آموزش بازیابی نوتیفیکیشن‌ها در گوشی‌های اندرویدی
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نداف کرمانی 1
لاله زار مال_1
ریزخور_1
زمردی_داخلی1
اپیلاسیون نانا 1
کلاسینو_1
لاله زار مال_3
زمردی_داخلی3
ریزخور_3
دکتر نداف کرمانی 3
اپیلاسیون نانا 3
سفیر بار ساقدوش_3
کلاسینو_3
سفیر بار ساقدوش_4
کلاسینو_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
ریزخور_4
زمردی_داخلی4
دکتر نداف کرمانی 4
ریزخور_2
اپیلاسیون نانا 2
کلاسینو_2
دکتر نداف کرمانی 2
سفیر بار ساقدوش_2
لاله زار مال_2
زمردی_داخلی2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۷۵۷۳۰۶
۲۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۵
۹۳۳۳
شاید برای شما هم این اتفاق رخ داده باشد که به اشتباه لیست نوتیفیکیشن های گوشی اندرویدی خود را پاک کرده باشید و حالا احساس کنید که نوتیفیکیشن مهمی را از دست داده‌اید! در این شرایط تکلیف چیست؟ آیا امکان بازیابی نوتیفیکیشن ها وجود دارد؟

وب سایت کلیک - امین رضائیان: نوتیفیکیشن ها یا اعلان ها در اندروید به راحتی قابل حذف از صفحه هستند. اما آیا می‌دانید که امکان بازیابی نوتیفیکیشن ها هم در گوشی های اندرویدی وجود دارد؟

آموزش بازیابی نوتیفیکیشن‌ها در گوشی‌های اندرویدی

مقدمه

شاید برای شما هم این اتفاق رخ داده باشد که به اشتباه لیست نوتیفیکیشن های گوشی اندرویدی خود را پاک کرده باشید و حالا احساس کنید که نوتیفیکیشن مهمی را از دست داده‌اید! در این شرایط تکلیف چیست؟ آیا امکان بازیابی نوتیفیکیشن ها وجود دارد؟ در خیلی از گوشی های اندرویدی امکان اضافه کردن ویجت خاصی تحت عنوان Notification Log به هوم اسکرین گوشی وجود دارد که در آن لیست تمام نوتیفیکیشن های دستگاه نشان داده می‌شود. اما در برخی گوشی های اندرویدی دیگر مثل گوشی های سامسونگ که از رابط کاربری تاچ‌ویز (TouchWiz) بهره می‌برند به طور پیش فرض قادر به مشاهده لیست نوتیفیکیشن های گوشی نخواهید بود!

پس چطور در گوشی های سامسونگ و سایر گوشی هایی که از ویجت Notification Log بهره نمی‌برند، قادر به بازیابی نوتیفیکیشن ها و مشاهده لیست اعلان ها خواهیم بود؟ در این دستگاه ها باید از یک اپلیکیشن خاصی تحت عنوان Notification History Log استفاده کنید یا برنامه لانچر Nova Launcher را در دستگاه نصب نمایید تا قادر به مشاهده لیست اعلان ها و بازیابی نوتیفیکیشن های از دست رفته گوشی باشید. در ادامه این مطلب به آموزش بازیابی نوتیفیکیشن های اندروید در هر دو مدل از گوشی های نام برده شده می‌پردازیم. بنابراین با کلیک همراه باشید.

روش اول بازیابی نوتیفیکیشن ها در گوشی های اندرویدی

پیش از اینکه اپلیکیشن خاصی را باری بازیابی نوتیفیکیشن ها در گوشی اندرویدی خود نصب کنید، این روش را طی نمایید و ببینید که آیا با استفاده از این روش قادر به مشاهده لیست اعلان های دستگاه و بازیابی نوتیفیکیشن های آن خواهید بود یا خیر! اگر این روش برای مشاهده لیست اعلان های گوشی کاربردی نبود، از روش دومی که در ادامه شرح داده می‌شود استفاده نمایید. مراحلی که در روش نخست باید طی شوند به شرح زیر است:

آموزش بازیابی نوتیفیکیشن‌ها در گوشی‌های اندرویدی

  • ابتدا انگشت خود را روی بخش خالی از صفحه نمایش گوشی (بدون آیکون و ویجت) قرار داده و چند لحظه نگه دارید تا آیکون های مربوط به شخصی سازی اسکرین گوشی نمایان شود.
  • به بخش ویجت ها یا Widgets مراجعه کنید.
  • گزینه System Widgets را انتخاب نمایید.
  • گزینه Settings Shortcut را انتخاب کنید.
  • مشاهده خواهید کرد که لیستی از آیکون های قابل انتخاب برای اضافه کردن به عنوان ویجت به اسکرین گوشی نمایان می‌شود. در این لیست باید گزینه Notification Log را انتخاب نمایید.

نکته: اگر گزینه Notification Log در لیست مذکور وجود نداشت، باید از روش دومی که در بخش بعدی شرح می‌دهیم به منظور مشاهده لیست اعلان ها و بازیابی نوتیفیکیشن های گوشی استفاده کنید.

آموزش بازیابی نوتیفیکیشن‌ها در گوشی‌های اندرویدی

زمانی که آیکون یا ویجت Notification Log به صفحه گوشی شما اضافه شد می‌توانید از بخش ادیت یا ویرایش اسکرین خارج شوید. هر بار که آیکون مذکور را لمس نمایید لیست آخرین اعلان های گوشی نمایان می‌شود. بدین ترتیب قادر به بازیابی نوتیفیکیشن های گوشی اندرویدی خود خواهید بود. اما اگر این روش در گوشی شما قابل استفاده نیست، از روش بعدی که در ادامه شرح می‌دهیم استفاده کنید.

روش دوم بازیابی نوتیفیکیشن ها در گوشی های اندرویدی

اگر بنا به هر دلیل با استفاده از روش قبل قادر به بازیابی نوتیفیکیشن ها و مشاهده لیست اعلان های گوشی نبودید، از روشی که در این بخش شرح داده می‌شود برای دسترسی به نوتیفیکیشن های دستگاه استفاده کنید.

آموزش بازیابی نوتیفیکیشن‌ها در گوشی‌های اندرویدی

  • با کلیک بر روی این قسمت اپلیکیشن Notification History Log را از گوگل پلی استور دانلود و در گوشی خود نصب نمایید.
  • برنامه مذکور را اجرا نمایید و گزینه Notifications History را انتخاب نمایید.

مشاهده خواهید کرد که لیستی از نوتیفیکیشن هایی که طی 24 ساعت گذشته در گوشی شما نمایش داده شده بودند به ترتیب و با توجه به تاریخ ارائه می‌شوند. برای دسترسی به نوتیفیکیشن های با قدمت بیش از 24 ساعت باید حتما نسخه پریمیوم برنامه Notifications History Log را با پرداخت هزینه مشخصی خریداری کنید.

روش سوم بازیابی نوتیفیکیشن ها در گوشی های اندرویدی

یک روش دیگر هم برای بازیابی نوتیفیکیشن ها در گوشی های اندرویدی وجود دارد که مربوط به نصب کردن و استفاده از لانچر Nova Launcher می‌شود. نوا لانچر به شما این امکان را می‌دهد تا ظاهر گوشی و رابط کاربری آن را بنا به سلیقه شخصی خود سفارشی‌سازی نمایید. این لانچر همچنین از یک بخش اختصاصی تحت عنوان Notification Log بهره می‌برد که لیست اعلان های اخیر دستگاه در آن نمایش داده خواهند شد. برای دستیابی به این بخش در نوا لانچر کافیست مسیر زیر را طی کنید:

  • وارد بخش Activities شوید.
  • گزینه Settings را انتخاب کنید.
  • گزینه Notification Log را انتخاب نمایید.

مشاهده خواهید کرد که لیست نوتیفیکیشن ها یا اعلان های اخیر دستگاه نمایان می‌شوند. پس استفاده از برنامه نوا لانچر هم یکی دیگر از روش های مناسبی است که می‌توانید از آن به منظور بازیابی نوتیفیکیشن ها در گوشی های اندرویدی استفاده کنید.

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مطلب به آموزش روش های بازیابی نوتیفیکیشن ها در گوشی های اندرویدی پرداختیم. در اغلب گوشی هایی که از سیستم عامل اندروید بهره می‌برند بخش اختصاصی تحت عنوان Notification Log در ویجت های سیستمی دستگاه تعبیه شده که دسترسی به آرشیو اعلان های گوشی را امکانپذیر می‌کند، اما در برخی دیگر از گوشی ها این بخش وجود ندارد که در این موارد به منظور بازیابی نوتیفیکیشن ها باید از روش هایی دوم و سومی که شرح دادیم استفاده کنید.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
خرید باکس 1
دکتر نائبی_1
عارفی_1
شیرآلات زمانی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
خرید باکس 3
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_3
عارفی_3
سوییچ ایران_3
دکتر نائبی_4
عارفی_4
شیرآلات زمانی_4
سوییچ ایران_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
خرید باکس 4
سوییچ ایران_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
عارفی_2
خرید باکس 2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
آیلین_تزریق چربی موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
فنی آتل_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
زمردی_فوتر موبایل اصلی
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران باغ بهشت _فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
پارسیس_فوتر ساختمان
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی بانو_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر