سریع‌ترین شارژ سریع موبایل متعلق به چه شرکتی است؟
۷۶۱۰۱۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۳
۱۰۷۸۲
برای مقایسه دستگاه هه با یکدیگر، راه‌های متفاوتی وجود دارد. مثلا اینکه بگویید گلکسی اس ۸+ در مدت ۹۹ دقیقه شارژ می‌شود پس سرعت شارژ شد ن. آن از هوآوی میت ۱۰ پرو که در مدت ۱۰۲ دقیقه شارژ می‌شود، بیشتر است صحیح نیست. شما ابتدا باید فاکتور‌های مختلف دخیل در پاسخ به سوال را بسنجید و سپس با یک پاسخ مرتبط، مقایسه کنید.

وب سایت ترنجی - سینا عطایی: برای مقایسه دستگاه هه با یکدیگر، راه های متفاوتی وجود دارد. مثلا اینکه بگویید گلکسی اس 8+ در مدت 99 دقیقه شارژ می شود پس سرعت شارژ شد ن آن از هوآوی میت 10 پرو که در مدت 102 دقیقه شارژ می شود، بیشتر است صحیح نیست. شما ابتدا باید فاکتورهای مختلف دخیل در پاسخ به سوال را بسنجید و سپس با یک پاسخ مرتبط، مقایسه کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا ببینیم سریع ترین شارژ سریع موبایل متعلق به چه شرکتی است؟

سریع‌ترین شارژ سریع موبایل متعلق به چه شرکتی است؟

ابتدا باید توجه داشته باشید این دو گزاره با هم متفاوت هستند: “کدام موبایل سریع تر شارژ می شود؟” و “نرخ شارژ شدن کدام موبایل سریع تر است؟” سوال اول یک پاسخ ساده نام “مدت زمان شارژ شدن” دارد و پاسخ سوال دوم یک “نرخ” است، یک کسر که میزان حجم شارژ شده بر حسب زمان را عنوان می کند. ما در این مطلب به دومین سوال پاسخ خواهیم داد، به عبارت بهتر اینکه سریع ترین شارژ سریع موبایل متعلق به چه شرکتی است؟

خب! راه حل سختی در پیش رو نداریم. حجم باتری را به مدت زمان شارژ شدن تقسیم می کنیم تا “کسر میلی آمپر ساعت” بر دقیقه به دست آید. جدول زیر را مشاهده کنید:

برای دیدن تصویر در سایز بزرگ تر بر روی آن کلیک کنید
سریع‌ترین شارژ سریع موبایل متعلق به چه شرکتی است؟

همانطور که می بینید چینی ها فناوری شارژ سریع بهتری نسبت به اولین شرکت ارایه کننده شارژ سریع یعنی سامسونگ ارایه کرده اند! حتی گلکسی نوت 9 که با باتری 4000 میلی آمپری خود تنها در 109 دقیقه شارژ می شود نمی تواند از پس سرعت شارژ هوآوی پی 20 پرو که با همین حجم باتری اما در 90 دقیقه شارژ می شود، بر آید.

سوپرشارژ هوآوی سریع ترین شارژ سریع موبایل

در حقیقت سوپرشارژ هوآوی سریع ترین شارژ سریع موبایل است و پس از آن دش شارژ (Dash Charge) وان پلاس است. فست شارژ سامسونگ در رتبه سوم و سپس این موتورولا است که با توربو شارژ در رتبه چهارم می ایستد.

انتهای جدول در اختیار اپل و سونی است! دستگاه هایی که به شدت کند شارژ می شوند و قطعا این موضوع دل پذیری نیست. در حقیقت هوآوی پی 20 پرو تا 3.6 برابر سریع تر از آیفون 8 شارژ می شود! این نسبت برای آیفون X نزدیک به 3.1 برابر است! البته که آیفون های 2017 از شارژ سریع پشتیبانی می کنند اما برای داشتن این فناوری بسیار خوب شما باید دست به جیب شوید و آن را جداگانه بخرید! شرکت تریلیون دلاری خسیس!

سونی نیز کندترین سرعت شارژ را برای پرچمدار و میان رده های 2018 خود در دنیای اندروید رقم زده است. از روزگار قدیم سرعت شارژ موبایل های سونی همیشه پایین بوده است و دلیل آن مشابه اپل است، آن ها در خیلی از بازارها شارژر سریع را درون جعبه ارایه نمی کنند و شما باید آن را جداگانه تهیه کنید!

نظر شما چیست؟ سرعت شارژ چقدر برای شما اهمیت دارد؟

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج