آمانو: ایران، تعهدات خود را اجرا کرده است
۷۷۰۰۰۹
۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۷
۴۰۶۰
یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در نخستین روز اجلاس شورای حکام اعلام کرد: ایران، تعهدات خود تحت برجام را اجرا کرده است.

خبرگزاری ایرنا: آمانو روز دوشنبه در بیانیه‌ای در این نشست افزود: آژانس به راستی آزمایی و عدم انحراف مواد هسته‌ای اظهارشده توسط ایران تحت موافقتنامه پادمان، ادامه می‌دهد.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اوایل شهریور ماه در گزارش خود بار دیگر تایید کرد که ایران به تعهدات خود در چارچوب توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ پایبند بوده است.

آمانو: ایران، تعهدات خود را اجرا کرده است

گزارش جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی برای دوازدهمین بار از زمان اجرای برجام و برای دومین بار پس از خروج آمریکا از این توافق، تائید می‌کند که اقدامات و فعالیت‌های هسته‌ای ایران کاملا منطبق با این توافق بین المللی است.

کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین المللی در وین، در همین رابطه اظهار داشت: در این گزارش تصریح شده است که از روز اجرای برجام، آژانس بین المللی انرژی اتمی به نظارت و راستی آزمایی اجرای تعهدات مرتبط هسته‌ای از سوی ایران براساس مفاد برجام ادامه داده است. آژانس همچنین قادر بوده که به راستی آزمایی عدم انحراف مواد هسته‌ای اظهار شده در تاسیسات هسته‌ای ایران بپردازد.

سفیر و نماینده دائم کشورمان همچنین اظهار داشت: این گزارش تصریح می‌کند آژانس بین المللی انرژی اتمی هیچ مشکلی در فرایند بازرسی و دسترسی به سایت‌های مربوطه نداشته است.

غریب آبادی تاکید کرد:این گزارش همچنین به موضوع برنامه ایران برای ساخت پیشران هسته‌ای پرداخته و اذعان می‌کند که ایران داده‌های مربوطه را در این خصوص در اختیار آژانس قرار داده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ۱۸ اردیبهشت از برجام خارج شد و اعلام کرد تحریم‌هایی که در چارچوب توافق هسته‌ای برداشته شده بود، دوباره اعمال می‌شود. با این حال سایر طرف‌های برجام با عهدشکنی آمریکا مقابله کرده و تلاش دارند با پایبندی به برجام آن را حفظ کنند.

همزمان، اروپایی‌ها اعلام کرده اند که روی یک سیستم پرداخت مالی برای مقابله با تحریم‌های آمریکا علیه کشور‌هایی مانند ایران کار می‌کنند. برخی منابع خبری اعلام کرده اند که اتحادیه اروپا برای تداوم تجارت با ایران به درصدد ایجاد یک نظام نقل و انتقالات بانکی مستقل از آمریکا با همکاری بانک‌های مرکزی اروپایی است.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
France
16:00 - 1397/06/19
پس شما چه غلطی میکنی آمانو؟
Iran, Islamic Republic of
16:07 - 1397/06/19
پس چرا از گرسنگی مردیم
Iran, Islamic Republic of
16:41 - 1397/06/19
تا الان خودم به شخصه ۴۰ بار اینو از اخبار شنیدم
خوب حالا که چی ما کلاه خوردیم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج