هشدار پاپ به سیاستمداران اروپایی
۷۷۴۲۸۹
۳۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۳:۵۹
۱۶۱۲۹
پاپ فرانسیس رهبر مذهبی کاتولیک‌ها با اشاره به افزایش پدیده نژادپرستی در اروپا، به سیاستمداران در ایتالیا و اروپا هشدار داد تا از بهانه ترس از خارجی ها، برای منافع انتخاباتی خود استفاده ابزاری نکنند.

خبرگزاری ایرنا: پاپ فرانسیس رهبر مذهبی کاتولیک ها با اشاره به افزایش پدیده نژادپرستی در اروپا، به سیاستمداران در ایتالیا و اروپا هشدار داد تا از بهانه ترس از خارجی ها، برای منافع انتخاباتی خود استفاده ابزاری نکنند.

پاپ روز پنجشنبه در کنفرانس بین المللی 'بیگانه هراسی، نژاد پرستی و ملی گرایی پوپولیستی در زمینه مهاجرت های جهانی' که روز پنجشنبه در واتیکان برگزار شد، خطاب به سیاسیون گفت: در دورانی زندگی می کنیم که در آن، احساساتی (نژادپرستانه) که به نظر می رسید بر آن غلبه شده باشد ، مجددا احیا شده و رو به گسترش است.

وی افزود: احساس سوء ظن، ترس و تحقیر و حتی نفرت از افراد و گروه هایی که بخاطر قومیت، ملیت و مذهب، متفاوت محسوب شده و در زندگی اجتماعی مشارکت کامل داده نمی شوند. این احساسات اغلب الهام بخش اعمال بی صبرانه ، تبعیض و انزوا هستند.

پاپ ادامه داد: متاسفانه این اتفاق هم رخ داده است که جهان سیاست، تسلیم وسوسه استفاده ابزاری از ترس و یا مشکلات برخی گروه ها شود و وعده های خیالی برای منافع انتخاباتی بدهد.

پاپ پیشتر نیز در گفت وگو با روزنامه 'ایل سوله' با هشدار به آن دسته از کشورهایی که از ورود پناهجویان جلوگیری می کنند، 'آینده صلح آمیز برای بشریت' را در استقبال و پذیرش از پناهجویان و همبستگی با آنان دانست.

وی به تمام دولت هایی که از ورود پناهجویان به کشورهایشان جلوگیری می کنند، از جمله ایتالیا و کشورهای گروه 'ویزگراد' (لهستان، جمهوری چک، مجارستان، اسلواکی) هشدار داد و گفت: یک آینده صلح آمیز برای بشریت تنها در پذیرش پناهجویان، در همبستگی و در تفکر به بشریت به عنوان یک خانواده واحد است.

پاپ تاکید کرد: فقرایی که به حرکت در می آیند، باعث ترس ملت هایی می شوند که در رفاه زندگی می کنند و ما باید از این برادران و خواهران امان با دستان باز استقبال کنیم.

پاپ مساله پناهجویان را یک چالش بزرگ برای همه دانست و از کشورهای اروپایی دعوت به پذیرش بیشتر مهاجرانی کرد که برای یک زندگی بهتر از سواحل آفریقا سعی بر رسیدن به اروپا را می کنند.

رهبر مذهبی کاتولیک ها افزود: فراموش نکنیم آن فشاری که باعث می شود فردی خانه و سرزمین و عزیزانش را ترک کند، فشار امید است ، امید برای رسیدن به یک زندگی بهتر و شایسته تر برای خود و خانواده .

البته امید یک فضیلت برای آنهایی که شکم هایشان پر می باشد، نیست و برای همین فقرا نخستین حاملان امید بوده و اصلی ترین قهرمانان تاریخ هستند.

یکی از کشورهای مخاطب پاپ، ایتالیا است، کشوری که سال ها به امدادرسانی و نجات جان پناهجویان در دریای مدیترانه می پرداخت، اما اکنون با روی کار آمدن دولت جدید متشکل از حزب راست گرای 'اتحاد' و جنبش '5 ستاره'، علیه پدیده مهاجرت های غیرقانونی به این کشور موضع گیری کرده تا جایی که تمامی بنادر خود را به روی کشتی های حامل پناهجویان بسته است.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:42 - 1397/06/30
این نژادپرستی نیس وقتی خودکشورهامشکل دارن مهاجروقتی زیادبش مشکل سازمیش وای به روزی که از۱کشورمهاجربیادیعنی یاتحه اون‌کشورهاروبایدخوند وخوبی اروپااینهمه از۱کشورمهاجرزیادقبول نمیکنن فردابش فلسطین اشغالی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج