اعتماد: لطفا از لاریجانی قهرمان و بت نسازید
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
دکتر ولدخانی_4
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر ولدخانی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۷۸۲۲۱۰
۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۲
۷۷۸۵
روزنامه اعتماد یادداشتی درباره حاشیه های تصویب CFT در مجلس منتشر کرده است که اشاره به روزنامه سازندگی دارد.

روزنامه اعتماد یادداشتی درباره حاشیه های تصویب CFT در مجلس منتشر کرده است که اشاره به روزنامه سازندگی دارد.

اعتماد: لطفا از لاریجانی قهرمان و بت نسازید

این روزنامه نوشت:

نگفتيم كه اگر علي لاريجاني نبود، دنيا به سر مي‌رسيد و نقشه‌هاي هفت‌گانه دلواپسان يكي و آن‌گاه ديگري، دمار از روزگار دولت و اصلاح‌طلبان درمي‌آورد.

اينها را ننوشتيم چون نه به جادوي اعداد معتقديم و در نتيجه حاضريم براي رسيدن به تقدس عدد 7، تذكر ساده يك نماينده اصولگرا را كه در هر جلسه علني مجلس، حداقل چند فقره ايراد مي‌شود، به عنوان دسيسه‌اي از عالم غيب براي گرفتار آوردن پاي ظريف و دست روحاني جا بزنيم؛ و نه فكر مي‌كنيم، به عنوان روزنامه و روزنامه‌نگار وظيفه داريم، براي ملت قهرمان‌سازي كنيم و اميدشان را به اين ابرقهرمانان براق روي جلد مطبوعات خوش كنيم.

بلكه اتفاقا فكر مي‌كنيم وظيفه‌مان تقويت روحيه كار جمعي و همگاني است و از قضا تصويب يك لايحه بحث‌انگيز با راي و نظر جماعتي از نمايندگان ملت كه با وجود رنگارنگي سلايق و نظرات‌شان مي‌توانند كنار هم بنشينند و درحد امكان و با وجود تمامي نواقص، تمرين دموكراسي، گفت‌وگو، شنيدن و شنيده شدن كنند و در نهايت تصميم نهايي را با راي اكثريت واگذارند، فرصتي است كم‌نظير كه حيف است به اين راحتي از كف برود، چه برسد كه بخواهد خرج قهرمان‌ ساختن از يك فرد يا هر فردي بشود.

به نظر ما و البته احتمالا به نظر هر رهگذري كه اتفاقا صحنه‌اي از جلسات علني مجلس را روي گوشي تلفن همراه خود يا رهگذري ديگر ديده باشد، شلوغي صحن علني به ‌قدري معمولي و هميشگي است كه سبزي كرسي‌ها و موكت‌هاي كف و سنگ‌هاي ديوار پارلمان.

پس به عنوان روزنامه‌نگاري كه پيش از هر چيز موظف به شرح وقايع‌ايم، نمي‌توانيم اين اتفاق ساده را به عنوان نقشه‌اي برآمده از اتاق‌هاي فكر دلواپسان مخالف FATF و هر آنچه بوي توسعه مي‌دهد، بزك كنيم و بعد نقشه بر آب كردن اين نقشه را معجزه‌اي تكرارناشدني بخوانيم كه جز از دستان پرتوان آقاي رييس برنمي‌آمد.

اينها البته دليل نمي‌شود كه نقش اين رييس مقتدر را ناديده بگيريم و بگوييم مثلا لاريجاني جز همان يك رايي كه احتمالا به تصويب لايحه داد، نقش ديگري نداشت. خير.

لاريجاني نه‌تنها عملكردي مثبت و موثر در تحقق اين تصميم مهم پارلماني داشت، بلكه حتما جزو يكي از نمايندگاني بود كه در صورت فقدانش در روند رسيدن به اين تصميم مهم مشكل مي‌افتاد. اتفاقا لاريجاني بسيار موثر بود و از پس ايفاي نقش تاريخي‌اش در تصويب لايحه الحاق دولت ايران به كنوانسيون CFT سربلند برآمد اما واقعيت اين است كه او بيش از آنكه يكي از بازيگران نقش اصلي اين روايت جنجالي باشد، از جمله بازيگردانان پشت صحنه بود.

شايد شبيه به يكي از خالقان چندگانه يك اثر سينمايي كه علاوه بر ايفاي نقش اصلي‌اش به عنوان عضوي از گروه نويسندگان يا كارگردانان، نقشي كوچك نيز براي خود مقابل دوربين كنار گذاشته است. چرا كه سكانس مهمي كه لاريجاني در آن اثرگذاري كرد، غيرعلني و به ‌دور از لنز دوربين‌ها اتفاق افتاد.

وقتي كه لاريجاني، روز شنبه 31 شهريورماه، درست دو هفته پيش از روز سرنوشت CFT با تشكيل جلسه‌اي با حضور وزراي خارجه و اطلاعات، سرپرست وزارت اقتصاد، رييس‌كل بانك مركزي، نمايندگاني از سپاه پاسداران و البته نمايندگاني از مجلس در مقام رياست كميسيون امنيت ملي و فراكسيون‌هاي اميد و مستقلين تا آنجا كه مي‌شد ابهامات را برطرف كرد تا انبوه مخالفان FATF عملا تبديل شوند به اقليت در فراكسيون نمايندگان ولايي. تنها غايب مهم آن جلسه.

رييس مجلس البته در روز سرنوشت CFT هم كم نگذاشت. او كه پس از تصويب طرح اقدام متقابل و متناظر جمهوري اسلامي ايران در اجراي برجام در جلسه تاريخي 19 مهرماه 94 در مجلس نهم، همواره شديدا مورد انتقاد بخشي از ياران ديروزش كه حالا به عنوان «دلواپسان» معروف‌ترند تا «اصولگر…

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:02 - 1397/07/17
چرابیخودشلوغش میکنی کسی بت نساخته
Iran, Islamic Republic of
09:06 - 1397/07/17
البته انصافا اگر از حق نگذریم نگرش اصولگرایانی چون آقایان لاریجانی و مطهری نبود چنین موضوعاتی بوجود نمی آمد با اینکه این افراد از سوی خود هم خطی های خود مصون واقع نشدند ولی این بزرگواران با حله صبر و استقامت در برابر افکار و برداشتهای شیطنت برانگیز و تخریبی جبهه گیری های روشنفکرانه ای گزینش کردند
Iran, Islamic Republic of
11:05 - 1397/07/17
بی.خودبزرگش.نکنید.رای.نمیاره
Iran, Islamic Republic of
13:35 - 1397/07/17
قهرمان اون جانبازیه که سی و اندی سال فقط سقف خونش رو دیده . نه ایشون که از هر طرف باد بیاد اون وری میسه.
یه وخ اصولگرا بود و الان عند اصلاح طلبهاشده .
آینده معلوم میشه چه به سر ما آوردن .
با تصویب جدیدشون
Iran, Islamic Republic of
14:42 - 1397/07/19
از سیاست هیچ نمی داند اگر صد بار هم کاندید ریاست جمهوری شود رای نخواهد اورد هرچند اشتباه مردم قابل پیش بینی نمی باشد بهتر است در همین پست بازنشست شود تا یک جا ویران شده باشد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_4
استخدام_2
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
کیان برنا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کیان برنا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_فوتر بلفارو
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
شفا_فوتر