چه زمانی وقت طلاق است؟
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
شیرآلات زمانی_1
ادیب_1
ادیب_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_4
شیرآلات زمانی_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
شیرآلات زمانی_2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۷۶۶۱۴۹
۲۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۲
۱۲۹۱۸
اگر خیانت، دروغگویی مداوم، خشونت و ناسزاگویی بخشی از داستان زندگی‌تان است شاید وقت آن باشد که زندگی مشترک‌تان را پایان بدهید. این مشکلات هرگز نباید دست کم گرفته شوند، چون به بچه‌ها نیز آسیب خواهد رسید.

برترین ها - ترجمه از هدی بانکی: از کجا مطمئن هستید که یک رابطه‌ی زناشویی دوام خواهد آورد؟ هیچ راهی وجود ندارد که علائم دقیق منتهی شدن یک ازدواج به جدایی را نشان بدهد، هیچ کتابی وجود ندارد که دستورالعمل پیش بینی وضعیت یک زندگی زناشویی در آن آمده باشد و اصلا هم عجیب نیست که زندگی زناشویی یکی از سخت‌ترین مراحل در زندگیست که تمرین و تلاش زیادی می‌طلبد و ریزه کاریهای فراوانی دارد. هیچ راه حل جادویی واحدی نیز وجود ندارد که تضمین کند زندگی مشترک شما به جدایی نکشد.

چه زمانی وقت طلاق است

خیلی از افراد هستند که تمایلی ندارند برای زندگی زناشویی خود تمرین و تلاش کنند و به دلیل خستگی و دلزدگی یا احساس نیاز به شادابی و تنوع، تن به جدایی می‌دهند. دو نفر که بر اساس شیفتگی نابخردانه و نه بر پایه‌ی عشق و محبت واقعی ازدواج می‌کنند شرایط طلاق را بهتر فراهم می‌کنند چون شروع زندگی آنها اساس محکمی نداشته است.

مشکل پیش آمده در زندگی مشترک هر چقدر هم که سخت باشد، طلاق جواب آن نیست مگر اینکه در درون رابطه، سوء استفاده و تخلفی کاملا جدی وجود داشته باشد. اگر مشکل شما با همسرتان این است که مسائل زندگی خصوصی‌تان را پیش دیگران بازگو می‌کند باید به مشاور یا درمانگر مراجعه کنید و از او کمک بگیرید چون اینگونه مسائل همیشه راه حل‌هایی دارند، نه اینکه به یک وکیل مراجعه کنید و برای اقدام به جدایی از او کمک بگیرید. همه‌ی روابط اختلاف‌هایی دارند فقط گاهی لازم است نفر سومی که کار بلد است وارد عمل شود.
کلید حل مسائل این است که اصول ارتباطی را بلد باشید و به همدیگر این احساس را بدهید که حرف‌‌های‌تان شنیده می‌شود و مورد احترام هستید.

اگر فکر می‌کنید خودتان دو نفر نمی‌توانید مهارت‌های‌تان را تقویت کنید وقت‌تان را تلف نکنید و از یک حرفه‌ای کمک بخواهید تا هیجانات و خشم‌های‌تان تلنبار نشوند. اما اگر خیانت، دروغگویی مداوم، خشونت و ناسزاگویی بخشی از داستان زندگی‌تان است شاید وقت آن باشد که زندگی مشترک‌تان را پایان بدهید. این مشکلات هرگز نباید دست کم گرفته شوند چون به بچه‌ها نیز آسیب خواهد رسید.

مشاوره کمکی به شما نکرده است

چه زمانی وقت طلاق است

همسرتان به شما خیانت کرده و به مشاور مراجعه کرده‌اید و نتیجه نگرفته‌اید؟ خیلی از زوج‌ها بعد از یک یا دو بار خیانت دیدن به مشاور مراجعه می‌کنند اما اگر خیانت‌ها ادامه پیدا کردند لازم است یک تصمیم جدی بگیرید. آنهایی که حتی بعد از اینکه فهمیدند خیانت‌ها همچنان ادامه دارد باز هم طرف مقابل را می‌پذیرند، باید دلیل اینکه چرا همچنان در این رابطه مانده‌اند را پیدا کنند. ممکن است چنین کسی دارای اعتماد بنفس بسیار پایین باشد یا از تنها شدن به شدت هراس داشته باشد. اما کسی که به شما خیانت می‌کند و احساسات شما را نادیده می‌گیرد باید از زندگی‌‌تان حذف شود. شما باید از خودتان بپرسید: تا کی می‌توانید تحمل کنید؟


به دلایل اشتباهی در رابطه مانده‌اید

چه زمانی وقت طلاق است

اگر به این دلیل به زندگی مشترک‌تان ادامه می‌دهید که از تنهایی می‌ترسید و طرف مقابل را دوست ندارید پس یعنی عمر زندگی مشترک‌تان به پایان رسیده. ماندن در ازدواج صرفا به علت مجرد نماندن اصلا درست نیست. خیلی‌ها ممکن است به خاطر فرزندان، امنیت مالی و ... به زندگی ادامه دهند. اما به مرور زمان حقیقت خودش را نشان خواهد داد و همسر شما در نهایت خواهید فهمید که او را دوست ندارید. رابطه‌ای اینچنینی هرگز ماندگار نخواهد بود.


مورد خشونت واقع می‌شوید

چه زمانی وقت طلاق است

هر نوع خشونتی چه کلامی، چه فیزیکی و چه جنسی باید به قانون ارجاع داده شود و برای خود وکیل بگیرید. درست است که گاهی مشاوره و درمانگر در این زمینه می‌تواند کمک بکند اما خشونت فیزیکی در هیچ حدی قابل چشم پوشی نیست. اگر همسرتان هر حرکت و رفتار شما را مورد بازخواست قرار می‌دهد، تحقیرتان می‌کند، شما را از دوستان و خانواده‌تان جدا کرده و شخصیت ثابتی ندارد همه‌ی اینها زنگ خطر هستند. اگر احساس می‌کنید جان‌تان در خطر است باید هر چه زودتر از پلیس کمک بخواهید. هیچکس شما را بابت اینکه برای نجات خود کمک خواسته‌اید سرزنش نخواهد کرد.


همسرتان از شما دزدی می‌کند

چه زمانی وقت طلاق است

یک دلیل موجه دیگر برای خاتمه دادن به زندگی زناشویی این است که همسرتان از شما پول می‌دزدد. اگر همسر شما قمارباز است، کار نمی‌کند و به زور از شما پول می‌گیرد وقت آن است که او را از زندگی خود خارج کنید. مخصوصا اگر از مشاور هم کمک گرفته‌اید یا تمام سعی‌تان را برای حل مشکل کرده‌اید اما تغییری حاصل نشده باید زودتر رابطه‌ی زناشویی‌تان را پایان بدهید. مشکلات جدی چون قمارباز بودن همسر هرگز فورا برطرف نمی‌شوند. ادامه‌ی این زندگی خاطرات بسیار بدی برای شما و بچه‌ها به جا می‌گذارد که برای همیشه در ذهن‌تان خواهند ماند.


هیچ صمیمیت و عاطفه‌ای بین‌تان وجود ندارد

چه زمانی وقت طلاق است

اگر بین شما و همسرتان هیچ صمیمیتی وجود ندارد، در اتاق‌های جداگانه‌ای می‌خوابید و انگار هر کدام زندگی خود را دارید پس فقط با هم همخانه هستید و هیچ پیوند عاطفی بین‌تان وجود ندارد؛ این مسئله ابدا شوخی بردار نیست. شاید درمان تا حدودی به شما کمک بکند اما احتمالا بعد از مدت کوتاهی روال سابق برقرار خواهد شد، پس باید این رابطه را تمام کنید. دلایل جدایی به دلایل ماندن در این رابطه می‌چربند زیرا این رابطه کاملا ناسالم است. مثلا اگر همسر شما می‌خواهد شما در خانه بمانید و بچه‌داری کنید اما شما دوست دارید ادامه تحصیل بدهید پس مشکلی وجود دارد، هر چند این دلیل موجهی برای طلاق نیست اما اگر ادامه و پیامدهای درخواست همسرتان به بیرون نرفتن از خانه و ... منتهی شود پس انتظارات واقعا نامعقولی از شما دارد که می‌توانند دلایل موجهی برای درخواست جدایی شما باشند. خوب است یادآوری کنیم که شما هرگز نمی‌توانید کسی را تغییر بدهید.


هدف‌های‌تان با هم متفاوت است

چه زمانی وقت طلاق است

داشتن الویت‌ها و برنامه‌های کاملا متفاوت می‌تواند فاصله در رابطه ایجاد کند. مشکل زمانی شروع می‌شود که به مرور زمان متوجه می‌شوید راه‌تان از هم جداست. ممکن است تصمیم بگیرید به خاطر بچه‌ها و حفظ خانواده با هم بمانید، این انتخاب به عهده‌ی خودتان است و هر کسی خودش مسئول شادی و رضایت خودش می‌باشد اما اگر شرایط جوری بود که چیزی جز آسیب نصیب شما و خانواده‌تان نشد پس باید تصمیم دیگری بگیرید.

انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:00 - 1397/07/27
وقتی قیمت سکه و دلار در اوج است.
Iran, Islamic Republic of
12:34 - 1397/07/27
زمانی که همسرت دیگه نگه بهت عزیزم..عشم..گوگولی...موشی موشی...جیگیلی...جوجو.. وقتی اینجوری صدات نکند وبهت گفت بالای چشمت ابرو باید بروی محضر و3طلاقه بدهی...
پاسخ ها
سویل
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۸
چه لوس
جواد قارپوز
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۹
خيال باف اين الفاظ رو پسرا براي مخ زدن دخترا و سوئاستفاده از اندام انها استفاده مي كنن. مردا كه از اين لوس بازي ها در نميارن عشقي
Iran, Islamic Republic of
12:53 - 1397/07/27
نه جانم تو ایران این سوسول بازی ها و قرطی بازیها علّت طلاق نیست..یه زمانی اسم طلاق خیلی ترسناک بود!الان امّا این نشد اون یکی!
جوانان خیلی خودخواه و کم تحمّل شدند صبر ندارند مشکل هم رو حل کنند..خدا باعث و بانی مشکلات کشور رو لعنت کنه به هرحال زن و شوهر با همه چی می سازند الّا بی پولی...
پول که نباشه اخلاق می پره اعصاب می پره حوصله می پره ...عشق کشک میشه خیانت عادی میشه .
خدا گم شده تو زندگیمون...وگرنه خارجی ها واسه چیزهای الکی و مزخرف طلاق می گیرند تو ایران باشی واسه این چیزای خارجی ها طلاق نمیگیری مگه اینکه بچّه باشی هنوز بزرگ نشده باشی..
متأسفانه فعلاً علت طلاق در ایران بی پولی هست که به دنبالش بقیه بدبختی ها هم میان...
Iran, Islamic Republic of
13:06 - 1397/07/27
خوشوقتانه مسئله طلاق رادولت تدبیروامیدحل کرد یعنی باایجادگرانی های فوق وحشتناک زمینه ازدواج راازنوددرصدمردم صلب کرد وامکانی برای ازدواج نیست که طلاقی صورت بگیرد
پاسخ ها
دکی پگاه
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۸
خخخخ اره
Iran, Islamic Republic of
13:30 - 1397/07/27
پس پور و مادر من باید طلاق بگیرن
Iran, Islamic Republic of
13:30 - 1397/07/27
ببخشید پدر
Iran, Islamic Republic of
16:51 - 1397/07/27
من به همسرم علاقه مندم تنها مشکل بزرگ من قمار بازی هستش ما هر دو شاغلیم تمام در آمد من خرج خونه میشه و در آمد ایشون خرج قسط و پس انداز میشه اما متاسفانه ایشون تا پولی دستمون میاد چه مال من باشه چه مال خودش قمار میکنه من خیلی سعی کردم بذاره کنار اما نشد گاها شب تا صبح خونه نمیاد و این منو شدیدا حساس و عصبی کرده خانواده ها هم نگفتم چون میدونم کاری ازشون بر نمیاد و فقط از طرف همسرم دروغ و وعده الکی میشنون موندم چیکار کنم
Iran, Islamic Republic of
07:56 - 1397/07/28
همه این موارد از قدیم هم بوده ایا تعریف عشق و فداکاری بعد از ازدواج تغییر کرده چرا قدیما اینهمه طلاق و تشویق به طلاق نبود
طلاق یک بیماری ناشی از رفاه طلبی است تو کشوری که توسعه نیافته است و جا برای رشد زنان اینقد محدود است پس بسیاری از دلایل که شما گفتید معقول نیست لطفا طلاق را تبلیغ نکنید و نسلهای بعدی را دچار اسیب نکنید در عوض کار قناعت و فداکاری را تبلیغ کنید
Iran, Islamic Republic of
07:58 - 1397/07/28
این ایده های روانشناسی غربی است که بدرد ایران نمیخورد جوانان ایران بطور سنتی عاشق می شوند ازدواج می کنند بعد بطور غربی جدا می شوند باید پایبند به سنتها باشیم تا دوام بیاوریم
Iran, Islamic Republic of
23:28 - 1397/07/28
پس من خیلی صبورم و جون سخت
Iran, Islamic Republic of
11:36 - 1399/06/03
دقیقا مطلبی که گذاشتید درست هست....
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
دکتر نائبی_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_2
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
پارسیان طب - فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی بانو_فوترموبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_تزریق چربی موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کلینیک النا_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
اورانوس_فوتر2
روانشناسی مرهم_ فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
پارسیان طب - فوتر
تنورستان_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو