زاویه‌ سازی صورت
۷۸۴۳۱۵
۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۴
۲۲۱۴۳۴
محتوای حمایت‌شده
زاویه دار کردن فک و صورت، به منظور افزایش زیبایی صورت می‌گیرد. به صورت حدودی تزریق ژل قیمتی بین ۱.۵ الی ۳ میلیون تومان و تزریق چربی حدود یک تا دو میلیون تومان هزینه در برخواهد داشت. همچنین مواردی، چون اصلاح چانه، و برجسته سازی گونه نیز بین ۴ تا ۶ میلیون برای شما هزینه به همراه داشته باشد.

برترین ها: زاویه دار کردن فک و صورت، به منظور افزایش زیبایی صورت می‌گیرد. داشتن فکی V شکل، مورد تایید خیلی از افراد است و به آن علاقه نشان می‌دهند. به این حالت صورت، صورت بادامی یا بیضی شکل گفته می‌شود. امروزه عمل زاویه دار کردن صورت با روش‌های مختلفی انجام می‌شود.

زاویه دار کردن صورت از طریق:

 • کوچک کردن فک
 • لاغر کردن صورت
 • بزرگ و برجسته کردن چانه و گونه

زاویه‌ سازی صورت

زاویه‌ سازی صورت

جهت مشاوره مستقیم کلیک کنید.

۰۹۱۲۰۴۰۶۵۴۰

تکنیک‌های موجود برای زاویه دار کردن صورت

 • بوتاکس
 • تزریق ژل
 • تزریق چربی
 • پروتز
 • لیفت با نخ

روش‌های مختلف زاویه‌دار کردن فک

 درمان‌های جراحی

در این روش اصلاح فک یا کاهش اندازه فک تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. هدف از این عمل جراحی برای زاویه دار کردن صورت و فک این است که اندازه فک تحتانی کاهش یابد. در ابتدا، برشی ایجاد می‌شود که جای اسکار آن قابل مشاهده است.

پس از آن، نواحی برجسته استخوان علامت‌گذاری می‌شوند. سپس با مته و یا اره مخصوص جراحی استخوان برش داده می‌شود تا زوایای آن اصلاح گردد. در مواردی که عضله ماستر بیش از حد ضخیم باشد، اغلب به منظور کاهش حجم فک در جراحی زاویه دار کردن صورت، اندازه حجم عضله نیز توسط جراح کاهش می‌یابد؛ و درنهایت برش ایجادشده توسط نخ‌های بخیه بسته می‌شود.

زاویه‌ سازی صورت

کوچک کردن فک

کوچک کردن فک یک روش جراحی است که به منظور برداشتن بافت اضافه و زاویه دار کردن فک جهت ایجاد خطوط زیبا و رضایت بخش در صورت طراحی شده است. این روش می‌تواند موجب اصلاح فک‌های بزرگ نا متقارن، بدشکل یا نامتناسب شده و هارمونی صورت را بهبود بخشد. ممکن است این روش به صورت تکی یا همراه با سایر روش‌های ترمیم صورت جهت برطرف کردن چندین مشکل انجام گیرد.

کوچک کردن چانه

جراحی کوچک کردن چانه روشی نسبتاً ساده بوده که یک جراح مجرب می‌تواند جهت تغییر ظاهر شما، ایجاد نیمرخ موزون‌تر و کمک به داشتن احساس بهتر از چهره‌تان آن را انجام دهد.

زاویه‌ سازی صورت

فرایند کوچک کردن چانه به شرح زیر است:

آماده سازی برای جراحی

 • بیمار باید از مصرف آسپرین و هر نوع داروی حاوی آسپیرین پرهیز کند.
 • مصرف دارو‌های غیر استروئیدی ضد التهابی باید از حداقل یک هفته پیش از جراحی قطع شوند.
 • این دارو‌ها موجب رقیق شدن خون شده و می‌تواند از لخته شدن طبیعی خون جلوگیری کرده و در نتیجه خطر خونریزی و کبودی افزایش پیدا کند.

نحوه انجام جراحی

مانند جراحی برجسته کردن چانه، در این روش نیز جراح برشی در داخل دهان (نزدیک لب پایین) یا زیر چانه ایجاد می‌کند. جراح با استفاده از ابزار مخصوص استخوان را از نوک چانه جدا کرده و سپس به تغییر شکل و برداشتن استخوان اضافه می‌پردازد تا به ظاهری متناسب دست پیدا کند. سپس موقعیت نوک چانه با توجه به قسمت‌های باقیمانده‌ی چانه تغییر داده می‌شود و با استفاده از سیم و پلیت در جای خود نگه داشته می‌شود. در نهایت برش‌ها بخیه زده می‌شوند.

زاویه‌ سازی صورت

زاویه‌ سازی صورت

.جهت مشاهده نمونه‌های بیشتر از اینستاگرام بازدید کنید

@Dr.amirhashemloo


درمان‌های غیر جراحی

زاویه دار کردن فک بدون جراحی معمولاً با استفاده از تزریق بوتاکس یا تزریق چربی و ژل صورت می‌پذیرد. تزریق بوتاکس به عضله ماستر باعث می‌شود عضله در فاز آرامش قرار بگیرد و اندازه آن کوچک‌تر شود. تزریق ژل و چربی نیز حجم را در نواحی موردنظر افزایش داده و باعث می‌شوند فک باریک‌تر به نظر برسد. این روش‌های درمانی اثراتشان سریع بوده و کمترین ناراحتی را برای بیمار در پی دارند. معمولاً بلافاصله بعد از عمل فک بیمار قادر است به خانه بازگردد. اثر تزریق موقتی است و برای حفظ ظاهر تغییریافته، به تزریق مکرر نیاز است.

کانتورینگ صورت

عبارت کانتورینگ صورت به معنای ایجاد سایه روشن‌های متناسب در چهره است که با چندین روش انجام می‌پذیرد که یکی از این روش‌ها مراجعه به پزشک زیبایی و پوست، جهت ایجاد برجستگی‌ها و متناسب سازی عرض و ارتفاع چهره از طریق تزریق ژل‌های هیالورنیک اسید توسط پزشک مجرب می‌باشد.

زاویه‌ سازی صورت

مطلبی که حائز اهمیت می‌باشد داشتن علم و دانش، هم از نظر آناتومی صورت و هم از نظرزیبایی شناسی است که با توضیح بخشی از معیار‌های کار زیبایی در این مطلب سعی بر این می‌کنیم که پایه و اساس کانتور از طریق تزریق ژل هیالورینک اسیدو نواحی انجام کار و اینکه چه کسی کاندید انجام این کار می‌باشد را توضیح دهیم.

علم آناتومی

از آنجا که صورت شامل شریان‌ها و عروق خونی و عصبی فراوانی می‌باشد که هر کدام حساسیت‌های خاص خود را دارا می‌باشد داشتن علم آناتومی از از لزومات انجام این کار می‌باشد که این لزوم را ایجاد می‌کند که حتما حتما این فعل توسط پزشک مجرب انجام پذیرد؛ و از طرف دیگر داشتن شرح حال کامل پزشکی و دارویی بیمار و همچنین شرح حال تزریقات قبلی (اگر در گذشته انجام شده) این الزام را ایجاد می‌کند که پزشک مربوطه دائما مطالب علمی بروز را در این حوزه مطالعه و در بروز رسانی علوم خود مبادرت کند.

علم زیبایی شناختی

بخش بعدی و البته بسیار مهم انجام کانتورینگ از طریق تزریق ژل هیالورونیک اسید علم زیبایی شناختی و دانش تناسب چهره می‌باشد که در رشته‌های هنری دیگر مانند مجسمه سازی، نقاشی و گریم آموزش داده می‌شود؛ لذا در بخش زیبایی و پزشکی داشتن علم تناسب چهره لزوم پیدا می‌کند که عملیات تزریق ژل نه تنها بدون آسیب انجام پذیرد بلکه تغییرات مطلوب و طبیعی را به همراه داشته باشد.

تناسب چهره

چهره دارای چندین پارامتر می‌باشد که شامل طول، عرض و محور‌های مختلف می‌باشد که نزدیک کردن چهره متقاضی به این تناسب مقصود انجام این فعل می‌باشد که با توضیح موارد مختلف در چهره این تناسب توضیح داده می‌شود.

زاویه‌ سازی صورت

 • چهره کشیده

به این معنا می‌باشد که طول و ارتفاع چهره نسبت به عرض آن زیاد می‌باشد که در این مورد ۲ راه حل موجود است:

۱. کمتر کردن ارتفاع چهره که تنها از طریق جراحی امکان پذیر می‌باشد
۲. بیشتر کردن عرض چهره که از طریق تزریق در نواحی مختلف ممکن می‌باشد که انتخاب درست این نواحی، نکته مهم این کار می‌باشد.

زاویه‌ سازی صورت

زاویه‌ سازی صورت

همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۸۸۰۴۷۳۸۵

۰۹۱۲۰۴۰۶۵۴۰

 • صورت‌های پهن

به این معنا می‌باشد که طول صورت نسبت به عرض آن کمتر می‌باشد. در این مورد هم ۲ راه حل وجود دارد:

۱. کمتر کردن عرض صورت با لاغر کردن (بشرط داشتن اضافه وزن) یا جراحی‌های بوکال فت و …
۲. اضافه کرن طول صورت که با تزریق در نواحی مناسب و اضافه کردن ارتفاع آن ناحیه ممکن است و انتخاب ناحیه مورد نظر نیز بسیار حائز اهمیت است.

زاویه‌ سازی صورت

به صورت کلی انجام کانتور در صورت‌های پهن بسیار دشوار و گا‌ها غیر ممکن می‌باشد و فقط در نواحی قدامی چهره کاندید انجام کار می‌باشند و نواحی خلفی گا‌ها باعث پهن‌تر شدن چهره و نتیجه نامناسب می‌شود.

تزریق فیلر

یکی از دشوارترین کانتور کردن‌ها با تزریق فیلر، کانتور صورت‌های متناسب یا بدون ایراد می‌باشد. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که اگر چهره متناسب است چرا نیاز به انجام این کار می‌باشد. در جواب باید بگوییم که بطور کلی کانتور چهره نیاز برای هیچ چهره‌ای نیست چه کشیده، چه پهن و چه متناسب و صرفا جهت ارتقا و زیباتر شدن چهره یک گزینه انتخابی می‌باشد.

به طور کلی کانتور صورت‌های متوازن با تقویت تمامی نواحی بهترین گزینه می‌باشد که فقط زوایا تقویت شده و تناسب چهره تغییری نکند.

زاویه‌ سازی صورت

زاویه‌ سازی صورت

.جهت مشاهده نمونه‌های بیشتر از اینستاگرام بازدید کنید

@Dr.amirhashemloo

اصول چهره متناسب و قوانین ۱/۳ و ۱/۵ در چهره (تمام رخ)

برای اصلاح کشیدگی در قانون ۱/۵ چهره دستکاری می‌شود و برای اصلاح پهنی چهره در قانون ۱/۳ هرچند گا‌ها با اصلاح قانون ۱/۵ و ۱/۳ نیز به نتایج فوق العاده در چهره دست پیدا می‌کنیم که همگی به تناسب چهره متقاضی و نظر و تبحر پزشک دارد.

زاویه‌ سازی صورت

ضعف در قانون ۱/۳ گا‌ها موجب بزرگ‌تر نشان دادن بینی می‌شود و ضعف در قانون ۱/۵ موجب کشیده بودن صورت و نیز بزرگ‌تر به نظر رسیدن بینی می‌شود.

زاویه‌ سازی صورت

صورت مهم‌ترین بخش ظاهر یک انسان است که شخص همیشه سعی می‌کند آن را آراسته نگه دارد و در نگهداری از آن کوشا باشد. اعضای مهمی همچون بینی و چشم در صورت وجود دارند که از همه آن‌ها باید مراقبت کرد تا دچار آسیبی نشوند. گاهی عوامل زیادی می‌تواند زیبایی صورت را کمتر کند. از دست دادن وزن، پیری و لوازم آرایشی نامناسب می‌تواند پوست صورت را افتاده‌تر کند و همین باعث می‌شود که شخص دچار کمبود اعتماد به نفس شود. همچنین زاویه‌های مناسبی که در صورت وجود داشتند هم از بین خواهند رفت.

به همین دلایل، جراحی‌ها و تزریق‌های زیادی برای زیبایی صورت به وجود آمده اند که یکی از آن‌ها زاویه سازی صورت توسط فیلر است. در زاویه سازی صورت، فیلر به صورت تزریق می‌شوند و باعث می‌شوند که زاویه‌های اطراف صورت به خوبی به حالت قبل برگشته و چهره را بسیار زیبا‌تر نشان می‌دهند. در حقیقت زاویه‌ها باعث می‌شوند که فرم صورت به خوبی شکل بگیرد.

فواید تزریق فیلر برای زاویه سازی صورت

پس از آنکه با فیلر آشنایی پیدا کردید، بهتر است که فواید آن را هم بدانید و متوجه شوید که چرا دیگران از این روش برای زاویه سازی صورت خود استفاده می‌کنند. در بخش زیر با برخی از فواید فیلر آشنا خواهید شد:

زاویه‌ سازی صورت

۱. در بسیاری از جراحی‌ها پزشک نیاز دارد که بخشی از صورت شما را شکاف دهد. همین باعث می‌شود که زخم‌های متعددی بر روی صورت تان ایجاد شود. در تزریق فیلر چنین چیزی وجود ندارد و شما دچار اسکار نخواهید شد.

۲. برخی از جراحی‌ها باعث نامتعادلی در چهره می‌شوند. یعنی شخص با مرور زمان پیرتر می‌شود، اما آن جراحی هنوز در همان سنین جوانی وجود دارد و عدم تقارن را در چهره ایجاد می‌کند. تزریق فیلر همزمان با چهره، پیر می‌شوند و روندی طبیعی را در خود دارند.

۳. بسیاری از جراحی‌ها نمی‌توانند همان حس طبیعی را به بیمار القا کنند. در حقیقت بیمار همیشه حس می‌کند که یک بخش مصنوعی درون صورت خود دارد و همین وی را آزار می‌دهد. در تزریق فیلر از چنین چیزی خبری نیست و شخص کاملا یک حس طبیعی خواهد داشت.

۴. یکی از مزایای بزرگ این تزریق، استفاده آن در دیگر جراحی‌ها است. از این روش زیبایی می‌توان در جراحی‌های دیگر هم استفاده کرد تا بیمار بتواند چندین فرایند زیبایی را بر روی صورت خود انجام بدهد.

اقدامات لازم قبل از انجام زاویه سازی صورت با فیلر

زاویه‌ سازی صورت

زاویه‌ سازی صورت

همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۸۸۰۴۷۳۸۵

۰۹۱۲۰۴۰۶۵۴۰

 1. پرهیز از مصرف برخی دارو‌ها و نوشیدنی‌ها
 2. هر زمانی که شما اقدام به تزریق فیلر، بوتاکس و … می‌کنید، کبودی یکی از عوارض جانبی طبیعی آن خواهد بود؛ بنابراین برای به حداقل رساندن کبودی، از مصرف محصولاتی که باعث می‌شوند غلظت خون شما تحت تاثیر قرار گیرد، اجتناب کنید مانند داروی آسپرین، ادویل و …
 3. با پوست تمیز به کلینیک زیبایی مراجعه کنید
 4. لازم است روزی که برای انجام تزریق فیلر به کلینیک مراجعه می‌کنید، کاملا بدون آرایش باشید.
 5. قبل از تزریق فیلر، غذا میل کنید

قبل از تزریق فیلر لازم است یک وعده غذایی کامل میل کنید. گاهی اوقات، ممکن است افرادی که قبل از تزریق غذا نخورده باشند، به هنگام تزریق دچار ضعف شوند؛ بنابراین خوردن ناهار یا صبحانه را قبل از تزریق فیلر، فراموش نکنید.

مراحل انجام تزریق فیلر برای زاویه سازی صورت

در این روش پزشک از طریق فیلر تلاش می‌کند که زاویه‌های مناسب را در صورت شما ایجاد کند. پزشک برای اینکه فیلر‌ها را تزریق کند، باید به خوبی بداند که کدام بخش از صورت شما نیاز به تزریق و ایجاد زاویه دارد به همین دلیل در ابتدا صورت شما را بررسی می‌کند. سپس آن مکان‌ها را توسط مواد ضد میکروبی، پاکسازی می‌کند تا همه چیز برای تزریق فیلر آماده شود. در این روش شما نیازی به بیهوشی نخواهید داشت و تنها توسط پزشک بی حسی را دریافت می‌کنید.

زاویه‌ سازی صورت

زاویه‌ سازی صورت

.جهت مشاهده نمونه‌های بیشتر از اینستاگرام بازدید کنید

@Dr.amirhashemloo

پزشک بعد از بی حسی به وسیله آمپول ها، فیلر را وارد بخش مورد نظر از صورت می‌کند و آن را به مدت چند ثانیه ماساژ می‌دهد. این ماساژ به دلیل جای گیری مناسب فیلر در صورت است. سپس همین کار را در تمامی بخش‌های لازم از صورت انجام می‌دهد تا در نهایت بتواند زاویه‌های مورد نظر را ایجاد کند. بعد از انجام تزریق پزشک کمپرس‌های یخ را بر روی صورت شما قرار می‌دهد تا التهاب‌های به وجود آمده سریعا از بین بروند.

مراقبت‌های بعد از تزریق فیلر

بعد از تزریق به طور قطع شما تورم‌ها و التهاب‌های خاصی را در صورت تان احساس خواهید کرد که همین باعث می‌شود در روز‌های اول نتوانید بیرون بروید. این التهاب‌ها ایراد خاصی نیستند و تنها بخشی از عوارض کوتاه مدت تزریق شناخته شده اند. برای مراقبت و بدتر نشدن این مشکل باید از کمپرس‌های یخ و آب سرد استفاده کنید.

سعی کنید در ۲۴ ساعت اول، هر ۲ ساعت به مدت پنج دقیقه، کمپرس سرد در ناحیه تزریق بگذارید. گاهی اوقات نتیجه نهایی تزریق در صورت، پس از گذشت یک ماه، بوجود می‌آید.

زاویه‌ سازی صورت
عوارض‌های تزریق فیلر

فیلر هرکدام در کنار فواید بسیار زیاد خود، می‌تواند مشکلات کوتاه یا طولانی مدتی هم در صورت ایجاد کند که باید با آن‌ها آشنا شوید. البته باید بدانید که این عوارض بسیار کم رخ می‌دهد، اما نمی‌توان آن‌ها را نادیده گرفت. اولین مشکلی که شما دچار آن خواهید شد آسیب به عروق خونی درون صورت است. این مشکل می‌تواند باعث شود که در تغییر رنگ در صورت شما و مکان‌های تزریق به وجود بیاید و دچار خونریزی‌های خاصی درون صورت خودتان شوید.

مشکل بعدی حساسیت‌هایی است که در صورت شما به وجود می‌آید. گاهی صورت تان نمی‌تواند به خوبی در برابر تزریق واکنش نشان دهد و همین باعث به وجود آمدن حساسیت‌های مختلف در صورت می‌شود. همین حساسیت‌های باعث می‌شوند که در برابر نور خورشید دچار قرمزی صورت شوید یا احساس خارش‌های متداولی در صورت خود داشته باشید. حتی گاهی ممکن است که احساس سوزش در اثر لمس صورت تان داشته باشید که می‌تواند آزار دهنده باشد.

زاویه‌ سازی صورت

آیا می‌توان با درمان‌های دیگر ترکیب کرد؟

در اغلب موارد، نتیجه زیبایی نهایی وقتی فیلر‌ها با سایر روش‌های درمانی مانند تزریق ضد چین و چروک و یا درمان لیزر ترکیب شده است، بهتر بوده است. این درمان‌ها باید به صورت فردی ارزیابی شده و انتخاب می‌شود و یک نسخه کلی وجود ندارد.

آیا این تزریق دردناک است؟

خیر. افرادی که از فیلر‌ها استفاده می‌کنند، از فرایند بدون درد آن شگفت زده می‌شوند و در کنار آن می‌توان از چند روش کاهش درد برای به حداقل رساندن ناراحتی در طول درمان استفاده می‌کند. این روش‌ها شامل کرم بی حسی موضعی، بلاک کننده‌های عصب و ... است.

 

زاویه‌ سازی صورت

ممکن است عضلات مسیتر به دلیل جویدن بیش از حد و یا دندان قروچه کردن در شب‌ها، رشد کنند و باعث شوند که فک به صورت مربعی شکل به نظر آید؛ درست مانند بدن ساز‌هایی که روی بخش خاصی از بدن خود کار می‌کنند تا آن را رشد دهند. شل کردن عضلات با تزریق بوتاکس، یک روش مؤثر برای کوچک و جمع و جور کردن خط فک است. کوچک شدن خط فک، ظاهر مربعی شکل فک را بهبود می‌بخشد.

زاویه‌دار کردن فک و صورت با بزرگ کردن گونه

یکی از موانع ایده‌آل و زیبا بودن صورت، کوچک بودن گونه‌ها است. شما می‌توانید با استفاده از ژل‌های تزریقی هیالورونیک اسید، شکل گونه‌های خود را تغییر دهید و پروفیل نیمرخ و تمام رخ صورت خود را بهبود بخشید.

این روش چگونه انجام می‌شود؟

ژل هیالورونیک اسید، یک پروتئوگلیکان شبیه به آنچه در پوست، چشم و مفاصل ما یافت می‌شود است. تحقیقات نشان داده است که این ژل‌ها به دلیل خاصیت برگشت پذیری بالا، برای بهبود شکل صورت بسیار ایمن و بی‌خطر هستند؛ به این معنی که یا تجزیه و انحلال می‌شوند و یا با گذشت زمان توسط بدن تفکیک و فروپاشی می‌شوند.

برای بزرگ و برجسته کردن گونه، تنها به یک تزریق و حداکثر به دو تزریق نیاز است؛ به همین دلیل درد زیادی ندارد و تقریباً به زمان استراحت بعد از عمل نیز نیازی نیست. برای اولین بار، به طور متوسط ۱ تا ۲ سی‌سی‌ژل کافی است. برخی ژل‌ها حاوی مواد بی‌حس کننده هستند که ناحیه تحت درمان را بی‌حس می‌کنند تا میزان درد به حداقل ممکن برسد.

زاویه‌ سازی صورت

هزینه زاویه سازی صورت

هزینه‌های لازم برای این چنین درمان‌هایی با توجه به سطح مهارت پزشک، منطقه سکونت، نوع درمان، نیاز بیمار و مواد مورد استفاده می‌تواند متفاوت باشد و لذا بهترین مرجع، پرسش از کلینیک‌ها و متخصصان این حوزه است.

زاویه دار کردن فک و صورت، به منظور افزایش زیبایی صورت می‌گیرد. به صورت حدودی تزریق ژل قیمتی بین ۱.۵ الی ۳ میلیون تومان و تزریق چربی حدود یک تا دو میلیون تومان هزینه در برخواهد داشت. همچنین مواردی، چون اصلاح چانه، و برجسته سازی گونه نیز بین 4 تا 6 میلیون برای شما هزینه به همراه داشته باشد.

 

دکتر امیر هاشملو - سوالات متداول

آیا می‌توان با درمان‌های دیگر ترکیب کرد؟

در اغلب موارد، نتیجه زیبایی نهایی وقتی فیلر‌ها با سایر روش‌های درمانی مانند تزریق ضد چین و چروک و یا درمان لیزر ترکیب شده است، بهتر بوده است. این درمان‌ها باید به صورت فردی ارزیابی شده و انتخاب می‌شود و یک نسخه کلی وجود ندارد.

آیا این تزریق دردناک است؟

خیر. افرادی که از فیلر‌ها استفاده می‌کنند، از فرایند بدون درد آن شگفت زده می‌شوند و در کنار آن می‌توان از چند روش کاهش درد برای به حداقل رساندن ناراحتی در طول درمان استفاده می‌کند. این روش‌ها شامل کرم بی حسی موضعی، بلاک کننده‌های عصب و ... است.

دکتر امیر هاشملو

 • زاویه سازی صورت
 • کانتورینگ صورت
 • متناسب سازی چهره

زاویه‌ سازی صورت

زاویه‌ سازی صورت

همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۸۸۰۴۷۳۸۵

۰۹۱۲۰۴۰۶۵۴۰

زاویه‌ سازی صورت

.جهت مشاهده نمونه‌های بیشتر از اینستاگرام بازدید کنید

@Dr.amirhashemloo

زاویه‌ سازی صورت

جردن، بن بست تابان شرقى، پلاک ٤، طبقه اول، واحد یک

زاویه‌ سازی صورت

بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج