اشکانی: مخالف پوئن دادن به عبدولی بودم
۷۷۸۳۸۳
۰۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۱
۳۲۰۴
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی با بیان اینکه مخالف امتیاز دادن به عبدولی بوده گفت: هم ما و هم اعضای شورای فنی با برگزاری انتخابی تیم ملی به این شکل مخالف هستند و جاهایی باید دستمان باز باشد تا نفرات مورد نظرمان را انتخاب کنیم.

ایسنا: علی اشکانی درباره اتفاقات رخ داده پس از مبارزه سعید عبدولی و یوسف قادریان در انتخابی مجدد وزن 82 کیلوگرم تیم ملی کشتی فرنگی که به درگیری برخی ملی پوشان انجامید اظهار کرد: حقیقتا از برگزاری رقابت انتخابی به این شکل راضی نیستم و شورای فنی هم رضایت ندارد! چه بسا در مواردی زمان و انرژی گذاشتیم و انتخابی برگزار کردیم اما هم نحوه تمرینات تیم ملی دچار آسیب شد و هم به آمادگی کشتی گیران لطمه وارد آمد و از سویی نیز حاشیه های مختلف باعث ضربه به تیم ملی شد.

* مخالف برگزاری انتخابی به این شکل هستیم

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی با تاکید بر اینکه کلا مخالف برگزاری رقابت انتخابی به این شکل و شمایل است گفت: به هر حال باید دست کادر فنی تیم ملی نیز باز باشد تا بتواند کشتی گیران را در صورت صلاحدید خود انتخاب کند اما قانون این است و باید آن را اجرا کنیم.

*عملکرد قادریان طی 2 سال گذشته ضعیف بود

وی با اشاره به نمایش ضعیف یوسف قادریان طی یکی دو سال اخیر خاطرنشان کرد: اولا باید ببینیم قادریان طی 2 سال گذشته چه عملکردی داشته است. شورای فنی به او برای حضور در انتخابی تیم ملی مجوز داد اما واقعا او رو به جلو نبوده که اگر بود نه تنها من بلکه شورای فنی نیز از او حمایت می کرد.

* نباید کشتی گیر را به زور به تیم ملی بکشانیم

اشکانی درباره رفتارهای سعید عبدولی و ادامه بی نظمی های او در تیم ملی گفت: از سوی دیگر وقتی باز هم برای چندمین مرتبه اینگونه رفتارها از عبدولی سر می زند تعجب می کنیم.

یک جاهایی شاید حق داشته باشد بخاطر خستگی حضور در اردوها دلزده شود اما نباید یک کشتی‌گیر را به زور به اردو یا تیم ملی بکشانیم، بلکه باید کشتی‌گیرانی را بیاوریم که با جان و دل و همه توان مثل یک سرباز در خدمت تیم ملی باشند.

* مخالف پوئن دادن به عبدولی بودم

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در ادامه گفتگو با ایسنا، در پاسخ به این سوال که چرا علی رغم مخالفت کادر فنی تیم ملی و شورای فنی بار دیگر در این وزن انتخابی برگزار شد تا راه برای حضور عبدولی در تیم ملی هموار شود گفت: من مخالف این پوئن دادن ها بودم و شورای فنی هم مخالف بود اما به هر حال او سرمایه کشور است. برای او در این چند سال هزینه شده و توانسته عنوان‌هایی برای کشور بیاورد. سال های گذشته هم حرکاتی مرتکب شده و در این زمینه سابقه دارد که مورد گذشت قرار گرفته است.

* همیشه بحث بوده به چه قیمت ورزشکار یا تیم را قهرمان کنیم

وی با گلایه شدید از اتفاقات پس از دیدار عبدلی و قادریان گفت:هم ما و هم شورای فنی از بروز این اتفاقات تلخ و توهین هایی که به مربیان تیم ملی شد شدیدا ناراحت هستیم و این مسائل از دید شورای فنی و کمیته انضباطی دور نخواهد ماند.

همانطور که برای ورزش قهرمانی هزینه می کنیم باید برای اخلاق مداری در ورزش نیز در موارد لازم هزینه کنیم. سالیان سال این بحث بوده که ما به چه قیمت باید یک ورزشکار یا یک تیم را قهرمان کنیم. باید در بحث توسعه اخلاق هم هزینه بدهیم. اعضای شورای فنی ناراحت هستند و یک جاهایی باید تصمیمات لازم که به نفع تیم باشد را اتخاذ کنیم.

*بیشتر از این ها از عبدولی انتظار داشتیم

اشکانی در پاسخ به این سوال که به نظر می رسد او و اعضای شورای فنی از دست سعید عبدولی شدیدا ناراحت هستند گفت: به هر حال آدم از بچه خودش هم وقتی حرکت بدی می بیند ناراحت می شود. سعید عبدولی از مفاخر کشتی ایران است و ما خیلی بیشتر از قادریان از او انتظار داشتیم. توقع ما و بطور کلی جامعه کشتی از سعید عبدولی خیلی بالاست و انتظار ندارند چنین اتفاقاتی رخ بدهد.

*ملاک فقط قهرمانی در انتخابی نیست/ از عملکرد ارسلان رضایت نداشتیم

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی درباره علت کنار گذاشتن علی ارسلان از وزن 72 کیلوگرم تیم ملی در رقابت های جهانی مجارستان علی رغم قهرمانی او در انتخابی تیم ملی نیز خاطرنشان کرد: در قانون فرآیند انتخابی تیم ملی به وضوح آمده ملاک انتخاب ملی پوشان فقط قهرمانی در انتخابی تیم ملی نیست بلکه مواردی همچون نتایج آن ها در تورنمنت های خارجی، وضعیت تمرینات، آمادگی جسمی و روحی و ...نیز در انتخاب نفرات نهایی اثرگذار است. کادر و شورای فنی از عملکرد ارسلان رضایت نداشت.

*کشتی‌گیری که نمی تواند 6 دقیقه روی تشک دوام بیاورد را چگونه به جهانی اعزام کنیم؟

وی افزود:در برخی اوزان ما واقعا ضعیف هستیم و نباید به این راحتی ها نفرات نهایی را انتخاب کنیم. وقتی کشتی گیری حتی نمی تواند 6 دقیقه روی تشک کشتی دوام بیاورد و سرپا بایستد چگونه می تواند در رقابت های جهانی مقابل بهترین های جهان کشتی بگیرد؟

وقتی از عملکرد ارسلان رضایت نداریم و شورای فنی نیز از عملکرد او راضی نیست قاعدتا باید فرد دیگری را جایگزین می کردیم. ما در برخی اوزان ضعیف هستیم و حتی اگر دست من بود از تیم جوانان نیز نفراتی را به تیم ملی می آوردم.

*چون خلاء داشتیم گرایی را به 72 کیلو آوردیم

اشکانی درباره قرار گرفتن محمدعلی گرایی به عنوان جانشین علی ارسلان و اینکه آیا آمدن گرایی به یک وزن پایین تر و کاهش 5 کیلویی وزنش مشکل ساز نخواهد شد گفت: اصلا بحث آمدن گرایی یا کشتی گیر دیگری در این وزن مطرح نبود. بحث ما این است که کادر فنی و شورای فنی از عملکرد ارسلان رضایت نداشت و در این وزن دچار خلاء بودیم.

*با این وضعیت که مردم گوجه هم نمی توانند بخرند مگر می توانیم تیم اعزام کنیم؟

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در پایان درباره احتمال اعزام تیم ملی به صورت ناقص به رقابت های جهانی و اینکه این موضوع قطعا باعث خدشه دار شدن وجهه کشتی ایران در جهان خواهد شد خاطرنشان کرد: قطعا همینطور است.با این شرایط بسیار سخت که برای فدراسیون کشتی بوجود آمده به احتمال زیاد تیم ناقص به رقابت های جهانی می رود. مگر با این وضعیت که مردم برای خرید رب گوجه فرنگی هم مشکل دارند می شود در قبال افزایش هزینه های اعزام دوام آورد؟

برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:38 - 1397/07/08
این اقای عبدولی شخصیت پوشیدن لباس تیم ملی رو نداره ....چون کسیکه برای تیم ملی لباس میپوشه باید هم زور داشته باشه و مهارت و هم فرد باوقاری باشه ... این شخص در هر مسابقه به داور اعتراض میکنه و پس از هر باخت گریه میکنه و زمین و زمان رو چنگ میزنه و به سمت این و اون میره و همش خودش رو مورد اجحاف و ظلم و قربانی میبینه ! .... توجه نداره که خوب باختن و حفظ وقار هم به اندازه پیروزی اهمیت داره ....ای کاش کمی از ژاپنیها اینجور چیزا رو یاد بگیریم و اینقد موجب شرمساری یه ملت نشه با حرکات سبک خودش .
Iran, Islamic Republic of
12:40 - 1397/07/08
اون کسایی که راه رو برای ورود امثال عبدولی باز میکنند و اصرار دارند پایه گذار بی اخلاقی در جامعه هستند همانطور که بعضی نالایق با بی کفایتی در مدیریت اقتصادی باعث آشوب اقتصادی درکشور شده اند.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۸
کاملا صحیح میفرمایید دوست عزیز
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج