چرا مسئله دارها، سر از برنامه رشیدپور درمی‌آورند؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۷۵۳۱۵۳
۱۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۳:۲۴
۷۷۷۶
برنامه «حالا خورشید» به محملی برای رفع اتهام از طیفی از چهره‌ها تبدیل شده و مجری‌ آن، وظیفه تبرعه اشخاصی را برعهده گرفته که هریک با مسائل متفاوتی مواجه هستند.

تابناک: برنامه «حالا خورشید» به محملی برای رفع اتهام از طیفی از چهره‌ها تبدیل شده و مجری‌ آن، وظیفه تبرعه اشخاصی را برعهده گرفته که هریک با مسائل متفاوتی مواجه هستند.

در همین راستا پس از شریعتمداری و احسان علیخانی، این بار نوبت به دفاع تمام قد از حمید هیراد بود؛ خواننده‌ای که این روزها به واسطه عملکردش با نقدهای جدی مواجه است و قطعاً نقدهایی جدی‌تر از هیراد باید به مدیران کم‌تجربه شبکه سوم سیما وارد کرد که تریبون باز را در اختیار مجریان‌شان قرار داده‌اند تا در هر حوزه‌ای ورود کنند.

وضعیت شبکه 3 هر روز پیچیده‌تر می‌شود و بخشی از این وضعیت نه به سوءمدیریت، بلکه به تجربه اندک مدیریت این شبکه بازمی‌گردد.

کم‌تجربگی‌ای که مورد سوءاستفاده چهره‌هایی چون رضا رشیدپور قرار گرفته تا در عمل سیاست‌گذار بخشی از زمان پربیننده‌ترین شبکه سیما باشند و از این تریبون به هر شکلی در راستای تقویت هر شخص یا گروهی بهره برداری کنند و در مواقعی نظیر ماجرای احسان علیخانی به حیثیت رسانه ملی نیز به واسطه خلاف‌واقع گوییِ آشکار ضربه بزنند.

وقتی رضا رشیدپور و علیخانی درباره نقش علیخانی در تبلیغ موسسه ثامن الحجج پس از ممنوعیت فعالیت خلاف واقع می‌گفتند و در ادامه یک عنصر همسو هرآنچه آنها نمی‌توانستند بگویند را به عنوان مکمل اظهارات خلاف واقع‌شان مطرح کرد، دور از انتظار نبود که اتفاقات بعدی رخ دهد و شریعتمداری در برنامه بعد حاضر شود.

رشیدپور همان مسیر را درباره دیگر عناصری که دچار مسئله شده‌اند تداوم بخشیده و اکنون از حمید هیراد در برنامه‌اش دفاع کرده است؛ انگار یکی از ماموریت‌های تعریف شده برای او دست گذاشتن بر روی چنین مواردی و استفاده از رسانه ملی برای چنین مقاصدی با طرح ادعای بی‌طرفی است.

او در برنامه امروز خود در اعتراض به نقدها نسبت به حرکت اخیر این خواننده، گفت:

«ناگهان هجوم بردن به سمت یک نفر که اصالت ماجرایی هم که هست در هزارتوی فضای مجازی اصلاً معلوم نیست کی داره درست می‌گه. چون با یک جابجایی کوچولو در ترک صوتی می‌شه که فیلم جعلی تولید کرد و حیثیت یک نفر رو به باد داد... یک جوون بیست و پنج، شش، هفت، هشت ساله، تلاش کرده در موسیقی یک آهنگی منتشر کرده و یک طرفدارانی داره...»

این شومن با همین لحن ادامه داد: «اینکه همه‌مون دست به دست بدید که آبروی طرف را تاراج کنیم، من دیدم در تلویزیون خودمان هم این کار صورت می‌گیره و به تلویزیون خودمون هم انتقاد می‌کنم... ما تا اصالت قضیه را ندونیم، نباید بیاییم در تلویزیون خودمون آبروی طرف را ببریم و بگیم آقا تو چرا این کار رو کردی...

یک خواننده‌ای طرفدار داره و اونها هم از جیب خودشون پول دادند و رفتند کنسرت... اصلاً به من و شما خیلی ارتباطی نداره که آبروی طرف رو تاراج کنیم... بعدش چی؟! اصلاً حمید هیراد را له کردیم؟ بعدش چی؟ چه عاقبت بخیری برای ما خواهد داشت؟»

واقعاً برای رشیدپور قابل درک نیست که اگر یک خواننده برای اجرای زنده پول گرفته باشد و خدای ناکرده به جای اجرای زنده لب زده باشد و نوار پخش شده باشد، این یک فریبکاری و رسوایی بزرگ است؟

او در عین حال ادعا می‌کند طرفدارانش دوست داشته‌اند و بلیت خریده‌اند و به کسی ربط ندارد! این نوع دفاع از چنین مسئله‌ای به چه معناست؟ آیا طرفداران هیراد بلیت خریده‌اند که نوار گوش کنند و آیا نباید مشخص شود که این خواننده مردم را فریب داده و یا واقعاً روی استیج خوانده است؟

در هر نقطه از دنیا خواننده‌ای بدون اطلاع به جای اجرای زنده با پلی‌بک و صدای ضبط شده روی صحنه ظاهر شود و ماجرا لو برود، خواننده مذکور باید قید فعالیت حرفه‌ای را بزند.

بنابراین نوع برخورد رسانه‌ها با هیراد کاملاً منطقی است. رشیدپور پرسیده که بعدش چه؟! پاسخ این است که از این پس هیچ خواننده‌ای جرات نخواهد کرد حتی به پخش پلی‌بک در کنسرتش فکر کند، چرا که می‌داند حتی اگر از مظان اتهام واقع شود، حیثیت حرفه‌ای‌اش بر باد خواهد رفت و باید با اعتبارش خداحافظی کند.

این یکی از کارکردهای اصلی رسانه‌ها در بسیج افکارعمومی برای افزایش هزینه اقدامات خلاف است و اگر این بسیج عمومی به شکل جدی پس از حضور علیخانی در برنامه «حالا خورشید» صورت می‌پذیرفت و رشیدپور و علیخانی برای اظهارات خلاف واقعی که در آن برنامه مطرح کردند، هزینه واقعی پرداخت می‌کردند، امروز رشیدپور در چشم میلیون‌ها مخاطب خیره نمی‌شد و درباره مسئله حمید هیراد نمی‌گفت: «بعدش چه؟!»

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
04:59 - 1397/05/10
خب واقعا بعدش چه شما فکر کن مسیله داره من چی بگم حالا همه چی حل شده من افکارعمومی بگم که چرا اینحوری شده ما که بی خیالیم
Iran, Islamic Republic of
06:02 - 1397/05/10
البته غیر منصفانه هستش که برنامه ای مثل حالا خورشید را بر اساس همین سه قسمت قضاوت کرد برنامه ای موفق و روشن !!!
Iran, Islamic Republic of
06:09 - 1397/05/10
چرا وقتی کسی چهره موفقی میشود گروهی میخواهند که او را از صفحه روزگار پاک کنند؟ البته منظورم هیراد نیست که او باید بخاطر فریب مردم مجازات شود بلکه منظورم علیخانی است که با تمام توان برنامه قابل قبول میسازد که پرطرفدار هم هست اما حسودان چشم ندارند ببینند بااینکه دفاعش او را تبرئه کرد باز هم رهایش نمی کنند.
Netherlands
07:02 - 1397/05/10
ایجاد پوشش جهت رهائی ان هم از تریبون صدا و سیما
France
07:16 - 1397/05/10
صدا سیما مال همه ملت وقت جای مردم محروم در رسانه ملی کاملا خالیه
Iran, Islamic Republic of
07:42 - 1397/05/10
الان فقط آقای رشیدپور هستن که از طریق تلویزیون حرف مردم رو میزنم
اگه چاپلوسی یه عده رو بکنه و هر خبر و تهمت ناروایی رو بزرگتر جلوه بده شما خوشحال میشین؟
اون قدر حرف حق نشنیدین که صحبت های آقای رشیدپور دلتونو به درد میاره
زنده باد رضا رشید پور
Iran, Islamic Republic of
07:42 - 1397/05/10
چه مشکلی عمیقی دارین شما برترین ها با رضا رشید پور، خودتون هم فهمیدین؟
Iran, Islamic Republic of
10:37 - 1397/05/10
چون پای اونم روی پوست خربزه است یکجورایی!؟
Iran, Islamic Republic of
10:48 - 1397/05/10
اصلا فرض کن من پول دادم ، خواننده زنده به جاش برام سوت بلبلی زده ، تو روزنامه تابناک نه جزء خریداران بلیط بودی، نه جرم عمومی واقع شده که تو مدعی العموم و دادستان باشی بخواهی وارد ماجرا بشی حالا اگه صفحه خالی داری و جرات گیر به مسئولین شصتاد هزار مشکل اقتصادی و اجتماعی جامعه رو نداری اون ماجراش جداست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش ریحان 1
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 3
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش ریحان 2
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
استیل رگال_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوتر2
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
کالابرد_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
فرش تارنگ_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
استیل رگال_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شفا_فوتر