افشانی برای شهرداری تهران بهتر از نجفی است
۷۵۴۸۰۱
۱۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۰:۲۹
۸۹۵۶
سروری با مقایسه مدیریت نجفی و افشانی اظهار داشت: با آنکه هنوز نمی‌توان نتیجه گیری قابل قبولی در مدیریت افشانی گرفت اما در مجموع بین نجفی و افشانی، رفتار و عملکرد افشانی قابل قبول تر است بنابراین می‌توان امتیاز بهتری به لحاظ موضع گیری به وی داد.

خبرگزاری تسنیم:‌ پرویز سروری عضو چهارمین شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه برخی موارد در قانون منع به کارگیری بازنشستگان همچنان مبهم است گفت: موضوع بازنشستگی آقای افشانی بعد از تصویب طرح منع به کارگیری بازنشستگان مطرح شد.

دو تحلیل دراین باره می‌توان ارائه داد. یک تحلیل موضوع عدم پیش بینی هم ترازی است که متاسفانه قانون شفاف و صریحی درباره آن وجود ندارد و اینکه آیا عملا افشانی به عنوان شهردار تهران هم تراز با وزرا محسوب می‌شود و می‌تواند همچنان مدیر شهرداری باشد یا خیر؟

وی با مبهم خواندن وضعیت ماندن یا رفتن شهردار تهران خاطر نشان کرد:

هر چند برخی موضوع ایثارگری افشانی را در این موضوع مطرح می‌کنند که جانبازی ایشان را از این قانون معاف می‌کند اما وضعیت شهردار تهران با توجه به تصویب قانون منع به کارگیری بازنشستگان همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد بنابراین به طور قاطع نمی‌توان گفت ماندن یا نماندن افشانی در شهرداری تهران قطعی است.

وی درباره گزارش‌هایی مبنی بر تلاش حزب کارگزاران برای حذف افشانی و جایگزینی هاشمی افزود: از زمان استعفای آقای نجفی تا کنون کارگزاران تمایل زیادی به شهردار شدن آقای محسن هاشمی دارند, آنها حتی با ورود آقای چمران به شورای شهر مشکلی ندارند چرا که معتقدند یک رای نمی تواند چندان تاثیر گذار باشد.

کارگزارانی‌ها هر آنچه مانع شهردار شدن محسن هاشمی بود را بهانه سایر احزاب اصلاح طلب می‌دانند تا محسن هاشمی راهی خیابان بهشت شود! این اختلاف با شهردار شدن افشانی دامن گرفت و افزایش چشمگیری یافت.

بنابراین مشخص است که آنها به دنبال فرصتی برای تضعیف وضعیت افشانی در شهرداری تهران هستند تا با رفتن شهردار تهران فرصت دوباره‌ای برای انتخاب شهردار مورد نظر کارگزارانی‌ها به آنها رو کند.

عضو پیشین شورای شهر تهران دراین باره افزود: به نوعی می‌توان گفت کارگزارانی‌ها شهرداری را از آن خود می‌دانند. با توجه به اینکه دبیر کل حزب کارگزاران کرباسچی سابقه مدیریت شهر تهران را داشته آنها معتقدند توانمندترین فرد برای مدیریت پایتخت کسی جز محسن هاشمی نیست.

اعتقاد به مدیریت هاشمی در شهر تهران منجر به افزایش دامنه تنش های بین حزبی در اصلاح طلبان شده و عملا این اختلافات به گروه‌هایی که در تشکیل لیست شورای شهر سهمی داشته‌اند کشیده شده و شورای شهر را نیز تحت تاثیر قرار داده است.

وی درپایان با مقایسه مدیریت نجفی و افشانی اظهار داشت: با آنکه هنوز نمی‌توان نتیجه گیری قابل قبولی در مدیریت افشانی گرفت اما در مجموع بین نجفی و افشانی، رفتار و عملکرد افشانی قابل قبول تر است بنابراین می‌توان امتیاز بهتری به لحاظ موضع گیری به وی داد.

اینکه افشانی کمتر به حواشی می پردازند و به گونه‌ای وانمود می‌کند که می خواهند بر فعالیت های شهری تمرکز داشته باشند خوب است به شرط اینکه در حد حرف باقی نماند وعملیاتی شود.

به هر حال رفتار افشانی تا کنون منطقی تر و معقول تر از نجفی بوده بنابراین امید می‌رود با دوری از حاشیه‌ها به آنچه به مردم قول دادند در حد وسع و توان عمل کنند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
01:19 - 1397/05/14
اگر نجفی بو د الان زندانها پرشده بود ‌
Iran, Islamic Republic of
05:14 - 1397/05/14
امیدواریم با اختلافاتی که تابحال شورای شهر در انتخاب نجفی وافشانی داشته مثل شورای زمان اصلاحات محو و منحل شود شورای دیگری بیاید بدرد مردم تهران بخورد
Iran, Islamic Republic of
09:48 - 1397/05/14
باز سو استفاده از قانون شروع شد . من که گفتم قانون مال بالادستی ها نیست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج