۱۰ نکته از شش هفته ابتدایی لیگ برتر
۷۷۲۱۳۱
۲۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۶
۳۹۲۱
 ۱۰ نکته از این چند هفته لیگ برتر را مرور می‌کنیم.

 وب سایت نود: شش هفته از لیگ برتر گذشته و تیم‌ها در عملکردهای مختلف، نقاط ضعف و قدرت‌شان را نشان دادند. به عنوان نمونه نفت مسجدسلیمان ضعف شدیدی در خط حمله دارد و هنوز هیچ گلی نزده است.

در حالی که ۵۵ بازیکن لیگ، حداقل یک گل زده‌اند. یا آمار فوق‌العاده یحیی گل‌محمدی در تعویض‌ها و وقت‌های تلف شده. ۵ تا از گلزنان تعویضی، سهم پدیده بوده است. ۱۰ نکته از لیگ هجدهم را با استناد به آمار متریکا مرور می‌کنیم.

در این فصل ۵۵ بازیکن بیشتر از نفت مسجدسلیمان گل زدند. در حالی که نفتی‌ها هنوز گلی در لیگ هجدهم به ثمر نرساندند، ۵۵ بازیکن حداقل یک گل در لیگ هجدهم زدند.

پرسپولیس تا این مقطع از فصل فقط دو بار دروازه‌اش باز شده است. در حالی که در ۲۶ مسابقه این فصل، حداقل یکی از طرفین مسابقه دست‌کم این تعداد گل را دریافت کرده‌ است.

اگر در بازی‌های لیگ، دنبال مسابقه‌ای می‌گردید که در آن گلی رد و بدل شود، حتما پیگیر بازی‌های ماشین‌سازی تبریز باشید. ماشین‌سازی تنها تیمی است که در همه بازی‌های این فصل هم گل خورده است و هم گل زده است.

ماشین‌سازی این روند را در جام حذفی هم ادامه داده و در مسابقه دیروز هم گل خورد و هم گل زد.

سه تا از ۹ کارت قرمز فصل سهم ذوب‌آهن بود.

پدیده در وقت‌های تلف شده، بیشتر از کل گل‌های این فصل دو تیم نفت مسجدسلیمان و سپیدود گل زده است.

در این فصل ۱۲ گل توسط بازیکنان تعویضی به ثمر رسیده شد که سهم تعویض‌های یحیی گل‌محمدی ۵ گل بود.

یونس شاکری هر سه گل این فصلش را در مسابقه‌ای زد که به عنوان بازیکن تعویضی وارد زمین شد.

نفت مسجدسلیمان با ۳۰۱ پاس، کمترین معدل پاس را بین تیم‌های لیگ هجدهم داده است. جالب است که کمترین دقت پاس هم شاگردان ویسی داشتند و فقط ۶۶درصد پاس‌های مسجدسلیمانی‌ها به مقصد رسید.

کمترین تملک توپ را در این فصل پیکان داشته است. تیمی که مجید جلالی را روی نیمکت دارد. سرمربی‌ای که همواره به بازی‌های تدافعی تیم ملی انتقاد می‌کند خودش در بین تیم‌های ایرانی، کمترین مالکیت توپ را ثبت کرده است.

سپاهان بیشترین شوت را در بین تیم‌های لیگ می‌زند. آمار عجیب ۵۰ درصد دقت شوت (شوت در چارچوب) تیم این فصل قلعه‌نویی را ترسناک‌تر هم می‌کند.

۲۷ تا از ۸۷ گل این فصل با ضربات سر به ثمر رسیده شده که سهم سپاهان عدد ۷ است. بیشتر از همه تیم‌های لیگ، تیم قلعه‌نویی با ضربه سر گل می‌زند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج