محبوب‌ترین نقاط دنیا برای خودکشی کدامند؟
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_4
لاله زار مال_4
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۷۷۴۷۹۸
۰۲ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۰
۷۷۸۶
دلایل مختلفی برای خودکشی وجود دارد و این مسأله در هر کس متفاوت است. نکته‌ی عجیب آن است که در نقاط مختلف دنیا مکان‌هایی وجود دارد که گویی این افراد درمانده را به خود می‌خوانند، به طوری که این مکان‌ها بالاترین آمار خودکشی در دنیا را دارند.

وب‌سایت روزیاتو - گلریز برهمند: هر ساله افراد زیادی در سراسر دنیا به چنان درجه ای از ناامیدی می رسند که تصمیم می گیرند به زندگی خود پایان دهند. دلایل مختلفی برای خودکشی وجود دارد و این مسأله در هر کس متفاوت است. نکته ی عجیب آن است که در نقاط مختلف دنیا مکان هایی وجود دارد که گویی این افراد درمانده را به خود می خوانند، به طوری که این مکان ها بالاترین آمار خودکشی در دنیا را دارند. هنوز معلوم نیست چه چیزی باعث جذب این افراد به چنین مکان هایی می شود. در ادامه نگاهی می اندازیم به ۱۰ مورد از مکان هایی در سراسر دنیا که بیشترین آمار خودکشی را دارند.

۱- جنگل آئوکیگاهارا- ژاپن

محبوب‌ترین نقاط دنیا برای خودکشی کدامند؟

جنگل زیبای آئوکیگاهارا که در کوهستان فوجی کشور ژاپن واقع شده و به آن «دریای درخت» هم می گویند، به دلیل خودکشی های بسیار زیادی که طی پنجاه سال گذشته در آن رخ داده شهرت پیدا کرده است. این جنگل انبوه تنها در سال ۲۰۱۰، بیش از ۱۰۰ مورد خودکشی به خود دید و ۲۴۷ نفر فقط به قصد خودکشی به این جنگل رفتند. در جای جای این جنگل ۳۰ کیلومتر مربعی تابلوهای پلیس نصب شده است که از مردم می خواهد قبل از اقدام به خودکشی، در تصمیم خود تجدیدنظر کنند.


۲- پل رودخانه ی نانجینگ یانگزو- چین

محبوب‌ترین نقاط دنیا برای خودکشی کدامند؟

اولین پل سنگین کشور چین یکی از بالاترین آمار خودکشی ها در دنیا را دارد. از زمان ساخت این پل در سال ۱۹۶۸، بیش از ۲ هزار نفر از بالای پل خود را به درون رودخانه پرت کرده اند. طبق گفته ی چینی ها، هفته ای نیست که کسی در محل این پل خودکشی نکند.


۳- پل هامبر- بریتانیا

محبوب‌ترین نقاط دنیا برای خودکشی کدامند؟

ساکنین حومه ی پل هامبر که در نزدیکی شهر کینگستون آپون هالِ بریتانیا واقع شده، هر ساله شاهد دست کم ۷ خودکشی هستند. از زمان راه اندازی این پل در سال ۱۹۸۱، بیش از ۲۰۰ مورد خودکشی در محل این پل گزارش شده است. از آن زمان، تنها ۵ نفر از پرش های مرگبارشان به درون رودخانه ی هامبر جان سالم به در برده اند و افزایش روز افزون آمار خودکشی ها در این مکان مقامات را بر آن داشته دست به اقدامات پیشگیرانه بزنند.


۴- پرتگاه بیچی هد- بریتانیا

محبوب‌ترین نقاط دنیا برای خودکشی کدامند؟

هر نقطه از این مکان ساکت و آرام یادآور کسانی است که جان خود را در این پرتگاه زیبا گرفتند. هر ساله حدود ۲۰ نفر خودشان را درون آب یا روی صخره های پایین پرتگاه پرت می کنند و به زندگی خود پایان می دهند. مؤسسات خیریه ی زیادی برای نجات جان کسانی که در این پرتگاه قصد خودکشی دارند تلاش کرده اند. گشت های یکی از این خیریه ها تنها در سال ۲۰۱۱، جان ۲۶۶ نفر را از لبه ی پرتگاه نجات دادند.


۵- پل گلدن گیت- ایالت سانفرانسیکو، امریکا

محبوب‌ترین نقاط دنیا برای خودکشی کدامند؟

این پل ۷۵ ساله بیشتر از ۱۵۰۰ مورد خودکشی (گزارش شده و ناشناس) به خود دیده است. این سازه ۶۷ متر ارتفاع دارد و هر ساله حدود ۷۰ تا ۸۰ مورد خودکشی در محل آن رخ می دهد. طبق آمارها این رقم رو به افزایش بوده است. میانگین خودکشی در محل این پل، ۲ مورد در هر هفته است. مقامات در تلاش برای جلوگیری از خودکشی های بیشتر، علائم هشداری روی پل نصب کرده اند از افراد می خواهند به جای پرت کردن خود، به یک مشاور مراجعه کنند. همچنین روی پل کیوسک های تلفنی وجود دارد که تماس مستقیم با مراکز مشاوره را امکان پذیر می سازد.


۶- آبشار نیاگارا- مرز امریکا و کانادا

محبوب‌ترین نقاط دنیا برای خودکشی کدامند؟

متأسفانه آبشار بسیار زیبای نیاگارا در مرز کشورهای امریکا و کانادا که یکی از پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری دنیا است، به محل خودکشی بسیاری از مردم تبدیل شده است. این آبشار ۵۰ متر عمق دارد و از میانه ی دهه ی ۱۸۰۰ میلادی بیش از ۳ هزار مورد خودکشی در محل آن گزارش شده است. آمارهای جدید نشان می دهد هر ساله به طور متوسط ۲۵ خودکشی در این مکان رخ می دهد.


۷- پل سن دیگو کورونادو- امریکا

محبوب‌ترین نقاط دنیا برای خودکشی کدامند؟

قوس های بلند و زیبای پل ۶۱ متری کورونادو بسیار چشمگیر هستند اما متأسفانه این پل زیبا یکی از بالاترین آمارهای خودکشی در دنیا را دارد. از سال ۱۹۷۲ تا به امروز، فقط یک سال یعنی ۱۹۸۴ هیچ خودکشی ای در محل این پل رخ نداد. تاکنون تنها ۱۲ نفر از شیرجه های مرگبار خود به درون آب های خلیج سن دیگو جان سالم به در برده اند.


۸- پل وست گیت- استرالیا

محبوب‌ترین نقاط دنیا برای خودکشی کدامند؟

تاریخ پل وست گیت شهر ملبورن، حتی از پیش از راه اندازی اش، با تراژدی گره خورده است. این پل هنوز در دست احداث بود که بخشی از آن فرو ریخت و ۳۵ کارگر طی این حادثه کشته شدند. این پل ۵۸ متر ارتفاع دارد و هر سه هفته یک بار، یک نفر از بالای آن خود را به درون رودخانه ی یارا پرت می کند. طبق تحقیقات، ۷۴ درصد این افراد مرد هستند و ۷۰ درصد از آن ها از بیماری های روانی رنج می برند.


۹- پل سانشاین اسکایوی- ایالت فلوریدا، امریکا

محبوب‌ترین نقاط دنیا برای خودکشی کدامند؟

پل سانشاین اسکایوی که در سال ۱۹۸۷ بر روی خلیج تامپا در ایالت فلوریدا راه اندازی شد، خودکشی های زیادی را به خود دیده است. این پل ۵۳ متر ارتفاع دارد و از میان صدها نفری که خود را از بالای این پل به درون آب پرت کرده اند، تنها ۵۳ نفر به طرز معجزه آسایی نجات یافتند.


۱۰- پرتگاه گپ- استرالیا

محبوب‌ترین نقاط دنیا برای خودکشی کدامند؟

شبه جزیره ی نیو ولز جنوبی در استرالیا که مملوء از زیبایی های طبیعی است، محل خودکشی افراد زیادی بوده است. پرتگاه گپ یک صخره ی شیب دار مشرف به دریای تاسمان است و هر ساله دست کم ۵۰ نفر در این مکان خودکشی می کنند. تلاش های زیادی برای جلوگیری از این خودکشی ها صورت گرفته مثل نصب موانع فیزیکی، کیوسک های تلفن برای تماس با گروه های نجات و دوربین های مدار بسته، اما این اقدامات هم تأثیر چندانی نداشته است.

انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:45 - 1397/07/02
ممنون
اگه خواستیم خودکشی کنیم حالا دیگه میدونیم کجا بریم
خخخخخ
Netherlands
12:07 - 1397/07/02
باتشکر از برترین ها به خاطر این مطلب فوق العاده آموزنده و مفید!!!
Iran, Islamic Republic of
14:27 - 1397/07/02
با تشكر از مطلب خوبتون لطفا بهترين مكانهاي خودكشي در داخل كشور رو هم بنويسيد چون اون بيشتر به كارم مياد متاسفانه با شرايط كنوني دلار ١٥ هزار تومن امكان سفر خارجي برام مقدور نيست
ولي ميتونم يه سفر داخلي يك روزه تا رسيدن به مقصد مورد نظر رو تحمل كنم
با سپاس
Iran, Islamic Republic of
10:16 - 1397/07/03
پل چمران اصفهان رو یادت رفت
Iran, Islamic Republic of
13:29 - 1397/07/03
نیاز به معرفی مکان های خارجی نبود با این وضع گرونی خودمون تو خونه کم کم می میریم
Iran, Islamic Republic of
14:14 - 1397/07/03
برترینها جاشو نشون دادی درست دارو وامکانات دیگه که لازمه ی خودکشی میباشد رو معرفی کنی دیگه چیزی کم وکسر نداره ممنون میشویم .
Iran, Islamic Republic of
02:01 - 1397/07/04
اینهمه خودکشی در دنیا رخ میده اینجاهایی که در این مطلب گفته شد در پیشرفته ترین و ثروتمندترین کشورهاهستند ولی امار خودکشی در این کشورها خیلی زیاده اگر چند نفر درایران خودکشی کنند همه میگیم به خاطر نبود امکانات و مشکلات اقتصادی خودکشی میکنند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نائبی_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
فنی آتل_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
اورانوس_فوترموبایل2
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
روشا فارمسی_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
شفا_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
پارسیان طب - فوتر
اورانوس_فوتر2
رستوران پارسیان_فوتر
تنورستان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_تزریق چربی
تدبیرکالا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
فنی آتل_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر لاجوردی_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو