پیش بینی وضعیت تورم در ماه‌های آینده
۷۶۲۷۴۰
۰۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۸
۹۷۵۷
سرپرست اسبق وزارت اقتصاد با بیان این‌که تورم ناشی از ایجاد بازار ثانویه ارز از همین حالا هم آغاز شده است، گفت: در حوزه‌های مربوط به اقلامی مانند لبنیات، فولاد، میلگرد، پروفیل، چوب و بسیاری دیگر از اقلام واسطه‌ای قیمت‌ها دو برابر شده است.

خبرگزاری ایسنا: سرپرست اسبق وزارت اقتصاد با بیان این‌که تورم ناشی از ایجاد بازار ثانویه ارز از همین حالا هم آغاز شده است، گفت: در حوزه‌های مربوط به اقلامی مانند لبنیات، فولاد، میلگرد، پروفیل، چوب و بسیاری دیگر از اقلام واسطه‌ای قیمت‌ها دو برابر شده است.

حسین صمصامی- سرپرست اسبق وزارت اقتصاد با بیان این‌که نرخ تعیین شده در بازار ثانویه ارز اگر نرخ مناسبی بود، نباید این قدر بی‌ثباتی و تورم ایجاد می‌کرد، اظهار کرد: ما وارد یک مارپیچ نرخ ارز شده‌ایم؛ به این معنا که قیمت‌ها بالا می‌رود تا خود را با نرخ ارز تعیین شده تطبیق دهد و از آن طرف دوباره شرایطی ایجاد می‌شود که به خاطر گرانی‌ها نرخ ارز بالا برود. همه اینها هم به خاطر این است که ما یک بازار جعلی ارز درست کرده‌ایم تا نرخ ارز بازار آزاد را بر نرخ ارز قالب کنیم.

سرپرست اسبق وزارت اقتصاد با بیان این‌که در بازار ثانویه ارز کماکان سفته‌بازی‌ها و دلال‌بازی‌ها ادامه دارد، گفت: تا زمانی که افراد نااهل و ناپاک بازار ارز را در اختیار داشته باشند و به دنبال منافع شخصی خودشان باشند، این وضعیت ادامه دارد و به هیچ عنوان به این که بازار آزاد باشد یا دولتی، ارتباطی ندارد. در همین بازار ثانویه ارز چند صراف تمام خرید و فروش ارز را انجام می‌دهند و سودهای کلان به جیب می‌زنند.

صمصامی در ادامه با پیش‌بینی وضعیت تورمی در ماه‌های آینده اظهار کرد: تا سه چهار ماه آینده یک موج تورمی شدید ایجاد می‌شود که از آن طرف دولت هم نمی‌تواند آن را جبران کند؛ چرا که اساسا نه قدرت و نه منابع آن را دارد و نه اطلاعات کافی دارد که بداند کدام اقشار را چقدر باید تقویت کند.

در بازار ثانویه یکی از مسائل مهم به تعیین نرخ برمی‌گردد. در این بازار یک نرخ توافقی در بازار شکل گرفته و معاملات روزانه بر اساس آن انجام می‌شود. این نرخ در رقابتی که شکل می‌گیرد قابل تغییر بوده و ثابت نخواهد بود، ولی به هر صورت ۴۲۰۰ تومان نیست و با آن اختلاف دارد. نرخ در این بازار حول و حوش ۸۰۰۰ تومان است که حدود دوبرابر نرخ قبلی اعلام شده بوده که این مساله می‌تواند بر قیمت‌ها اثر تورمی دو برابری و بیشتر هم داشته باشد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 20
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
08:03 - 1397/06/01
بازم جا هست برای تورم!!؟بگو میشیم ونزولا
Iran, Islamic Republic of
08:15 - 1397/06/01
ایجاد استرس و ایجاد شرایطی که شما در آن احساس نا امنی اقتصادی کنید از روش های نوین در بند کردن یک ملت است .
Iran, Islamic Republic of
08:34 - 1397/06/01
وقتی دولت خودش دلال ارز همین فرمون ادامه داره تا بشیم ونزولا
Iran, Islamic Republic of
09:14 - 1397/06/01
قول شرف میدم تا آذر ماه به 200درصد خواهد رسید تورم
Iran, Islamic Republic of
09:29 - 1397/06/01
همین حالادربیشتراقلام قیمت ازدوبرابرهم گاشته
Iran, Islamic Republic of
09:40 - 1397/06/01
درمملکتی که بیش ازهشتاددرصدآن راقشرکن درآمدتشکیل میدهدچه خواهدشداون روبایددولت پاسخگوباشه هیچ نظری درراستای کاردولت دراین قضیه ثبات نمیماند
Iran, Islamic Republic of
10:04 - 1397/06/01
شب عید میگویند ۹ درصد تورم داشتیم پس حقوقهای کارمندان و کارگران را به هول و قوه الاهی ۱۰ درصد اضافه میکنیم که مردم صفا‌کنند.
Iran, Islamic Republic of
10:11 - 1397/06/01
بهیچ وجه مردم تجمل وضعیتی راکه میگوبی ندارند. مملکت هم ازان. مردمه. نه عده ای خاص چرابایدچنین بلایی سرشون. بیاد وقتی راحل عاقلانه هست؟
Iran, Islamic Republic of
10:16 - 1397/06/01
سرپرست سابق تورم همین امروز هم کمر مردم رو شکسته حالا قول موج تورمی در چند ماه آینده میدی خدا خبرت بده .پاشید کاسه کوزه ها تون رو جمع کنید برید همونجا که ویلا دارید و پول ها رو بردید بزارید این ملت گرسنه حداقل نفس بکشد .شکمشان پیشکش
Iran, Islamic Republic of
10:22 - 1397/06/01
بالاخره . عاقبت چه خواهد شد

با این همه گرانی
پاسخ ها
ه
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
خدایا فرج اقا امام زمان را نزدیک بفرما امین
Iran, Islamic Republic of
10:29 - 1397/06/01
دو ویا سه برابر شدن قیمتها حبابه،کار دشمناست،کار امریکا واسراییله،تازه امسال نرخ تورم تازه شده9/999هنوز ده درصد هم نشده بابا،اینها همه توهم وخیاله،سال ۶۶در بحبوحه جنگ گوسفند خریدیم ۲۰۰۰تومان حدودا اگر دروغ نگفته باشم ۴۵کیلوبود،امسال ۳۵کیلو۹۴۲/۰۰۰تومان،یعنی هیچ جای دنیا که با ما هم تراز باشن همچین اختلاف نجومی ندارند ،هویدا رو محاکمه کردند گفتند تو این سیزده سال چکار کردی گفت قیمتها را ثابت نگه داشتم هیات کشتار همه زدند زیر خنده وگفتند خب که چی ؟!!!!!!!!!!!!!ما با یک همچین جماعتی سر وکار داریم!و خودمان کردیم که لعنت بر خودمان باد،چند روز پیش تیتر زدید پانصد هزار خریدار برای صد وشصت هزار خودرو پیش فروش شده!!!!!!!!!همین مردمی که میگن ایران خودرو اشغال تولید میکنه وسه برابر ارزشش پول میگیره!!!!!!!!!!!یعنی ما یه همچین ملتی هستیم به قول پدر بزرگم که میگه گاو تا شاخشو نبینه جنگل نمیره! حالا حکایت ملت ما شده تا مسولین یه همچین ملتی رو نبینند همچین بلاهایی هم سرمان میا ید مسولین مقصر نیستند بلکه خود مردم عامل اصلی این بدبختیها هستند!تا سه ماه نه گوشت نه مرغ نه ماشین نه لوازم خانه ونه لوازم ماشین ،ببینید چه تاثیری خواهد داشت!!!!!!!
France
11:02 - 1397/06/01
واقعا چه خبره عراق و سوریه و افغانستان سالهاست که درگیر جنگ داخلی و مشگلات هستند اینقدر تورم ندارند که ما داریم حتما حکایت تعداد گاوهای هلند و سودان در کشور ما مصداق دارد
Iran, Islamic Republic of
11:48 - 1397/06/01
تمام این افزایش قیمت های ارز و کالا برنامه ریزی روحانی و نوبخت بود و از پارسال در بودجه کشور تمامی آن را برنامه ریزی کرده بودند و تحریم هم بهانه ای بیش نبود و با این برنامه ریزی کثیف سرمایه ثروتمندان را چند برابر و بدبختی فقرا را هم چند برابر کردند. منتظر ارزانی اصلا نباشید
Iran, Islamic Republic of
13:29 - 1397/06/01
مگه توی ایران میشه چیزی رو پیشبینی کرد؟؟!!!
Iran, Islamic Republic of
14:37 - 1397/06/01
با این مسئولین که هستن رسما به فنا خواهیم رفت..
Iran, Islamic Republic of
16:04 - 1397/06/01
بازم این بنده خدا حقیقتو میگه دمش گرم
Iran, Islamic Republic of
16:12 - 1397/06/01
یعنی این ثانویه هم ایراد داشته . آمدین زیر ابرو را بردارید .
کورش کردید.
Iran, Islamic Republic of
19:10 - 1397/06/01
اگه بگیم غلط کردیم خودمون وجد وآبادمون ولمون میکنین برید
Iran, Islamic Republic of
14:24 - 1397/06/02
خودشون ک پولشون نمیدونن چکارکنن بقیه هم به درک سوار ک خبر از پیاده نداره .ویلا وخوشگذرانی تو خارج از کشور گارگرا هم نوکری کنن چ میشه ؟ ماشین وزندگی آنچنانی برای کارگر ضرر داره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج