درخواست گوترش درباره پرونده خاشقجی
۷۸۴۱۵۱
۲۲ مهر ۱۳۹۷ - ۰۳:۲۳
۸۱۶۹ 
آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد در گفتگو با بی‌بی‌سی بر لزوم روشن شدن همه ابعاد ناپدید شدن جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد عربستان و همچنین مشخص شدن هویت عاملان این حادثه تاکید کرد.

خبرگزاری مهر : آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد در گفتگو با بی‌بی‌سی بر لزوم روشن شدن همه ابعاد ناپدید شدن جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد عربستان و همچنین مشخص شدن هویت عاملان این حادثه تاکید کرد.

دبیرکل سازمان ملل ضمن ابراز نگرانی از «عادی شدن» این وضعیت افزود: شمار چنین اتفاقاتی در حال افزایش است و جامعه جهانی نباید اجازه وقوع این اتفاقات را بدهد. باید حقیقت این ماجرا مشخص شود.

وی در ادامه اضافه کرد: باید سازوکار حسابرسی مشخصی در برابر این اتفاقات وجود داشته باشد.

وی در پاسخ به سوالی درباره احتمال حضورش در کنفرانس سرمایه‌گذاری که در ریاض پایتخت عربستان سعودی برگزار خواهد شد، گفت: باید ابعاد این قضیه مشخص شود و دولت ها واکنش مناسبی در این خصوص داشته باشند.

جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد محمد بن سلمان و ستون نویس روزنامه واشنگتن پست آمریکا ۱۱ روز پیش (۲ اکتبر سال جاری میلادی) به همراه نامزد ترکیه ‌ای خود «خدیجه چنگیز» برای انجام کارهای ازدواج خود به کنسولگری عربستان در استانبول مراجعه کرد و پس از آن ناپدید شد.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج