ارز حاصل از صادرات ۴۶۰ کالا به سامانه نیما می‌رود
۷۵۱۱۲۱
۰۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۵
۸۳۷۴ 
رییس سازمان توسعه تجارت اعلام کرد که برای جلوگیری از احتکار مواد اولیه، مقرر شد ارز حاصل از ۴۶۰ قلم کالای صادراتی بدون توجه به شخص یا نهاد صادرکننده، به سامانه نیما تحویل داده شود.

خبرگزاری ایسنا: رییس سازمان توسعه تجارت اعلام کرد که برای جلوگیری از احتکار مواد اولیه، مقرر شد ارز حاصل از ۴۶۰ قلم کالای صادراتی بدون توجه به شخص یا نهاد صادرکننده، به سامانه نیما تحویل داده شود.

اعضای کمیسیون توسعه صادرات اتاق ایران در تازه‌ترین نشست هم‌اندیشی خود میزبان مجتبی خسروتاج، رئیس سازمان توسعه تجارت بودند تا پاسخگوی مشکلات فعالان اقتصادی باشد. نحوه تعامل صادرکنندگان بخش خصوصی و دولت در تحریم‌های پیش‌رو از جمله مهم‌ترین محورهای برگزاری این نشست بود.

ارز حاصل از صادرات ۴۶۰ کالا به سامانه نیما می‌رود

در این نشست خسروتاج با تأکید بر لزوم تعامل دولت و بخش خصوصی در رابطه با موضوع اعزام رایزنان، بیان کرد: اعزام رایزن افتخاری منوط به تعریف حدود اختیارات و مسئولیت‌های رایزن توسط وزارت امور خارجه است.

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت با انتقاد از عملکرد دولت در اطلاع‌رسانی، این موضوع را از مهم‌ترین عوامل سردرگمی تجار و بازرگانان در شرایط فعلی دانست.

رئیس سازمان توسعه تجارت در پاسخ به انتقاد فعالان اقتصادی از احتکار برخی مواد اولیه مورداستفاده در تولید داخل به‌خصوص مواد پتروشیمی که با هدف کسب سود از صادرات انجام می‌شود اما نتیجه‌ای جز تعطیلی بنگاه‌های تولیدی ندارد، گفت: بر اساس بخشنامه مقرر شد ارز حاصل از ۴۶۰ قلم کالای صادراتی، به سامانه نیما تحویل داده شود.

به گفته خسرو تاج، این بخشنامه اقدامی برای مواجه با احتکار مواد اولیه و مشکلات تولید صادر شده است.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج