ترامپ در ۵۹۲ روز، چند ادعای دروغین مطرح کرده؟
۷۶۸۲۳۲
۱۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۲:۲۳
۳۵۵۹ 
داده‌های آماری «فکت چکرز» نشان داد رئیس‌جمهور آمریکا از زمان ورود به کاخ سفید تاکنون ۴۷۱۳ ادعای دروغین مطرح کرده است!

باشگاه خبرنگاران جوان: داده‌های آماری «فکت چکرز» که همه اظهارات و بیانیه‌های دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را تجزیه و تحلیل می‌کند، نشان داد ترامپ در مدت ۵۹۲ روزی که در کاخ سفید حضور داشته است، ۴۷۱۳ ادعای دروغ مطرح کرده است. این بدان معناست که رئیس‌جمهور آمریکا روزانه حدود ۸ ادعای دروغین و نادرست مطرح کرده است!

زمانی که فکت چِکرز انجام این پروژه را با بررسی اظهارات رئیس جمهور آمریکا در ۱۰۰ روز نخست حضور او در کاخ سفید آغاز کرد، ترامپ روزانه ۴.۹ ادعای دروغین مطرح کرده بود. اما جالب است که با نزدیک شدن دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ به ۶۰۰ روز، میانگین دروغ‌های روزانه او هم افزایش یافته است.

نتایج این بررسی‌ها نشان می‌دهد ترامپ در سه ماه گذشته به طور میانگین روزانه ۱۵.۴ ادعای دروغ به زبان آورده است. اگر رئیس جمهور آمریکا به همین رویه ادامه دهد، در ماه سپتامبر مرز ۵۰۰۰ دروغ در طول ریاست جمهوری اش را هم سپری می‌کند!

ترامپ از زمان ورود به کاخ سفید در ژانویه ۲۰۱۷، در ماه‌های ژوئن و اوت سال جاری میلادی به ترتیب ۵۳۴ و ۴۶۹ ادعای دروغ مطرح کرده است! ماه ژوئیه با ۴۴۸ ادعای دروغ رتبه سوم را در طول ریاست جمهوری ترامپ از نظر تعداد دروغ از آن خود کرده است.

حدود یک سوم از دروغ‌های ترامپ -۱۴۵۸ مورد آنها-مربوط به مسائل اقتصادی، تجاری و قراردادهاست. وی بار‌ها درباره بهبود بازار اشتغال پس از ورودش به کاخ سفید ادعا‌های دروغین مطرح کرده است. رئیس جمهور آمریکا بار‌ها از موفقیتی که در بازار اشتغال ایجاد کرده، به خود بالیده است؛ این در حالی است که رشد سالانه اشتغال در دوره ریاست جمهوری ترامپ از ۵ سال آخر ریاست جمهوری باراک اوباما هم پایین‌تر بوده است. ترامپ حدود ۴۰ مرتبه ادعا کرده است که اقتصاد امروز «بهترین وضع» را در تاریخ آمریکا دارد. ادعایی دروغین که هیچ مدرکی برای اثبات آن وجود ندارد!

ترامپ در امور مربوط به تجارت هم ۴۹۶ ادعای دروغین مطرح کرده است. وی ۵ بار در هفته این ادعای دروغین را مطرح کرده که کسری تجاری از سه ماهه اول تا دوم سال با ۵۲ میلیارد دلار کاهش همراه بوده است که این بزرگترین پیروزی برای حزب جمهوری خواه محسوب می‌شود.

ترامپ درباره مسئله مهاجرت هم ۵۹۲ ادعای دروغ مطرح کرده است. وی در شش ماه گذشته ۴۳ بار اعلام کرده است که دیوار مرزی مکزیک برای جلوگیری از ورود مهاجران در حال احداث است. این در حالی است که کنگره حتی با پرداخت بودجه برای ساخت این دیوار موافقت هم نکرد!

در خصوص مسئله روسیه، دونالد ترامپ ۴۴۵ ادعای دروغ درباره روند تحقیقات درباره دخالت ادعایی روسیه در انتخابات آمریکا مطرح کرده است. وی بار‌ها گفته است که دموکرات‌ها با روسیه تبانی کرده اند. رئیس جمهور آمریکا در دوره ریاست جمهوری اش ادعا‌هایی دروغین هم درباره کاهش مالیات مطرح کرده است که هیچ کدام آن‌ها صحت ندارند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 18
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
06:07 - 1397/06/15
با روحانی در دروغ گفتن کورس گذاشته .
Iran, Islamic Republic of
06:07 - 1397/06/15
فکر نکنم به دروغهای روحانی برسه
Iran, Islamic Republic of
06:18 - 1397/06/15
بهتر نیست به جای دروغای ترامپ یا هر خر دیگه دروغای مسئولای خودمونو بررسی کنین
Iran, Islamic Republic of
07:24 - 1397/06/15
سلام مردم در مشکلات اقتصادی. کمر آنها خم شده انوقت شما بدنبال دروغهای ترامپ هستید خجالت بکشید. واقعا برایتان متاسف هستیم
Iran, Islamic Republic of
07:37 - 1397/06/15
هرچه دروغ گفته باشه دروغگوتراز مسولین و وزرا و این دولت نیست
دروغگوماییم که حتی به بچه یه روزه رحم ندارن خون مردمو توشیشه میکنن ومثل زالومیمکن
Iran, Islamic Republic of
07:57 - 1397/06/15
و حالا هی بگین که ترامپ به وعده ایی که داده بود عمل کرد...لعنت بر ترامپ که دستش به خون آلودس...حتما که نباید چاقو به دست بگیری و یک انسان رو سلاخی بکنی...دستور حمله و فرمان جنگ هم به خودیه خود کمی از قتله نفس نداره..
Iran, Islamic Republic of
07:57 - 1397/06/15
ادم خوبیه ،هر قولی که دادبود عملی کرد تازه مسلمان هم نیست ونماز هم نمی خواند اما جناب دکتر روحانی تمام حرفهایش دروغ از اب در امد.
Iran, Islamic Republic of
07:58 - 1397/06/15
فک نکنم در دروغ گفتن هنوز به دولت ما برسه
Iran, Islamic Republic of
08:03 - 1397/06/15
نه ماخیلی راست میگیم بمانیم دروغهای ترامپ رابشماربم
Iran, Islamic Republic of
08:15 - 1397/06/15
روحانی چقدردروغ گفته؟چرادروغهای روحانی رونمیگوییددست انداختین به ترامپ لعنتی...
Iran, Islamic Republic of
08:24 - 1397/06/15
به قولهایی که به رای دهندگانش داده بود پایبند ماند و دارد تمام تلاش خود را میکند که به آنها عمل کند . به نظر بهترین آنها مهار چین و بستن بازارهای آمریکایی به روی چینی ها بود که داشتند از سوء مدیریت در امریکا حداکثر استفاده رامیکردند.
Iran, Islamic Republic of
08:40 - 1397/06/15
ما ک هرچی دیدیم راست گفته شاید شما چشم بصیرت نداری این شخص هم قدرت داره هم ثروت در حال حاضر هم قدرتمند ترین مرد دنیاست کمترین پولی رو هم بابت ریاست جمهوری دریافت نکرده و همه رو بخشیده پس دلیلی برای دروغ گفتن نمیتونه داشته باشه حتی حتی حتی اگر هم دروغ گفته باشه ب خاطر منافع مردمش بوده نه بخاطر لبنان و عراق در همه موارد اول رفاه امریکایی ها رو اولویت قرار داده
Iran, Islamic Republic of
10:39 - 1397/06/15
فقط ترامپه که دروغ میگه؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
12:22 - 1397/06/15
ترامپ به ماچه روحانی در یک هفته مناظره انتخاباتی اش صد برابر ترامپ تو چشم مردم زل زد دروغ گفت.
پاسخ ها
اسی م
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۵
ترامپ راستگو روحانی دروغگو درود بر ترامپ مغز متفکر t
Iran, Islamic Republic of
19:11 - 1397/06/15
چیکار با ترامپ دارید از وعده های که به مر دم دادید عمل نکرید بگید همه چیزو می ندازید گردن امریکا تورو خدا دیگه بسه چند نفر باید خودکشی و خودسوزی کنند
United Arab Emirates
14:06 - 1397/07/13
ای کاش دروغهای مسولین ما را هم شمارش میکردند.فکر کنم رکورد گینس شکسته می شد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج