اگر همسرتان از شما می‌خواهد لاغر شوید
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_4
لاله زار مال_4
لاله زار مال_2
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۷۸۴۳۳۸
۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۵
۱۳۷۷۵
اندام همسرتان نسبت به زمانی که با هم ازدواج کردید تغییر کرده؟ یا شاید هم زنی هستید که اندام شوهرتان کاملا بهم ریخته و این موضوع افسرده‌تان کرده؟ آیا درست است از همسرتان بخواهید وزن کم کند و لاغر شود؟

برترین ها - ترجمه از هدی بانکی: اندام همسرتان نسبت به زمانی که با هم ازدواج کردید تغییر کرده؟ یا شاید هم زنی هستید که اندام شوهرتان کاملا بهم ریخته و این موضوع افسرده‌تان کرده؟ آیا درست است از همسرتان بخواهید وزن کم کند و لاغر شود؟

در بیشتر موارد به گفته‌ی کارشناسان شما هرگز نباید به خاطر کس دیگری وزن کم کنید اما اگر همسرتان از شما می‌خواهد وزن کم کنید، مواردی هست که خوب است بدانید.

اگر همسرتان از شما می‌خواهد لاغر شوید

آیا همسر شما باید به خاطر زندگی مشترک‌تان وزن کم کند؟

این باور عمومی وجود دارد که شما هیچوقت نباید با این هدف وزن کم کنید یا تغییری در اندام خود ایجاد کنید که یک شخص دیگر را راضی و خوشحال کنید. اما در مورد رابطه‌ی زناشویی، این جواب ساده و کلی ممکن است کافی نباشد.

مثلا افزایش وزن همسر شما ممکن است به این معنی باشد که شما زمان کمتری را با هم می‌گذرانید یا کمتر با هم ارتباط دارید. مثلا در اوایل ازدواج همیشه با هم به پیاده روی می‌رفتید یا با هم ورزش می‌کردید اما چند سال بعد، یکی از شما دیگر ادامه نداد و دچار افزایش وزن شد. این شرایط می‌تواند هم روی کیفیت رابطه اثر بگذارد و هم بر شرایط فیزیکی‌.

یا شاید در مورد بیماری همسرتان نگران هستید. یک همسر علاقه مند و مراقب از همسرش می‌خواهد وزن کم کند چون نگران وضعیت سلامت اوست. اگر امکان کاهش وزن برای همسرتان وجود دارد، فرصت خوبی است برای هر دوی شما تا تغذیه‌ی سلام و ورزش را به سبک زندگی خود وارد کنید.

اگر همسرتان از شما می‌خواهد لاغر شوید

آیا همسرتان چاق شده و از جذابیتش کم شده؟

ممکن است احساس کنید همسرتان به خاطر اضافه وزنش دیگر مثل سابق جذاب نیست و مثل روز عروسی‌تان خوش اندام به نظر نمی‌رسد. با این حساب آیا درست است از او بخواهید تغییر کند؟ شاید از شنیدن جوابی که بعضی از کارشناسان به این سوال می‌دهند تعجب کنید.

دکتر مایک آبرام روانشناس بالینی و استاد روانشناسی در دانشگاه نیویورک می‌گوید وقتی ناهمخوانی آشکاری در سایز اندام همسران ایجاد می‌شود، کاهش وزن می‌تواند بجا و مناسب باشد. دکتر آبرام کتابی به نام The Art and Science of Rational Eating نوشته که به موضوعات مرتبط با کاهش وزن می‌پردازد از جمله بادی ایمیج (تصور ذهنی که هر کسی از چگونگی وضعيت ظاهری و اندام خود دارد) و پذیرش هر اندامی که دارید.

او می‌گوید: «وقتی یکی از همسران افزایش وزن پیدا می‌کند و چاق می‌شود، تعادل نسبت جذابیت تغییر می‌کند.» نسبت جذابیت یعنی اینکه همسران از جهت ظاهری در مقایسه با هم (نسبت به هم) چه احساسی دارند. دکتر آبرام می‌گوید همه‌ی رابطه‌ها تا حدودی بر اساس این معیار شکل می‌گیرند.

اگر همسرتان از شما می‌خواهد لاغر شوید

حقیقت تلخ دیگری که دکتر آبرام می‌گوید این است که آدمها حتی وقتی که در یک رابطه‌ی تعهد آمیز هستند نیز همچنان در ذهن خود به دنبال موقعیت‌های بهتر می‌گردند. دکتر آبرام می‌گوید: «این بخشی از طبیعت ماست که سایر کِیس‌های بالقوه‌ی دیگر را هم ببینیم و در تصور خود بسنجیم در کنار افراد دیگر (جنس مخالف) چگونه خواهیم بود.

حالا تصور کنید اگر یکی از همسران تغییرات اساسی در ظاهرش ایجاد شود، این واقعیت تلخ چقدر می‌تواند پُررنگ‌تر ایفای نقش کند!

وقتی تعادل نسبت جذابیت در رابطه زناشویی‌تان تغییر می‌کند، شما همسرتان را تشویق می‌کنید که با شوق و تمایل بیشتری به دنبال بهتر کردن خودش باشد و همزمان خودتان هم از توانایی‌تان برای بهتر شدن کم خواهید کرد!

البته اینکه همسرتان وزن اضافه کرده دلیل نمی‌شود که دیگر جذاب نباشد و یا الزامی برای بهتر شدن در کار باشد. اما هر تغییری در ظاهر این پتانسیل را دارد که روی نگاه طرف مقابل اثر بگذارد و جذابیت فیزیکی را از نظر فرد مقابل تحت تاثیر قرار بدهد.

آیا می‌توانید از همسرتان بخواهید وزن کم کند؟

اگر می‌خواهید همسرتان وزن کم کند اما او مقاومت می‌کند چه باید بکنید؟ دکتر آبرام می‌گوید، درخواست از همسر برای کاهش وزن فرقی با این ندارد که درخواست هر گونه تغییر قابل توجه دیگری مانند جراحی پلاستیک داشته باشید. چنین حالتی به رابطه، قید و شرط اضافه می‌کند.

در یک رابطه، قید و شرط ، دلالت بر «اگرها» بین طرفین دارد. مثلا اگر از همسرتان می‌خواهید وزن کم کند تا جذاب‌تر شود، تلویحا این منظور را به همسرتان می‌رسانید که برای جذاب‌تر شدن باید لاغر شوی. یعنی همسرتان اینگونه دریافت می‌کند: من فقط در اینصورت برایت جذاب خواهم بود که وزن کم کنم و لاغر بشوم. این نوع جملات شرطی، چه مستقیم و چه غیر مستقیم می‌توانند فشار و استرس زیادی به همسری که دچار اضافه وزن است وارد کنند.

دکتر آبرام می‌گوید اگر شما همسری هستید که چاق شده و نمی‌خواهید وزن کم کنید، می‌توانید از همسرتان بخواهید صبر کند تا شما آمادگی ایجاد تغییر در خود را پیدا کنید. او نیز متوجه می‌شود که شما خودتان پیشنهاد یک تغییر را داده‌اید.

می‌توانید از همسرتان بپرسید آیا ناراحتی او فقط بابت اضافه وزن شماست؟ آیا مسئله‌ی دیگری هم در رابطه‌تان هست که بتوانید با هم روی آن کار کنید؟

وقتی یک دوست یا آشنا در مورد وزن‌تان، حرف ناخوشایندی می‌زند خودش به اندازه‌ی کافی آزاردهنده است، چه برسد به اینکه این اظهار نظر از سوی همسرتان باشد؛ تاثیرات آن می‌تواند بسیار بد و مخرب باشد، حتی اگر در قالب شوخی ابراز شود.

اگر همسرتان از شما می‌خواهد لاغر شوید

ایراد گرفتن از اندام و ظاهر،احساس خجالت و حقارتی ایجاد می‌کند که هرگز اثرش از بین نمی‌رود و ضمنا هیچ کمکی هم به کاهش وزن نخواهد کرد. برای خیلی از مردها و زنها، استفاده از کلمه‌ی «چاق»، تمسخرآمیز و تحقیر کننده است.

دکتر آبرام می‌گوید هم زن و هم مرد باید خشم و خصومت پنهان پشت اینچنین اظهار نظرهایی را بدانند. فکر می‌کنید اصلا چرا باید کسی را که دوستش دارید با نظرتان تحقیر کنید و برنجانید؟! در بیشتر موارد این گفتگو می‌تواند با کمک یک مشاور یا درمانگر به صورت مناسبی صورت بگیرد.

همه‌ی روابط زناشویی دچار تغییر و چالش می‌شوند. اگر تغییر سایز شما یا همسرتان تبدیل به منبعی برای درگیریها و بحث‌هایتان شده، با همسرتان حرف بزنید و ببینید چه تصمیمی مناسب شما و به نفع رابطه‌تان است. اگر همسرتان انتخاب کرد که لاغر شود، حمایتش کنید و کمکش کنید تا تغییرات سالم را در خانه راحت‌تر اجرا کند تا بتوانید با هم به سمت یک زندگی سالم‌تر و شادتر پیش بروید

انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:41 - 1397/07/24
بعضی مردای ایرانی نمیتونن انسانیت و مفهوم خانواده رو بفهمن واسه همین دنبال بهانه هستن حالا یه ذره پهلو باشو یا شکم یاهرچی.
پاسخ ها
reza
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۵
یه جور میگه مردای ایرانی که انگار با چندتا مرد خارجی زندگی کرده.تو اون خارجی که مد نظر شماست زنها شکم و پهلو ندارن که شوهر بخواد غر بزنه
Iran, Islamic Republic of
19:31 - 1397/07/24
جدا از همسر ممسر
به نظرم لاغری برای سلامتی مفیده ..به خاطر خودمون لاغر بشیم و لاغر بمونیم..
Germany
20:52 - 1397/07/24
همسر من ازم میخواد وزن اضافه کنم!
پاسخ ها
رویا
United Arab Emirates
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۵
فردا هم چاق شدی میگه من میخوام لاغر بشی!!
به نظرم وزن ایده آل مناسب با سن و قد انتخاب کن نه کم نه زیاد..
موفق باشی
Iran, Islamic Republic of
02:25 - 1397/07/25
میگم بهش شرط داره....که لاغربشوم...؟؟؟
پاسخ ها
مائده
United Arab Emirates
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۵
امان از دست شما خانم ها!! لاغری هم شرط میخواد به خاطر خودت لاغر شو چیه این چاقی که آدم رو بد نشون بده هیچ لباسی به آدم نیاد..
امیدوارم زنان ایرانی زنان آسیای شرقی رو الگو قرار بدن تناسب اندامشون عالی هست اینا
وروجک
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۵
من مردهستم...هههههه نه خانم
وروجک
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۶
من مرد هستم...نه خانم
Iran, Islamic Republic of
16:30 - 1397/07/25
من که دختر چاقی هستم و خواهرم که ازم بزرگترها لاغر وباربی وبهش حسودیم میشه بااینکه من آرایش میکنم ودماغمو برخلاف اون که عمل نکرده من،عمل کردم بازم خواستگار یاد داره ،ازبدحادثه من سبزه هم هستم واون سفیدومن معماری خواندم وکارمیکنم ولی اون یه رشته دیگه خونده وبیکارهست ومن که چاق وسبزه وبیچاره هستم به اون ودختر که مثه اون هستن حسادت شدید میکنم و هرکاری میکنم لاغرنمیشم وبدبخت هستم
پاسخ ها
وروجک
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۷
چرا فکرمیکنی که بیچاره هستی...هیچوقت خودت رادست کم نگیر...خدا درتوقدرتی نهفته که به موقع اثرش رامیبینی...اولا سبزها دوست داشتنی هستن یعنی شیطون ازنظرما آقایون ...دوم سرطان پوست نمیگیری...سوم پوستت درمقابل نورخورشید مقاوم است مثلااگر خواهرت 10دقیقه تحمل کنه آفتاب را توبیشترتحمل میکنی...چهارم به این زودی استخوان پوکی نمیگیری...پنجم که ازهمه مهمتراست تپلی بودنت...منم الان 35سالم است وتپل همه بهم میگن خوشگلم وبامزه چون همه رامیخندانم...خیلیها ازدخترهای تپل خوششان می آید...اصلا حسودی نکن...بیخیال باش ....آخرشب قبل ازخواب یک استکان چای سبز بخور...وظهر قبل ازناهار یک قاشق غذاخوری سرکه سیب بایک لیوان آب بخور هر روز..انشالله دعاکن سالم سلامت وشاد باشی...خودت را دست کم نگیردخترخوب...
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۸
چراانقدراعتمادبه نفستون پایینه به خودتون میگیدبدبخت بعدچه انتظاری ازبقیه دارید برای تناسب اندامتون اقدام کنیدشایدمشکل تیروئید داریدکه لاغرنمیشیدولی هیچوقت اینجورخودتون روسرزنش نکنیدرنگو پوست وقیافه دست خود ادم که نیس
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
شرکت هوش و دانش سپهر_1
سفیر بار ساقدوش_1
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تنورستان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
اورانوس_فوترموبایل2
پارسیان طب - فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر
کلینیک النا_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
آیلین_تزریق چربی
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
پارسیان طب - فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
نیکان فارمدمهر_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
اورانوس_فوتر2
روشا فارمسی_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
دکتر لاجوردی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر صالحی_فوتر