هلندی‌ها به موزه ملی ایران می‌آیند
۷۶۹۵۱۵
۱۸ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۳
۲۸۸۰
رییس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری از برپایی نمایشگاهی از آثار فرهنگی‌-تاریخی هلند در تهران خبر داد.

ایسنا: رییس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری از برپایی نمایشگاهی از آثار فرهنگی‌-تاریخی هلند در تهران خبر داد.

هلندی‌ها به موزه ملی ایران می‌آیند

به نقل از مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، علی اصغر مونسان خبر داد: مجموعه‌ای با بیش از ۳۰۰ اثر باستان شناسی و هنری مربوط به کشور هلند در مهرماه امسال در موزه ملی ایران به نمایش درمی‌آید.

او با بیان این‌که پیش از این نمایشگاهی از آثار تاریخی موزه ملی ایران با عنوان "ایران: مهد تمدن" در موزه درنتس هلند برگزار شده که تا آبان‌ماه سال جاری ادامه دارد، اضافه کرد: "نمایشگاه باستان‌شناسی و هنر سرزمین هلند به روایت موزه درنتس" شامل بیش از ۳۰۰ اثر از آثار باستان شناسی و آثار هنری قرون ۱۸ تا ۲۰ هلند است که در اواسط مهرماه افتتاح می‌شود.

مونسان تأکید کرد: برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی از آثار سایر فرهنگ‌های جهان در موزه ملی ایران، تأییدی بر عزم کشور ما در تعاملات فرهنگی و ارتباط پویا با سایر ملل جهان است.

نمایشگاه "ایران: مهد تمدن" شنبه ۲۶ خرداد در موزه "درنتس" هلند افتتاح و نمایش ۱۹۶ شیء تاریخی از موزه ملی ایران از ۶۰ مکان باستانی کشور به مدت پنج ماه یعنی تا آبان ماه در آن موزه ادامه خواهد داشت.

نمایش این آثار در هفت گالری طبقه بندی شده شامل «شروع استقرار در ایران در دوران پارینه‌سنگی»، «یکجانشینی و استقرار در روستاها»، «شهرنشینی»، «دوره عیلام و ماد»، «دوران طلایی، دوره هخامنشی، نوزایی ایران و دوره‌ی پارت و ساسانی» و دوره «ایران و اسلام» انجام شده است. دست­اندرکاران موزه پیش­بینی کرده­اند که تا پایان مدت زمان نمایش، بیش از ۱۵۰ هزار نفر از این نمایشگاه بازدید می‌کنند.

در زمان افتتاح آن نمایشگاه و براساس اعلام موزه ملی ایران و براساس تفاهم‌نامه‌ی امضا شده‌ی دو طرفه بین موزه ملی ایران و موزه درنتس هلند، قرار است در آینده­ای نزدیک نمایشگاهی از آثار کشور هلند در موزه ملی ایران برگزار ­شود، اما به نظر می‌رسد موزه درنتس هلند، حتی زودتر از موعد همیشگی برگزاری نمایشگاه‌های دو طرفه، وعده خود را با آثاری بیش از تعداد آثاری که ایران به هلند فرستاده بود، برای برگزاری نمایشگاه در موزه ملی ایران عملی می‌کند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج