«سیندرلا» باعث مجرد ماندن دختران می‌شود
۷۸۵۴۵۹
۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۵
۵۶۱۱ 
شهلا کاظمی‌پور جمعیت شناس تجرد قطعی را پدیده‌ای گذرا می‌داند که بعد از گذر از دختران دهه ۵۰ و ۶۰ یقه پسران دهه ۷۰ و ۸۰ را خواهد گرفت تا این پدیده ایرانی، شکل چینی به خود بگیرد. چینی ها امروز با پدیده تجرد قطعی پسران رو به رو هستند. پسرانی که سفر به شهرها و کشورهای دیگر رابرای ازدواج انتخاب کرده اند.

روزنامه ایران نوشت: شهلا کاظمی‌پور جمعیت شناس تجرد قطعی را پدیده‌ای گذرا می‌داند که بعد از گذر از دختران دهه ۵۰ و ۶۰ یقه پسران دهه ۷۰ و ۸۰ را خواهد گرفت تا این پدیده ایرانی، شکل چینی به خود بگیرد. چینی ها امروز با پدیده تجرد قطعی پسران رو به رو هستند. پسرانی که سفر به شهرها و کشورهای دیگر رابرای ازدواج انتخاب کرده اند.

گاهی ما در بحث تجرد قطعی با ترکیب کمتر شنیده شده «سندرم سیندرلایی» رو به رو هستیم. موافق هستید؟

من سیندرلایی را بیشتر در باروری دیده ام. یعنی زنان سعی می‌کنند که بچه کمتر بیاورند تا هیکل‌هایشان بهم نخورد. مدیریت بدن را در نظر دارند ولی اینکه در تجرد قطعی تأثیر داشته باشد، نه!

موافقان این نظریه، نگاه دیگری دارند. شما قصه سیندرلا را شنیده اید. دختر فقیری که با پسر پادشاه ازدواج می‌کند. کسانی هم که این «سندرم سیندرلایی» را برای تجرد قطعی به کار می‌برند، معتقدند بعضی از دختران در انتظار شاهزاده‌ای با اسب سفید به تجرد قطعی رسیده‌اند. چقدر این ازدواج ایده‌آل را در ایجاد پدیده اجتماعی «تجرد قطعی» مؤثر می‌دانید؟

این مسأله را من در سؤال‌های قبلی اشاره کردم. اینها دخترانی هستند که وسواس دارند و در اصل به دنبال یک شاهزاده هستند تا آنها را به برج عاج ببرد. ولی می‌گویم این پدیده در تأخیر ازدواج اثر دارد نه در تجرد قطعی!چون همین دخترانی که اینقدر وسواس دارند، وقتی به بالای 35 سال می‌رسند، یک دلهره پیدا می‌کنند که دیگر حالا به تجرد قطعی دارم می‌رسم.

چون سبک زندگی در ایران طوری است که مرد از زن خواستگاری می‌کند و دختران باید منتظر بمانند تا کسی پیدا شود. در آن صورت می‌بینند تعداد خواستگار‌ها کم شده است، چون مردها همه رفته‌اند و با یک کسی ازدواج کرده‌اند. در نتیجه ناگریز است، تفکرات ایده‌آلیستی‌اش را کنار بگذارد و واقع‌بینانه ازدواج کند یا اصلاً ازدواج نکند.

انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:19 - 1397/07/25
سلام،
سوپرمن هم باعث مجرد ماندن پسرها!
و من ا... التوفیق
Iran, Islamic Republic of
08:43 - 1397/07/25
خانم سیندرلایی مثل اینکه از جیب و پول مجرد ها بیخبری
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۵
ولا این دختر امروزی خوب موندن بی شوهر اول جوانی ناز میکنن از سی که رد کردن میان التماس پسرا یا مردای زن دار تور میکنن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۵
بعضی از دختر خدایی خوب کم توقع ولی بعضی ازشون هی خودشون میبرن بالا سنشون که زیاد شد میان دور خانواده های پسر دار مادراشون هم هی ازشون تعریف کردن خونه داریش از خودم بهتره گوشیش همش تو حال از این حرفا خوب موندین
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۵
ببشتر دختر با عمل دماغ ارایش ی کم قیافه دارن ولا اونا که خوشکلن اندازه عمل کرده ها ناز ندارن
Iran, Islamic Republic of
09:46 - 1397/07/25
بیچاره سیندرلا ،یعنی کسی پیدادنشد گردن اون بندازن
لابد اینهمه تورم هم کار سیندرلاست
حتما گرون بودن طلاو سکه و ارزهم کار سیندرلاست
حتما گرون شدن جهیزیه هم کار سیندرلاست
شک نکنید حتما کار سیندرلاست
Iran, Islamic Republic of
09:53 - 1397/07/25
چه ربطی داشت ،الان همه دخترها قصد ازدواج دارن ولی به خاطر ضعف مالی نمیتونن ،پسرها هم که بد تراز دختر ها
الان کسی که میخواد ازدواج کنه بایدپنجاه سال کارکنه برا حیاط سی سال برا خرید ماشین درجمع میشه هشتاد اگه خودش هم بیست ساله باشه میشه صد سال
یعنی وقتی میخواد زندگی کنه باید منتظر مرگ باشه البته
الان همه تا پنجاه سالگی نمیرسن خخخ
Iran, Islamic Republic of
22:17 - 1397/07/25
راست میگه اقتصاد اصلا تاثیر نداره...
Iran, Islamic Republic of
12:06 - 1397/07/26
آخه چرا چیزی حالیت نیست بابا مردم پول ندارن چرا متوجه گرونی دلار نبستی
Iran, Islamic Republic of
17:49 - 1397/07/26
مرگ بر سیندرلا. اگه استاد رایفی پور بود می‌گفت اصلا سیندرلا را فراماسونرها ساختند تا دختران ایران مجرد بمانند
Iran, Islamic Republic of
10:32 - 1397/07/28
موضوع ازدواج های دیرهنگام دلایل مخصوص به خود را دارد و بیشتر در قشر تحصیلکردگان مشاهده می شود والبته آگاهی نداشتن به معیارهای انتخاب همسر می تواند تشدید کننده باشد مثل باور غلط خانه و ماشین داشتن مردان و مهریه های سنگین اما در کنار این ریشه یابی نوسانات قیمت و گرانی بازار و اقتصاد ضعیف هم دال بر این ماجراست. ولی می توان هم باورهای نادرست را اصلاح کرد و هم با توحه به اجتناب ناپذیری تورم کمی از خواسته ها عقب نشینی کرده و از تجملات کاست و در حد شوونات حانواده ها برای ازدواج جوانان پیشقدم شد. مخاطبان فهیم هم کمی از گل آلودکردن قضایا دست بردارند و از مقصرکردن این و آن دست بردارند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج