توضیح وزارت نیرو درباره آب‌های مرزی غرب کشور
۷۸۳۱۱۹
۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۴
۳۲۶۵ 
وزارت نیرو شایعه ها و اخبار مربوط به قطع جریان آب رودخانه های مرزی از طرف ایران به عراق را تکذیب و تأکید کرد که اقدامات ایران در رودخانه‌های مرزی بر اساس موافقتنامه‌ها و اصل حسن همجواری است.

خبرگزاری تسنیم: در دو روز گذشته خبری در برخی سایت ها و فضای مجازی با عنوان سخنرانی معاون آب و خاک جهاد کشاورزی درباره توقف خروج آب از مرزهای غرب و شمال غرب ایران منتشر شد که وزارت نیرو به عنوان متولی رسیدگی به منابع آبی کشور، توضیحاتی در خصوص آب های مرزی غرب ایران ارائه داد.

متن توضیحات وزارت نیرو بدین شرح است:

«خبر منتشر شده درباره ادعاهای منتسب به علی مراد اکبری، معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی در تاریخ 17 مهرماه 97 درباره قطع جریان آب رودخانه های مرزی از طرف ایران به عراق تکذیب می‌شود. ضمن اینکه اصولا مرجع قانونی و اجرایی در این زمینه وزارت نیرو می‌باشد.

علاوه بر این کلیه اقدامات جمهوری اسلامی ایران در توسعه منابع آب و خاک در استان‌های مرزی در چارچوب حاکمیت و صلاحیت‌های قانونی و با رعایت قراردادهای موجود با کشورهای همسایه انجام شده و خواهد شد و اقدام جدید و خارج از این رویه صورت نگرفته است.

جمهوری اسلامی ایران بارها رسما اعلام کرده است که موضوعات مربوط به رودخانه‌های مرزی با کشورهای همسایه بر اساس ترتیبات مندرج در موافقتنامه‌های دو جانبه با هر یک از کشورهای همسایه و از جمله موافقتنامه استفاده از رودخانه‌های مرزی مورخ 26 دسامبر 1975 با عراق و اصل حسن همجواری با این کشورها خواهد بود.»

برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:57 - 1397/07/19
اون لوله که ترکید مال پدر من بود که می رفت عراق چرا واقعیت به مردم نمیگید آفای وزیر
Iran, Islamic Republic of
11:57 - 1397/07/19
اون لوله که ترکید مال پدر من بود که می رفت عراق چرا واقعیت به مردم نمیگید آفای وزیر
Iran, Islamic Republic of
12:52 - 1397/07/19
خدایی نکردبه مرزهای شرقی نرسین که افغانستان اشغالستان حق ابه ایران ونمیده وهیلمن‌ هامون سیستان خشک کردن وبیکاری وفقرگشنه کردن واسم وسرطانی خاک برسربی غیرت وبی عرض ایران وایرانی بودجه ومنابع شغل کشورشو به اینهابده ولعنت به خاینین ادم فروش پولکی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج