بسته گذر از پیک سال ۹۸ آماده شد
۷۶۲۴۱۴
۳۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۴
۴۶۲۲
سخنگوی صنعت برق کشور گفت: بسته گذر از پیک سال ۱۳۹۸ با توجه به تجربیاتی که امسال به دست آورده‌ایم توسط وزارت نیرو آماده و به مراجع ذیربط ارجاع داده شده است.

خبرگزاری ایسنا: سخنگوی صنعت برق کشور گفت: بسته گذر از پیک سال ۱۳۹۸ با توجه به تجربیاتی که امسال به دست آورده‌ایم توسط وزارت نیرو آماده و به مراجع ذیربط ارجاع داده شده است.

محمود رضا حقی‌فام با بیان این‌که این برنامه جنبه‌های مختلف تولید، توزیع، انتقال و مدیریت مصرف را در بر دارد، عنوان کرد: بودجه انجام این طرح مشخص شده اما پس از تصویب نهایی عدد نهایی آن را اعمال خواهیم کرد.

وی افزود: به‌طور قطع این برنامه می‌تواند راه چاره‌ای برای گذر از چالش‌های تابستان آینده باشد، چرا که از جنبه‌های مختلف به این مساله توجه شده است.

به گفته سخنگوی صنعت برق کشور خاموشی‌هایی که اتفاق افتاد نتوانست آسیب چندانی را به تجهیزات صنعت برق وارد کند. البته در بخش کلیدهایی که در شبکه برای قطع و وصل بار استفاده می‌شد هزینه‌هایی را در بخش تامین و نگهداری متحمل شدیم.

حقی‌فام با تاکید بر اهمیت مدیریت مصرف توسط مشترکان، عنوان کرد: اگر مدیریت مصرف توسط مشترکان صورت نمی‌گرفت قطعا سطح خاموشی‌ها بسیار گسترش می‌یافت.

سخنگوی صنعت برق کشور با بیان این‌که به وسیله اعمال مدیریت مصرف توانستیم میزان خاموشی‌ها را کاهش دهیم، گفت: مدیریت مصرف توانست از تحمیل هزینه‌های اضافی جلوگیری کند.

وی اظهار کرد: این مساله بدین معنا نیست که دیگر در کشور نیازی به صرفه‌جویی نداریم، چرا که در شرایط فعلی نیز باید همچنان به موضوع مدیریت مصرف توجه شود.

حقی‌فام با بیان این‌که در بخش صنعتی و خانگی با مدیریت مصرف صورت گرفته بالغ بر ۴۰۰۰ مگاوات صرفه‌جویی صورت گرفت، تصریح کرد: اگر مدیریت مصرف انجام نمی‌شد قطعا با چالش‌های متعددی مواجه بودیم.

چندی پیش نیز معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی از پایان خاموشی‌ها در کشور خبر داد و گفت: از ۱۹ مرداد ماه هیچ خاموشی‌ در کل کشور اتفاق نیفتاده و بر اساس برآوردهای صورت گرفته در روزهای باقی مانده از پیک نیز خاموشی را تجربه نخواهیم کرد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:34 - 1397/05/31
این پول ها رو چی میکنید پس ....شما اسکار بلاهت رو امسال از مردم در اداره امور کشور دریافت کردید .با این اقتصاد ویرانه کلی ضرر هم خودتون به کشور و مردم وارد کردید .افتضاح بودن وزرای دولت به همه ثابت شده .کارنامه هایی که مردود در آن ثبت شده .ما همین جا ازتون اعلام انزجار میکنیم
United Arab Emirates
10:54 - 1397/05/31
با اینکه میدونن سال آینده هم کمبود برق خواهیم داشت، به جای اینکه از الان شروع به ساخت نیروگاه بکنند به فکر این هستند که چطور مصرف مردم را کمتر کنند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج