سکوت تأمل‌برانگیز ترامپ درباره قتل منتقد سعودی
۷۸۱۶۳۵
۱۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۲
۹۶۵۸
روزنامه اینترنتی ­رأی الیوم سکوت مشکوک دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را در قبال قتل احتمالی جمال خاشقجی منتقد سعودی را در کنسولگری عربستان در استانبول، نشانه هماهنگی احتمالی ترامپ با رژیم سعودی دانست.

خبرگزاری صدا و سیما: روزنامه اینترنتی ­رأی الیوم سکوت مشکوک دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را در قبال قتل احتمالی جمال خاشقجی منتقد سعودی را در کنسولگری عربستان در استانبول، نشانه هماهنگی احتمالی ترامپ با رژیم سعودی دانست.

روزنامه الکترونیکی رأی الیوم در یادداشتی به قلم نزار حسین راشد نوشت:

اخبار رسیده حاکی از قتل جمال خاشقجی در کنسولگری عربستان سعودی در استانبول و مثله شدن جسد وی و انتقال آن توسط اعضای یک گروهی که برای همین منظور استخدام شده بودند، اگر صحّت داشته باشد، به معنای آن است که ما صرفاً در برابر یک جنایت سازمان یافته بسیار وحشیانه قرار نداریم بلکه در برابر یک اسطوره توحّش قرار داریم که کودکی را به دامان مادرش باز می گرداند و به دست مادرش او را به قتل می رساند. مادری که در واقع مادر نیست، هیولائی است که در زیر نقاب مادر پنهان شده است!

این رویداد یادآور اتفاقی است که دهه 1970 میلادی قرن گذشته برای ناصرالسعید و محو آثارش روی داد که همچنان ادامه دارد!

سکوت مشکوک ترامپ درباره ناپدید شدن جمال خاشقجی در کنسولگری سعودی در استانبول حاکی از وجود توطئه ای قبلی یا بعدی است! آیا [اگر این خبر صحت داشته باشد] این اقدام حاصل اشتباه محاسباتی رژیم سعودی درخصوص نتایج آن است؟ یا از پیش پشتیبانی یا سکوت آمریکا را درخصوص آن تأمین کرده است؟ شاید سکوت ترامپ نشانه موضوع دیگری و به علت نوع روابطش با اردوغان باشد.

اما آیا به سبب این موضوع باید چهره آمریکا به عنوان کشور حامی دمکراسی و از همه مهمتر جان روزنامه نگاران قربانی شود؟ باید به خاطر داشته باشیم که خاشقجی برای یکی از روزنامه های آمریکایی کار می کرد!

اگر اوضاع این گونه باشد، پیامدهای بدی در انتظار آمریکا و سعودی خواهد بود زیرا ترکیه در دوران اردوغان اجازه نخواهد داد موضوع خاشقجی به همین سادگی فراموش شود و به هر قیمت ممکن تکلیف این موضوع را روشن خواهد کرد زیرا این مسئله به جایگاه و کرامت حکومت ترکیه مرتبط است.

احتمالاً عربستان سعودی نمی دانست که با آتش بازی می کند و با انگشتانی سوخته از این بازی خارج خواهد شد و بازی داخلی با بازی خارجی متفاوت است! شاید سکوت ترامپ نیز برای آن است تا آثار این جنایت پاکسازی شود. آیا سکوت ترامپ از خباثت است یا حماقت؟

چه کسی از این بازی پیچیده پیروز خارج خواهد شد؟ آیا جامعه بین المللی و مطبوعات آمریکا اجازه خواهند داد چهره شان شبیه به باندهای جنایتکار نمایش داده شود؟...در وهله نخست به اردوغان امید بسته ایم. امیدواریم مشاوران ترامپ نیز او را از خواب غفلت بیدار کنند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:19 - 1397/07/15
اهمیتی برایش ندارد ترامپ فقط به فکر پول مفتی است که از عربستان به حیب می زنه فعلا داره این گاوشیری را می دوشد تا زمانی که شیر داره صدایش درنمی اید وقتی شیر تمام شد ان زمان بدونه اینه کسی چیزی بگه امریکا آنهارا ازبین می برد
Iran, Islamic Republic of
21:57 - 1397/07/15
ترامپ خودش اگه ازش بر می اومد سر همه مخالفانش رو زیر آب می برد .از کی ترامپ متجاوز قالتاق شده مدافع حقوق بشر؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج