محمود احمدی‌نژاد، مرد حرف یا مرد عمل؟!
۷۵۸۹۴۹
۲۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۱
۶۸۷۴ 
این روزها احمدی‌نژاد ژست اپوزسیونی گرفته و در مسیر مخالفان نظام قدم بر می‌دارد. تصور می‌کند مصلح اجتماعی است و می‌تواند فلک را سقف بشکافد و طرحی نودراندازد اما غافل از آنکه نه فقط در بین مردم بلکه حتی در بین دوستان نزدیکش نیز حرف‌هایش خریدار ندارد.

خبرآنلاین: این روزها احمدی‌نژاد ژست اپوزسیونی گرفته و در مسیر مخالفان نظام قدم بر می‌دارد. تصور می‌کند مصلح اجتماعی است و می‌تواند فلک را سقف بشکافد و طرحی نودراندازد اما غافل از آنکه نه فقط در بین مردم بلکه حتی در بین دوستان نزدیکش نیز حرف‌هایش خریدار ندارد.

گوشه نشینی، محمود احمدی نژاد را آشفته کرده است، او روزی در انتقاد به دستگاه قضایی و رئیس مجلس کم نمی‌گذاشت و بسیار در فضای مجازی برای آنها خط و نشان می‌کشید تا برای حلقه نخست اطرافیانش مصونیت بخرد اما با وجود بست نشینی‌ها در حرم عبدالعظیم و سخنرانی‌های خط قرمزی، وقتی بقایی و مشایی به زندان هدایت شدند، انگار نه انگار که خانی آمده و خانی رفته. دوره‌ای رویه سکوت پیش گرفت تا آب‌ها از آسیاب بیفتد و فرصت جدیدی برای موج سواری پیدا شود.

در روزی که کشور با چالش جنگ اقتصادی آمریکا دست و پنجه نرم می‌کند و طبعا اقشاری از جامعه تحت فشار معیشتی هستند، احمدی‌نژاد دوباره اوضاع جوی را برای موج سواری مساعد می‌بیند بنابراین از پستوی خانه بیرون آمده و به هر دری می‌زند تا سروصدایی راه بیندازند و جلب توجه کند.

او ابتدا مردم را به حضور در تجمعات اعتراضی تشویق کرد اما چون اقبالی از جامعه به سوی خود ندید، در فیلمی وضعیت کشور را بغرنج و بحرانی خواند و گفت: «آقای روحانی شما، تمام حامیانتان در دو جناح سیاسی و دو رئیس قوه دیگر، همه در این وضعیت شریک هستند. باید رضایت ملت را جلب کنید. شاید بهترین راهش این باشد که دیگر ادامه ندهید».

در واقع احمدی‌نژاد تلاش می‌کند حمایت طبقات فقیر جامعه را به دست آورده و هر دو جریان اصلاح طلب و اصولگرا را زیر سوال ببرد. این بار او با نزدیک شدن به معارضان نظام، خواسته‌های خود را مطرح کرد؛ در حالی که سوال منتقدان وی آن است که هدفش از درخواست کناره‌گیری روسای قوا چیست؟ آیا واقعا مشکلات اقتصادی در سایه این اقدام از بین می رود؟

احمدی نژاد قصد دارد خود را سخنگوی ملت نشان دهد و معتقد است پیروزی‌اش در انتخابات سالهای ۱۳۸۴ و ۱۳۸۸ نشانه محبوبیت اوست. به نظر او، با خروج آمریکا از توافق هسته‌ای، پیروزی روحانی در انتخابات، باطل شده است. ظاهرا احمدی‌نژاد این مساله را فراموش کرده که در زمان بوش و اوباما، شخصا خواستار مذاکره با آنها شد، اما روسای جمهور وقت آمریکا به او پاسخی ندادند.

هنگامی که توافق هسته‌ای بین دولت روحانی و شش دولت دیگر امضا شد، احمدی‌نژاد تلاش کرد مذاکره با ایالات متحده و «دست یافتن» به توافق هسته‌ای را از اقدامات دولت خود به شمار آورد. اما با خروج ایالات متحده از برجام، رئیس جمهور سابق ایران اعلام کرد از اول موافق مذاکرات مستقیم بین آمریکا و ایران نبوده است.

گرچه اغلب ایرانی‌ها اتفاق نظر دارند که از سرگیری تحریم‌های آمریکا موجب دشواری‌های اقتصادی و معیشتی شده است و تمام مسئولیت این سختی‌ها متوجه دولت روحانی نمی شود؛ اما همین مشکلات دستاویزی شده است برای کسانی که به دنبال شعله‌ور کردن اختلافات سیاسی و رساندن پیام‌هایی به رقبای خود هستند.

این اتهام متوجه احمدی نژاد است که با نادیده گرفتن وخامت اوضاع کنونی کشور، از هیچ تلاشی برای تضعیف نظام کوتاهی نمی‌کند. وی قصد دارد خود را منجی جلوه دهد که می‌تواند تمام موانع را از سر راه زندگی مردم بردارد؛ حال اینکه خود درگیر موضوعات بزرگی است.

دولتمردان او یکی پس از دیگری بازداشت و در اوین پذیرایی می‌شوند. محمدرضا رحیمی، مرتضوی، بقایی، مشایی و جوانفکر از جمله چهره‌های شاخصی هستند که گذرشان به زندان افتاد. اما فقط آنها نیستند پای شخص احمدی نژاد نیز گیر است.

غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه در نشست اخیر خود با اصحاب رسانه درباره اتهامات احمدی نژاد و احتمال بازداشت او گفت: برای ایشان پرونده قبلا تشکیل شده و بعضا شاکی خصوصی و عمومی وجود دارد. این که بپرسید تا کی رسیدگی می‌شود من نمی توانم جواب بدهم، این که ایشان به کسی می‌گوید کنار برو، او هم می‌گوید نمی‌روم، به هر حرفی نباید توجه کرد.

هر کسی با گذشته‌اش تعریف می‌شود، علت آنکه این روزها سبک صحبت‌های احمدی نژاد برخلاف دهه هشتاد نه تنها موج نمی‌آفریند بلکه حسی هم در شنوندگان و خوانندگان ایجاد نمی کند، این است که جامعه ایران بعد از دو سال زعامت شهرداری تهران، دو دوره ریاست جمهوری و پنج سال اکت و کنش سیاسی به زوایای مختلف شخصیتی او اشراف و آگاهی پیدا کردند. سخنان شاذ او را در ذهن دارند و فراموش نکردند. واقعیتی که احمدی نژاد نمی خواهد بپذیرد.

یکی از محورهای اصلی تبلیغات انتخاباتی محمود احمدی‌نژاد که به باور بسیاری از تحلیلگران سیاسی، اثر چشمگیری بر آرای وی نیز داشت، بر مبارزه علیه فساد اقتصادی بود. نوک پیکان این نوع تبلیغات بی پرده و صریح نیز به سوی مرحوم هاشمی رفسنجانی بود.

محمود احمدی نژاد که با شعار قطع ید مفسدان اقتصادی توانست سکاندار دولت نهم و دهم شود، طی چهار سال مسئولیت دولتمردی، تنها اقدام به طرح برخی ادعاهای ثابت نشده در مجامع عمومی و مناظرات انتخاباتی کرد؛ صحبت‌هایی که از سوی رهبر معظم انقلاب نیز تذکر گرفت.

رهبر معظم انقلاب در خطبه‌های تاریخی نماز جمعه ۲۹ خردادماه سال ۸۸ با انتقاد از نام بردن برخی افراد به عنوان متخلفان اقتصادی توسط محمود احمدی نژاد فرمودند: "من همان وقت - بعد از مناظره - به آقای رئیس جمهور هم تذکر دادم".

اما آقای احمدی نژاد راه خود را رفت و در مقاطع مختلف با راه اندازی موجی به طرح مباحثی چون بیمه ایران، بانک پارسیان، وزارت نفت، مافیای سیگار و شام مشهد و... پرداخت و به جای آنکه به سئوالات و ابهامات جامعه پاسخی شفاف دهد بیشتر ابهام، سئوال و بدبینی را درباره ارکان حاکمیت به ساحت افکارعمومی پمپاژ کرد.

وقتی که رییس جمهور بود

«افرادی صدها‌میلیون تومان در سال‌های گذشته برای حفظ خود و دوستانشان از بیت‌المال استفاده می‌کردند و بعد دیدم آنها را به عنوان قهرمان ملی نشان دادند»، «در بخش نفت یکی از محصولات نفتی را که در کشتی‌ها مصرف می‌شد، یکجا به دلال اماراتی می‌فروختند. بنده پس از بررسی دیدم که نفر دوم آقازاده‌ای است»، «گفتند چرا اسامی افشا نمی شود؟ افشا می شود ولی خیلی وقت‌ها باید اصل مسیر را زد.

مبارزه با فساد سخت است»، «(بعضی)گفتند چرا زمینهای دماوند و لواسانات را پس نمی‌گیرید، امیدوارم لیست ۱۸۰ نفره‌ای را که در همان دوره زمین گرفتند و فوراً هم برایشان سند صادرشده روزنامه‌ای جرأت کند»، «متاسفانه عده قلیلی پیدا شده‌اند که خود را تافته جدابافته دانسته‌اند.

باور کرده‌اند که آنها مالک کشورند» «هر جا به سراغ یک فساد ریشه‌دار و گسترده می رویم به یک مشت گردن‌کلفت بر می‌خوردیم آنها می‌گویند این محدوده جزو دم ماست»، «وقتی مفسدان اقتصادی به دستگاه قضایی معرفی می شوند ۵۰ نفر از آدم‌های گردن کلفت و صاحب نفوذ دست به کار می شوند و مدام به دولت فشار می آورند که نباید به این افراد کاری داشته باشید»،.

«به مفسدان اقتصادی که با رابطه‎بازی وامهای میلیاردی از بانکها گرفته اند، فقط ۱۵ روز وقت میدهم تا حساب خود را با آن بانکها تسویه کنند؛ در غیر این صورت، اسامی آنان را برای ملت ایران افشا خواهم کرد»،«بدانید که خادم شما و برادر کوچک‌تان و اعضای دولت پای حرف خود ایستاده‌اند و در مبارزه با تبعیض‌ها از پا نمی‌نشینند. به یاری خدا و با پشتوانه شما در سال ۸۷ دست همه‌ این‌ها را از بیت‌المال قطع خواهیم کرد.»

«هر جا به سراغ یک فساد ریشه‌دار و گسترده می رویم به یک مشت گردن‌کلفت بر می‌خوردیم که پیغام می‌دهند که اینجا حریم فلان حزب و خانواده است. ... آنها می‌گویند این محدوده جزو دم ماست در حالی که یکی از کارهای اصلی ما این است که پا روی دم شما بگذاریم. »

این سخنان احمدی نژاد نه الان که در دوران ریاست جمهوری وی بیان شده است. دورانی که وی قدرت پیگیری و برخورد با متخلفان ادعایی‌اش را داشت. وی هر روز این و آن را متهم به فساد می‌کرد و خود را منجی ملت ایران و انقلاب اسلامی معرفی می کرد اما دولت وی با درآمد بیش از ۷۰۰ میلیارد دلاری به پایان رسید و نه خبری از اسامی مفسدان شد و نه تحرکی از معجزه هزاره سوم دیده شد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 50
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:53 - 1397/05/23
این فرد متوهم رو اینقدر مطرح نکنید
پاسخ ها
AAAAA
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۳
تنها رئیس جمهوری بود که به کارگران و کارمندان وروستاعیان رسید با مسکن مهر کارمندان کارگران روستای یارانه و مسکن ۶سال است روحانی آمده چرا مسکن مهر را تمام و تحویل نمیدهند چون کارمندان و کارگران مهم نیستن برای همین از وزیری مثل آخوندی استفاده کرد.درود بر احمدی نژاد که واقعا مرد است.
حسن محمدي
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۳
متوهم کسانی هستند که هنوز فکر می کنند می شود با آمریکا مذاکره کرد...!!؟؟حداقل احمدی نژاد عزت و شرف ایرانی رو زیرپا نگذاشت
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۳
قابل توجه برد کشتی آنجا که خواهد خدا.اگرجامه بر تن دردناخدا ملت ستمدیده ایران از جناب آقای دکتر استاد گرانقدر بزرگ و بزرگزاده ریس جمهور باکفایت محرومان و مستضعفان ایران میخواهند که سکوت بفرمائید متشکریم از حسن توجه شما عزیز شریف
حسن
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۴
چند صباحی را در حصر بگذرانند شفا پیدا می کنند
Iran, Islamic Republic of
15:56 - 1397/05/23
ترا خدا ديگه اسم این شخص را نياوريد حالمان از اسمش و قیفاش بهم میخورد
Iran, Islamic Republic of
15:57 - 1397/05/23
ترا خدا ديگه اسم این شخص را نياوريد حالمان از اسمش و قیفاش بهم میخورد
Iran, Islamic Republic of
15:59 - 1397/05/23
احمدی‌نژاد فقط مرد عمل روحانی فقط حرف میزنه حتی یک درصد عمل نداره
Iran, Islamic Republic of
16:10 - 1397/05/23
از این شخص که بگذر تجربه ثابت کرده کی هست
شما یه مرد عمل پیدا کن تو ایران مردم ایران میشن مریدش
Iran, Islamic Republic of
16:13 - 1397/05/23
احمدی نژاد مرد عمل برای ملت ولی روحانی برای دولت
Iran, Islamic Republic of
16:13 - 1397/05/23
احمدی نژاد مرد عمل برای ملت ولی روحانی برای دولت
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۸
این همه اختلاس از زمان کی شروع شد ؟
Iran, Islamic Republic of
16:19 - 1397/05/23
احمدی نژادمردی که میتوانداقتصادراسروسامان ندهد چراازمناظره باایشان ترس دارید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۳
تا چندسال پیش خوب بود همش دکتر دکتر میکردین چی شده حالا تمام همه کاسه کوزها سر این میشکنید
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۳
اگر مرد عمل بود چرا دوسال آخر همش حرف میزد اگر خوب کار کرده بود حداقل چند سالی هیچ بیکاری نداشته باشیم چندسالی مردم با آرامش زندگی می کردندکسی که به خودش اطمینان داره زیاد حرف نمی زنه
اسی م
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۳
درود بر احمدی نژاد مرد حق طرفدار مظلوم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۳
اینقدر پشت سر مرده حرف نزنید گناه داره
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۳
خدایی زمان احمدی نژاداینقدرگرانی بوده درحال حاضرهیچ یک ازمسولین مردم رادرک نمیگنند فقط شده باندبازی
Iran, Islamic Republic of
16:36 - 1397/05/23
قیافش بیشتر به عملی ها میخوره
India
16:40 - 1397/05/23
مخالف آین نظر شما هستم تنها کسی که به راحتی میتواند این مشکلات را حل کند کسی مثل آقای احمدی نژاد است من جای مقامات بودم یه جوری قانع میکردم که ایشان را به طرف خودم بکشم نه که تردش کنم امثال ترامپ از احمدی مثل سگ میترسند
پاسخ ها
بدون نام
-
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۴
اتفاقا ترامپ خیلی راحت میتونه چنین فردی را دست نشانده خودش کنه .... میل قدرت طلبی و نمایش گذاری خود را در احمدی نزاد دست کم گرفتین ایا ؟!
Iran, Islamic Republic of
16:57 - 1397/05/23
تواین وسط که ماتاحلا مردی ندیده ایم شما سراغ دارید بگوید .
Iran, Islamic Republic of
17:32 - 1397/05/23
احمدی نژاد مشکل مسکن راحل کرد مردی دلسوز بود که عده ای ازش سو استفاده کردند والا ارجنس شهید رجای است
پاسخ ها
بدون نام
-
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۴
واقعا مشکل مسکن را حل کرد مدرکش هم مسکن مهر کرمانشاه !!
Iran, Islamic Republic of
17:54 - 1397/05/23
قابل توجه کسانی که دم از احمدی نژاد میزنیدخدا وکیلی روزانه نه ماهیانه چند سطر کتاب میخونید
Iran, Islamic Republic of
17:54 - 1397/05/23
واقعا تو این کشور کسی نیست این دلقک را بنداز تو یک قفس واقعا اینقدر ازش ضعف دارند.تو دوره این نادان کشور تو خفقان بودند
Iran, Islamic Republic of
18:28 - 1397/05/23
سه بار بهش رای دادم خدا ببخشدم مردک دیوانه است چقدر بخاطرش حرف شنیدم
Iran, Islamic Republic of
18:55 - 1397/05/23
احمدی نژاد محبوب ما جنوبی ها
United States
19:11 - 1397/05/23
خدایی اینو چرا الکی بزرگش میکنید اینو فقط رئیس جمهور برگینافاسو میشناسه و گوام.... زمان این دولت ایران با این دوکشور ارتباط اقتصادی داشت... الان زمان روحانی همون دوکشور به اضافه پاکستان..... خخخخخخخخخخخخخ... اوج پیشرفت و روابط دیپلماسی
Germany
19:48 - 1397/05/23
همه حرفه ای که بدید همش دروغ بود نماینده مستضعفان هست می تونید از خود مردم مستضعف بپرسید اتفاقا لاین روزها که آمریکا ما را تحریم کرده وما باید شبانه روزی برای کسور تلاش کنیم متاسفانه عدهای سودجو که معلوم نیست به کجا وصل هستن به فکر سود خود هستن وقتی احمدی نژاد میبیند دولت بسیار ضعیفه کشور در خطره راه نشان میدهد احمدی نژاد گفت اعتماد مردم کم شده است و این خطر ه راست میگوید ایت روزها خودم شاهد بودم خیلی از کارگران متاهل می گفتن خدایا چرا نمیمیریم راحت بشیم در مورد این هم که پایگاه مردم ندارد صد درصد دروغ اتفاقا چون طرفدار خیلی دارد بهش اجازه حضور در انتخابات داده نمیدونم با این دروغها به چه کسانی میخواهید قوت قلب بدید احمدی نژاد در قلب میلیونها انسانها و قابل حذف نیست باید همه چشمهای خود را باز کنیم و ببینیم در کدام مسیر داریم حرکت میکنیم نکنه آیندگان از ما به عنوان خطاکار گنهکار یاد کنن با روی سیاه در قیامت حاضر بشیم خدایا همه خطاکاران را به راه راست هدایت فرما
پاسخ ها
بدون نام
-
۰۹:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۴
روستاها ومردم مسضعفمون اب ندارن زمان احمدی نز/اد هم اب بهشون نرسید!!!
Iran, Islamic Republic of
19:52 - 1397/05/23
لایقترین رییس جمهور .احمدی نژاده
Iran, Islamic Republic of
20:11 - 1397/05/23
مرد ویرانی کشور و دروغ
United States
21:33 - 1397/05/23
درود بر احمدی نژاد درود بر عدالت خواه
Iran, Islamic Republic of
21:48 - 1397/05/23
روحانی=احمدی نژاد=شعارهای پوچ وتوخالی همین
Iran, Islamic Republic of
22:12 - 1397/05/23
تو ایران همه دنبال پول زیاد هستن کسی به دنبال زندگی سالم نیست مردم به موئذه عالمان دینی واندیشمندان علوم انسانی دارند دین واخلاق لازمه زندگی سالم هست
Germany
00:34 - 1397/05/24
کافیه فقط دلار احمدی نزاد و روحانی را مقایسه کنید......
Iran, Islamic Republic of
01:49 - 1397/05/24
علیه احمدی نژاد جو سازی میشود چون از بطن مردم آمد و برای سیاستمداران غریبه محسوب میشد در شرایطی خیلی وخیم تر از حال بهتر عمل کرد و آقای روحانی با دستاورد اتمی دولت قبلش در شرایط مذاکرات قرار گرفت و مفت فروخت این دستاوردها را تا امروز که هیچی چیز برای مذاکره بعنوان اهرم ندارد
Iran, Islamic Republic of
09:18 - 1397/05/24
ای جونم با احمدی نژاد .مثل ...دروغ نگین همه از صمیم قلب احمدی نژاد دوس دارن
Iran, Islamic Republic of
19:29 - 1397/05/24
شما نمی تونین طرفداران تورو در روستا وشهر مثل دریا موج میزنند ببینید حتی نگاه نکنید یک عده به اینترنت دست دارن بیشتر طرفداران اون عزیز سواد کافی ندارن و یا اهل این دستگاهها نیستن وگرنه این آقا میفهمید با چند ملیون احمدی نژادی طرف است اگر یک نفر مرد عمل باشد آن هم علی زمان احمدی نژادی چشم دشمنانش کور
Iran, Islamic Republic of
01:32 - 1397/05/30
زندگی در دولت احمدی نژاد خیلی خوب بود ولی الان هیچ چیز ثبات نداره
Iran, Islamic Republic of
22:36 - 1397/05/30
این هم باید محاکمه شود ایران صاحب دارد
Iran, Islamic Republic of
17:22 - 1397/06/04
... مردم احمدی نژادو بدجور میخوان و یه روز دماراز روزگارتون درخواهند آورد بعد احمدی نژاد ببین چه بلایی سرمردم آوردین چرا اینهنه از کسیکه به مردمو مملکت مخصوصادطبقه ضعیف خدمت کرده کینه دارین .... احمدی نژاد در بین مردم محبوبیت و مقبولیت نداره پس چرا ازش میتزسین چرا نمیزارین حرفشو بزنه چرا نزاشتین بیاد انتخابات ...
Iran, Islamic Republic of
21:57 - 1397/06/04
چرا حرف میزنید لطفا یک همه پرسی بگذارید تا بفهمید چرت وپرتتان دیگه خریدار نداره درود به حاج محمود
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج