گفتگو با رتبه‌های برتر کنکور ۹۷؛ دوری از گوشی و نه به کلاس کنکور!
۷۵۳۳۵۹
۱۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۶
۱۳۷۹۰۳ 
نفرات برتر گروه‌های آزمایشی پنج‌گانه کنکور سراسری امسال به پشت‌کنکوری‌ها توصیه کردند که در کلاس فوق‌برنامه شرکت نکرده و فعالیت خود را در شبکه‌های اجتماعی کاهش دهند.

خبرگزاری تسنیم: کنکور سراسری امسال در گروه‌های آزمایشی علوم انسانی، علوم ریاضی و فنی، هنر، علوم تجربی و زبان‌های خارجی به ترتیب در صبح و بعدازظهر روزهای پنجشنبه و جمعه 7 و 8 تیرماه، در 375 شهرستان و 479 حوزه امتحانی و 22 کشور خارجی و 25 حوزه امتحانی خارج از کشور با حضور یک میلیون و 11 هزار و 825 نفر برگزار شد که از این تعداد 599 هزار و 313 نفر زن و 412 هزار و 512 نفر مرد بودند.

‌سازمان سنجش آموزش کشور اسامی نفرات برتر هر گروه آزمایشی را اعلام کرد که بر این اساس 10 نفر برتر گروه‌های آزمایشی ریاضی و فنی، علوم انسانی و علوم تجربی و 3 نفر برتر گروه‌های هنر و زبان‌های خارجی معرفی شدند.

گپ و گفت با رتبه‌های برتر کنکور ۹۷

نفر اول گروه ریاضی: با حمایت‌های خانواده و معلمان توانستم رتبه برتر را کسب کنم

علیرضا شاطری  اظهار داشت: خیلی خوشحالم که توانستم چنین رتبه با ارزشی را در کشور کسب کنم و تمام تلاش من ارتقای سطح علمی و کسب علم بوده و در کنکور توانستم به خواسته خود دست پیدا کنم و در آینده نیز این مسیر را ادامه دهم.

وی افزود: خانواده از نظر انگیزشی و مالی نقش مهمی در کسب این رتبه برای بنده داشتند و کسب این رتبه به معنای قدردانی از زحمات آنان است.

نفر اول گروه علوم ریاضی کنکور 97 ادامه داد: در ابتدا قصدم کسب رتبه اول نبود اما در ادامه با حمایت خانواده و تشویق معلمان گام بلند برای کسب رتبه اول برداشتم و توانستم این رتبه را کسب کنم. به‌احتمال زیاد در رشته برق یا رایانه ادامه تحصیل می‌دهم و کسب رتبه‌های علمی بالا در اولویت برنامه‌های تحصیلی‌ام قرار دارد.

شاطری درباره افرادی که موفق به رتبه‌های بالا نشده‌اند و قبول‌نشدگان کنکور 97 گفت: اگر دانش‌آموزان انگیزه و تلاش خود را افزایش دهند قطعاً به نتیجه دلخواه خود یعنی کسب رتبه بالا دست پیدا می‌کنند. من انگیزه بالایی برای کسب این رتبه داشتم و با حمایت‌های انگیزشی و مالی از سوی خانواده و حمایت‌های درسی معلمان توانستم رتبه برتر گروه علوم ریاضی را کسب کنم.

گپ و گفت با رتبه‌های برتر کنکور ۹۷

نفر اول گروه زبان‌های خارجی: از کلاس‌ فوق‌برنامه استفاده نکردم

علی عبدالله‌زاده رتبه نخست کنکور گروه زبان‌های خارجی و رتبه دوم کنکور علوم تجربی امسال اظهار داشت: از سال دوم دبیرستان برای کنکور امسال برنامه‌ریزی داشتم اما به‌صورت جدی از سال سوم دبیرستان درس خواندن برای کنکور را آغاز کردم.

رتبه دوم کنکور علوم تجربی افزود: قصد دارم رشته پزشکی را در شهر مشهد برای ادامه تحصیل خود انتخاب کنم و احتمالاً تهران نخواهم رفت همچنین احتمالا در زبان انتخاب رشته نخواهم کرد.

وی خاطرنشان کرد: آزمون آزمایشی و کتاب تست استفاده می‌کردم اما کلاس فوق‌برنامه خیر و به کنکوری‌ها توصیه می‌کنم کتب درسی را دست کم نگیرند چراکه بعضاً شاهد‌یم که کتب درسی از سوی دانش‌آموزان دست کم گرفته می‌شود.

عبدالله‌زاده عنوان کرد: کتاب درسی را کنکوری‌ها باید در اولویت قرار دهند و سپس سراغ سایر منابع بروند. به دانش‌آموزان پشت‌کنکور توصیه می‌کنم روزانه حداقل 7 ساعت درس بخوانند.

رتبه نخست کنکور گروه زبان‌های خارجی با تاکید براینکه در مدتی که برای کنکور درس می‌خواندم تفریح را به صورت کنترل شده در کنار درس داشتم، بیان کرد: همچنین فضای مجازی را نیز در این مدت کنترل کرده بودم.

گپ و گفت با رتبه‌های برتر کنکور ۹۷

علی عبدالله زاده با کسب رتبه دوم در گروه تجربی و رتبه اول در گروه آزمایشی زبان خارجه، پدیده کنکور امسال بود.

نفر سوم کنکور زبان‌های خارجی: در سال منتهی به کنکور هیچ فعالیتی در شبکه‌های اجتماعی نداشتم

محمد کاظمی در مورد موفقیت خود در کنکور سراسری و کسب رتبه سوم کنکور زبان اظهار داشت: برنامه‌ریزی و عمل به آن یکی از رمزهای موفق من در کنکور بود.

وی افزود: در سال منتهی به کنکور روزانه 5 الی 6 ساعت درس می‌خواندم و فکر می‌کنم که این زمان برای کسب موفقیت در کنکور کافی است.

نفر سوم کنکور زبان‌های خارجی با بیان اینکه در گذشته در شبکه‌های اجتماعی فعالیت داشتم، بیان کرد: در سال منتهی به کنکور هیچ فعالیتی در شبکه‌های اجتماعی نداشتم.

کاظمی با بیان اینکه گوش‌کردن به حرف و خواسته معلمان از دیگر دلایل موفقیت من بود، عنوان کرد: در هیچ موسسه‌ای عضو نبودم و تنها در آزمون‌های یک مرکز شرکت میکردم و کلاس هم نمی‌رفتم.

وی با بیان اینکه پیشنهاد من این است که داوطلبان به موسسات نروند و در مدرسه با راهنمایی‌های معلمان درس بخوانند، گفت: پدر و مادرم در برقراری و ایجاد شرایط لازم برای موفقیت من بسیار تلاش کردند و از آن‌ها تشکر و قدردانی می‌کنم.

رتبه 10 کنکور تجربی: تا قبل از آزمون از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی استفاده نمی‌کردم

پریا ولی‌زاده با اشاره به اینکه با توجه به ارزیابی‌های آزمون‌های آزمایشی، کسب تبه 1 تا 10 را در کنکور امسال پیش‌بینی می‌کردم اظهار داشت: درصد پاسخ‌های صحیحی که در کنکورهای آزمایشی داشتم، من را به کسب رتبه برتر امیدوارم کرده بود.

وی در مورد مدت‌زمان و برنامه مطالعه خود برای آمادگی هر چه بیشتر در کنکور سراسری خاطرنشان کرد: در روزهایی که به مدرسه می‌رفتیم روزانه 7-6 ساعت برای مطالعه وقت می‌گذاشتم. در روزهایی هم که مدارس تعطیل بود، تا 13 ساعت مطالعه داشتم.

رتبه 10 کنکور تجربی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا برای آمادگی در کنکور، در کلاس‌های کنکور شرکت کرده‌اید؟ گفت: برای آمادگی در کلاس‌های دروس تخصصی شرکت کردم و در سال آخر هم برای آمادگی بیشتر در کلاس کنکور عربی حضور یافتم.

ولی زاده در مورد حضور در فضای مجازی نیز ابراز داشت: تا قبل از کنکور از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی استفاده نمی‌کردم ولی بعد از فراغت از کنکور، از این محیط استفاده می‌کنم.

وی که پدر و مادرش، هر دو هیئت علمی دانشکده داروسازی دانشگاه تبریز هستند، با تاکید بر اینکه پدر و مادرم در موفقیتم نقش بسیار زیادی داشتند افزود: خانواده‌ام فضا را در این سه سال برای درس خواندم فراهم کردند و در موفقیت من تأثیر بسزایی داشتند.

رتبه برتر کنکور تجربی 97 در توصیه به داوطلبان کنکور گفت: توصیه من به داوطلبان کنکور، مداومت در درس خواندن است، از همان ابتدای سال دوم دبیرستان، درس را جدی بگیرند و تنها برای دوران پیش دانشگاهی نگه ندارند تا میزان اثرگذاری و موفقیت افزایش یابد.

رتبه سوم کنکور تجربی: روزانه 9 ساعت مطالعه می‌کردم

عرفان آبادی‌فرد با اشاره به اینکه اغلب روزها 8 تا 9 ساعت به صورت روزانه برای کنکور مطالعه می‌کردم، اظهار داشت: حداکثر زمان مطالعه در برخی روزها به 11 ساعت هم رسیده است.

وی که دانش‌آموز دبیرستان تیزهوشان تبریز است، با بیان اینکه بسیاری از دروس مدرسه برای کنکور کافی بود و نیازی برای شرکت در کلاس کنکور نداشتیم، افزود: تنها در دروس ریاضی و زیست برای رفع اشکال در کلاس‌ها شرکت کردم.

رتبه سوم تجربی با اعلام اینکه در کنکورهای آزمایشی برای ارزیابی عملکردش شرکت می‌کرد گفت: براساس نتایج کنکورهای آزمایشی، انتظار رتبه خوب را داشتم ولی رتبه سوم را پیش‌بینی نمی‌کردم.

آبادی‌فرد، نقش خانواده را در موفقیتش بسیار مهم دانست و خاطرنشان کرد: خانواده در حمایت‌های علمی، روحی، عاطفی و... اثر زیادی داشت و راهنمایی‌هایشان در موفقیتم موثر بود.

وی درباره استفاده از شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی هم گفت: از این فضا در حد ضرورت و برای تبادل جزوات درسی روزانه کمتر از 10 دقیقه زمان صرف کردم و وقت خود را به مطالعه معطوف کردم.

این دانش آموز موفق تبریزی، دانشگاه علوم پزشکی تبریز و تهران را گزینه‌های خود برای انتخاب دانست و اضافه کرد: نزدیکی به خانواده و رتبه علمی بالای تبریز در بین دانشگاه‌ها احتمال انتخاب تبریز را بالا می‌برد ولی باید در این مورد با اساتید مشورت کنم.

آبادی‌فرد در توصیه به داوطلبان، با بیان اینکه افرادی که سال آینده کنکور خواهند داد، با آرامش کامل، حداکثر تلاش خود را بکار گیرند، افزود: توکل بر خدا و استفاده از راهنمایی‌های اساتید مورد توجه قرار گیرد، ضمن اینکه به صورت جدی از سال سوم دبیرستان مطالعه کنکوری خود را آغاز کنند.

گپ و گفت با رتبه‌های برتر کنکور ۹۷

رتبه دوم کنکور انسانی: کلاس کنکور نرفتم‌

اسامی نفرات برتر کنکور سراسری سال 97 صبح امروز از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد و خوشبختانه در این میان اصفهان هم از جمله استان‌هایی بود که رتبه برتر داشت.

به این بهانه با طنین زاهد‌ی‌کیا، رتبه دوم کنکور ادبیات و علوم انسانی مصاحبه‌ای ترتیب دادیم که آنچه می‌خوانید ماحصل این گفت‌و‌گو دوستانه است.

فروغ زاهدی پیرامون نحوه درس خواندن خود گفت: درس خواندنم حالت تصاعدی بالا می‌رفت روزی 10 ساعت اوج درس خواندنم بود، کلاس اضافی نمی‌رفتم فقط به مدرسه می‌رفتم و برمی‌گشتم، در خانه درس می‌خواندم.

وی با بیان اینکه گاهی از فضای مجازی نیز استفاده می‌کردم، اظهار داشت: از گوشی موبایل هم استفاده می‌کردم و هیچ چیز را تعطیل نکرده بلکه تعدیل کردم.

زاهدی‌کیا افزود: در این زمینه مشوق خاصی نداشتم اما خانواده و مدرسه لطف داشتند به من اما اینکه شخص خاصی مشوقم باشد خیر، بیشتر لطف آن‌ها شامل حالم می‌شد.

وی با اشاره به معدل خود گفت: معدل پیش دانشگاهی 19.98 مدرسه فرزانگان (تیزهوشان) بودم، از کتاب‌های کمک آموزشی استفاده می‌کردم و تست می‌زدم ولی کلاس کنکور نرفتم.

رتبه دوم کنکور علوم انسانی بیان کرد: نمی‌دانستم امروز اسامی نفرات برتر اعلام می‌شود فردا منتظر شنیدن آن بودم. خیلی هیجان‌زده شدم نه برای اینکه رتبه آوردم برای اینکه امروز خبر را به من دادند.

زاهدی‌کیا گفت: اگر خدا بخواهد قصد دارم در رشته حقوق دانشگاه شهید بهشتی تهران به ادامه تحصیل بپردازم. به دوستان پشت کنکوری یا دانش آموزانی که سال آینده کنکور دارند فقط توصیه می‌کنم که تدوام در تلاش داشته باشند و خسته نشوند.

نفر هشتم کنکور انسانی: روزانه حداقل 12 ساعت مطالعه می‌کردم

بر این اساس یکی از دانش‌آموزان شهرستان کامیاران با نام "نیما جواهری" در رشته علوم انسانی موفق به کسب رتبه هشتم کنکور سراسری در گروه علوم انسانی شد. مشروح گفت‌وگوی  با جواهری را در ادامه می‌خوانید:

- در ابتدا خودتان را معرفی کنید و بگویید چه احساسی دارید؟

جواهری: "نیما جواهری" هستم ساکن شهرستان کامیاران و در خانواده‌ای سه نفره و در طبقه متوسط زندگی ‌می‌کنم، شغل پدرم آزاد و مادرمم نیز معلم ابتدایی مدرسه خصوصی است. خیلی خوشحال هستم و نمی‌دانم خوشحالی خودم را چطور بیان کنم.

-چه‌کسانی در کسب این موفقیت شما نقش داشتند و نقش خانواده از جمله پدر و مادر در این آزمون چگونه بود؟

جواهری: در ابتدا این موفقیتی را که در کنکور سراسری کسب کردم مدیون حمایت‌های پدر و مادرم هستم، آنها به‌صورت مدام من را تشویق عاطفی می‌کردند و سپس از تمام زحمات معلمان و هم‌کلاسی‌هایم، به‌ویژه از آقایان ایوب و شهاب ندیمی و حسام ابراهیمی تشکر می‌کنم چراکه آنها علاوه بر پیگیری امورات درسی، همیشه مواظبم بودند و اگر حمایت‌های آنان نبود اکنون این موفقیت و رتبه هشتم کشوری هم حاصل نمی‌شد.

-برای چندمین بار است که در کنکور سراسری شرکت می‌کنید و پیش‌بینی شما درباره رتبه خود قبل از اعلام نتیجه چه بود؟

جواهری: بنده متولد سال 79 هستم و برای نخستین بار در آزمون سراسری کنکور هم شرکت کردم و توانستم با تلاش و پشتکار رتبه هشتم کشوری رشته علوم انسانی را کسب کنم و می‌دانستم که رتبه تک رقمی کسب می‌کنم.

-شما در چه مدرسه‌ای در دوران دبیرستان تحصیل کرده‌اید؟

جواهری: من در دبیرستان نمونه دولتی شهید صیاد شیرازی شهرستان کامیاران تحصیل می‌کردم و در سال دوم دبیرستان رشته تجربی را انتخاب کرده‌ بودم که پس از یک‌سال تصمیم گرفتم رشته تحصیلیم را تغییر بدهم و سپس رشته انسانی را ادامه دادم.

-بفرمایید دلیل موفقیت خود را در چه می‌دانید؟

جواهری: بزرگترین دلیل موفقیت خودم را در "مطالعه دقیق و انتقادی" می‌دانم، به‌صورت عمیق و نگرش سراغ کتاب‌ها می‌رفتم و تک تک درباره موضوعات درسی فکر و تحلیل می‌کردم.

-در طول شبانه‌روز چند ساعت مطالعه می‌کردید؟

جواهری: در طول شبانه‌روز حداقل 12 ساعت مطالعه می‌کردم و برخی اوقات هم بیشتر.

-چه رشته‌ای را انتخاب خواهید کرد و علت انتخاب این رشته چیست؟ در چه دانشگاهی قصد ادامه تحصیل دارید؟

جواهری: هنوز به‌صورت قطعی تصمیم نگرفته‌ام اما احتمالاً رشته حقوق دانشگاه تهران را انتخاب ‌کنم.

-توصیه شما به دیگر کنکوری‌ها در سال‌های آینده چیست؟

جواهری: توصیه من به کنکوری‌های امسال و سال‌های آینده این است که اگر به هر دلایلی در کنکور امسال موفق نشدید و یا کنکور دارند، این است که حواشی را کم کنند و بیشتر به توانایی خود اعتماد داشته باشند و به توصیه‌های رتبه‌های برتر کنکوری توجه کنند و اگر نتیجه نگرفتند سپس به کلاس‌های فوق‌برنامه روی بیاورند.

پشت کنکوری‌ها کتاب‌ها را به‌صورت تحلیلی بخوانند و هیچ‌وقت به عنوان یک هدف مستقل به کنکور نگاه نکنند چراکه تمام زندگی که در کنکور خلاصه نشده است و اهداف بلند مدت داشته باشند و برای سواد ارزش قائل شوند.

-آیا شما در مؤسسات و برنامه‌های فوق‌برنامه کلاسی شرکت داشتید؟

جواهری: من خودم فقط در آزمون‌های آزمایشی شرکت می‌کردم و به‌صورت خاص در هیچ کلاس فوق‌برنامه شرکت نکردم و تک‌تک درس‌هایم را خودم می‌‌خواندم.

-در پایان چه صحبتی دارید؟

جواهری: دانش‌آموزان دقت خود را بالا ببرند و تنها به کتاب خریدن اکتفا نکنند چراکه برخی از کتاب‌ها تنها بازاری و کاربرد اساسی ندارند، به توصیه‌ها رتبه‌های برتر کنکوری توجه و نگاه علمی به کتاب‌هایشان داشته باشند.

از همه عزیزانی که در طول دوران آزمون کنکور به من کمک کردند، تشکر می‌کنم و امیدوارم بتوانم زحمات آنها را جبران کنم.

رتبه دوم کنکور زبان‌های خارجی: دانش‌آموزان از درگیرشدن در رقابت‌های کنکوری بپرهیزند

پریسا علاوی طوسی درباره شیوه درس خواندن و رمز موفقیت خود در کنکور سراسری زبان خارجی اظهار داشت: تا حد ممکن روی کتاب‌های درسی و درک مفاهیم پایه‌ای تمرکز کردم.

وی با بیان اینکه خیلی زیاد به جزوه و اطلاعاتی که معلمان مدرسه می‌دادند متکی نبودم تصریح کرد: معلمان مدارس اطلاعات پراکنده و زیادی را در مباحث درسی ارائه می‌کردند و من برای کنکور پایه علمی را تقویت می‌کردم و به تست‌زنی می‌پرداختم.

این داوطلب برتر کنکور سراسری زبان خارجی با اشاره به اینکه بیش از هر چیزی در اواخر روزهای باقی‌مانده تا کنکور تست می‌زدم افزود: درک مفاهیم پایه‌ای برای تست‌زنی مهم‌ترین رمز موفقیت من در درس خواندن برای کنکور بود.

وی افزود: به‌گونه‌ای به مطالعات کتاب‌های درسی می‌پرداختم که تمام مفاهیم لازم را برای تست زدن درک کنم و سپس کتب کمک‌درسی و تستی را مطالعه می‌کردم.

علاوی طوسی با اشاره به اینکه روزانه 8 ساعت درس می خواندم تأکید کرد: در روزهای آخر 6 ساعت از زمان درس خواندنم را برای تست زدن اختصاص می‌دادم و بالغ‌بر 2 ساعت را برای مرور درس‌های عمومی اختصاص دادم.

وی با بیان اینکه در مدرسه فرزانگان سمنان تحصیل می‌کردم ابراز داشت: کلاس‌های فوق‌برنامه مدرسه اساتید خوبی داشت و از این کلاس‌ها برای ارتقای وضعیت تحصیلی خود به‌خوبی استفاده کردم.

رتبه دوم کنکور سراسری زبان خارجی در ادامه تأکید کرد: حضور و تأمین آرامش من از سوی خانواده تأثیر مثبتی را برای ترغیب شدن به درس خواندن داشت و قطعاً در کسب رتبه برتر کنکور نیز تأثیر داشت.

وی با بیان اینکه پدر و مادرم هر دو دارای فوق تخصص پزشکی هستند اضافه کرد: مادرم فوق تخصص جراحی داخلی و پدرم فوق تخصص پاتولوژی است که تحصیلات آن‌ها من را همواره برای درس خواندن تشویق می‌کرد.

علاوی طوسی با بیان اینکه من تنها فرزند این خانواده هستم از کسب رتبه دوم کنکور سراسری ابراز خرسندی کرد و خداوند متعال را شاکر شد و گفت: موقع که این خبر به من رسید من کلاس تابستانی بودم و از صداوسیما با مادرم تماس گرفتند و سپس مادرم با خوشحالی این خبر را به من داد.

این رتبه برتر کنکور سراسری سال 97 در توصیه‌ای به دانش‌آموزان کنکوری سال آینده بیان کرد: دانش‌آموزان باید از حواشی کنکور و درگیر شدن در رقابت‌های کنکوری بپرهیزند و تنها به هدف اصلی خود برای سربلندی در کنکور تمرکز کنند.

وی خاطرنشان کرد: حضور در کلاس‌های آموزشی متعدد نمی‌تواند در کنکور تأثیر به سزایی داشته باشد و تنها خود دانش‌آموز در این راستا نقش‌آفرین است و باید با اتکا به پایه‌های علمی و بهره برداری از آن‌ها در تقویت مهارت تست‌زنی اقدام کنند.

گپ و گفت با رتبه‌های برتر کنکور ۹۷

رتبه اول کنکور هنر: 13 تا 14 ساعت درس می‌خواندم/ کلاس کنکور نرفتم

فروغ رنجبر با بیان اینکه از شنیدن خبر موفقیتم در کنکور بسیار هیجان‌زده هستم، اظهار داشت: واقعیتش این است که اصلاً فکر رتبه اول را نمی‌کردم بیشتر به رتبه دو رقمی فکر می‌کردم، می‌دانستم کنکورم را خوب داده‌ام اما رتبه اول را تصور نمی‌کردم.

وی با اشاره به نحوه درس خواندنش افزود: از مهر ماه که آغاز کردم روزی سه الی چهار ساعت درس می‌خواندم اما از عید 97 به بعد زمان مطالعه را افزایش دادم و حدود 13 تا 14 ساعت درس می‌خواندم.

رتبه برتر کنکور هنر بیان کرد: البته استراحت هم می‌کردم اما استراحت من بیشتر محدود به غذاخوردن و استراحت‌های کوتاه مدت می‌شد.

وی با بیان اینکه به کلاس کنکور نرفته‌ام، ادامه داد: کلاس کنکور نرفتم فقط در کلاس‌هایی که مدرسه برایمان می‌گذاشت شرکت کردم، کلاس دیگری نرفتم.

رنجبر گفت: برای من موفقیت در کنکور به کلاس کنکور رفتن بستگی نداشت اما در مجموع کلاس کنکور رفتن بستگی به سطح دانش‌آموزان دارد اما عموماً دانش‌آموزان با تلاش و پشتکار خودشان می‌توانند نتیجه بگیرند. کلاس کنکور همه چیز نیست درصد کمی به آن‌ها کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه گاهی مسائل مالی می‌تواند تا حدودی در دلسردی دانش‌آموزان تاثیر داشته باشد، تصریح کرد: مسائل مالی در رشته ما تا حدی می‌تواند مانع باشد چون در رشته‌های هنر دروس تخصصی منابع آزاد است خیلی وقت‌ها کتاب‌های گران و قطوری را باید می‌خریدم‌. در مجموع مشکلات مالی تا حدی اثر دارد اما همه چیز نیست.

رتبه اول کنکور هنر با بیان اینکه تصور رتبه اول را نمی‌کردم، گفت: من فکر می‌کردم رتبه‌ام دو رقمی ‌شود اما فکرش را نمی‌کردم که رتبه اول را کسب کنم خیلی خوشحال و هیجان‌زده شدم.

وی با بیان اینکه در مدتی که درس می‌خواندم به صورت عادی و کم از فضای مجازی هم استفاده می‌کردم، خاطرنشان کرد: در این مدت با دوستانم حرف می‌زدم و زمان کمی از فضای مجازی استفاده می‌کردم.

رنجبر با بیان اینکه برخی زمان‌ها پیش می‌آمد که خسته می‌شدم، گفت: برخی مواقع خسته می‌شدم از حجم دروس و بعضی کتا‌ب‌ها را پیدا نمی‌کردم اما نا امید نمی‌شدم. خستگی من هم محدود به چند لحظه می‌شد و بعد دوباره با امید ادامه می‌دادم. برای رسیدن به موفقیت خانواده‌ام، مشاورم و معلمان مدرسه و دوستانم بودند مشوقم بودند.

رتبه اول کنکور هنر افزود: تصمیم دارم در رشته مجسمه‌سازی دانشگاه هنر تهران ادامه تحصیل دهم. توصیه‌ام برای دانش‌آموزانی که می‌خواهند کنکور بدهند این است که پشتکار داشته باشند و هیچ وقت امیدشان را از دست ندهند.

رتبه نهم کنکور تجربی: قبل کنکور فضای مجازی را کنار گذاشتم

آرمان زینالی داوطلب گیلانی اهل شهرستان تالش در گروه آزمایشی علوم تجربی است که در آزمون کنکور سراسری امسال موفق به کسب رتبه نهم این رشته شد.

آرمان زینالی در مورد مهم‌ترین عواملی که در کسب این موفقیتش دخیل بوده‌اند، گفت:‌ تلاش و کوشش شبانه‌روزی‌ام تنها عامل موفقیتم بود بدون اینکه بخواهم کار خاصی در این زمینه انجام بدهم.

وی در پاسخ به این سئوال که در طول شبانه‌روز چقدر از وقت خود را به مطالعه اختصاص می‌داد ابراز داشت:‌ در طول روز هر چقدر که می‌توانستم درس می‌خواندم و این‌طور نبود که در مورد ساعات مطالعه برنامه‌ریزی قبلی داشته باشم.

رتبه نهم گروه علوم تجربی کنکور سراسری سال 97 در مورد میزان استفاده‌اش از فضای مجازی در ایام کنکور نیز گفت:‌ در زمانی که خودم را برای آزمون آماده می‌کردم تقریباً فضای مجازی را کنار گذاشتم.

وی از علاقمندی‌اش به ادامه تحصیل در رشته پزشکی سخن گفت و افزود:‌ خواسته‌ام پس از کسب این موفقیت، تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه تهران است و امیدوارم به آرزویم در این مورد برسم.

زینالی در مورد تحصیلاتش در دوران دبیرستان و مدرسه‌ای که در آن تحصیلات دبیرستان خود را به پایان رسانده است گفت:‌ من از ابتدای دوران دبیرستان در مدرسه تیزهوشان تحصیل کردم و از تابستان سال دوم دبیرستان کنکور برایم جدی‌تر شد.

رتبه 8 کنکور تجربی: اعتقادی به کلاس‌ فوق‌برنامه نداشتم

 امسال 4 رتبه تک‌رقمی کشور از استان پهناور خراسان‌رضوی بود. رتبه اول، دوم و هشتم علوم تجربی و رتبه نخست زبان خارجی از آنِ دانش‌آموزان خراسانی شد. اکنون با دانش‌آموز حائز رتبه هشتم کنکور تجربی امسال که از مشهدمقدس است گفت وگو داشتیم.

- لطفا خودتان را معرفی کنید؟

شجاعی: من سید شایان شجاعی محصل در دبیرستان شهید هاشمی‌نژاد ناحیه چهار مشهد هستم.

- روزانه چند ساعت از وقت خود را به درس خواندن برای کنکور اختصاص می‌دادید؟ ‌از چه زمانی برای خواندن کنکور شروع کردید؟

شجاعی: از سوم دبیرستان شروع به درس خواندن برای کسب نمرات بالای امتحانات نهایی کردم ولی برای کنکور به‌صورت جدی از تابستان سال چهارم شروع کردم و از همان تابستان تا روز کنکور به طور میانگین روزی 12 تا 13 ساعت مطالعه داشتم.

- در بازه زمانی درس خواندن بیشتر چه نوع تفریحاتی را انتخاب می‌کردید؟

شجاعی: جدای از این که بسیار تلاش کردم وقت اضافه در روز نداشته باشم برای تفریحات خود هم برنامه ریختم و از ساعت‌های اضافه روز بهره گرفتم تا به تفریحات سالم اختصاص دهم. اصلی‌ترین تفریح من در ایام درس خواندن ورزش بود، حتی اگر با دوستان قرار داشتم ترجیح می‌دادم این زمان را با ورزش بگذرانم؛ به دانش‌آموزان دیگر هم پیشنهاد می‌کنم از ورزش به عنوان اصلی‌ترین تفریح خود استفاده کنند زیرا منجر به تخلیه انرژی آن‌ها و بازدهی خوب در زمان مطالعه می‌شود.

- می‌خواهید چه رشته‌ای و چه دانشگاهی را انتخاب کنید؟

شجاعی: برنامه دارم اگر خداوند یاری کند پزشکی دانشگاه تهران را ادامه دهم.

- کلاس‌های فوق برنامه و کنکور را شرکت می‌کردید؟

شجاعی: من حقیقتا اعتقادی به کلاس‌های فوق برنامه کنکور نداشتم. با این که فضای شهر مشهد به سمت و سوی این کلاس‌ها بود و خانواده نیز اصرار زیادی برای حضور داشت؛ اما ترجیح می‌دادم تنها کتاب‌های تست و کتاب‌های درسی را به‌صورت جدی مطالعه کنم و به بنیه علمی خودم و معلمان اتکا داشته باشم. از طرفی هم باید بگویم دانش‌آموز با دانش‌آموز متفاوت است اما من این‌گونه بودم که کتاب‌های کمک آموزشی و تست تاثیر بیشتری در یادگیری‌ام داشت و دوست داشتم اگر سئوالی هم دارم از معلمان مدرسه می‌پرسیدم چرا که به بنیه علمی آن‌ها اطمینان داشتم.

- نقش معلم و خانواده و نظام آموزشی چقدر در شما تاثیر داشته است؟

شجاعی: با توجه به این که 12 ساعت در خانه بودم و مشغول به درس خواندن، مسلما نقش خانواده و این که فضای منزل را برای آرامش و امنیت خاطر من فراهم کنند پررنگ بود. البته معلمان که به عنوان یک شاخصه انگیزشی برای هر دانش‌آموزی هستند به مراتب برای من نیز چنین نقشی داشتند و من از هر دو آن‌ها تشکر دارم.

- توصیه‌ای هم به کنکوری‌ها دارید؟

شجاعی: هیج وقت ناامید نشوید؛ اگر زمانی تراز شما در آزمون‌ها کاهش یافت بهتر است به‌جای ناامید شدن بر احساسات خود غلبه کنید و از اشتباهات خود درس گرفته و مجدد تکرار نکنید.

من خودم به مشاوره تحصیلی اعتقاد زیادی داشتم؛ این که بدانم چگونه باید آرامش و تمرکز خود را بالا ببرم تا بازده مطالعه افزایش یابد در موفقیتم تاثیر‌گذار بود. به دانش‌آموزان توصیه می‌کنم حرف‌های مشاور و رتبه‌های برتر کنکور را شخصی‌سازی و روش درس خواندن مختص به خود را ابداع کنند.

رتبه هفتم کنکور تجربی: انتظار رتبه برتر را داشتم

امیرحسین زارع اظهار داشت: از سال اول راهنمایی وارد مدرسه استعدادهای درخشان بیرجند شدم. قبل از کنکور به اینکه رتبه برتر را کسب کنم فکر نمی‌کردم اما بعد از شرکت در کنکور انتظار کسب چنین رتبه‌ای را داشتم.

رتبه هفتم گروه علوم تجربی کنکور سراسری 97 با بیان اینکه موفقیت در کنکور را ابتدا لطف خداوند و سپس زحمات والدین، معلمان و تلاش‌های خودم می‌دانم، گفت: بیشترین عاملی که در زمینه موفقیتم در کنکور نقش داشت‌ ابتدا تلاش خودم و سپس همراهی و کمک والدینم بوده است.

زارع با بیان اینکه خانواده نقش مهمی در موفقیت فرزندان دارند، تصریح کرد: خانواده رکن اساسی است و بدون آن‌ها موفقیت فرزندان غیر‌ممکن است.

رتبه هفتم گروه علوم تجربی کنکور سراسری 97 با بیان اینکه تاکنون در هیچ موسسه آموزشی و کلاس کنکوری ثبت‌نام نکرده‌ام، اظهار داشت: در این راستا تنها در آزمون‌های بسته‌های آزمایشی شرکت داشتم. در ایام تعطیلی تابستان در طول روز 7 تا 9 ساعت، در ایام مدرسه 5 ساعت و در روزهای تعطیلی 9 تا 10 ساعت درس می‌خواندم.

وی با اشاره به اینکه برای ورود به دانشگاه رشته پزشکی دانشگاه تهران را انتخاب خواهم کرد، خاطرنشان کرد: برای آینده‌ام در حال حاضر برنامه خاصی نداشته و نمی‌توانم تصمیم‌گیری کنم و باید ابتدا وارد دانشگاه شوم.

رتبه هفتم گروه علوم تجربی کنکور سراسری 97 با سفارش به هم سن و سال‌های خود یادآور شد: تمرکزتان بر روی تلاش خودتان باشد و وارد حاشیه‌ها نشوید و از کلاس‌های کنکور تنها در شرایط خاصی که نیاز دارند، استفاده کنند در غیر این صورت نیازی نیست.

زارع با اشاره به شبکه‌های مجازی اظهار داشت: ‌از هم سال‌های خود تقاضا دارم وقت خود را بیهوده در این شبکه‌ها هدر ندهند‌.

نفر دهم کنکور انسانی: مهمترین رمز موفقیتم برنامه‌ریزی و تلاش بی‌وقفه بود

علیرضا فتحی اظهار داشت: مهمترین رمز موفقیتم برنامه‌ریزی و تلاش بی‌وقفه بود. برای موفقیت در کنکور نحوه و شیوه مطالعه بسیار مهم است که من ابتدا کتاب‌ها را با دقت مطالعه می‌کردم سپس نت برداشته و بعد تست می‌زدم.

نفر دهم گروه علوم انسانی کنکور سراسری سال 97 در زمینه استفاده از کلاس‌های کنکور و کتاب‌های کمک آموزشی افزود: در درس‌هایم مشکلی نداشتم و فقط کلاس عربی که کمی در این درس مشکل داشتم، رفتم.

وی از دانش‌آموزانی که موفق به قبولی کنکور نشدند خواست برای آنچه که هدف خود قرار دادند، بجنگند و با تمام قوا تلاش کنند و بدانند برای رسیدن به موفقیت باید از خیلی چیزها و تفریحات دست بکشند.

فتحی با تقدیر از خانواده به‌ویژه مادرش گفت: خانواده ‌نقش مهمی دار‌د زیرا محیط آرام و مناسبی را برای مطالعه برایم فراهم کردند که امیدوارم در آینده با انتخاب رشته‌ای خوب و درس‌خواندن بهتر بتوانم زحماتشان را جبران کنم. برای رشته مورد نظرم نیز باید کمی تحقیق کنم تا بتوانم انتخاب درستی داشته باشم.

گپ و گفت با رتبه‌های برتر کنکور ۹۷

‌نفر اول کنکور تجربی: از موسسات کنکور استفاده نکردم

امیررضا براتی اظهار داشت: 2 سال برای کنکور و موفقیت در آن تلاش کردم و خوشحال هستم که حاصل زحماتم به بار نشست و با توجه به تلاشی که صورت داده بودم، انتظار کسب این رتبه را داشتم.

نفر اول گروه علوم تجربی کنکور سراسری 97 بیان کرد: قصد دارم برای ادامه تحصیل به تهران بروم و در رشته پزشکی تحصیلات خود را دنبال کنم.

براتی در پاسخ به اینکه آیا در این مدت از کلاس‌های فوق برنامه نیز استفاده کرده است یا خیر، عنوان کرد: از کتاب‌های خودم و کتب کمک درسی و تست استفاده کردم اما در موسسات کنکور حضور نداشتم.

نفر اول گروه علوم تجربی کنکور سراسری 97 خاطرنشان کرد: به صورت میانگین برای کنکور روزانه 7 ساعت درس می‌خواندم اما در ایام تعطیل این میزان مطالعه به 10 ساعت نیز می‌رسید.

رتبه نهم کنکور ریاضی: برنامه‌ریزی و تلاش عامل موفقیت من در کسب رتبه برتر کنکور بود

احمد سلیمی اظهار داشت: خیلی خوشحالم که موفق به کسب رتبه تک رقمی شده‌ام، احساسی که دارم قابل وصف نیست و حس و تجربه بسیار خوبی است.

وی با بیان اینکه قبل از اعلام نتایج احتمال کسب رتبه دو و حتی تک رقمی را می‌دادم اما به صورت قطعی مطمئن نبودم که رتبه‌ام تک رقمی شود، افزود: حمایت خانواده، مدرسه و معلمانم در موفقیت من موثر بود و بعد از آن برنامه‌ریزی که داشتم و زحمتی که در طول یک سال گذشته کشیدم در کسب این موفقیت تاثیر زیادی داشته است.

رتبه نهم گروه علوم ریاضی و فنی کنکور سراسری 97 خاطرنشان کرد: ساعت مطالعه من در مقاطع مختلف سال تحصیلی متغییر بود اما در طول یک سال پیش که خود را برای کنکور آماده می‌کردم بخش بیشتر روز را به درس خواندن و مطالعه کردن اختصاص دادم.

وی با بیان اینکه اصلا در کلاس‌های کنکور شرکت نکردم، عنوان کرد: در مدتی که خود را برای کنکور آماده می‌کردم با برنامه‌ریزی و کاملا کنترل شده وقت خود را در فضای مجازی می‌گذراندم و بیشتر تمرکزم بر روی مطالعه و آماده شدن برای کنکور بود.

سلیمی در مورد رشته و دانشگاه مورد علاقه‌اش نیز گفت: هنوز برای انتخاب رشته به جمع‌بندی نهایی نرسیدم ولی علاقه زیادی برای تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر و مهندسی شیمی در دانشگاه شریف دارم و این دو رشته را در اولویت انتخاب خود قرار داده‌ام.

رتبه نهم گروه علوم ریاضی و فنی کنکور سراسری 97 در توصیه به هم سن و سال‌های خود و کسانی که امسال موفق به قبولی در کنکور نشده‌اند، گفت: اول از هر چیزی باید بگویم که هیچ موفقیتی دست‌نیافتنی نیست من اول سال که شروع کردم به مطالعه برای کنکور آمادگی‌ام خیلی خیلی پایین‌تر از الان بود ولی پیشرفت به تدریج به دست می‌آید و یک سال هم زمان زیادی برای پیشرفت است پس با برنامه‌ریزی درست و پشتکار حتما می‌توان به موفقیت رسید.

نفر سوم کنکور ریاضی: دانش آموزان خود را از حاشیه‌های کنکور دور نگه دارند

بهار رادمهر با اشاره به روش مطالعه خود و آمادگی برای شرکت در آزمون کنکور سراسری اظهار داشت: همزمان با شروع سال تحصیلی و در راستای آن آمادگی برای شرکت در کنکور سراسری، روزانه 4 ساعت بیشتر در ساعات بعد از مدرسه و حدود 9 ساعت در روزهای تعطیل به مطالعه می‌پرداختم، با توجه به اینکه مطالعه عمیق و با کیفیت نتیجه مؤثرتری در پیشبرد روند تحصیل دارد به کار بردن این روش به لطف خدا برایم نتیجه‌بخش بود.

نفر سوم گروه ریاضی کنکور سراسری سال 97 با معرفی عوامل موفقیت و مشوقان خود در دستیابی به این مهم گفت: با وجود اینکه تنها قبولی در رشته دلخواه را برای خود هدف قرار دادم اما به لطف خدا و زحمات استادان، برادرم که خود در این راستا موفق عمل کرده و پدر و مادر دلسوزم، به کسب رتبه برتر دست‌یافتم و از این بابت خداوند را شاکر هستم.

به گفته این دانش‌آموز موفق قمی برای کسب این رتبه که هنوز برایم باورکردنی نیست تنها به شرکت در آزمون‌های کنکور آزمایشی و متداول مدرسه و استفاده از کتابخانه آن در این مسیر اکتفا کردم و در ساعات مطالعه خود، بیشتر بر کیفیت‌بخشی و عمق دهی به مطالعه تأکید داشتم تا کمیت آن، و برای این مسئله اهمیت بیشتری قائل بودم.

نفر سوم گروه ریاضی کنکور سراسری سال 97 با توصیه به دوستان هم سن‌وسال و شرکت‌کنندگان کنکور گفت: با توجه به اینکه کنکور سراسری از سختی‌های زیادی برخوردار است باید تمرکز ما تنها بر پایه سعی و تلاش باشد و از درگیرشدن با حاشیه‌های کنکور، خود را دور نگه دارند و تنها نتیجه را از خداوند طلب کنند.

رتبه سوم کنکور هنر: رشته طراحی صنعتی دانشگاه تهران را انتخاب می‌کنم

نگار علی محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تهران، با اشاره به موفقیت خود اظهار داشت: از اینکه این رتبه را کسب کردم خوشحال هستم ولی این توقع را از خودم داشتم و تلاش خود را کرده بودم.

وی در مورد میزان مطالعه خود بیان کرد: در رشته هنر شرایط متفاوت است، ضمن اینکه انرژی و توان افراد برای مطالعه نیز فرق می‌کند هنر به دلیل گستردگی متفاوت از سایر رشته‌هاست و سئوالات و منابع آن بسیار گسترده است که نمی‌توان به همان منابع اکتفا کرد از این جهت ساعت مطالعه برای هر‌کس متفاوت است.

رتبه سوم کنکور هنر ادامه داد: خانواده نیز به نوبه خود کمک کرده و فضا را برای مطالعه من فراهم کردند به علاوه هم از کلاس و هم از آزمون‌های آزمایشی استفاده کردم چراکه وضعیت کنکور به ویژه برای رشته هنر به گونه‌ای است که نیاز به استفاده از این آزمون‌ها و کلاس‌ها وجود دارد.

علی محمدی با بیان اینکه رشته طراحی صنعتی در دانشگاه تهران را ادامه خواهم داد تصریح کرد: دوستان و کسانی که قصد شرکت در کنکور دارند به خودشان اعتماد کنند امیدشان به خدا باشد و توکل کنند تمام توانشان را به دور از افراط بگذارند و بدانند که کنکور تنها یک مرحله از زندگی است.

رتبه هفتم کنکور ریاضی: روزانه 12 ساعت مطالعه می‌کردم

علی سالارحسینی  اظهار داشت: بابت کسب رتبه تک رقمی خیلی خوشحالم چون توانستم با کسب این رتبه زحمات پدر، مادر، معلمان و مسئولان مدرسه را جبران کنم و از طرفی نیز چون برای اولین‌بار استان هرمزگان صاحب کسب رتبه تک رقمی کنکور شده مایه مباهات و افتخار من است زیرا عامل امیدواری برای دانش‌آموزان این استان هستم.

وی با بیان اینکه احتمال کسب رتبه تک رقمی را نمی‌دادم ولی با توجه به عملکردم در کنکور حدس می‌زدم که رتبه 11 یا 12 را کسب کنم، افزود: قطعا نقش پدر، مادر و خانواده در موفقیت من زیاد بوده و آن‌ها بهترین حامی من برای رسیدن به این موفقیت بوده‌اند، در مرحله بعد معلمان من در موفقیتم تاثیرگذار بوده‌اند و در این راه از هیچ تلاشی دریغ نکردند، حتی مدیر و معلم مدرسه نیزبرای من نقش دبیر را داشتند.

رتبه هفتم گروه علوم ریاضی و فنی کنکور سراسری 97 عنوان کرد: در کلاس‌های کنکور و فوق برنامه شرکت نکردم زیرا کلاس‌های درس مدرسه کامل و جامع بود و نیازی به شرکت در کلاس‌های کنکور یا فوق‌برنامه نداشتم.

وی با بیان اینکه در طول سال تحصیلی روزانه 7 ساعت و بعد از عید نوروز که برای کنکور آماده می‌شدم روزانه بین 11 تا 12 ساعت مطالعه می‌کردم، افزود: در مدتی که خود را برای کنکور آماده می‌کردم فعالیتی در فضای مجازی نداشتم و حضور در فضای مجازی اصلا برایم مهم نبود و کاملا به هدفم فکر می‌کردم.

سالارحسینی با بیان اینکه به احتمال بسیار قوی رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه شریف را انتخاب خواهم کرد، گفت: هدف من از خیلی وقت پیش تحصیل در این رشته بوده و همین تعیین هدف نیز عاملی در موفقیت من بوده است.

رتبه هفتم گروه علوم ریاضی و فنی کنکور سراسری 97 با بیان اینکه یکی از دلایل موفقیت تعیین هدف است و کسانی که موفق به قبولی در کنکور نمی‌شوند کسانی هستند که سردرگم‌اند، به افرادی که در کنکور امسال قبول نشده‌اند توصیه کرد که برای خود هدف تعیین کنند و با نگاه به هدف تعیین شده، آینده و موفقیت خود را ترسیم کنند زیرا با این کار قطعا به هدف خود در کنکور می‌رسند البته این را نیز در نظر داشته باشند که اولین شرط رسیدن به هر هدفی اراده و انگیزه است.

رتبه دوم کنکور ریاضی: خانواده، معلمان و مشاور مدرسه به برنامه‌ریزی تحصیلی من جهت دادند

محمدصادق کشاورزی رتبه دوم کنکور ریاضی با اشاره به موفقیت خود اظهار داشت: احساس خاصی ندارم چون انتظار چنین رتبه‌ای را داشتم به سبب اینکه تلاش خود را کرده بودم.

وی در مورد میزان مطالعه خود تصریح کرد: این اواخر حدود 14 ساعت مطالعه می‌کردم البته از کلاس خاصی استفاده نکردم و در مورد آزمون نیز آزمون‌هایی را تحت نظر مدرسه انجام دادم که بسیار مفید بود.

رتبه دوم گروه علوم ریاضی و فنی کنکور سراسری 97 ادامه داد: خانواده امکانات و شرایط لازم را برای من فراهم کردند، از خانواده تشکر می‌کنم همچنین از معلمان و مشاور مدرسه که به برنامه‌ریزی تحصیلی من جهت دادند.

کشاورزی در مورد میزان استفاده از فضای مجازی عنوان کرد: استفاده خاصی از فضای مجازی نکردم و تنها استفاده من محدود به کارهای تحصیلی و اطلاع‌رسانی بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه شریف را انتخاب می‌کنم، البته باید بدانیم که کنکور ابتدای راه و شروع یک مسیر جدید است که باید تلاش بیشتری برای موفقیت‌های بعدی کرد.

رتبه دوم کنکور هنر: کسب رتبه دوم برایم غیرمنتظره بود‌

آذین دهقان با اشاره به عوامل موفقیت خود اظهار داشت: در درجه نخست موفقیت خود را نتیجه توکل به خدا می‌دانم و پس از آن حمایت‌های خانواده و همراهی که در این مدت با من داشتند را بسیار موثر می‌دانم.

وی بیان کرد: برخلاف انتظار برخی افراد که کلاس‌های کمک آموزشی نقش مهمی در موفقیت کنکوری‌ها دارد، برای من الزاما این‌گونه نبود چرا‌که من از هیچ کلاس و دوره آموزشی استفاده نکردم.

رتبه دوم گروه هنر کنکور سراسری سال 97 افزود: شاید کمی عجیب باشد ولی من حتی در این مدتی که برای کنکور آماده هم می‌شدم نه تنها از تفریحاتم کم نکردم بلکه خیلی هم دوران خوشی را داشتم و هیچ‌گاه سعی نکردم مهمانی‌رفتن و تفریحاتم را محدود کنم بلکه بیشتر سعی کردم برنامه‌ریزی درستی داشته باشم.

دهقان با اشاره به میزان مطالعه خود تصریح کرد: ساعات مشخصی برای مطالعه و آمادگی برای کنکور نداشتم، در واقع این طور نبوده که روزانه ساعت مشخصی را برای مطالعه داشته باشم و معمولاً ساعات مطالعه‌ام متغیر بوده و در اواخر یعنی نزدیک کنکور ساعات بیشتری که حدود 10 ساعت بود مطالعه می‌کردم.

وی سپس ادامه داد: با توجه به مطالعاتی که در این مدت برای آمادگی در کنکور داشتم انتظار رتبه خوبی را داشتم اما کسب رتبه دوم کمی برایم غیرمنتظره بود و امیدوارم بتوانم در رشته سینما دانشکده هنر ادامه تحصیل بدهم.

رتبه دوم گروه هنر کنکور سراسری سال 97 خاطرنشان کرد: توصیه من به داوطلبان کنکور این است که اعتماد به نفس و پشتکار را سرلوحه برنامه‌های خودشان قرار دهند و آنچه که علاقه دارند دنبال کنند تا بتوانند موفق شوند.

رتبه هشتم کنکور ریاضی: هر ماه در آزمون‌های تست‌زنی شرکت می‌کردم

امیرحسین استقامت در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یزد اظهار داشت: روزهایی که در مدرسه بودم 6 الی 8 ساعت برای درس خواندن برنامه‌ریزی داشتم و روزهایی که به مدرسه نمی‌رفتم 11 تا 12 ساعت از وقتم را برای درس خواندن و تست‌زدن می‌گذاشتم.

وی با اشاره به اینکه هر ماه در آزمون‌های یکی از موسسات آموزشی شرکت می‌کرد، بیان کرد: علت این که من ماهانه در آزمون‌های موسسه آموزشی غیر از مدرسه شرکت داشتم این بود که سئوالات این آزمون نزدیک به سئوالات کنکور طرح می‌شد و با هر دفعه شرکت می‌توانستم خود را محک بزنم.

رتبه هشت گروه علوم ریاضی و فنی کنکور سراسری 97 در ارتباط با نقش خانواده در رتبه کنکور خود افزود: خانواده در این امر بسیار نقش مهمی داشتند و روزهایی که من در خانه درس می‌خواندم فضای آرام و بی‌سر و صدایی را برای درس‌خواندن من ایجاد می‌کردند.

وی تصریح کرد: پیشنهاد من به دانش‌آموزانی که سال بعد کنکور دارند و می‌خواهند رتبه خوبی داشته باشند این است که هیچ‌گاه از درس خواندن ناامید نشوند و با یک یا دو بار شکست امید خود را از دست ندهند و همه تلاش خود را انجام دهند تا بعد از یک سال نتیجه زحمات خود را ببینند.

رتبه هشت گروه علوم ریاضی و فنی کنکور سراسری 97 از تمامی معلمان و کادر مدرسه خود که در این یک سال او را همراهی کرده‌اند تشکر و قدر‌دانی کرد و یکی از عواملی که در این راه توانسته به موفقیت دست پیدا کند را همین حمایت‌ها و همراهی‌ها دانست.

رتبه چهار کنکور انسانی: کلاس کنکور نرفتم

فرنوش فخار در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان با بیان اینکه درس خواندنم را به‌صورت جدی از تابستان پارسال آغاز کردم، اظهار داشت: به‌طور جدی از تابستان سال 96 آغاز کردم 6 تا 10 ساعت درس می‌خواندم و از مهرماه به بعد 6 تا 12 ساعت درس می‌خواندم.

وی افزود: خیلی زیاد تست می‌زدم، تمام کارهایم را می‌نوشتم و طبق برنامه پیش می‌رفتم و همین هم سبب می‌شد که هفته به هفته عملکرد بهتری داشته باشم. من هیچ کلاسی نمی‌رفتم و فقط پایبند مدرسه بودم اما تنها آزمون‌های آزمایشی را می‌دادم.

رتبه چهار گروه علوم انسانی کنکور سراسری سال 97 با بیان اینکه من از فضای مجازی هم استفاده می‌کردم، گفت: استفاده من از فضای مجازی کاملاً کنترل شده بود، زمان خاصی مانند ظهرها و قبل از خواب کمی به فضای مجازی اختصاص داشت.

فخار ادامه داد: سال گذشته قبل از اینکه درس خواندن را به‌صورت جدی شروع کنم یک مسافرت رفتم اما بعد از آن دیگر جایی نرفتم و فقط درس می‌خواندم. آخر هفته عصرها کمی استراحت می‌کردم، گاهی یک مهمانی می‌رفتم اما فقط محدود به آخر هفته‌ها بود.

وی با بیان اینکه گاهی خسته و نا‌امید می‌شدم، خاطرنشان کرد: خیلی وقت‌ها خصوصا وقتی طراز آزمان‌هایم کم می شد خیلی ناراحت می‌شدم و احساس نا‌امیدی می‌کردم اما از فردای همان روز دوباره مصمم‌تر شروع می‌کردم.

رتبه چهار گروه علوم انسانی کنکور سراسری سال 97 با بیان اینکه تصور چنین رتبه‌ای را نداشتم، اظهار داشت: بعد از کنکور فکر نمی‌کردم چنین رتبه‌ای به‌دست بیاورم خصوصا این یک ماه که خیلی استرس داشتم فکر می‌کردم رتبه 15 یا 16 را به‌دست بیاورم. هنوز هم باورم نمی‌شود که چنین رتبه‌ای به‌دست آورده باشم، اولین کسی که این خبر را به من داد یکی از دوستانم بود به من گفت که شبکه خبر را ببینم، وقتی دیدم فوق‌العاده خوشحال شدم.

فخار گفت: به دوستانم که می‌خواهند کنکور بدهند توصیه می‌کنم خودشان را باور داشته باشند و بدانند که با تلاش خودشان به هر نقطه‌ای که بخواهند می‌رسند و هیچ وقت نا امید نشوند. هر روز سعی کنند بهتر از روز قبل برای موفق شدن تلاش کنند. قصد دارم در رشته حقوق دانشگاه تهران یا دانشگاه شهید بهشتی ادامه تحصیل دهم.

انتشار یافته: 130
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:58 - 1397/05/10
همه حرفاشون دروغه
پاسخ ها
نفس
United Arab Emirates
۱۲:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۴
واقعا چرا دروغ میگن من بادونفراز اینهاشخصا صحبت کردم کلاس های فشرده و ازمون وجزوه های مختلف استفاده کردن و اسم اموزشگاهشونم میدونم دلیلش چیه که دروغ میگید
خجالت.......
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۲
اخه نفر اول تجربی روزی هفت ساعت درس بخونه!!!!!!!!خجالت بکشین ناسلامتی شما الگوی دیگران هستین. واقعا براتون .هر کسی رتبه برتر شده فول امکانات بوده.متاسفم ک میاین ب این راحتی دروغ میگین
Iran, Islamic Republic of
15:01 - 1397/05/10
نفر اول تجربی در ازمونهای ق ل م چ ی شرکت میکرد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۱
و همچنین گاج و ماز
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۲
من همیشه اسم امیر رضا براتیو تو نفرات برتر گاج دیدم وایشون قبل از اینکه کنکور بدن همیشه در بین بچه های گاج معروف بودن
Iran, Islamic Republic of
15:07 - 1397/05/10
چقد كيف كردم... آفرين. خوش به حال پدر و مادرشون. خدا حفظشون كنه.
Iran, Islamic Republic of
15:31 - 1397/05/10
مبارکشون باشه.
اونوقت چند صباح دیگه همینا میان واسه مدرسان وشریف و قلم چی تبلیغ می کنن
Iran, Islamic Republic of
15:33 - 1397/05/10
مثل اینکه امسال این موسسات سر کیسه رو شل نکردن

سالهای قبل پول میگرفتن و میگفتن موسساتی مثل قلم چی و غیره مشغول درس خواندن بودن
پاسخ ها
زهرا
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۰
من توو ازمونای قلمچی شرکت میکردم اکثرشون توو ازمونها شرکت میکردن نمیدونم چرا الان میگن شرکت نمیکردیم.لطفا ب سایت قلمچی برید و ببینید
Iran, Islamic Republic of
17:06 - 1397/05/10
همه رتبه برتری های کنکور مدرسه شأن تیزهوشان بوده معلومه که رتبه برتر میشوند، مدرسه تیزهوشان خودش به تنهایی کلاس کنکور و کلاس فوق العاده و هزار چیز دیگر است برای اینکه بهترین اساتید و معلمان در آن تدریس میکنند و امکانات فوق‌العاده ای دارد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
با پارتی که نرفتن تیزهوشان! درس خوندن رفتن تیزهوشان! بعدشم کسی که تک رقمی میشه مطمئناً توی فهم مباحث مشکلی نداره که بخواد کلاس خصوصی بره!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۵
همه مدارس تیزهوشان توی سطح کشور اینجوری نیستن ....فقط شهر های بزرگ بهترین امکانات رو دارن(که اصلش .
همینه وهمه بخاطر همین امکانات میرن.
من خودم 7 سال تیزهوشان درس خوندم از اول راهنمایی تا چهارم دبیرستان ولی متاسفانه مدرسه ی ما هیچ امکاناتی
نداشت . اصلا دبیرای خوبی نداشت واقعا بدرد نخور بودن خوری که حتی بلد نبودن کتابو درس بدن یا اشتباه تدریس میکردن .. وفقط بچه های که کلاس خصوصی میرفتن سر کلاس اشتباهات معلما رو میگفتن ...هر چه قدرم اعتراض میکردیم که یه دبیر خوب بیارن گوش نمیکردن.. همه ی بچه ها کلاس خصوصی میرفتن به غیر از منو چند نفر دیگه که توانای مالی نداشتیم که هزینه های کلاس ها رو بدیم . اوی شهر ما مدرسه تیزهوشان نبود. و7سال به شهر دیگه رفتم تادرس بخونم . .به یکی ازمعلمامون گفتیم اخه این چه وضعیتیه ما هیچ دبیر خوبی نداریم هیچ کدوم به درد نمی خورن ..خندید گفت مدرسه شما به دبیرا پول نمیده معلم های خوب نمیان و خودمنم مجبور شدم این مدرسه رو بگیرم چون وساعت کاریم درست شه.من شاگرد تنبلی نبودم همیشه معدلم بالای 19 بود .هر سال تصمیم میگرفتم که بیام بیرون از تیزهوشان این همه راهو هر روز نرم ..ولی باز میگفتم مردم پشت سرم حرف نیزنن که تنبل بود یا مغزش نمیکشید .. میترسیدم
فامیلا هم همه میگفتن تیز هوشان درس میخونی دیگه همه امکانات رو هم داری کنکور حتما دیگه باید رتبت خوب شه و اینا ..یه مثال بزنم از عمق فاجعه خیر دار شی زیست درس اصلی رشته تجربیه دیگه مهاون مدرسه خودمون بعد 20 که معاون بود اومد شد دبیر زیستمون ...حتی یه کلمه از زیستم یادش نبود ..هیچی بلد حبود و بچه های دیگه سر کلاس بهش یاد میدادن ...هپین دیگه من امسال کنکور دادم و اصلا رتبه خوبی نیاوردم الیته اصلا سال چهارم درس نخوندم چون خسته شده بودم از همه چیز .ومیخوام بخونم واسه کنکور سال بعد ...البتهه همه مداری تیزهوشان مثل مورسه ما نیستا مدرسه ماهم چون مدیرشم بدرد نخود بود اینجور شد که امسال بعد تموم شدن ما عوض کردن....شانس ما بود دیگه واسه کنکور به نظر من چهار چیز مهمه 1. اعتماد بنفس (که من نداشتم از هر لحاطی) 2.انگیزه 3. تلاش 4. امید ..
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
لعنت به مدارس تیزهوشان که استعداد هارو پرورش نمیده بلکه تباه میکنه
Iran, Islamic Republic of
18:07 - 1397/05/10
همه اینایی که میگن ما کلاس کنکور نمیرفتیم کسایی هستند که بهترین اساتید کنکور رو داخل مدرسه دارند.چه تهران باشند چه شهرستان
پس کسی به این دری وری ها گوش نکنه هرکسی که فک میکنه درسش ضعیفه حتما آموزشگاه کنکور بره.همه مثل اینا پولدار نیستن که میلیون میلیون پول شهریه مدارس تیزهوشان و غیر انتفاعی بدن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۲
مگه تیزهوشان پول میگیرن؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
تیزهوشان در مقابل مدارس غیر دولتی کمترین پول رو میگیره
برای یک سال تحصیلی حدودا یک میلیون بدون سرویس البته
United Arab Emirates
21:04 - 1397/05/10
اونوقت دولت داره مدارس تیزهوشانو جمع میکننه ونمیزاره آزموناشو برگزاربشه
Germany
22:17 - 1397/05/10
من کنکوری ام و خیلی تلاش میکنم .... اما یش تر رتبه ها ی برتر واقعا شرایط خوبی داشتن... تلاش خانواده .. مدرسه خوب.. پدر یا مادره پزشک!!!! این خیلی تفاوت داره با منی ک با بی پولی و مشکلات خانوادگی و استرس درگیرم و تو ی مدرسه دولتی درس میخونم!!! کنکور واقعا عادلانه نیست! اونی ک پول پارو میکنه میره بهترین کلاسا و در رفاه و آسایش زندگی میکنه قطعا شانس و فرصت بیش تری نسبت ب من و امثال من داره!!!
پاسخ ها
محمد
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۱
صدای طبل از دور خوش است!
منم قبلاً مثل شما فکر میکردم. ولی از وقتی چند مثال از بچه های کم درآمد رو دیدم که رتبه های خوبی شدن نظرم عوض شد. یکی از تک رقمی های پارسال پدر و مادرش از هم جداشده بودن. درصورتی که هرکی از دور میدید فکر میکرد پدر و مادرش خیلی بهش میرسیدن و هیچ مشکلی نداشته! رستگار رحمانی توی انباری درس میخونده! یه نفر هم بود که سال کنکورش چوپانی میکرد و پزشکی هم قبول شد!! هیچوقت دنبال بهانه نباشید. چون خیلی ها مشکلات زیادی دارن ولی چون به روی خودشون نمیارن شما اینطوری
.فکر میکنید
ح.ا
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۱
کاملا موافقم
سما
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۱
همه خدارو دارن بهش توکل کن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۶
آفرین موافقم باهات بعضیاهم باسهمیه ها کنکورو میترکونن.
fati
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۱
منم موافقم....یک آزمون چهارساعته بخاد ایندتو تغییر بده..خب اونی ک پول داشته خوشبحالشه اونی هم ک ن..باید بره پچه داری کنه....ولی خب نمیگن ک اونایی اول شدن زحمت نکشید ...امااین کنکور رسمش نیست
Iran, Islamic Republic of
00:06 - 1397/05/11
علی سالار حسینی میومدآزمون قلمچی من خودم میدیدمش
Iran, Islamic Republic of
00:06 - 1397/05/11
علی سالار حسینی میومدآزمون قلمچی من خودم میدیدمش
Iran, Islamic Republic of
01:48 - 1397/05/11
من رتبه 11 شدم هیجان نداری اینها به خدا گتوند میاندوآب تو تلویزیون اونم رشته تجربی بخدا اصلا حسی نداره مهدل سال سومم 19.99شدو سال چهارمم 20شد بقراط نیست هیچ حسی هم ندارم تنها هم هستم درا موقع امتحانات 2 ساعت درس میخواندم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۲
من که نفهمیدم چی گفتی
سارا
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۲
شما دوست عزیز ادبیات کنکورو چند زدی!؟
پارسا
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۶
چرند نگو رتبه ۱۱ روزی ۲ ساعت براش واقعا کمه
من خودم روزی ۵ ساعت درس خوندم رتبه۱۴۹ کنکور نصیبم شد
....برای انگیزه دادن به مردم اینقدر چرند نگین.
ههههه
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
ایشون انقدر از فضای مجازی دور بودن تایپ کردن هم یادشون رفته...خخخخخخخ
Tavan
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۱
معلومه از بس خوندی مخت قاط زده
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
انقدر فوت نزن زلزله میاد
Iran, Islamic Republic of
02:30 - 1397/05/11
رتبه دو هنر میگه کلاس کنکور شرکت نکردم, خب حق داره چون برای این رشته اصلا کلاس کنکور برگزار نمیکنن
Iran, Islamic Republic of
16:00 - 1397/05/11
یقینا پشت این رتبه های برتر ارده ی قوی و تلاش بی وقفه وجود داره..به نظر من هر کی این دو ویژگی رو داشته باشه لیاقت بهترین رتبه ها رو داره...این موفقیت بزرگ رو به شما و خونوادتون تبریک میگم
Iran, Islamic Republic of
16:21 - 1397/05/11
سلام منم تو ازمون تیز هوشان قبول شدم ولی فاصله اش یک ساعته از شهرمون تو یه شهر دیگه هست به نظرتون چیکار کنم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۲
برو اگه نری اشتباه بزرگی میکنی شاید سخت باشه ولی نتیجه داره،منم چون دور بود نرفتم و الان خیلی پشیمونم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۲
خوب برو
Iran, Islamic Republic of
01:10 - 1397/05/12
سلام رتبه یک علوم تجربی امیررضا براتی امسال از شهر کوچک و زیبای قوچان بود و من به عنوان یک قوچانی به خودم میبالم و این موفقیت رو به پدر ایشان که استاد برجسته ی ریاضی و مادر عزیزشان سرکار خانم بی باک که از دبیران برجسته فیزیک هستند تبریک عرض میکنم و به امیر رضای عزیز هم دست مریزاد میگم‌.
پاسخ ها
مهسا
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۶
میگم چرا فیزیکو ۱۰۰ زده
بدون نام
Canada
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۲
کسی که مامان باباش معلمن بایدم رتبه یک بیاره و نیازی به کلاس کنکوری نداشته باشه . ولی در کل انگیزش خیلی قوی بوده .به امید همچین رتبه هایی
Iran, Islamic Republic of
14:15 - 1397/05/12
کنکور این روزا برا خیلیا شده یه تجارت بزرگ دیگه نمیشه بگی کنکور یه فرصت برابر اگه کسی پول داشته باشه بچه میفرسته یه مدرسه خوب همه چیز رو براش فراهم میکنه برا ماکه بچه های خوابگاهی هستم مدرسه برامون یه زندانه یه روز میگن پول نداریم بهتون نون بدیم یه روز میگن پول نداریم اب قطعه خلاصه هر روز یه چیزی دارن بگن موقع انتخاب دبیر هر دبیر موندرو برمیدارن میارن غذا شون جوریه که خودشون اصلا نمی تونن بخورن
پاسخ ها
Zahra
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۷
اینا همشون مدرسه ی تیزهوشان میرن که ربطی به پول و اینا نداره خودشون تلاش کردن اون جاها قبول شدن و هزینه ی مدارس تیزهوشان هم یک میلیون و خورده ای هست همش که میسه قسطی هم داد پس موفقیت بقیه رو الکی به پول ربط ندید
Iran, Islamic Republic of
19:51 - 1397/05/12
ایشاللا خدا قسمت کنه که همه ما جوونا دانشگاه خوب قبول بشیم و مثل این بچه ها باعث افتخار خانوادمون بشیم .. و صد البته با پشتکار و ایمان و باور ب خودمون .. ................... ما انسان ها اون چیزی نمیشیم که میخایم بلکه اون چیزی میشیم که باور داریم
Iran, Islamic Republic of
19:56 - 1397/05/12
همه دوستام کلاس کنکور میرن ولی بابام نمیتونه منو بفرسه روحیم خیلی ضعیف شده ای کاش میتونستم شرکت کنم اخه احتیاج دارم برم کلاس چون مدرسه عادی درس میخونم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
دوستای منم کلاس میرن ولی من نمیرم چون چیزی جز وقت تلف کردن نیست. شما اگه درست ضعیفه، کتابایی که از سطح پایین شروع کردن مثل آبی و بعضی کتابای خیلی سبز یا آموزش فضایی مهروماه . اگه درست خوبه و توی فهمیدن مشکل نداری، کتابای سطح بالاتر کار کن
نادیا
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
مرسی از راهنماییت
فرزاد صادقی
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
سلام داداش زیاد تو فکرش نباش منم مدرسم عادیه خودت تلاش کنی موفق میشی کاری به مدارس عالی و نامدار نداشته باش
نادیا
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
دارم تلاشمو میکنم ب امید موفقیت هممون
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
یک حسی بهم میگه تو خونه معلم خصوصی داری نادیا
Iran, Islamic Republic of
04:08 - 1397/05/13
کلاس کنکور رفتین بعد میگین ما کلاس نرفتیم؟

ولی به هر حال تبریک میگم
پاسخ ها
زهرا
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۷
کلاس کنکور نرفتن آزمونارو فقط شرکت کردن
Iran, Islamic Republic of
08:15 - 1397/05/13
همه ما که نمیخوایم رتبه تک رقمی بشیم.باز تلاش کنیم ۳ رقمی هم خوبه
Iran, Islamic Republic of
16:25 - 1397/05/13
سلام
منم سال دیگه کنکور دارم انشاالله که رتبه برتر بشم
همچنین شماها
Iran, Islamic Republic of
20:30 - 1397/05/13
اکثرا قلم چی بودن چرا دروغ میگن
پاسخ ها
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۲
اتفاقا اکثرا گاج بودن قلم چی الان دیگه بدرد نمی خوره
Iran, Islamic Republic of
01:22 - 1397/05/14
سلام بچه های کنکوری و رتبه های برتر خسته نباشید ولی یه سوال چطور بدون اینکه برید کلاس اموزشی یا از دی وی دی های اموزشی استفاده کنید این رتبه رو اوردید اخه با کتاب خالی که نمیشه پیش رفت ؟
پاسخ ها
شقایق
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
برای منم سواله
Iran, Islamic Republic of
11:29 - 1397/05/15
بهمتون ک بهترین رتبه روکسب کردین تبریک میگم.ازنظرمن اوردن رتبه برتر ربطی ب ساعات خوندنو....ربطی نداره باید تمرکزخوب ودریک محیط ارامش باشی
France
23:54 - 1397/05/17
رتبه اول تجربی پدر و مادرش ریاضی و فیزیک خونده بودن .. کلا این دنیا ناعادلانست!!! حرفی دیگ ندارم و تبریک میگم بخ همه عزیزانی که رتبه های خوبی رو کسب کردن
Iran, Islamic Republic of
17:21 - 1397/05/18
کنکور به اون آسونی چرا در نیومدین
من خودم میخوام برای رتبه اول تجربی بخونم
رتبه برتر هیچ ربطی به مدارس تیزهوشان و آزمون های قلم چی نداره
آدم باید درس خون باشه
اگر درس خون باشی قول 100% بهتون میدم که رتبه های برتر میشین
پس فکر منفی نکنین
باتشکر مغز متفکر
پاسخ ها
amir
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۳۱
افرین به نظر منم درست میگی و مطمئنم موفق میشی و منتظر اسمت هستم که سال دیگ اسمت بشنوم
Iran, Islamic Republic of
12:45 - 1397/05/22
بچه ها کتاب تست چی بخریم خوبه قلم چی که به درد نمی خوره
پاسخ ها
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۲
میکرو سیر تا پیاز ای کیو این کتابا واقعا عالین
amir
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۳۱
نشرالگو عالیه با میکرو گاج ب نظر من دوتاشو دو سه بار بزن
مهی
Germany
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۶
نشر الگو و میکرو عالیههه
Iran, Islamic Republic of
12:45 - 1397/05/22
بچه ها کتاب تست چی بخریم خوبه قلم چی که به درد نمی خوره
Iran, Islamic Republic of
20:12 - 1397/05/24
متاسفانه کنکور رقابتی پولی شده هرکی بیشتر پول خرج کنه ومعلمای میلیونی داشته باشه موفق تره این واضحه ومخفی کردن نداره ای کاش همه راست بگن کلاس کنکور که مخفی کاری نداره
Iran, Islamic Republic of
20:12 - 1397/05/24
متاسفانه کنکور رقابتی پولی شده هرکی بیشتر پول خرج کنه ومعلمای میلیونی داشته باشه موفق تره این واضحه ومخفی کردن نداره ای کاش همه راست بگن کلاس کنکور که مخفی کاری نداره
Iran, Islamic Republic of
20:56 - 1397/05/27
کنکور فقط یک رقابت علمی نیست همه رتبه برترا انگیزه و پشتکار و قدرتی داشتن که تونستن موانع سر راهشونو کنار بزنن و موفق بشن . امیدوارم همیشه بدرخشین و پرچم ایرانو توی جهان بالا ببرین :)
France
07:22 - 1397/05/28
به نظر من ربطی به پول و کلاس نداره اونایی که کلاس میرن وقتشونو تلف میکنن من خودم موقع کنکور اصلا بصورت حضوری پیش دانشگاهی هم نرفتم و فقط امتحاناتش بصورت غیرحضوری شرکت کردم رتبه ام هم هفتاد شد یه توصیه میکنم فقط شبها درس بخونید روزها بخوابید
پاسخ ها
نگین
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۱
...چراتوصیه ی شما اینه که شبا بخونیم.
Iran, Islamic Republic of
13:59 - 1397/05/30
من قراره مهر برم دوازدهم رشتمم تجربیه ریاضیم قوی نیست میخوام بدونم چه مباحثی رو بزنم که بیشترین بازدهی رو داشته باشم ممنون میشم اگه جواب بدین
Iran, Islamic Republic of
21:43 - 1397/06/03
سلام، آقا منم مث شما قبول دارم ک خیلی ها درآمدای خوب، رفاه خوب، کلاسا و معلما و مشاورای خوب دارن، ولی قبول کنین که اگه توی یه چیز توی این کشور عدالتی باشه، توی همین کنکوره!!! باور کنین اگه کنکور برداشته بشه، همینا با پولشون و با هزارتا پارتی بازیه دیگه هم قبول میشن، حداقل الان اگه پول میدن مجبورن یه تلاشی هم بکنن، حداقل الان ما بدبخت بیچاره ها!!! هم با تلاش زیاد میتونیم یه شانسی داشته باشیم هرچند کوچیک، پس باور کنین کنکور خوبه، من دو سال پیش تونستم پزشکی قبول بشم، فقط هم با خوندن کتاب تست، ولی خیلی خوندم، خیلی....!!
Iran, Islamic Republic of
00:40 - 1397/06/04
ان شاءالله که همیشه موفق باشن دمشون گرم
به یاری خدا ان شاءالله که ماهم موفق شیم
Iran, Islamic Republic of
13:08 - 1397/06/04
به قول دایان :یاد گرفتم با چشمای خیس این زندگی عادلانه نیست
من آنقدر خوندم ک چشام کور شد
با روشای سنتی درس خوندن فک نکنم بشه کاری کرد
Iran, Islamic Republic of
21:30 - 1397/06/04
ازمون های گاج چطوره بهتر از قلم چیه؟ کسی میدونه
پاسخ ها
مهی
Germany
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۶
قلم چی تنها نکته مثبتش اینه که وقتی ازمون میدی با تعدهد نفراتی که تو کنکور رقابت میکنی ازمون میدی ولی گاج سطحش بالاتره
Iran, Islamic Republic of
17:13 - 1397/06/05
سلام من امسال دوازدهم تجربیم .
کتاب های ده و یازده هم یادم رفته تابستون امسالم نخوندمشون حالا اگه همزمان با کلاس روزی پنج ساعت بخونم امیدی هست ??
پاسخ ها
fati
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۱
م... سلام.منم مثل خودت...اما دوسشدارم یه چیزی قبول شم .تو اگه روزی یازده لخونی بسه...سعی کن معدلت بالا شه سی درصد داشته باشی بازم موفق باشی رتبه تو حتمن بهم بگو بعدا ش
Iran, Islamic Republic of
10:23 - 1397/06/06
بله همیشه یه امیدی هست ولی به نظر من سعی کن تو زمان باقیمانده روی درس هایی که نقاط قوت تو هستن بیشتر کار کنی و اگه وقت کردی درس هایی که ضعف داری توشون رو یواش یواش بر طرف کن انشاللله که موفق خواهی شد ..
Iran, Islamic Republic of
15:50 - 1397/06/06
متاسفانه چند سال دیگه همین دانشجویان نخبه هم از ایران میرن مث رتبه های برتر سال دیگه
من سال 89 کنکور دادم و رتبه ام 10000 شد تازه ارشدمو تموم کردم اما متاسفانه اوضاع کار داغونه یکساله پیگیرم که بالاخره تونستم بورس دکترا بگیرم و چند ماه دیگه ا ایران میرم متاسفانه اوضاع اصلا به کام نیست
پاسخ ها
Neda
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۵
چرا بجای این حرفا نمیگن چه کتابایی خوندن،دوستان اگه کتابای کمک اموزشی خوبی میشناسید معرفی کنید،کتابی که تست و پاسخ تشریحی داشته باشه،خواهش میکنم جواب بدید
Iran, Islamic Republic of
16:56 - 1397/06/06
سلام نظرتون راجب ازمونا چی هست؟
قلم چی خوبه یا گاج؟
Iran, Islamic Republic of
02:54 - 1397/06/08
نمره خام رتبه۱چن بوده توتجربی؟خواهش بگین
Iran, Islamic Republic of
23:23 - 1397/06/09
ننگ به کنکور ایران
پاسخ ها
Yalda
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
اینقدر غم تو جملت بود که کمرم شکست
Iran, Islamic Republic of
16:00 - 1397/06/11
سلام من کنکوری ۹۷ بودم با تلاشی که کردم البته شاید این تلاش ازدیپگاه من درست بود ولی اصلا چیزی که میخاستم نشد با این ساعت مطالعه که داشتم خانواده میگفتن حداقل زیر ۱۰۰۰ میشی وقتی میام تو اتاقم یادم میاد چه جوری میخوندم و تلاش مبکردم واقعا حالم بهم میخوره وقتی به دستای بابام نکاه میکنم که چجوری تو این مدت هزینه میکرد بعد من این رتبه رو اوردم واقا از خودم خجالت میکشم از خودم بدم میاد خحالت میکشم پول بگیرم برا ی خریدن کتاب واقعا کلافه شدم انا قصد دارم شروع کنم به خوندن به امید خدا .....
التماس دعا
Iran, Islamic Republic of
18:15 - 1397/06/11
سلام دوستان کتاب تستای من یکم چاپاش قدیمیه با توجه به اینکه نطام قدیم هستیم کتابارو کسی نمیخره لطفا راهنمایی کنید کجا امکان خریدش هست تا با پولش کتابای جدید بخرم
Iran, Islamic Republic of
18:21 - 1397/06/11
سلام دوستان کتاب های مناسب برای فیزیک ریاضی زیست شیمی عربی معرفی کنید ( نظام قدیم )
چه جوری ریاضی. فیزیک رو بخونم و تستاش رو بزنم من با این دو کتاب خیلی مشکل دارم با تست زدنش خیلی بیشتر در واقع میترسم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۸
منم یه وقتی اینجوری بودم کتاب میکرو خیلی خوبه تنها روشی هم که میتونم برای از بین بردن ترست بگم اینه که فقط بری تست بزنی شاید خنده دار باشه اما من خودم یه زمانی برای ریاضی فقط درسنامه رو میخوندم و جرئت نداشتم تست بزنم چون همون اول سال که خواستم تست بزنم اولین تستی رو که دیدم اونقدر برام سخت بود که وارفتم و کلا اعتماد به نفسم از بین رفت تا اینکه قضیه رو به یکی از دوستانم گفتم اونم گفت با روزی پنج تا تست شروع کن اگه نتونستی حل کنی به پاسخنامه نگاه کن و نکاتی رو که باید یاد بگیری رو یادداشت کن من دوباره رفتم سراغ کتاب تستم بعد از ترم اول و وقتی که شروع کردم شکه شدم کتاب تستی که روزی فکر میکردم سخت ترین کتاب تسته اونقدر تستاش اسون بودن که گاهی با خودم میگفتم. رو طراح این سوالا دانش اموزا دانش اموزا رو چی فرض کرده درسته اولین تستاش سخت بودن ولی بقیش واقعا اسون بودن من درباره میکرو صحبت نمیکنم میکرو سطحش بالاس
United Arab Emirates
19:00 - 1397/06/16
خیلیا مثه منه بسچاره سالها برا پول کتاب خریدن برا پول ازمون و خیلی شرایط دیگه صبر میکنن بعد وقتش ک میشه شرایط خوب میشه مسئولان تصمیم میگیرن کنکور حذف کنن نطام قدیمو بذارن کنار و ۳۰ درصد قطعی بشه ما کلا شدیم موش لزمایشگاهیه ی عده مسئول
Iran, Islamic Republic of
16:33 - 1397/06/18
سلام راستش منم سال بعد کنکور دارم کنکور۹۸ رو باید امتحان بدم منم توی یکی از موسسه های آموزشی یعنی قلم چی شرکت کردم وتاحالا سه تا آزمون دادم خواستم بدونم که اگه روزی ۱۲ساعت درس بخونم می تونم توی کنکور سال بعد موفق بشم من رشتم انسانیه راستش یه سوال دیگه هم دارم اینکه آیا می شه علاوه برتابستان توی پاییزهم به طور همزمان هم درسای مدرسه وهم درسای کنکور رو خوند؟وموفق شد راستش کنکور برای من یه چیزی مثل مرگ وزندگی میمونه راستش تو کنکور قبول نشم بایدبرم سربازی اون وقت همه ی آرزوها خواسته ها ورویا هام به باد فنامی رن وهمین باعث میشه که برای کنکورسال بعد دلهره داشته باشم لطفا یکی به سوالام جواب بده ممنون میشم.
Iran, Islamic Republic of
20:29 - 1397/06/19
به نظر منم کنکور یه بی عدالتیه ولی خب این ما نیستیم که همیشه تصمیم میگیریم ....رتبه های برتر هم میتونن با صداقتشون مارو راهنمایی کنن نیازی به دروغ و حاشا نیستش
Iran, Islamic Republic of
15:30 - 1397/06/20
خدایی من اصلا با رتبه برتر کنکورا یا اینکه کلاس میرفتن یا نمیرفتن کاری ندارم فقط حرسم از اینه که این سهمیه ها باعث میشن که زرنگ ها عقب بمونن من خودم کنکور تجربی قبول شدم و 600 اوردم ولی نتونستم دانشگاه تهران قبول شم ولی بعضی جناب عالی ها با سهمیه رفتن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۲
چجوری خوندی که ۶۰۰ شدی؟؟میشه توضیح بدی ؟ممنون میشم
Iran, Islamic Republic of
00:28 - 1397/06/28
منو بگو ک تابستون هیییچی نخوندم هیچ آزمونی هم نمیرم و نظام جدیدم..ینی ۹۸ کنکور دارم..آرزوم دانشگاه فرهنگیانه..ولی اینقدر روحیمو از دست دادم ک خودمم باورم نمیشه..دلم میخاد آزمونای گاج ثبت نام کنم ولی هیچ وقتی واس جبران درس نخوندنای تابستونم ندارم..خدا نگذره ازونایی ک کنکور رو گذاشتن..از استرس خواب ندارم
Iran, Islamic Republic of
18:19 - 1397/06/30
ارزوی موفقیت واسه همه کنکوریا مخصوصا بدبختای مث ما نظام قدیمی ها ک یک سال مهلت دارن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۵
سلام ابجی نترس تلاش کن ان شا الله به ارزوت میرسی
Iran, Islamic Republic of
17:35 - 1397/07/04
سلام منفیزیکم خیلی ضعیفه بنظرتون چه کتابی خوبه بگیرم میکرورو دارم ولی درسنامه هاش خیلی طولانین
نمیدونم معلم خصوصی ارزون ازکجاپیداکنم
پاسخ ها
زهرا
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
خیلی سبز بگیر
رسول
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۷
دوست عزیز تمرکزت روی دروسی که ماهرتری
Iran, Islamic Republic of
09:29 - 1397/07/10
سلام
من یه دانش اموز کنکوری هستم یا بهتره بگم دوازدهمم
میگن امسال کنکورش با بقیه سالها فرق میکنه ولی برای من اصلا مهم نیست
3 عامل میتونه باعث موفقت دانش اموز در کنکورش بشه
اول از همه تلاش خودش
دوم حمایت های مالی که از طرف هر کسی میتونه باشه چون اگه بگم مادر و پدر خب ممکنه یکی از این عزیزان محروم باشه حمایت مالی هم منظورم برای کتاب ها و شرکت در ازمون های یکی از موسسه ها است
عامل بعدی کتاب درسی و کتاب های تست هست
و یکی دیگر از مهم ترین عوامل انگیزه و انتخاب هدف است
من خودم تابستونو در کلاس های کننکور شرکت کردم ولی ارزشی نداشت پس بهتره خودم بخونم
تو صیه میکنم هیچوقت نا امید نشید و فقط به خودتون فکر کنید و به ایندتون
( کسی که پول میده یا صندلی برای کنکور میخره قبدل میشه درسته ولی هیچ ارزشی نداره) تلاش یه چیز دیگست
برام دعا کنید. اون چیزیو که میخوام قبولشم
خدافظ دوستان
Iran, Islamic Republic of
09:29 - 1397/07/10
سلام
من یه دانش اموز کنکوری هستم یا بهتره بگم دوازدهمم
میگن امسال کنکورش با بقیه سالها فرق میکنه ولی برای من اصلا مهم نیست
3 عامل میتونه باعث موفقت دانش اموز در کنکورش بشه
اول از همه تلاش خودش
دوم حمایت های مالی که از طرف هر کسی میتونه باشه چون اگه بگم مادر و پدر خب ممکنه یکی از این عزیزان محروم باشه حمایت مالی هم منظورم برای کتاب ها و شرکت در ازمون های یکی از موسسه ها است
عامل بعدی کتاب درسی و کتاب های تست هست
و یکی دیگر از مهم ترین عوامل انگیزه و انتخاب هدف است
من خودم تابستونو در کلاس های کننکور شرکت کردم ولی ارزشی نداشت پس بهتره خودم بخونم
تو صیه میکنم هیچوقت نا امید نشید و فقط به خودتون فکر کنید و به ایندتون
( کسی که پول میده یا صندلی برای کنکور میخره قبدل میشه درسته ولی هیچ ارزشی نداره) تلاش یه چیز دیگست
برام دعا کنید. اون چیزیو که میخوام قبولشم
خدافظ دوستان
Iran, Islamic Republic of
09:29 - 1397/07/10
سلام
من یه دانش اموز کنکوری هستم یا بهتره بگم دوازدهمم
میگن امسال کنکورش با بقیه سالها فرق میکنه ولی برای من اصلا مهم نیست
3 عامل میتونه باعث موفقت دانش اموز در کنکورش بشه
اول از همه تلاش خودش
دوم حمایت های مالی که از طرف هر کسی میتونه باشه چون اگه بگم مادر و پدر خب ممکنه یکی از این عزیزان محروم باشه حمایت مالی هم منظورم برای کتاب ها و شرکت در ازمون های یکی از موسسه ها است
عامل بعدی کتاب درسی و کتاب های تست هست
و یکی دیگر از مهم ترین عوامل انگیزه و انتخاب هدف است
من خودم تابستونو در کلاس های کننکور شرکت کردم ولی ارزشی نداشت پس بهتره خودم بخونم
تو صیه میکنم هیچوقت نا امید نشید و فقط به خودتون فکر کنید و به ایندتون
( کسی که پول میده یا صندلی برای کنکور میخره قبدل میشه درسته ولی هیچ ارزشی نداره) تلاش یه چیز دیگست
برام دعا کنید. اون چیزیو که میخوام قبولشم
خدافظ دوستان
Iran, Islamic Republic of
09:29 - 1397/07/10
سلام
من یه دانش اموز کنکوری هستم یا بهتره بگم دوازدهمم
میگن امسال کنکورش با بقیه سالها فرق میکنه ولی برای من اصلا مهم نیست
3 عامل میتونه باعث موفقت دانش اموز در کنکورش بشه
اول از همه تلاش خودش
دوم حمایت های مالی که از طرف هر کسی میتونه باشه چون اگه بگم مادر و پدر خب ممکنه یکی از این عزیزان محروم باشه حمایت مالی هم منظورم برای کتاب ها و شرکت در ازمون های یکی از موسسه ها است
عامل بعدی کتاب درسی و کتاب های تست هست
و یکی دیگر از مهم ترین عوامل انگیزه و انتخاب هدف است
من خودم تابستونو در کلاس های کننکور شرکت کردم ولی ارزشی نداشت پس بهتره خودم بخونم
تو صیه میکنم هیچوقت نا امید نشید و فقط به خودتون فکر کنید و به ایندتون
( کسی که پول میده یا صندلی برای کنکور میخره قبدل میشه درسته ولی هیچ ارزشی نداره) تلاش یه چیز دیگست
برام دعا کنید. اون چیزیو که میخوام قبولشم
خدافظ دوستان
United States
09:59 - 1397/07/11
من سال ١٣٧٤ كنكور تجربي دادم، اون سالها خيلي سخت تر بود كنكور بخاطر اينكه سهميه ها خيلي بيشتر بودند . من دانش آموز يك مدرسه دولتى معمولي بودم در تهران منطقه چهار. از سال اول دبيرستان بجز ساعت هايي كه در مدرسه بودم معمولا روزى هشت ساعت درسها را پا به پاي معلم و كلاس ميخؤندم و تست ميزدم ( اون سالها موسسه اي بود بنام رزمندگان كه من كتابهاي تست اونو داشتم و عالي بود بچه ها، واقعا بگرديد و اون جزوات را پيدا كنيد ) ، تابستون ها كلاس زبان ميرفتم و كلاس هاى تخصصي سال بعد ( شيمى، رياضي،وفيزيك و زيست ) و باز هم جداي از كلاس ها روزى هشت ساعت درس هاي سال بعد را ميخوندم و تست هاي سال قبل و سال بعد را ميزدم. هميشه مرتب و دقيق درس ميخوندم، اگه مبحثى را نميفهميدم از معلم ها سوال ميكردم. تلاش كردم و به خدا توكل و در نتيجه سال ١٣٧٤ با رتبه دو رقمى در كنكور سراسرى گروه تجربى قبول شدم و در رشته پزشكى دانشگاه شهيد بهشتي مشغول تحصيل شدم .
دختر من امسال كنكور با رتبه سه رقمى در رشته پزشكى يكى از شهرستان ها قبول شده و از سال اول دبيرستان دقيقا برنامه درسي ش را شبيه برنامه اون سالهاي من تنظيم كرد و درس خوند، كلاس كنكور نرفت اما هر سال تابستون در كلاس هاى سال بعد شركت ميكرد و بنابراين سال تحصيلي جديد براى اون مثل يك دوره كردن و يك كلاس كنكور يكساله بود .
عزيزانم همه اينها را نوشتم تا به شما بگم نه شهر، نه مدرسه و نه پول و كلاس كنكور نميتونه در موفقيت شما اثر بگذاره و تنها اين شما هستيد كه بايد اراده كنيد و واقعا تلاش كنيد و درس بخونيد تا موفق باشيد،
اميدوارم سال آينده اونهايي كه امسال موفق به ورود به دانشكاه نشدن ، در رشته و شهر دلخواه خود قبول بشوند

شاد باشيد و ايام به كام
Iran, Islamic Republic of
15:47 - 1397/07/11
دوستانی که میگین من رتبه ۱۱ ،۱۴۹،و.... کنکور هستم منم رتبه ۱ دو سال دیگم خوشبختم از اشناییتون^_^ امضا ام نمیدم مگ نمیدونین؟!
Iran, Islamic Republic of
14:04 - 1397/07/20
منم امسال کنکور دارم ایشالله ک قبول بشم و شما هم در رشته دلخواهتون قبول بشید بهترین دانشگاه و بهترین شهر
United Arab Emirates
23:45 - 1397/07/21
فقط دعاکنید تاثیر معدل مثبت بشههههه بقیش باتلاش به دست میاد به امیدخدا
Iran, Islamic Republic of
12:32 - 1397/08/13
من یه پشت کنکوری هستم خیلی نا امیدم چون تابستان و نخواندم الان تو آزمون شرکت کردم وبه برنامه نمی رسم به نظرتون چکار کنم
United Arab Emirates
19:46 - 1397/09/17
س میخواستم بدونم کتاب تست برای درس علوم اجتماعی چی خوبه بخرم ؟؟
Iran, Islamic Republic of
01:14 - 1397/09/23
به منم دعا کنید واقعا خیلی تلاش میکنم و میخوام جراحی قلب قبول بشم منم سال ۹۹ کنکور میدم ایشالله که هممون موفق میشیم
Iran, Islamic Republic of
20:46 - 1397/12/23
سلام علیک
به نام خدای عزوجل
من هم باید اشاالله در کنکرو تجربی ۹۹شرکت کنم
انشاالله همه ب رشته ای ک دوست دارن برسن
Iran, Islamic Republic of
12:27 - 1397/12/29
اینو برای کنکوریای انسانی مینویسماگه براتون مهمه بخونید:
اول باید بدونید اکثر این رتبه برترا دروغ میگن چون نمیخوان کسی از راه حل هاشون استفاده کنه،دو فرض کنید تو بدترین شرایط هستید ( یه بیابون) و هیچ چیز ندارید. تو این شرایط که باشید چند تا کلمه میتونه کمکتون کنه :
1- امید به آینده ( اگه نداشته باشید تلاش نمیکنید) 2- تلاش ( خداوکیلی اینو بکنید) 3- دوری از مواد مخدر ( مثل موبایل که خودمم معتادشم) 4- علاقتون ( ن رشته مورد علاقه خانواده...)
Iran, Islamic Republic of
15:21 - 1398/01/16
سلام . من دوازدهم انسانی ام .دوسه روز دیگه هم شبه نهایی داریم . مشکلات ما دوازدهمی هارو فقط دوازدهمی ها میفهمن . دروس سال دهم رو تابستون تموم کردم. یازدهمم پنجاه درصدشو میشه گفت بلدم. به نظرتون بخوام دوباره شروع کنم برای خوندن روزی چند ساعتت بخونم و کدوم کتاب تستا بهترن .و اینکه دوست دارم حقوق دانشگاه تبریز قبول شم. ممنون میشم جواب بدین
Iran, Islamic Republic of
12:22 - 1398/02/20
من دهم انسانیم ووقتی اینارو میخونم کلاناامید میشم ازهرچی کنکورو درسو ومشقه.واقعا موندم چیکارکنم...
Iran, Islamic Republic of
23:33 - 1398/04/02
کنکور خیلی نامردیه بزرگیه اصلا رقابت سالمی نیست.
به امید نابودیش و مسئولان ان.
Iran, Islamic Republic of
15:33 - 1398/04/13
بچه ها لطفا انقد به وضع کنکور توجه نکنید.بی عدالتیه درسته. ولی شما سعی کنید بهترین خودتون باشین تو هر شرایطی فرق نداره که سخت باشه یا راحت شما بهترین نسخه از خودتون باشین.من انسانی ام. دلم میخواد حقوق قبول شم توی یه دانشگاه خوب.ان شاالله خدا به همتون کمک کنه البته به کسایی که تلاش میکنن نه اونایی که امید واهی دارن به خودشون دلم میخواد یه سال دیگه موقعی که دانشجو شدم بیام این پیام رو بخونم و لبریز از خوشحالی شم یه روزی این ارزو خاطره میشه.........
Iran, Islamic Republic of
12:19 - 1398/07/05
بچه ها لطفا کتابایی رو که ازشون نتیجه گرفتید و میدونید که عالین معرفی کنید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج