1397/04/30
بله دیگه با این حرفها هم خودشو تبرئه می‌کنه ، ای روتو برم آدم بنجل دوزاری چجوری این صدا و سیمای میلی مردم رو هالو حساب می‌کنه ( بلا نسبت مردم )
Iran, Islamic Republic of
00:12 - 1397/04/31
فقط یه چیزو میدونم که ماکارگرا ماکه سرامون پله ای شده برای بالا ایستادن این سران وسلبریتی ها بدبخت وبیچاره ایم.ولی چرخ وفلک میچرخه.شهر زیباییه:نردبان این جهان ما ومنیست/عاقبت این نردبان بشکستنیست/لاجرم هرکه بالاتر خواهد نشست/استخوانش سخت تر خواهد شکست.
United States
00:37 - 1397/04/31
خخخ.. خودتونید ... کلمه مردم مردم مردم خوب وسیله ای هستش برا شما.. ولی بدونید مردم خر نیستن.. تف تو ذات بد ذاتتون اگه دروغ گفته باشید
Iran, Islamic Republic of
01:22 - 1397/04/31
اینها از بیت المال میخورن نفرین خداوند بر احسان و امثالش
Iran, Islamic Republic of
01:23 - 1397/04/31
نفرین خداوند بر احسان که حق بیت المال میخوره
Iran, Islamic Republic of
06:45 - 1397/04/31
از نام امامان استفاده میسود که اعتماد مردم را جلب کنند بعد یدفعه همه را بالا بکشند
Iran, Islamic Republic of
08:16 - 1397/04/31
من متوجه منظور رشیدپور نشدم
یعنی چون کسانی صد میلیارد خوردن و بردن نباید به شش میلیارد سلبریتی های محترم حساسیت نشون داد؟
Iran, Islamic Republic of
11:50 - 1397/04/31
اصلا به هیچکدوم از سوالا جواب نمیداد...سوال یه چیز بود جواب یه چیز دیگه نمیدونم چطوری جرات میکنی میای جلو این همه آدم اینطوری دروغ و چرت و پرت میگی والا خوب دل و جراتی داری
Germany
13:13 - 1397/05/06
دروغ میگه گدا گشنه همشون سر وته یک کرباسند این هم سیاه بازیه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_3
بهمن پور_داخلی4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_2
بهمن پور_داخلی2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کیان برنا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت _فوتر
فنی آتل_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
تدبیرکالا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
آیلین_فوتر کاشت ابرو
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر بلفارو
کیان برنا_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر