آخرین وضعیت تعداد مبتلایان به تب کریمه کنگو
۷۶۸۵۲۰
۱۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۹
۱۱۵۷۴
یک مقام مسئول گفت:براساس آخرین آمار تا کنون از 64 نفری که مبتلا به بیماری تب کریمه کنگو شده اند، 8 نفر جان خود را از دست داده اند.

باشگاه خبرنگاران جوان: کریم امیری معاون دفتر بهداشت و مدیریت بیماری های دامی سازمان دامپزشکی کشور درباره آخرین وضعیت شیوع تب کریمه کنگو اظهار کرد: براساس آخرین آمار از وزارت بهداشت تا کنون از 64 نفری که مبتلا به بیماری تب کریمه کنگو شده اند،تنها 8 نفر جان خود را از دست داده اند.

به گفته وی امسال روند شیوع بیماری نسبت به سال گذشته از وضعیت پایدار و مساعدتری برخوردار بوده است،اما تعداد فوتی ها همانند سال گذشته است.

امیری روند وضعیت بیماری در روزهای آتی را پیش بینی کرد و گفت: با توجه به خنکی هوا و کاهش فعالیت کنه ها پیش بینی می شود که روند بیماری در مقایسه با مدت مشابه سال در حد کمتری باشد.

معاون دفتر بهداشت و مدیریت بیماری های دامی سازمان دامپزشکی در پایان در توصیه ای به افراد تصریح کرد: با توجه به بازگشت حجاج به افراد توصیه می شود که از ذبح غیر مجاز دام در معابر و منازل اجتناب کنند و همواره از مراکز مجاز اقدام به خرید گوشت قرمز کنند،ضمن آنکه در صورت مسافرت به روستاها مراقب باشند تا مورد گزش کنه ها قرار نگیرند.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج