دفاع بهمنی از دوران ریاستش بر بانک مرکزی
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۷۵۲۵۳۳
۰۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۴
۷۱۰۱
رییس اسبق بانک مرکزی ضمن دفاع از عملکرد خود در دوران مسئولیتش گفت که ساماندهی موسسات اعتباری در آن دوره آغاز شده و به دلیل تغییر دولت ناتمام مانده است.

خبرگزاری ایسنا: رییس اسبق بانک مرکزی ضمن دفاع از عملکرد خود در دوران مسئولیتش گفت که ساماندهی موسسات اعتباری در آن دوره آغاز شده و به دلیل تغییر دولت ناتمام مانده است.

محمود بهمنی با اشاره به وضعیت موسسه ثامن‌الحجج، گفت: این موسسه خیلی قبل‌تر از دولت فعلی و دولت قبل فعالیت می‌کرد و فکر می‌کنم آغاز فعالیتش در دهه 70 بود.

ما در دولت قبل ساماندهی موسسات را شروع کردیم و تا 96 ـ 97 درصد آنها را ساماندهی کردیم به این ترتیب که هر موسسه‌ای 20 تا 30 موسسه دیگر را جمع می‌کرد و پول‌هایشان را می‌داد و خودش جایگزین می‌شد، ما هم می‌گفتیم از نظر مالی قوی است و می‌شود به آن مجوز داد.

وی افزود: در آن زمان موسسه ثامن‌الحجج 23 موسسه را جمع کرد و ما از آن تشکر کردیم ولی این ساماندهی ناقص ماند. الان هم پنج شش موسسه است که یک موسسه با سرمایه بالاتر باید آنها را جمع کند تا بتواند به عنوان یک موسسه مالی یا بانک فعالیت کند.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: در آن زمان ما 1700 تعاونی اعتبار داشتیم که وزارت تعاون به آنها مجوز داده بود نه بانک مرکزی و خیلی از آنها هم جمع شد و می‌رفت که تمام شود اما اتفاقی که افتاد این بود که عمر دولت کفاف کار ما را نداد.

بهمنی با بیان اینکه موسساتی مثل آرمان، توسعه و ثامن مربوط به سال 70 هستند و هنوز ساماندهی نشده‌اند، ادامه داد: برای ساماندهی شرایطی وجود دارد مثلا یک بانک باید 4000 میلیارد تومان و یک موسسه اعتباری باید 300 میلیارد تومان بیاورد.

به هر حال این موسسات وجود داشتند و شاید میلیون‌ها سپرده‌گذار هم داشتند، نمی‌شود آنها را ضربتی جمع کرد، باید جواب مردم را می‌دادیم و ناچار بودیم آنها را به گروه‌های قوی‌تری محول کنیم تا دولت متحمل این زیان نشود. در آن دوره ما یک ریال هم بابت این موسسات هزینه ندادیم.

وی با بیان اینکه نباید اجازه داده می‌شد موسسات مالی سودهای 38 و 40 درصد بدهند، گفت: هر دوره شرایط خاص خود را دارد. اینها بخشی از پول‌ها را ملک خریدند به امید اینکه هر سال 30 تا 40 درصد بالا برود اما سه سال افزایش قیمت اتفاق نیفتاد و در مقابل آنها سه سال سود 30 درصد دادند.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین گفت: موسسات مالی در حالیکه داشتند ورشکسته می‌شدند آزادانه نرخ‌های بالاتری را ارائه دادند تا ورشکستگی‌شان را به تاخیر بیندازند. در دوره ما نرخ‌ها پایین‌تر و حدود 14 تا 16 درصد بود و ما نظارت کامل بر آنها داشتیم.

در یک دوره اجازه داده نشد بیش از 16 درصد سود دریافت شود اما یک دوره شرایط ایجاد شد که آنها 40 درصد سود بگیرند، ما نباید اجازه می‌دادیم کار به اینجا کشیده شود.

بهمنی ادامه داد: در دوران ما هم سکه می‌خریدند ولی با اعمال سیاست‌هایی سکه به زیر قیمت فروش رسید و مردم فیش‌ها را پس دادند و پول‌هایشان را گرفتند چرا که برایشان به صرفه نبود، اگر هم سکه گرفتند بابت هر کدام 50 هزار تومان با احتساب ارزش افزوده ضرر کردند لذا برایشان عاقلانه نبود.

وی درباره وضعیت تورم در دولت گذشته نیز گفت: تورم به معنی کاهش ارزش پول ملی است. در دوره ما یعنی آخرین دوره سال 91 تورم به 30.5 و نقدینگی به 30.8 رسید ولی کارخانه‌ها تعطیل نشد، ممکن است ما تورم را به صفر برساینم ولی چیزهای دیگر را از دست بدهیم لذا باید نقطه بهینه را انتخاب کنیم. اگر اشتغال و تولید باشد و تورم معقولی هم وجود داشته باشد مشکلی ایجاد نخواهد شد.

رییس اسبق بانک مرکزی درباره درآمدهای نفتی در دولت پیش هم اظهار کرد: در آن دوره فروش نفت به 700 هزار بشکه با قیمت هر بشکه 110 تا 115 دلار رسید و در واقع درآمد نفتی به یک سوم یعنی حدود 70 میلیارد دلار رسید اما الان دو میلیون و 650 هزار بشکه نفت فروخته می‌شود که حتی با احتساب بشکه‌ای 50 دلار، درآمد ما بیش از آن دوره یعنی چیزی حدود 130 میلیارد دلار است.

بهمنی در پایان گفت: من نه تنها از عملکرد بانک مرکزی در دوره قبل دفاع می‌کنم بلکه معتقدم خداوند به ما کمک کرد و من هر چه فکر کردم آیا بهتر از این می‌توانستم عمل کنم به نتیجه نرسیدم.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 33
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:52 - 1397/05/08
کی میگه ماست من ترشه....
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۸
اب که سربالا برود.......
جراح پولی و اقتصادی
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۸
جناب بهمنی به شما بگم اولین موسسه قرضالحسنه در اواسط دهه هفتاد با نام موسسه بسیجیان شروع شد ولی بانک مرکزی یارای مقابله یا مخالفت با آن را نداشت، پس از آن موسسه های دیگر سر از زیر خاک برآوردند باز بانک مرکزی نه قدرت و توان مخالفت با این موسسه ها را داشت و نه شفاف در یک مقطع از طریق صداوسيما حقیقت را به مردم گفت، چون این موسسات کمر اقتصاد مملکت را شکستند و بانک مرکزی هرچند قوانین را رعایت میکرد اما این موسسه ها پایبند هیچی نبودند و ریاست بانک ملی در کل دوره ها قادر به جلوگیری نبود هیچ اعلام خلاف این موسسه ها را نمیکرد که باعث یک اقتصاد بیمار چند نرخی گشت و یک شبه ده ها نفر مبلیاردر شدند و اقتصاد مریضی ماند و بامک مرکزی که دیگر قادر به درمان آنان هم نميشد اینکه رو شد چند موسسه و شاندیز اعلام ورشکستگی کردند که مردم چند درصدی متوجه شدند اما بانک مرکزی دیگر خود بیمار شده بود که الان نیز همین است یعنی حدود سی سال بانک مرکزی بيمارشده ادامه میداد البته سودجویان و بازاریان و سرمایه داران عمده بی تقصیر نبودند الان هم اگرچه بانگ مرکزی مستقل عمل کنند بیشتر در منجلاب فرو می رود،
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۸
این روندی که سیف پیش گرفته بود ادامه روند همین است که اینجوری از خودش تعریف کرده , متاسفانه چون هیچ کسی با این آدم اون زمان برخورد نکرد الان از آب گل آلود میخواد ماهی بگیره
بدون نام
United Kingdom
۲۰:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۸
الان ایشون دارای قویترین زنجیره صرافی در سرتاسر ایران هستند وعده رساندن دلار به هزار تومان تا روزی که ۴۰۰۰ تومان شد در زمان احمدی نژاد از وعده های هر روزه ایشون بود خالی بند مثه مموتی لعنت به اون دولت و این دولت
Germany
17:54 - 1397/05/08
همه تان یک کرباس هستید یکی از یکی بدتر
پاسخ ها
فرشاد
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۸
احسنت.....از ماست که بر ماست
فرهاد
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۸
احسنت، تبارک الله، خجالت خوب چیزی هست.کم نیاورید ای مسئولان!!!!
ذره ای هم قبول ندارید اشتباه داشته اید.کاش واسه یک لحظه خودتان را جای کارگر و کارمندی قرار می دادید که از ابتدای سال حقوق نگرفته!!!!؟ افسوس، وکاش کمی به بیکاران توجه داشتید.
خدا وکیلی کم نمی آورید که به دفاع از عملکردتان می پردازید.
پست هم که پشت سر هم داریدو پولهای یک شبه که.
بدون نام
United States
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۸
مردک تمام کندها زمان تو دوستان پاکدست هست اور برداری نمیشود
Iran, Islamic Republic of
17:58 - 1397/05/08
چه دفاعی؟
شلوغ بازی درنیار! استارت این نابسامانی اززمان ریاست شماست.فرداروزی شما وسیف بایدجوابگوباشید.
France
18:01 - 1397/05/08
مرد شریف وبا سواد ودست پاک هر اتفاقی زمان با زور اسلحه توسط احمدی نژاد بود
Netherlands
18:11 - 1397/05/08
برا خودت نوشابه باز نکن!!!! .... همتون سر وته یک کرباسین! وجدان دارین! شبها آسوده میخوابین! !!!اگه آسوده میخوابین مطمعنا"وجدان ندارین!!!
Iran, Islamic Republic of
18:26 - 1397/05/08
عجب رویی داری سیف .واقعا خیلی بی سوادی
Iran, Islamic Republic of
18:27 - 1397/05/08
خجالت بکش بیسواد .همتون مثل اربابتون دروغگو و بیدرد هستید
Iran, Islamic Republic of
18:31 - 1397/05/08
دوره دکتر احمدی نژاد عالی بود بخصوص 6 سال اول که هیچ مشکلی نبود اون سال آخرم با وجود همه مشکلات از الان بهتر بود اوضاع مدیریت لااقل وزرای دلسو»ز و کاری داشتیم. هر کس انکار کنه از بغض و تعصب بی‌جای خودشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۹
مردک تمام گندها دوران این عقب مانده بود یادتان رفته دلار 1000 شد 3500 بنزین 50 شد 1000ووو
Iran, Islamic Republic of
18:49 - 1397/05/08
عجب خزعبلاتی.. سکه صد و پنجاهی رو به یک و نیم میلیون رسوندی.. یعنی ده برابر گرونتر... حالا جک تعریف میکنی
Iran, Islamic Republic of
18:52 - 1397/05/08
ثامن از ۸۴ مجوز فعالیت بدون ثبت ومجوز در شهرها شروع شده وقبلش فقط دریک شهر کوچک مجوز صندوق قرض الحسنه بوده ....و دقیق در دوران طلایی حضور شما اوج میگیره که مدیرعاملش روی فضا سیر میکرده و تلویزیون مردم را باپخش تیزر امام هشتم ( ع) اسم ثامن الحجج را در سرمایه گذاری مطمئن وحلال را ترویج میکرد! تاریخ پخش تبلیغات تلویزیونی ومسابقات فوتبال هم نیازی به اسناد ودفاع نداره! مثل علیخانی نباشید وسکت بهتراست
Iran, Islamic Republic of
18:59 - 1397/05/08
دوران محمود بهمنی سکه ازطریق بانک‌ها عرضه شد
پیش فروش سکه نامحدود به مدت یک سال شد
ولی سال 90 نماینده های خیلی دلسوز مردم وجود نداشت که دخالت کنند واز ذخایر بانک مرکزی دفاع کنند
اگر اون زمان هم همین نماینده ها بودند مطمن باشید طرح دوفوریتی میزاشتن میبنید همه چیز آروم!
!
Iran, Islamic Republic of
19:09 - 1397/05/08
دیگ به دیگ میگه روت سیاهه
United States
19:13 - 1397/05/08
سامان دهی شمارو هم دیدیم اقای بهمنی...همتون گند زدین رفت..
Iran, Islamic Republic of
19:35 - 1397/05/08
جناب بهمنی عزیز وزارت تعاون در امر اعطای موافقتنامه و اجازه صدور موسسه مالی اگر اقدام کرده است پس چرا بانک مرکزی بر اعمال سیستماتیک آن نظارت داشت و چرا بانک مرکزی این موسسه را غیر قانونی اعلام نمود چرا از تریبون مراجع ذیصلاح اقدامی صورت نگرفت
Iran, Islamic Republic of
19:40 - 1397/05/08
مگه زمان همین شخص نبود که واسه اولین بار دلار ازحدود هزارتومان به ۳۰۰۰هزارتومان افزایش یافت.
Iran, Islamic Republic of
19:47 - 1397/05/08
اصلا همه شما از یاران خاص امام زمانید فقط خرابی ها توسط اجانب و بیگانگان صورت میگیرد. نمیدانم چرا خداوند شما را اینقدر پوست کلفت و بی شرم افریده است. توی عحیب الخلقه ان تورم سرسام آور را 30 در صد اعلام میکنی حالا دولت روحانی هم تورم تیرماه را 9و چهارصدم درصد اعلام کرده. مثلا نوشابه از دوهزار تومان به 3500 تومان رسیده یعنی نه درصد افزایش داشته. خداوکیل دست از سر ایران بردارید و بگذارید لایق ها برسر کار بیایند. شرمتان باد که خیانت میکنید و اینقدر دروغ میگویید.
Iran, Islamic Republic of
20:32 - 1397/05/08
خدا وکیل زمان این آقا علاوه بر تحریم های آمریکا تحریم های سازمان ملل هم بود ولی از این آقایان امروز بهتر کنترل کردند
Iran, Islamic Republic of
22:32 - 1397/05/08
((و من هر چه فکر کردم آیا بهتر از این می‌توانستم عمل کنم به نتیجه نرسیدم!!!))
حتي پيغمبر هم اينقدر از كار خودش راضي نبود و آخر عمري حلاليت طلبيد
أينا ديگه كي هستند خدايا
Iran, Islamic Republic of
22:50 - 1397/05/08
اگر حساب وکتابی وجودداشت اینطوری نمیفرمودند.خود گویی وخود خندی عجب مردهنرمندی.
Iran, Islamic Republic of
23:02 - 1397/05/08
نمیدونم چطور رییس بانک مرکزی بوده جمع و منها بلد نیست: ۷۰۰ هزار ضربدر ۱۱۵ در یکسال میشه ۳۰ میلیارد نه ۷۰ میلیارد دلار. ۲ میلیون و ۶۵۰ هزار در ۷۰ دلار برای یکسال میشه حدود ۶۷ میلیارد نه ۱۳۰ میلیارد دلار. به حال این اقتصاد باید گریست
Iran, Islamic Republic of
01:19 - 1397/05/09
آقای بهمنی برگرد ا سر کارت همه چی دو درست کن......
Iran, Islamic Republic of
01:28 - 1397/05/09
آقای بهمنی درسته بوی کباب به مشامت خورده اما اشتباه نکن دارن خر داغ می کنن، گندکاریهای تو هنوز توی ذهن مردم هست اگه امثال تورو محاکمه کرده بودن هیچ مدیری جیبش رو پر نمی کرد الفرار
United States
21:01 - 1397/05/27
چرا اقای روحانی رو استیضاح نمیکنند، فرزندان ایشون کجا هستند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 3
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 4
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
شیرآلات زمانی_2
فرش ریحان 2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
شفا_فوترموبایل
چوب و هنر _فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
استیل رگال_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
شفا_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کالابرد_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی ادیب_فوتر
فنی آتل_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
تدبیرکالا_فوتر
چوب و هنر _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
بانک کتاب پایتخت_فوتر