از همایون تا سیروان؛ همه کنسرت‌های خیابانی خوانندگان
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
استخدام_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
استخدام_3
کتاب لند_4
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_4
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
دکتر استرکی_2
استخدام_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۷۵۳۴۲۸
۱۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۵
۲۳۹۷۰
نهاد‌های بی‌تفاوتِ دیروز، در روز‌های سختی و تنگنا از پیشنهاد دوباره کنسرت خیابانی همایون شجریان استقبال می‌کنند. نهادهای بی‌تفاوتِ دیروز، در روزهای سختی و تنگنا از پیشنهاد دوباره کنسرت خیابانی همایون شجریان استقبال می کنند.

روزنامه همدلی - مهدی فیضی صفت: نهادهای بی‌تفاوتِ دیروز، در روزهای سختی و تنگنا از پیشنهاد دوباره کنسرت خیابانی همایون شجریان استقبال می کنند. خیابان انگار تنها مسیری است که باقی مانده، راهی به مقصدِ فراموشی، جایی برای دیدارِ بی واسطه، بی دیوار و بی فیلتر. هنرمندانِ عادت کرده به سن های رنگین و صحنه های پولساز هم فهمیده اند تنها در خیابان به مردم پیوند می خورند، همایون شجریان، خواننده محبوب و البته گران قیمت موسیقی ایرانی در صفحه اینستاگرامش اعلام آمادگی کرد، برای برگزاری کنسرت خیابانی، بی هیچ انتفاعی، در ایام گذر از آتش چون سیاوش پیش قدم شد تا شاید دل های بی قرار، آرام بگیرند.

شورشِ همایونی

مخبر کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران اولین واکنش را نشان داد، دلگرم کرد فرزندِ خسرو آواز را. اعلام کرد مدیریت شهری آمادگی برگزاری کنسرت خیابانی همایون شجریان را دارد. استقبال کرد و از تلاش برای کاهش دغدغه های مردم گفت.

همصداییِ پاپ و سنتی

سیروان خسروی هم یک ماه پیش تصمیمی گرفت در اعتراض به مشکلات معیشتی مردمش، آهنگساز و خواننده شناخته شده و پر طرفدار موسیقی پاپ قرار بود روی صحنه برود، 12 سانس کنسرت داشت، حداقل 20 هزار نفر پای صدایش می نشستند، درآمد خوبی هم نصیبش می شد اما لغوش کرد، 150 میلیون تومان هم خسارت داد از جیبش، در اینستاگرامش نوشت: «شرفم را به منافع شخصى خودم نمی فروشم.» چندی بعد همایون شجریان، دوستدارانش را غافلگیر کرد، کنسرت - نمایش «سی»، سال قبل بیش از صد هزار نفر را به کاخ سعدآباد کشاند و سود سرشاری نصیب همایون شجریان و همراهانش کرد، بنا داشتند بار دیگر برگزارش کنند، خواننده نامدار موسیقی ایرانی اما لغوش کرد، در اعتراضی مشابه به سبک سیروان خسروی، هر چند عده ای پا پس کشیدنِ اسپانسرهای متمول خارجی را دلیل اصلی اش دانستند اما بسیاری هم مهر تاییدی زدند بر چشم پوشی همایون شجریان از منافع مالی به احترام مردمِ گرفتار در بحران اقتصادی.

شورشِ همایونی

متولیان همراه شدند

حالا می خواهد آواز را به رایگان، سُر بدهد در حنجره تا شاید مردم برای ساعاتی فراموش کنند غمِ نان را. بعد از شورای شهر، دیگر نهادهای متولی هنر هم همراه شدند، مدیرعامل خانه موسیقی از آمادگی برای تعامل با وزارت ارشاد و شهرداری گفت تا فرزندِ استادش، رویایش را محقق کند. البته حمیدرضا نوربخش تاکید کرد در زمینه صدور مجوز نمی تواند کمکی کند، هر چند سوالی در این میان مطرح می شود؛ وقتی نمی توانند برای دریافت مجوز، قدمی بردارند، چه کمکی می توانند انجام دهند؟! اما همراهی شفاهی و دلگرمیِ تنها نهادی که عنوان صنفی موسیقی را یدک می کشد هم می تواند اتفاق مثبتی باشد. نگاه ها به دفتر موسیقی بود، همراه موجِ خروشان می شود یا سنگی می اندازد بر سرِ راه.

بیانیه ای داد و برای صدور مجوز کنسرت‌های رایگان در حمایت از جامعه و مردم اعلام آمادگی کرد: «... به منظور امیدافزایی و نشاط‌بخشی به قشرهای مختلف جامعه، دفتر موسیقی نیز همگام با این حرکت مثبت، برای صدور مجوز این نوع کنسرت‌ها اعلام آمادگی می‌کند.» از شهرداری و نیروی انتظامی هم کمک خواست اما بیانیه اش، پیامی مهمی در خود داشت؛ امیدافزایی و نشاط‌بخشی. انگار مدیرانِ کاخ نشین هم درک کرده‌اند رنج و درد مردمِ کوخ نشین را؛ مردمی که سفره شان کوچک شده، دلشان می خواهد اما بسیارشان نمی توانند بپردازند پول بلیت کنسرت‌ها را. هنر امروز از مسئولان اجرایی پیشی گرفته، دغدغه های مردم جدی‌اند و واقعی، از سویی هنرمندان، دغدغه های شان را گره زده اند به مردم و از سوی دیگر حتی مسئولان و متولیان هم حاضر شده اند بگذرند از درآمدهای سرشار تا شاید مردم، لختی آرام بگیرند؛ آرزویی که تحققش چند سال قبل آسان نبود.

نه اولین، نه آخرین

همایون شجریان اولین شان نیست، احتمالا آخرین شان هم نخواهد بود، چه «شو» باشد و چه برخاسته از قلبش، قابل احترام است و ستودنی، خواننده ای که دستمزدش اختلافی فاحش دارد با هم قطارانش، حاضر شده بیاید به کفِ خیابان، کنار مردم و رایگان بخواند برای شان. چندی پیش مجید خراطها، خواننده پاپ رفت به اصفهان، روی سی و سه پل، گیتار به دست، خواند در همدردی با قربانیان اسیدپاشی. کاوه آفاق که شده محبوبِ علاقمندان به موسیقی راک، یک سال قبل در مرکز خریدِ شلوغ تهران، مردم را ترغیب کرد، برای کمک به سیل زدگان آذربایجان. زنان هرمزگانی هم چندی پیش، آسمانِ خیابان را سقفی دیدند برای اجرای موسیقی خیابانی.

شورشِ همایونی

همایون شجریان چند سال پیش هم تصمیم به اجرای کنسرت خیابانی داشت، نشد، هیچ مسئولی توجهی نکرد، حالا دوباره پا پیش گذاشته، از عزم جدی اش گفته به شرط صدور مجوز. زمانه تغییر کرده، شاید بالا نشینان کوتاه آمده اند، مدیرانی که تابلوی ورودِ ساز ممنوع می کوبیدند سردرِ پارک ها، حالا حمایت می کنند از برگزاری کنسرت خیابانی، دفتر موسیقی اعلام آمادگی می کند؛ دفتری که باید دستور از بالا بگیرد برای پذیرفتن مسئولیت چنین رویدادی. همه همراه شده اند، آمده اند به میدان، شاید باور کرده اند کاردِ تیزی که رسیده به استخوان و می خواهند کاری کنند برای التیام زخمِ مردم. حالا مسیرِ آرامش از خیابانِ هنر می‌گذرد و چه کسی بهتر از همایون شجریان، فرزندِ خسرو آواز ایران و خواننده ای توانا که نسل جوان دوستش دارند.

انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:47 - 1397/05/11
سیروان دیگه کیه
فقط همایون
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۲
سیروان تو سبک خودش مثل همایونه البته کارهای جدیدشو نمیپسندم ولی اون زمان که آلبوم اولشو داده بود نسبت به موسیقی های اون دوره ی پاپ که افتضاح بودن عالی بووووود
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
البته الان که داره جدی میشه و پای یه عالمه پول وسطه دیگه سیروان جا زده
Iran, Islamic Republic of
23:53 - 1397/05/11
درود به شرف همچین هنرمندانی. هر خواننده ای سبک خودش رو داره و طرفدارهای خودش رو داره و این دلیل نمیشه به انتخاب دیگران بی احترامی کنیم. یاد بگیریم به نظرات هم احترام بزاریم. امیدوارم کسانی که باید به فکر باشند به خودشون بیان و مردم رو تنها نزارن که فشار اقتصادی داره نابودشون میکنه.
Iran, Islamic Republic of
11:14 - 1397/05/14
ترسیدن!!! دنبال مشغول کردن مردم هستن!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
تاپ لپتاپ_1
تاپ لپتاپ_3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_4
تاپ لپتاپ_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_2
تاپ لپتاپ_2
بهمن پور_داخلی2
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شفا_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_تزریق چربی موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
شفا_فوتر
کیان برنا_فوتر
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
آیلین_تزریق چربی
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
شاخه نبات_ فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو