ربیعی: با پدیده «بیکاران شیک» مواجه هستیم
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۷۵۱۵۵۸
۰۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۷
۷۴۹۶
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امروز با پدیده «بیکاران شیک» مواجه هستیم؛ افراد بیکاری که حاضر به مهارت آموزی نیستند و از سوی خانواده تامین مالی می شوند.

خبرگزاری ایرنا:  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امروز با پدیده «بیکاران شیک» مواجه هستیم؛ افراد بیکاری که حاضر به مهارت آموزی نیستند و از سوی خانواده تامین مالی می شوند.

«علی ربیعی» روز شنبه در آیین اختتامیه هجدهمین دوره از مسابقات ملی مهارت با انتقاد از شیوه مدرن شدن جامعه گفت: «کج و بد» مدرن شدن سبب شد تا مفهوم استخدام با شغل تغییر کند و مهارت آموزی به حیطه فراموشی سپرده شود.

ربیعی افزود: این روزها استخدام و رسیدن به یک منصب، مفهوم خوشبختی محسوب می شود و دیگر کسی داشتن مهارت را مایه مباهات نمی داند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: نیروی انسانی بی مهارت، نمی تواند ارزش افزوده خلق کند در حالی که امروز در تربیت نیورهای تکنسین (کاردان فنی تجربی) مشکل داریم.

وی با انتقاد از اینکه در گذشته توجهی به مهارت آموزی نشده است، افزود: «امروز در جامعه به وفور تئوریسین داریم و مردم در همه زمینه ها از ارز گرفته تا طلاق فلان هنرمند صاحب نظرند اما در حوزه تکنسین، کسی حرفی برای گفتن ندارد».

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با یادآوری اینکه در سال های گذشته نتوانستیم سازمان فنی و حرفه ای را گسترش دهیم، تاکید کرد: اگر بخشی از تولید ناخالص داخلی را صرف تولید تکنسین نکنیم، نمی توانیم به رشد کافی برسیم.

ربیعی در ادامه با اشاره به شرایط اقتصادی کشور اظهار داشت: در دوره ای که دشمنان روحیه ملی ما را هدف قرار داده اند، باید قدرت ملی را در کشور افزایش دهیم.

وی یادآور شد: مشکلات در همه ادوار بوده و ما هر سال با چالشی روبرو بوده ایم، اما سرنوشت جوانان و آینده کشور مهمترین موضوعی است که ذهن ما را درگیر می کند.

ربیعی افزود: برنامه نداشتن برای دو نسل آینده شاید یکی از اشکالات باشد اما تلاش داریم تا سیاست گذاری های خود را به سمت برنامه ریزی مناسب برای نسل آینده هدایت کنیم.

وی یادآور شد: مشکلات امروزی تنها دغدغه ما نیست بلکه شرایط زندگی برای نسل های آینده در دنیایی پرتلاطم، از مسائل جدی است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: 23 میلیون نفر نیروی کار داریم که می توانند 55 میلیارد ساعت فعالیت داشته باشند؛ اگر بتوانیم انسانهای دارای روحیه و دانش و مهارت مناسب داشته باشیم، شاهد پیشرفت در ابعاد مختلف خواهیم بود.

ربیعی با اشاره به پرداخت وام اشتغال روستایی نیز گفت: با پدیده روستاییان بی مهارت مواجه شده ایم و به دنبال توزیع تسهیلات برای اشتغال در روستاها هستیم.

وی افزود: مهارت به معنای سواد انجام کار است و برای مهارت آموزی باید به سمت مردم برویم و منتظر نمانیم تا آنها برای مهارت آموزی به سمت ما بیایند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 18
در انتظار بررسی:0
Czech Republic
15:25 - 1397/05/06
بیکاران شیک همان زالو زاده ها هستند فرزندان مسولین
پاسخ ها
یوناس حقی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۶
شما فک کن این بیکاران شیک رو چه کسانی تربیت کردند ؟!
شما تازه فهمیدی همچین گزینه هایی داریم ؟؟
همه در همه نظامهای اموزشی میدانستند !!!!
میدونی چرا فنی حرفه ای داشتیم ؟
میدونی چرا علمی کاربردی داشتیم ؟
میدونی چرا کاردانش داشتیم ؟
پس همه میدونستن ، ولی هیچکس نتونست برنامه ای درست و کاربردی ارایه بکنه !!!! حرف که کار نمیشه ..........
دروغگو
United Arab Emirates
۰۴:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۷
جناب وزیر محترم ربیعی ضمن سلام و خسته نباشيد بحضور شما یک راهکار شیک برای بیکاران شیک دارم که به شما پیشنهاد میکنم، با توجه به این همه گرامی مسلم است که سوءاستفاده گر نیز زیاد میشود. اگر در هر شهر به فراخور جمعیت و وسعت افرادی را جهت کنترل وضع بازار بکار بگمارید و به همان تعداد یواشکی استخدام تا آن تعداد را زیر نظر داشته باشند و مجدد به همان تعداد افراد که آن دو گروه اولی را در هر شهر بکار بگمارید اولاً مطمئن مشکل بیکاران شیک و نا شیک برطرف شده و از طرفی برای شیک پوش های بیکار میتوانند همچنان شیک پوشیده بکار خود ادامه دهند افتخار نیز می کنند این راهکار رایگان را برای شما ارائه نمودم چون حقیقت را گفتید حال خود دانی،
Iran, Islamic Republic of
15:26 - 1397/05/06
حالا شما اونایی که مهارت دارن رو سر گار ببرید بقیه پیشکش
Iran, Islamic Republic of
15:38 - 1397/05/06
بيكاران خيلي شيك هم داريم ،
Iran, Islamic Republic of
15:55 - 1397/05/06
بابا کار بیل کلنگ هم گیرمون نمیاد چی میگی تو؟
Iran, Islamic Republic of
16:07 - 1397/05/06
جناب وزیر بیکاران شیک در قبال رانت و فسادهای خیلی شیک وابستگان مسئولین کشور پدیدار شدند بیکاران شیک در پی قوانین من در بیار شیک زائده شدند بیکاران شیک در پی مسئولین شیک که از آمار بیکاران غیر مطلع هستند بوجود آمدند
Iran, Islamic Republic of
16:07 - 1397/05/06
دقیفا همنطوره جوانای ما بشدت زیاده خواه وبیرتحرک وبی اسعتداد هستن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۷
برو بابا
Iran, Islamic Republic of
16:38 - 1397/05/06
مردک خانواده مجبور به تحمل فرزندان بی کارش هست ...نمیتونه ک سرش رو ببره...و تامین مالی هم امثال بچه های شما هستند که در خارج بی ام و سوار میشوند و کیف 3000دلاری دست میگیرند و از ژن خوب خودشان قصه ها دارند .حالمان از طرز فکر امثال تو بهم میخورد که همه را مضحکه دلقکی خودتان کرده اید...
Iran, Islamic Republic of
16:51 - 1397/05/06
یک انسان در این کشور به دنیا میاد و از کودکی مو به مو مراحل آموزشی این کشور رو می گذرونه تا به مراحل بالاتری میرسه و پس از سالها آموزش و صرف وقت و هزینه و گرفتن مدارک گوناگون آماده ورود به بازار کار میشه ولی کاری برای این بشر وجود نداره و عاقبت مجبور میشه به کاری دست بزنه که با تخصص های آموزشیش متفاوته اگر گیرش بیاد حالا شما میفرمایید جامعه حاضربه یادگرفتن و آموزش فنی نیست باید دیدکه حکومت چطوری وقت و هزینه ای جامعه رو صرف آموزش های بلا استفاده در این سیستم آموزش تلف میکنه .
Iran, Islamic Republic of
17:17 - 1397/05/06
خودت هم بیکار شیک هستی
Iran, Islamic Republic of
17:56 - 1397/05/06
اقای وزیرکارشماخودتون گفتین اگه این افغانیابرن مشکل معضل بزرگ بیکاری حل میش وجرم وجنایت فسادناامنی ناامیدی نارضایتی بی ابی خوب بندازین بیرون شایداینهابهشون خوش میگذرنرن مستاجرمهلتش تمام بش صابخانه میندازبیرون مخصوص به صرف وارزان باش وگرنه۱۰۰سال سیاه هم نمیرن وهمچنین وقتی وزیرکاراستیضاح کردمجلس بانفرات زیاداخطاروکارت زردگرفت بارای بالاونمایندگان گفتن یعنی چی که بیش از۴ملیون شغل افغانیا فقط توکارساختمانی اشغال وبیکارکردن وچندبرابران توشغلهای دیگه اشغال کردن واین تعدادافغانی درسال به هرایرانی بالای۳۰۰ملیون تومان ضررمیزنن وهمچنین این شغلهایی که اینهامشغولن همه بااب انجام میش مثل ساختمانی دامداریها باغبانیهاکشاورزی تولیدیها میوه فروشیها....واینهادرروزبالای۹میلیاردلیتراب مصرف میکنن وقتی سیب زمینی۵۰لیترو وپیاز۳۰لیترو۱عددش مصرف دارن و۱کیلوگندم۳۰۰لیتروگوشت۸۰۰لیترخوب اینهاببنیدچقدراب مصرف میکنن وجبران ناپذیروبااین بی ابی زیادایران کشورخشکیه نبایدکشاورزی کنه هم وطنان ازبیکاری وفقرمجبورن واگه افغانیابرن ایرانیابرمیگردن توشغلهای خودشون که به حق اقای وزیرکاربه اینهاکارندین خودشون میرن
Iran, Islamic Republic of
19:00 - 1397/05/06
توکه هیچ کاری ازت برنمیادبیابک کاربکن ازافغانستان سفارش لباس براشون بده ازشیک پوشی درشون بیارالبته کاش بتونی ازلحازاقتصادی هم مثل افغانیهاشون کنی دردمسولین افغانستان به جون بعضی ازمسولین مابزنه
Iran, Islamic Republic of
20:20 - 1397/05/06
وقتی که از تکنسین واز استاد کار کارگر یا کارگر ماهر بیرون میآید و حتی کارگر محض تلقی می شود بهتر از این نمیشود بسیاری از مردم عزیز وشریف با وجود گذراندن و زحمات وتجربهیات فراوان در طی سالیان متمادی به چشم کارگر شناخته میشوند این مقوله فقط از چشم مردم نیست بلکه از دید دولتیها و مدرک گرایان بیشتر بروز داده شده است متاسفانه و متاسفانه
Iran, Islamic Republic of
21:02 - 1397/05/06
امروز فنی حرفه ای در کشور ما در حد رفع مسئولیت است واموزشهای سطحی ،اموزشهای ارائه شده هم فقط خدماتی است،مااحتیاج به اموزش مشاغلی مثل ساخت قطعات ماشینها ،فرشبافی ،نجاری ،ریخته گری ،غذایی ، کشاورزی مدرن ،تهیه مواد بهداشتی وکلا کارهایی که جنبه تجاری در داخل وخارج را داشته باشند .
Iran, Islamic Republic of
21:28 - 1397/05/06
هر وقت اسمی ازاین ربیعی میاد حالم به هم میخوره چون آدم چرن
Iran, Islamic Republic of
00:35 - 1397/05/07
اقای ربیعی شما صدایت از جای گرم می اید با این گرمای سوزان پسر.من مدرک مهندسی الکترونیک‌ دارد مدرک فنی حرفه هم دارد عملی هم امورات برق ساختمان ونسب دوربین‌های مدار بسته‌ را هم انجام می دهد ونسب درهای کر کره ای را عملان اموخته اما کار در اختیار شرکت‌های است و درصورت همکاری چنین افرادی اجرت انها هزینه ایاب وذهاب نمی شود اقای ربیعی شما همه چیز را روی کاغذ می بینی اگر دو فرزند بیکار می داشتی و در جایگاه پدر بیکاران می بودی ان وقت حال ما را می دانستی و.........
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_1
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_4
فرش تارنگ_2
فرش ریحان 2
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
فنی آتل_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
قالیشویی بانو_فوتر2
شفا_فوتر
فنی آتل_فوتر
کالابرد_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
استیل رگال_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر