لاریجانی: آمریکا و اسرائیل علیه ایران برنامه دارند
۷۷۰۶۹۷
۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۶
۹۵۶۸
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اکنون ۱۲ سالی است که با ماجرای هسته‌ای در چالش هستیم این در حالی است که جمهوری اسلامی در مسائل بین‌المللی و هسته‌ای، استراتژی روشنی را دنبال کرده است.

ایسنا نوشت: رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اکنون ۱۲ سالی است که با ماجرای هسته‌ای در چالش هستیم این در حالی است که جمهوری اسلامی در مسائل بین‌المللی و هسته‌ای، استراتژی روشنی را دنبال کرده است.

علی لاریجانی در نشست با علمای اهل تسنن و تشیع شهرستان لار اظهار داشت: مسئله وحدت در عالم اسلام امری ضروری است و باید بیشتر مسیرهایی که محور وحدت هستند مورد توجه قرار گیرند.

لاریجانی با بیان اینکه باید وقوفی نسبت به مسائل بین‌المللی و اقتصادی داشته باشیم زیرا بر یکدیگر تأثیر دارند، تصریح کرد: از ابتدای انقلاب جریان شر بین المللی علیه ایران مسئله‌سازی می‌کرده که بعد از جنگ مسئله هسته‌ای را عَلَم کردند و اکنون ۱۲ سالی است که با ماجرای هسته‌ای در چالش هستیم این در حالی است که جمهوری اسلامی در مسائل بین‌المللی و هسته‌ای، استراتژی روشنی را دنبال کرده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در موضوع هسته‌ای اعلام کردیم که اگر حق غنی‌سازی را از ما بگیرند مقابل آنها ایستادگی می‌کنیم اما به دنبال سلاح هسته‌ای نیستیم و مقام معظم رهبری در این خصوص فتوا صادر کرده و آن را حرام دانستند، دشمنان به بهانه‌های مختلف اعلام کردند که اطلاع داریم شما به دنبال سلاح هستید و قطعنامه‌هایی علیه ما صادر کردند، جمهوری اسلامی ایران از زمان به دست آمده استفاده کرده و دانش هسته‌ای را در درون کشور تکمیل کرد.

وی با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که اگر حق غنی‌سازی در ایران را قبول دارند با آنها مذاکره می‌کند و طرفین مقابل این موضوع را قبول کرده و بر این اساس مذاکره‌ها آغاز شد، عنوان کرد: ما به دانش هسته‌ای دست پیدا کرده بودیم و نمی‌خواستیم بر مردم فشار اقتصادی وارد شود، زمانی که توافق کردیم اعلام نمودیم که تحقیقات ادامه پیدا کند، در آن مقطع زمانی ۹ هزار سانتریفیوژ کار می‌کرد که اکنون تعداد آنها به حدود ۳ الی ۴ هزار رسیده است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رئیس جمهور فعلی آمریکا اوضاع بین‌المللی را بر هم ریخته اما در مورد ایران تمرکز دارد، گفت: آمریکا و اسرائیل علیه ایران برنامه دارند و توافقی را که خود آنها درخواست کرده بودند را بر هم زدند، بعد از اینکه آمریکا از توافق فارغ شد، رهبران اروپایی درخواست کردند که ایران پاسخ فوری به این اقدام ندهد و زمان خواستند اکنون نیز این زمان در حال طی شدن است.

وی با اشاره به اینکه از نظر اقتصادی بر روی فروش نفت و صادرات ایران برنامه دارند، ادامه داد: اگر به صادرات نفتی وابستگی داشته باشیم صدمه می‌بینیم، رهبر انقلاب اعلام کردند که وابستگی به نفت کاهش پیدا کند که این وابستگی کمتر شده اما تا حدودی ادامه دارد.

رئیس قوه مقننه با تأکید بر اینکه نقش فروش نفت در بودجه حدود ۳۰ درصد است، عنوان کرد: در زمان جنگ سلاح به کشور ما داده نمی‌شد اما از برخی کشورهای دوست موشک دریافت کردیم که بعد از مدتی این کمک آنها نیز قطع شد و مجبور شدیم به سمت ساخت موشک حرکت کنیم و امروز موشک به نقطه قوت کشور تبدیل شده و تراز دفاعی ایران را ارتقاء داده است.

لاریجانی با اشاره به اینکه اگر ایران در مقابل داعش داهیانه عمل نمی‌کرد، می‌توانستند امنیت منطقه را به مخاطره بیندازند، ادامه داد: اگر امنیت وجود نداشته باشد نمی‌توان کار اقتصادی کرد، داشتن امنیت هزینه دارد و ما دشمن را خارج از مرزها سرکوب کردیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه برخی از مشکلات اقتصادی مزمن هستند که باید برطرف شود، اظهار داشت: نقدینگی موجود به امورات مختلف ربط دارد و اگر سیاستی وجود داشته باشد که نقدینگی به سمت صادرات و تولید هدایت شود اثرگذاری بیشتری دارد، اینکه منابع نفتی را رها کنیم امکانپذیر نیست.

لاریجانی با بیان اینکه اگر زمینه را برای کارآفرینی نیروهای تحصیلکرده فراهم کنیم در این دوره سخت می‌توانیم تاب‌آوری کشور را افزایش دهیم، گفت: ایران عاقل‌تر از این است که در برابر تحریک دشمن مقابله به مثل کند، نگرانی که در جامعه ایجاد می‌کند جنبه عقلانی ندارد و می‌توان در بدترین شرایط منابع مالی را به درستی مدیریت کرد، حل ماجراجویی آمریکا نیاز به فرمول دارد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه داشتن وفاق ملی اهمیت دارد، در داخل کشور بحث‌هایی می شود که طوایف را به جان یکدیگر می‌اندازد، اظهار داشت: در لارستان از گذشته زمینه وفاق وجود داشت و علمای آن پایه‌های آن را برقرار کردند، از نظر سیاسی نیز باید بر روی اصولی که می‌تواند برای جامعه مفید باشد وفاق داشته باشیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه امروز وحدت بین جریان‌های سیاسی و مذهبی لازم است، خاطر نشان کرد: باید با داشتن هوشیاری سیاسی مسیر انقلاب را به نحو صحیح ادامه دهیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قبل از انقلاب زمانی که امام(ره) بیانیه‌هایی را صادر می‌کردند به این نکته اشاره داشتند که باید تغییر را از خود شروع کنیم، گفت: خوشحالیم که حرکت‌های خوبی در استان فارس به وجود آمده و بر اساس گزارش‌ها مسیر رو به پیشرفت وجود دارد، اخیراً منطقه ویژه اقتصادی لار در مجلس تصویب شد که یک امکان برای منطقه محسوب می‌شود و در مجلس آن را به سمت سرمایه‌گذاری و صادرات هدایت کردیم.

رئیس قوه مقننه با تأکید بر اینکه پروژه دو بانده کردن جاده جهرم- لار به بندرعباس یک پروژه استراتژیک برای کشور محسوب می شود که برای آن ردیف بودجه در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: آقای جعفرپور تلاش می‌کند تا بندر خشک در منطقه سامان پیدا کند.

که می‌تواند این موضوع موجب تحول منطقه شود، همچنین راه آهن لار به بندرعباس یک اقدام مناسب برای کل کشور محسوب می‌شود به همین دلیل از رهبری در بودجه سال جاری اذن گرفتیم تا سهم ۱۵ درصدی دولت در فاینانس‌های راه‌آهن را از صندوق توسعه ملی برداشت کنیم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 22
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:51 - 1397/06/21
فعلا که نقشه مسئولین خودمون کاری تر از نقشه آمریکا و اسرائیل هست
پاسخ ها
مریم
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
والا....
Iran, Islamic Republic of
11:02 - 1397/06/21
خوب با بی برنامگی بهانه دست آنها ندید
Iran, Islamic Republic of
11:03 - 1397/06/21
امریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
فعلا که دولت ایران با این تورم و نارضایتی مردم به غلط کردن افتاده
کارمند
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
همه ی غلطها را مسئولین خودمان میکنند دیگه چیزی باقی نمیماند
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
فعلا که ما هیچ غلطی نمیتونیم بکنیم
مریم
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
فعلا که خود ایرانی ها دارن غلط میکنن
دشمن ما امریکا و کوفت و زهرمار دیگه نیست ،دشمن مردم ما تو خود ایرانن که خون مردم رو میکنن تو شیشه
Iran, Islamic Republic of
11:05 - 1397/06/21
علیه ایران نه
علیه شماها برنامه دارند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
لاااایک
Iran, Islamic Republic of
11:05 - 1397/06/21
خسته نباشی دلاور
چشم بسته غیب گفتی البته مسولین هم همینطور برنامه دارن
Iran, Islamic Republic of
11:12 - 1397/06/21
کار انها درسته ، هرچه هستند خوب یا بد برای مردم و کشورشان ارزش قائل هستند این میسر نمی شود جز با برنامه ریزی .
Iran, Islamic Republic of
11:16 - 1397/06/21
سیصد چهارصد تا کشور تو دنیا هست فقط ما باید مقابل استکبار باشیم .ادم مخش صوت میکشه
Iran, Islamic Republic of
11:40 - 1397/06/21
ماکه همیشه برای انها برنامه داریم. ماکه همیشه مرگشون رامی خواهیم. فقط نمیدانیم چرادعامون مستجاب نمیشه. شایدبرحق نیستیم
Iran, Islamic Republic of
12:02 - 1397/06/21
ترس ما از امریکا و اسراییل نیست ، ترس ما از ، ب ز ها ، مسئولین فاسد ، محتکران ، آقازاده ها ، .....است
Netherlands
12:24 - 1397/06/21
هه هه رئیس مجلس مملکت تازه فهمید جدیه .
United States
12:32 - 1397/06/21
اونها بله. اما شما چی؟
ما از اینکه شما فقط حرف و نه برنامه و عمل تحویل میدید تعجبیم
Iran, Islamic Republic of
12:41 - 1397/06/21
بانهایت احترام به جنابعالی.... آنها صد سال است که برنامه دارند... مشکل ما مسوولین داخلی هستند که مدام می خواهند نوکر آنها باشند.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
اشتباه مثبت دادم.. خیلی منفی
Iran, Islamic Republic of
22:14 - 1397/06/21
رانت خوران واختلاس گران وباند بازان داخلی بیشتر از آمریکا واسراییل به مردم ایران ضربه وزیان زداند
Iran, Islamic Republic of
22:47 - 1397/06/21
فعلا احتیاج به امریکاواسراییل نیست برای نابودی همین بیکاری وفقرنجومی جرم وجنایت فسادناامنی ناامیدی نارضایتی افغانی زیادبس
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج