قوه قضاییه: آشوب با اعتراض تفاوت دارد
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
دکتر نداف کرمانی 1
ریزخور_1
اپیلاسیون نانا 1
زمردی_داخلی1
کلاسینو_1
سفیر بار ساقدوش_1
لاله زار مال_3
دکتر نداف کرمانی 3
اپیلاسیون نانا 3
کلاسینو_3
ریزخور_3
زمردی_داخلی3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نداف کرمانی 4
سفیر بار ساقدوش_4
ریزخور_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
زمردی_داخلی4
کلاسینو_4
سفیر بار ساقدوش_2
زمردی_داخلی2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی 2
کلاسینو_2
لاله زار مال_2
ریزخور_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۷۵۵۶۱۶
۱۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۳
۵۹۵۰
آیت الله آملی لاریجانی، اعتراض را متفاوت از حمله به پلیس، به آتش کشیدن خودروی نیروی انتظامی و تخریب اموال دانست و خاطرنشان کرد: اعتراض، حق مردم است اما مردم هم راضی نیستند که اعتراض و حرف حقشان آغشته به آشوب شود.

خبرگزاری فارس: آیت الله آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی با اشاره به توصیه های اخیر جمعی از مراجع معظم تقلید، علما، فضلا، ائمه جمعه و دلسوزان انقلاب به دستگاه قضایی برای رسیدگی، قاطع، سریع و شجاعانه به پرونده های مربوط به مفاسد اقتصادی، تصریح کرد:

همه این توصیه ها را از سر دغدغه و دردمندی می دانیم؛ گرچه لسان و ادبیات برخی از این توصیه ها متفاوت بود و گاه با بی مهری هایی همراه شد اما برای ما آنچه اهمیت دارد، محتوای این توصیه هاست و سخن این بزرگواران خصوصا مراجع و علما را، سخن حق می دانیم.

رئیس قوه قضاییه افزود: دستگاه قضایی این توصیه ها را ارج می نهد و بر این اساس به همه دلسوزان و ملت شریف ایران قاطعانه اطمینان می دهم که ضمن استقبال از چنین توصیه هایی، به آنها عمل خواهد شد؛ چنانکه تا کنون نیز به همین منوال بوده و با مفاسد در همه ابعاد آن برخورد قاطع و جدی داشته ایم.

برای برخی از پرونده های اخیر اقتصادی کیفرخواست صادر شده و رسیدگی ها ادامه دارد

رئیس قوه قضاییه در ادامه به ذکر چند نکته دریاره مقابله دستگاه قضایی با مفاسد به ویژه در ایام اخیر پرداخت و اظهار کرد: ما از همان روزهای ابتدایی طرح این مسائل، شعب ویژه¬ای جلساتی را تشکیل دادیم و شعب ویژه ای با بازپرسان ویژه برای این کار تعیین کردیم تا با فراغت کافی به پرونده ها رسیدگی کنند.

دادستان محترم تهران، معاون اول محترم قوه قضاییه و دادستان محترم کل کشور، هر کدام در ابعاد مختلف اقدام به نظارت جدی و دقیق بر جریان تحقیقات و رسیدگی ها کردند که در نتیجه آن، طی دو روز گذشته چند کیفرخواست در این زمینه صادر شد و تحقیقات در سایر پرونده ها ادامه دارد.

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه قوه قضاییه اقدامات خویش را موکول به بیان دغدغه های بزرگان نکرده و با وجود استقبال از این توصیه ها، همواره وظیفه ذاتی خود را در رسیدگی به پرونده های مهم و ملی انجام داده است، ادامه داد:

معتقدیم در این قبیل پرونده ها، مرتکبان جرایم بیش از هر چیز، به اعتماد عمومی ضربه زده اند و بر همین اساس باید به این جرایم با جدیت و اولویت رسیدگی شود.

رئیس قوه قضاییه در ادامه با بیان اینکه پرونده های قضایی به ویژه پرونده های بزرگ مربوط به مفاسد اقتصادی از پیچیدگی های فنی و حقوقی خاصی برخوردار است، خاطرنشان کرد: این بسیار ساده انگاری است که بگوییم مشخص است این متهمان مفسد فی الارض هستند و قوه قضاییه باید اعدامشان کند.

اگر رسیدگی به جرایم اینقدر ساده بود، دستگاه قضایی این مقدار درگیر پرونده ها نمی شد. بر این اساس، ضمن تاکید بر سرعت، قاطعیت، شجاعت و بی اعتنایی به خط قرمزهای توهمی در رسیدگی ها که قضات شریف نیز همواره در این راستا گام برداشته اند، توصیه می کنیم که ساده انگاری نشود و اتقان در رسیدگی ها مدنظر قرار گیرد.

آیت الله آملی لاریجانی تاکید کرد: ما هرگز اجازه نداریم با ساده انگاری، حقوق مردم و حتی حقوق متهمان را گرچه متهم به افساد فی الارض باشد تضییع کنیم. در روند تحقیقات و رسیدگی ها باید ادعاهای دو طرف شنیده شود و اسناد ارائه شده مورد بررسی دقیق قرار گیرد. این کار، ساده نیست.

گاه متاسفانه در برخی سخنرانی ها به گونه ای القا می شود که گویی افساد فی الارض یک شخص محرز شده و همه دلایل و شواهد کامل است اما قوه قضاییه دست روی دست گذاشته و مرتکب را مجازات نمی کند!

در رسیدگی ها هیچ خط قرمز و تعارفی نداریم

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر سرعت در رسیدگی ها در حد میسور، به تماس یکی از علمای بزرگ با ایشان اشاره و اظهار کرد: این عالم بزرگ، خواستار قاطعیت در رسیدگی ها بودند و خواستند که ما اقدامات انجام شده را به مردم اعلام کنیم.

بنده در همینجا اعلام می کنم که دستگاه قضایی از ابتدا با ورود جدی به این موضوع و اختصاص قاضی و شعبه ویژه برای هر یک از موضوعات مربوط به خودرو، موبایل، سکه و ارز، رسیدگی قاطع و قانونی به این پرونده ها را در دستور کار قرار داده است اما نباید با برخی اظهارات، افرادی را که دلسوزانه و به صورت جهادی از ساعات ابتدایی روز تا پاسی از شب در پی کشف حقیقت و رسیدگی دقیق به این قبیل پرونده ها هستند، دلسرد کنیم.

ما در رسیدگی ها هیچ خط قرمز و تعارفی نداریم اما حقوق مردم و متهمان را هم به هیچ عنوان ضایع نخواهیم کرد. شاهد تلاش قضات متدین و سخت کوش و انقلابی ما همین است که در دو روز اخیر هفت کیفرخواست برای مجرمین آماده ارسال برای دادگاه شده است.

اعتراض، حق مردم است اما با آشوب تفاوت دارد

رئیس قوه قضاییه با اشاره به فراخوان های دشمنان برای ایجاد آشوب در کشور گفت: خوشبختانه چندان هم به آنها اعتنا نمی شود و با صرف این همه هزینه و تبلیغات، گاه 50 نفر را هم نمی توانند در یک جا جمع کنند.

در دی ماه بر اثر پاره ای اشتباهات، جریاناتی رخ داد که دشمن را امیدوار کرد منتها ملت بیدار و بصیر کشورمان، فورا با روشن ساختن مرز بین اعتراض و آشوب، توطئه دشمن را خنثی کردند. در این راستا، مسئولان نیز موظفند حرف حق مردم را بشنوند و اعتراض را حق مردم بدانند.

آیت الله آملی لاریجانی، اعتراض را متفاوت از حمله به پلیس، به آتش کشیدن خودروی نیروی انتظامی و تخریب اموال دانست و خاطرنشان کرد: اعتراض، حق مردم است اما مردم هم راضی نیستند که اعتراض و حرف حقشان آغشته به آشوب شود. بازاری و کارگر، حق دارند اعتراض کنند اما هرگز نمی خواهند اعتراضشان لابلای اغتشاش و آشوب، گم شود.

کارگر و کاسب اهل آشوب نیستند. مردم با وجود اینکه برخی اعتراضات را دارند اما امنیت برایشان از هر چیزی مهم تر است و بر همین مبنا خواستار برخورد با آشوبگران هستند. قوه قضاییه و نیروی انتظامی نیز با اقتدار و قاطعیت در مقابل آشوبگری می ایستند و اجازه نمی دهند که خواسته های بر حق مردم، از مسیر صحیح خود منحرف شود.

رئیس قوه قضاییه از تلاش های ماموران نیروی انتظامی در برخورد با آشوبگران قدردانی کرد و گفت: وقتی در بازرسی ها از مخفیگاه های آشوبگران اسلحه های خودکاری نظیر کلاشینکف کشف می شود، یعنی تلاش هایی برای به آشوب کشیدن اعتراضات در جریان است و غربیها با سخافت هر چه تمام تر از چنین اقداماتی حمایت می کنند.

ضمن مقابله با آشوب ها، از همه مسئولان می خواهیم که به خواسته های مردم توجه کنند و در جهت رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم عزیز گام بردارند.

سیاه نمایی و پمپاژ یاس، زمینه سازی برای اقدامات دشمن در کشور است

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه دشمن با تمام توان خود برای ناراضی سازی و ایجاد آشوب در ایران به میدان آمده است، به اقدامات برخی عناصر داخلی که زمینه ساز فعالیت های دشمن می شوند اشاره کرد و افزود: یکی از بزرگترین زمینه ها، پمپاژ یاس، ایجاد ناامیدی و سیاه نمایی است که متاسفانه برخی در داخل، خواسته یا ناخواسته مشغول این زمینه سازی هستند.

هر کس از دیگری سبقت می گیرد که بگوید فساد کل کشور را گرفته است. یکی می گوید فساد سیستماتیک در کشور وجود دارد و دیگری مدعی است فساد، همه جایی شده و قوه قضاییه هم اراده ای برای برخورد ندارد، چون خودش هم درگیر فساد است. واقعا این همه سخن خلاف واقع بر چه اساسی بیان می شود؟

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه هیچکس منکر وجود فساد نیست اما دستگاه¬های نظارتی در تلاش برای مقابله با آن هستند، اظهار کرد: در دستگاه اجرایی، قوه قضاییه و مجلس، هزاران نیروی متدین، دلسوز، تلاشگر و پاکدست مشغول خدمت رسانی هستند.

چگونه می توان همه این افراد را متهم به فساد کرد؟ اینکه برخی افراد، قضات شریف را متهم به حرام خواری می کنند، در نظر ندارند که با این سخن، حق هزاران قاضی شریف را تضییع می کنند و با این کار، آب به آسیاب دشمن می ریزند.

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه تعداد مدیران و کارکنان خدوم، دلسوز و متدین در کشور بسیار زیاد است و این افراد مایه امیدواری هستند، اظهار کرد: هیچکس منکر وقوع برخی سوء تدبیرها و اشتباهات نیست اما به مردم اطمینان می دهیم که قوای مختلف کشور در تلاش برای رفع مشکلات هستند.

جلسات اخیر اقتصادی سران قوا به دستور مقام معظم رهبری به صورت مستمر در حال برگزاری است و تصمیمات عاجلی برای رفع مشکلات اتخاذ می شود. هرگز از برخی اشتباهات دفاع نمی کنیم اما به شدت با سیاه نمایی و ایجاد ناامیدی در جامعه، مخالفیم.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
19:55 - 1397/05/15
آن چیز که عیان است چه حاجت به بیان است
Iran, Islamic Republic of
20:43 - 1397/05/15
اعتراض مال کشورهای دموکرات هست. ...
Iran, Islamic Republic of
20:57 - 1397/05/15
حاج آقا. فریاد مردم بشنوید ... اول سنگ بنای یک کشور مردم و رضایتمندی انهاست. به خواسته های مردم باید عمل شود .
France
21:02 - 1397/05/15
عزیزم ببخشید ما شما را خیلی دوست داریم اعتراض هم
نمیکنیم فقط ما به نان شب محتاجمی پیش بچه ها همیشه شرمنده به ما رحم کنید بس
Iran, Islamic Republic of
21:16 - 1397/05/15
مگه ما چند سال زنده ایم که همش سختی بکشیم ....
Iran, Islamic Republic of
21:38 - 1397/05/15
اجازه راهپیمایی بدهید
Iran, Islamic Republic of
21:39 - 1397/05/15
گرسنگی باعث آشوب میشه نه اعتراض مدنی !
Iran, Islamic Republic of
22:00 - 1397/05/15
شما اجازه اعتراض بده تا کار به اشوب نکشه
Iran, Islamic Republic of
07:23 - 1397/05/16
آشوب برای ماست، اعتراض برای امریکا و کشورای عربی
Iran, Islamic Republic of
08:21 - 1397/05/16
از فردا شعار بدید لطفا حق مارو بدید؟
یا مثلا اگه اشکالی نداره گرانی رو متوقف کنید؟
میشه جلوی اختلاسهارو بگیرید؟
Iran, Islamic Republic of
08:32 - 1397/05/16
حیف که نظرم منتشر نمی شه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
عارفی_1
خرید باکس 1
شیرآلات زمانی_1
دکتر نائبی_1
سوییچ ایران_1
شیرآلات زمانی_3
سوییچ ایران_3
دکتر نائبی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
عارفی_3
خرید باکس 3
شیرآلات زمانی_4
دکتر نائبی_4
عارفی_4
خرید باکس 4
سوییچ ایران_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
سوییچ ایران_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
عارفی_2
شیرآلات زمانی_2
خرید باکس 2
دکتر نائبی_2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کلینیک النا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر بلفارو
کلینیک النا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
شاخه نبات_ فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی بانو_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر