ردیابی افراد چاق از طریق عکس‌های ماهواره‌ای
۷۶۷۶۳۶
۱۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۱
۳۸۲۰
محققان با استفاده از فناوری هوش مصنوعی سیستمی ابداع کرده اند که با کمک عکس های ماهواره ای تعداد افراد دارای اضافه وزن را در هر منطقه ردیابی می کند.

خبرگزاری مهر: دانشمندان یک سیستم هوش مصنوعی ابداع کرده اند که از فضا اضافه وزن را ردیابی می کند.

این نرم افزار تصاویر ماهواره ای را اسکن می کند و باتوجه به تعداد پارک ها، رستوران های فست فود و ساختمان های دیگر تعداد شهروندان با اضافه وزن را پیش بینی می کند.

محققان با استفاده از فناوری یادگیری عمیق ۱۵۰ هزار عکس ماهواره ای با کیفیت بالا از «گوگل مپس» را بررسی کردند تا الگوهای ردیابی افراد دارای اضافه وزن را شناسایی کند.

آنها در تحقیقات خود اطلاعات ۶ شهر آمریکایی بلویل، سیاتل، تاکوما، لس آنجلس، ممفیس و سن آنتونیو را بررسی کردند. محققان متوجه شدند ویژگی های محیطی گفته شده نشان دهنده ۶۴.۸ درصد از انواع اضافه وزن در شهرها بوده است.

به هرحال محققان به رهبری آدیاشا ماهارنا از دانشگاه واشنگتن ارتباط چاقی با ویژگی های محیطی را بررسی کردند.

آنها این موارد را با اطلاعات پروژه« ۵۰۰Cities » مراکز کنترل و پیشگیری مقایسه کردند. این پروژه در ارتباط با اضافه وزن انجام شده بود.

میزان موفقیت این روش در شهرهای مختلف، متفاوت بود.

محققان معتقدند چنین سیستمی به کارشناسان کمک می کند ریسک های اضافه وزن را در شهرهای مختلف بررسی کنند.

آنها با استفاده از این سیستم متوجه شدند ۱۹.۸ درصد ساکنان بل ویل، ۳۰.۸ درصد ساکنان تاکوما، ۲۲.۴ درصد ساکنان سیاتل، ۲۶.۷ درصد ساکنان لس آنجلس، ۳۶.۳ درصد ساکنان ممفیس و ۳۲.۹ درصد ساکنان سن آنتونیو اضافه وزن داشته اند.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج