حکم سوپرجام، فوتبال ایران را تعلیق می‌کند؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
سمپاشی امحا_1
لایکو_1
لایکو_3
سمپاشی امحا_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
سمپاشی امحا_4
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_4
کتاب لند_4
لایکو_2
کتاب لند_2
سمپاشی امحا_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۷۷۰۸۸۶
۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۲
۸۵۳۹
از آن‌جایی که سازمان لیگ با اعلام لغو بازی اشتباه کرده و به جای آن‌که تیم داوری بازی را اعلام و پرسپولیس را به ورزشگاه بکشاند، خبر داده سوپرجام لغو شده، برگ برنده دست استقلال افتاده است.

خبر ورزشی: بحث بی‌فایده و پرسروصدا بر سر سوپرجام که می‌توانست یک شهرآورد اضافه به فوتبال ایران هدیه کند، ولی در عوض یک جنجال اضافی برای فوتبال ما به وجود آورد، همچنان ادامه دارد.

این بار مجادله کلامی امیرحسین فتحی که از روز اول با شعار نمی‌گذارم به پرسپولیس جام بدهند وارد باشگاه استقلال شد، با سعید فتاحی که استقلالی‌ها او را عامل اصلی صدور رأی سوپرجام به نفع پرسپولیس می‌دانند، دوباره سوپرجام را بر سر زبان‌ها انداخت.

مجادله‌ای که برنامه عادل را در یک شب بی‌سوژه و بی‌خبر داغ کرد، اما هیچ نتیجه‌ای برای مخاطب نداشت. فتحی از روی عصبانیت پرسید: «نمی‌دانم چرا فتاحی عجله دارد به پرسپولیس جام بدهد؟» و با همین پرسش، موج جدید حمله آبی‌ها علیه رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ راه افتاد، موجی که طی روز‌های آتی ادامه خواهد داشت.

اما پایان این قصه چه خواهد بود؟ در این که استقلال به صورت شفاهی از حضور در سوپرجام انصراف داده و روی انصراف خود هم اصرار داشته، شکی نیست، اما رفتار‌های شتاب‌زده سازمان لیگ و اشتباهات حقوقی این سازمان، استقلال را صاحب این حق کرد که زیر بار اعلام قهرمانی پرسپولیس نرود و مدعی برگزاری سوپرجام باشد.

سازمان لیگ گاف اول را درست همان جا داد که سوپرجام را لغو کرد. وقتی استقلال انصراف داده بود، دلیلی برای لغو بازی وجود نداشت.

حکم سوپرجام، فوتبال ایران را تعلیق می‌کند؟

سازمان لیگ به جای آن که پس از جلسه شورای تأمین و اعلام نظر رئیس هیئت مدیره استقلال که در این جلسه گفت ما در تاریخ ۲۹ تیر مقابل پرسپولیس بازی نمی‌کنیم، از باشگاه استقلال نامه رسمی مبنی بر انصراف از حضور در این بازی بگیرد یا بدون حضور تماشاگران و با اعلام اسامی تیم داوری سوپرجام، از تیم پرسپولیس بخواهد در ورزشگاه آزادی حاضر شود تا با توجه به حاضرنشدن استقلال، جام قهرمانی به این تیم اهدا شود، خبر لغو بازی را منتشر کرد و اشتباه بزرگ را مرتکب شد.

حالا استقلال مدعی است بازی را سازمان لیگ لغو کرده است و وقتی این بازی لغو شده، دلیلی برای اعلام قهرمانی پرسپولیس وجود ندارد. حالا استقلال می‌تواند به CAS برود. اگرچه هزینه رسیدگی با توجه به گرانی دلار برای استقلال فوق‌العاده سنگین تمام می‌شود و شاید آبی‌ها قید پی‌گیری این پرونده را بزنند و البته بعید هم نیست وزارت ورزش پشت‌پرده آن‌ها را از مراجعه به دادگاه عالی ورزش منع کند، اما اگر استقلال واقعاً پرونده سوپرجام را به CAS بفرستد، تکلیف چیست؟

سازمان لیگ برای دفاع از حکم خود و کمیته‌های انضباطی و استیناف برای اثبات رأی خود، به چه مدرکی استناد می‌کنند؟ برگه صورتجلسه شورای تأمین؟!

صرف‌نظر از اینکه امیرحسین فتحی مدعی است چنین برگه‌ای اصلاً وجود ندارد و تازه اگر موجود هم باشد، عباسی‌ملکی به عنوان رئیس هیئت مدیره حق امضای آن را نداشته و مدیرعامل یا سرپرست باشگاه باید نظر رسمی باشگاه را انشا و امضا می‌کرده، فرستادن چنین صورتجلسه‌ای برای دادگاه عالی ورزش ریسک بالایی دارد.

این که یک مرجع و نهاد غیرفوتبالی، برگزار نشدن یک رقابت فوتبالی را تأیید کند، مصداق دخالت سیاست در فوتبال نیست؟ دوباره چماق تعلیق بر سر فوتبال ایران کوبیده نمی‌شود؟!

این پرونده فرجام خوبی برای فوتبال ایران ندارد. از زاویه دید پرسپولیسی‌ها، این استقلال است که به جرزنی رو آورده و می‌خواهد میز بازی را به هم بزند، از زاویه دید استقلالی‌ها، پرسپولیس نباید مُفت‌بَری کند و سوپرجام باید نیم‌فصل برگزار شود،

از زاویه دید سازمان لیگ هم استقلال از سوپرجام انصراف داده و بعد از پایان محرم و صفر، جام باید به پرسپولیس اهدا شود، اما از زاویه نگاه یک بی‌طرف، با این‌که استقلال انصراف داده و اعلام حکم ۳ بر صفر به سود پرسپولیس منطقی و قانونی است،اما از آن‌جایی که سازمان لیگ با اعلام لغو بازی اشتباه کرده و به جای آن‌که تیم داوری بازی را اعلام و پرسپولیس را به ورزشگاه بکشاند، خبر داده سوپرجام لغو شده، برگ برنده دست استقلال افتاده است.

مسئله اینجاست که سازمان لیگ نمی‌تواند در دفاع از خود در مجامع بین‌المللی بگوید شورای تأمین اجازه نمی‌دهد صدهزار نفر به ورزشگاه بروند تا با اثبات انصراف و حاضر نشدن استقلال، جام به پرسپولیس برسد و استقلال با آگاهی از همین پاشنه آشیل، از موضع خود کوتاه نمی‌آید! این داستان سوپرجام حالا حالا‌ها ادامه خواهد داشت!

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 19
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:00 - 1397/06/21
چی شده کیسه جرات نداشتید بیایید اگه انصراف ندادید چرا فرار کردید ترکیه خبر تو هم ایتقلل بازی در نیار
Iran, Islamic Republic of
19:06 - 1397/06/21
خوب برای این دو تیم مفت خور دولتی یک بازی بگذارند تا فوتبال ایران بخاطر این دو تیم دولتی تعلیق یا جریمه نشود
Iran, Islamic Republic of
19:17 - 1397/06/21
برو کیسه کش نظرت به درد همون طرفدارای کیسه میخوره .
کجاتون میسوزه . از ترس فرار کردین ترکیه هوچی گری هم میکنین . فتحی یه گهی خورد توش مونده
Iran, Islamic Republic of
19:25 - 1397/06/21
وقتی که سوپرجام اهدایی مفتی بدون بازی به لنگ حقیردادند باید فکرتعلیق را هم می کردند
Iran, Islamic Republic of
19:26 - 1397/06/21
بهتر فوتبال ایران داره با باند باندبازی میره جلو فوتبال ایران سیاسیش کردن باید تعلیق بشه
اول باید مدیریت یاد بگیرن بعد شروع کنن به فونبال باشگاها باید زیر نظر باشیم تا هیچ تیمی نتونه بازدبند بازی پیش بره
Germany
19:30 - 1397/06/21
هزینه دادگاه cas برای اعتراض میشه هزار فرانک سوئیس پس لطفا نگید هزینه میلیاردی . وقتی میخواهید با زور و سیاست فوتبال رو خراب کنید بهتر هست استقلال شکایت کنه
Iran, Islamic Republic of
20:05 - 1397/06/21
لعنت بر فتاحی تمام این گرفتاری ها به دست او رقم خورده ایشون رو باید از سازمان لیگ اخراج کرد
مهدی مختاری خواه(دزفول)بختیاری(قلعه طوق)
Iran, Islamic Republic of
20:22 - 1397/06/21
خخخخخخخخ تو دهنتون گل میمالیم تا از بهت باز بمونه لنگیای مفت بر یه آفتابه بزارین تو ویترین بی افتخارتون ، گرشاسبی الاغ تا دید سازمان لیگ و دستای پشت پرده میخان مفت مفت قهرمانشون کنن گفت به هیچ وجه راضی نمیشیم نیم فصل بازی کنیم حتی با وجود ترابی و سروش و شریفی و شیری و چندتا دیگه خخخخخخ وزیر لنگی و الباقی بهشون گفتن بگین به هیچ وجه قبول نکنین ، همینجوریه دیگه قهرمانی های بو دار و مفت بری ، چرا خودتون رفتین اسپانیا ما نگفتیم باید جام قهرمانی رو بهمون بدن ؟ چرا پارسال ترسیدین با استقلال منصوریان تو اروپا بازی کنین ؟ و بازیهای دوستانه که برنامه ریزی شده بود که یکی تو آلمان و یکی تو هلند بود رو انصراف دادین ؟ چرااااااااااااااااااااا ؟؟؟؟؟ فقط چون تیم حکومتی هستین
Iran, Islamic Republic of
20:33 - 1397/06/21
لنگی ها به جعل ومفت خوری عادت کرده اند.
Germany
20:34 - 1397/06/21
سه روز مانده به بازی سوپر جام سازمان لیگ شتاب زده بازی به نفع پرسوپلیس سه برصفر اعلام می کند این یک تخلف آشکار وغیر قانونی وطرف داری از یک رنگ خواست ترقی میشه وسازمان لیگ باید به باشگاه استقلال غرامت پرداخت کند سیدفتاحی تجریبه کافی ندارد خودشه و ۴۰ میلیون استقلالی به درد سرانداخته
Iran, Islamic Republic of
21:19 - 1397/06/21
خبر ورزشی و ورزش سه چه میسوزن کثافتا.
Iran, Islamic Republic of
00:07 - 1397/06/22
چه بهتر،فوتبال ایران و اصلاً تعطیل کنند اگر قراراست بی عدالتی وبه ناحق جام رابه تیم مورد نظرشان بدهند...
Iran, Islamic Republic of
00:08 - 1397/06/22
برای قطع دخالت سیاست در فوتبال یک بار برای همیشه باید این غائله خاتمه پیدا کند. استقلال باید تا آخر شکایتش پیش بره و از حقش دفاع کند تا درس عبرتی باشه برای صاحب نفوذان سیاسی که در ورزش نفوذ کرده و فوتبال را آلوده کردند.
Iran, Islamic Republic of
00:53 - 1397/06/22
کشاندن تماشاگران واعلام کردن تیم پرسپولیس بعنوان تیم برنده واهدا جام هم قانونی بود وهم اگه هزینه ای برای سازمان لیگ وشوراتامین داشت کاری است که فوتبال وقانونش بودحالا اگه هزینه برای استقلال داره اون هم حق قانونی باشگاه وهودارانش هست تا اقای فتاحی وکسانی که فوتبال رانمیفهمندبفهمندهمه چی انطورانان بخواهندنیست ونخواهد بود!
Iran, Islamic Republic of
01:33 - 1397/06/22
لامصب ها چرا میترسید خب یا میگید پول ضرر میکنید یا میگید تعلیق میشیم عزیزم میترسید حکم برگرده بله عزیز حکم غیر قانونی باید هم برگرده
Iran, Islamic Republic of
13:13 - 1397/06/22
جوکهای این مطلب : ورای تامین یعنی کشک. ملکی رییس هیات مدیره ی کیسه یعنی پوچ. ملکی کاره ای نبوده یعنی. .....خوردن اونوبعنوان نماینده ی کیسه فرستادن جلسه ی شورای تامین. عجب خرتوخری باشگاه کیسه. بابابریدیفکری برای بازی برگشتتون توقطروجلوی السدبکنین.دوبار6 تایی شدن بسه تون نیس؟.
Iran, Islamic Republic of
17:03 - 1397/06/22
در طول سالها این شورای تامین بوده تصمیم میگیره
این جای تعجب نداره
فوتبال سیاسی همینه، آقا جان فوتبال از پایه خرابه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
بهمن پور_داخلی1
بهمن پور_داخلی3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
استخدام_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
بهمن پور_داخلی2
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
کیان برنا_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
شفا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_فوتر بلفارو
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
تدبیرکالا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
دکتر عارفی - فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر