دیپلمات ایرانی: کار دفتر اروپا، جاسوسی نیست
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
سمپاشی امحا_1
لایکو_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 3
سمپاشی امحا_3
کتاب لند_3
لایکو_3
کتاب لند_4
سمپاشی امحا_4
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
سمپاشی امحا_2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۷۸۵۰۳۱
۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۶
۳۱۱۶
اخیرا دوباره اتحادیه اروپا برای بازگشایی دفتر اتحادیه اروپا درخواست داد. مخالفان و موافقان نظر خود را در رابطه با تاسیس این دفتر اعلام کردند.«قانون» برای بررسی بیشتراین در خواست وماهیت آن با عبدالرضا فرجی راد، سفیر پیشین ایران در نروژ،گفت وگویی داشته که در ادامه از نظر می گذرد.

روزنامه قانون: اخیرا دوباره اتحادیه اروپا برای بازگشایی دفتر اتحادیه اروپا درخواست داد. مخالفان و موافقان نظر خود را در رابطه با تاسیس این دفتر اعلام کردند.«قانون» برای بررسی بیشتراین در خواست وماهیت آن با عبدالرضا فرجی راد، سفیر پیشین ایران در نروژ،گفت وگویی داشته که در ادامه از نظر می گذرد.

بحث بازگشایی دفتر اتحادیه اروپا در تهران، از فروردین سال ۹۵ در جریان بوده که بعد از قطعنامه پارلمان اروپا در باب عادی سازی مناسبت‌ها ،جدی‌تر از قبل دنبال شد. به‌تازگی بازهم این موضوع بازگو شده است.نظر شما در خصوص تاسیس دفتراتحادیه اروپا در تهران چیست؟

اتحادیه اروپا از زمانی که شکل گرفت مانند برخی از کشورها که دارای سفارتخانه هستند، به عنوان اتحادیه یا سازمان بزرگ سعی کرد در کشورهای مهم‌تر دفتر تاسیس کند و اکنون اتحادیه اروپا در بسیاری از کشورهای بزرگ و متوسط دارای دفتر است. بیش از ده سال پیش اتحادیه اروپا درخواست کرد در ایران هم سفارتخانه داشته باشد که به دلایلی تاکنون این سفارتخانه یا دفتر نمایندگی در ایران تاسیس نشده است که دردو سه سال اخیر درخواست بیشتر شده است.

در آخرین سفر خانم موگرینی به تهران، یکی از درخواست‌های جدی او ایجاد دفتر اتحادیه اروپا بود که استدلال ایشان این بود که اگر دفتر اتحادیه اروپا در تهران تاسیس شود، ارتباطات‌مان بیشتر خواهد شد واطلاع رسانی و هماهنگی بیشتری خواهیم داشت.

از زمانی که ترامپ از برجام خارج شده به طور مکرر این درخواست به طرف‌های ایرانی اعلام می‌شود.اخیرا در مجلس و وزارتخانه این موضوع مطرح شده است که بعضی‌ها مخالف و بعضی موافق تاسیس اتحادیه اروپا در تهران هستند.در مجموع نظر شخصی و تحلیل من این است که در شرایط فعلی اگر دفتر اتحادیه اروپا در تهران تاسیس شود یک علامت مثبت و چراغ سبزی به اتحادیه اروپا است.

با توجه به اینکه ما در ماه‌ها و شاید سال‌های آینده با اتحادیه اروپا کارهای زیادی داریم و با توجه به تحریم های پیش رو، باید سریع‌تر ارتباطات با اروپا برقرار شود و نکات منتقل شود.گفته می شود که ساز و کار اتحادیه اروپا شکل گرفته و می خواهد اجرایی شود و در عمل هم می‌بینیم با مشکلاتی در بعضی موارد مواجه می‌شود که باید این مشکلات را سریعا با سفیر دفتر اتحادیه اروپا در تهران مطرح کنیم و راه حلی برای آن پیدا کنیم.در مجموع ایجاد دفتر اتحادیه اروپا در تهران، یک چراغ سبز به اتحادیه اروپاست که ما آمادگی همکاری داریم و هر چه شما بیشتر همکاری کنید ایران آمادگی بیشتری خواهد داشت.

در صورت تاسیس دفتر اتحادیه اروپا در تهران ، چه ماهیتی خواهد داشت؟

اتحادیه اروپایی سازمان بزرگی است که امورات ۲۸ عضو اتحادیه را هماهنگ می‌کند و تصمیمات آن‌ها را به کشوری که نماینده اتحادیه اروپا در آن وجود دارد منتقل می‌کند.دفتر اتحادیه اروپا در مسایل اقتصادی کلان، ارزیابی و پیش‌بینی‌هایی می‌کند مثلا وضعیت اقتصادی ایران اکنون چطور است و چقدر نیاز به سرمایه‌گذاری دارد و فرصت‌هایی را برای اتحادیه فراهم می‌کند.

در رابطه با مسائل سیاسی و همچنین مسائل حقوق بشری، اطلاعاتی را به کمیسیون اروپا منتقل می دهد.تقریبا می‌توان گفت کار دفتراتحادیه اروپا شبیه به کار یک سفارتخانه است که بخش هایی مانند نظامی، امنیتی در آن نقش داشته باشد اما سه بعد اقتصادی ،سیاسی و حقوق بشری پررنگ‌تر است.

افرادی با تاسیس دفتر اتحادیه اروپا در تهران مخالفت و ادعا می کنند که این دفتر محلی برای جاسوسی است.نظر شما در این رابطه چیست؟

نقش اتحادیه اروپا از کشورهایی مانند انگلیس، فرانسه یا آلمان در رابطه با مسائل امنیتی که جاسوسی در آن بعد قرار می گیرد، نیست.در واقع بسیار کشورها این نقش را دارند و بسیاری از کشورها اطلاعات را جمع آوری می‌کنند و به کشورهای خود منتقل می‌کنند.در طول ۴۰ سال گذشته حتی کشورهایی بودند که اطلاعاتی را برای کشورهای دیگر که در ایران سفارتخانه ندارند منتقل می‌کردند و شاید هم انتقال می‌دهند.

اگر ما بخواهیم بگوییم دفتر اتحادیه اروپا صرفا نقش جاسوس بازی دارد وعمده کار آن جاسوسی است، اشتباه بزرگی است.اکنون بیش از ۱۱۰ نمایندگی در تهران است که ممکن است یکی از کارهای آن‌ها جمع آوری اطلاعات چه در رابطه با منافع خود،يا برای تحلیل وضعیت ایران براي خود يا برای کشورهایی که با ایران دشمنی دارند باشد. لذا این حرف که اگر دفتراتحادیه اروپا در تهران تشکیل شود،عمده کار آن جاسوسی می‌شود درست نیست و من این صحبت را قبول ندارم.

در این صورت لزوم افتتاح چنین دفتری چیست؟

در واقع با توجه به آینده‌ اقتصاد و سیاست ما، با توجه به فشارهای آمریکا و اگر ترامپ در دوره دوم انتخاب شود، اختلافات عمیقی که میان آمریکا و اروپا در دوران ترامپ شکل گرفته است،فکر می‌کنم با کار کردن بیشتر با اروپا، اتحادیه و کشورهای اروپایی وباز شدن دفتر اتحادیه اروپا درتهران مثبت است و ما خیلی نباید در رابطه با مسائل منفی مثل جاسوسی فکر کنیم.

البته هر کشوری باید در رابطه با مسایل امنیت خود با دقت بیشتری عمل کند اما ما باید با رویکرد مثبت تری به مساله نگاه کنیم و از این دفتر و اتحادیه اروپا برای همکاری‌های بیشتر، رفع تحریم‌ها ،مبارزه با دشمنان کشور و تضعیف آن‌ها و تقویت خودمان( در صورت انتخاب سیاست درست)بهره بگیریم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:30 - 1397/07/24
جمع کنید بابا خودتون رو چقدر جوش غربی ها رو میزنید دست از این کدخدا پرستی و اجنبی پرستی بردارید گند زدید به کشور رفته ملت ایران به احدی باج نداده و نمیده،اروپایی ها تو کشور سفارت دارن پس احتیاجی به جاسوس نداریم،،مرگ بر آمریکا و کدخدا پرستهای مزدور داخلی
Iran, Islamic Republic of
09:55 - 1397/07/24
این کارا به درد ما نمیخورند...تورم گرونی جمع کن...داغونیم...داغون.
Iran, Islamic Republic of
20:07 - 1397/07/24
اتحادیه اروپا یک نهاد وسازمان شبه قاره ای است اساسا هماهنگ کنند بین کشورهای اروپایی است وغیر ان هیچکاره وگاها برای کشورهای دیگر اسباب زحمت ودردسر است(موی دماغ). مسئولین باید ازخود بپرسند فایده یک سازمان غیر لازم وغیر مفید برای یک کشور غیر عضو چیست؟توانایی این سازمان از انجام ضعیف ترین تعهد قانونی سازمان ملل کمتر است نمونه ان در عدم توانایی ماندن دولت امریکا دربرجام بوده وهم اکنون توانایی بهره مندی ایران ازبرجام راندارد.خطر وجود دفتر ان درایران از خطر FATFبیشتراست. وقتی این دفتر درایران تاسیس شود درصورت جاسوسی ودخالت درامورکشور بیرون کردن ان بسیار سخت تر است.اشتباه تاریخی دادن مجوز تاسیس بسی برای مردم ایران گران تمام خواهد شد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
بهمن پور_داخلی2
استخدام_2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
ایرانیان- فوتر موبایل222
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
رستوران باغ بهشت _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
شفا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی نوین_فوتر