در پاییز ایران سفر‌های رویایی را تجربه کنید
۷۸۶۸۷۷
۰۴ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۸
۹۲۶۳
پاییز یکی از بهترین زمان‌های ممکن برای سفر است، چرا که دیگر از ترافیک‌های سنگین چند ساعته جاده‌ها و ازدحام جمعیت خبری نیست. از طرف دیگر، می‌توان هتل یا اقامتگاه‌هایی با تخفیف‌های ۵۰ درصد، برای اسکان انتخاب کرد.

روزنامه قانون: پاییز یکی از بهترین زمان های ممکن برای سفر است، چرا که دیگر از ترافیک‌های سنگین چند ساعته جاده‌ها و ازدحام جمعیت خبری نیست. از طرف دیگر، می توان هتل یا اقامتگاه‌هایی با تخفیف‌های 50درصد، برای اسکان انتخاب کرد.

در فصل رنگ‌های گرم پاییز، می‌توان سفرهایی رویایی به دور از هیاهوی و صدا و با هزینه‌های پایین را به راحتی تجربه کرد. در پاییز به کجا سفر کنیم؟ سوالی است که بسیاری از ایرانی‌ها این روزها از یکدیگر می پرسند. در این گزارش چندین مکان گردشگری مناسب برای فصل پاییز معرفی می شود که با هم می خوانیم.

دریاچه جنگلی چورت

دریاچه «چورت» در شمال شرقی مازندران قرار دارد. این دریاچه به علت زمین لرزه ای در حدود 70 سال پیش و نیز به دلیل بسته شدن مسیر چشمه ای که در کنار دریاچه قرار دارد، ایجاد شده است. درختان پاییزی کنار آب آرام این دریاچه و درختانی که پس از زلزله در آن مستغرق باقی مانده اند، مناظر سحرآميزي را ایجاد کرده‌اند. در سفر به این دریاچه، بازدید از چشمه‌های رسوبی زیبای «باداب» سورت را فراموش نکنید و قبل از سفر مطمئن شوید که دوربین‌تان را جا نگذاشته اید.

در پاييز ايران سفرهاي رويايي را تجربه كنيد


کویر ورزنه

انواع تپه‌های شنی، شکل گرفته از فرسایش باد، یکی از زیباترین تابلوهای طبیعت را در کویر «ورزنه» شکل داده است. تجربه سکوت کویر، استراحت دیدگان در طبیعتی فارغ از دستکاری‌ها و خراش‌های بشر و هیجانِ دیدن زیباترین آسمان شب، سوغات سفر شما به ورزنه خواهد بود. کویر ورزنه از اصفهان 100 کیلومتر فاصله دارد و وسعت تپه‌های شنی آن، حدود 17 هزار هکتار است.

در پاييز ايران سفرهاي رويايي را تجربه كنيد


نایبند؛ ماسوله کویر

«نایبند» را ماسوله کویر می‌نامند و جهانگردی نیست که زیبایی‌های این روستای تاریخی را نستوده باشد. نایبند که در جنوب شرقی طبس قرار دارد، بر دامنه کوهستان واقع شده و بر دشت‌هایی بی انتها مشرف است که چشم انداز بی‌نظیری را بوجود آورده است. فرصت سفر به این نگین کویری در فصل پاییز را از دست ندهید و در سفر خود، طبس و پدیده‌های نادر آن را هم ببینید.

در پاييز ايران سفرهاي رويايي را تجربه كنيد


دریاچه نمک در نزدیکی کاشان

دیدن چند ضلعی‌های منحصربه فرد دریاچه نمک، جزیره سرگردان در میان دریاچه و پهنه سفیدگونِ تا افق گسترده این دریاچه، تجربه ای است که هرگز از ذهن تان پاک نخواهد شد. اغلب دریاچه «حوض سلطان» را -که پس از احداث اتوبان تهران،قم در کنار اتوبان قم تشکیل شده است- به اشتباه دریاچه نمک می‌دانند اما دریاچه نمک در نزدیکی کاشان و در جوار کویر مرنجاب و ریگ جن قرار دارد.

در پاييز ايران سفرهاي رويايي را تجربه كنيد


تالاب کردخورد

تالاب «کردخورد »یا تالاب «آق گل» یکی از بهترین تفرجگاه‌های پاییزی برای شما خواهد بود. منظره زیبای این تالاب در فصل پاییز رنگ و بوی زندگی می‌دهد. پوشش گیاهی این تالاب که مواد مغذی زیادی برای پرندگان فراهم کرده است، این آبگیر را در فصل پاییز به اقامتگاهی دنج برای 46 گونه از پرندگان ایران و همچنین پرندگان مهاجر روسیه و قفقاز تبدیل کرده است. با سفر به این تالاب در فصل پاییز، زیباترین باغ پرندگان طبیعی را خواهید دید.

پرندگانی نظیر اردک، غاز، فلامینگو، مرغ باران، حواصیل، آب چلیک و کاکایی، گردهمایی زیبای پرندگان را به تصویر می‌کشند. برای رفتن به این تالاب می‌توانید بلیت قطار یا بلیت هواپیمای همدان را بخرید.

در پاييز ايران سفرهاي رويايي را تجربه كنيد


آب گرم لاویج

روستای زیبای «لاویج» که با قرار گرفتن در میان کوه های البرز، جنگل‌های رنگارنگ و طبیعت بی‌نظیرش را به مسافران پاییزی هدیه می‌دهد و آب گرم لاویج که از دامنه کوه‌های لاویج از زمین می جوشد، خنکای پاییز را به تن‌تان گرم می‌کند. املاح و خاصیت‌های درمانی این آب گرم از چشم گردشگران دور نمانده است.

اگرچه این آب گرم در تابستان با ازدحام مسافران روبه رو است، در پاییز، تمام و کمال در اختیار شما خواهد بود و شما می‌توانید اوقات بیشتری از این آب گرم لذت ببرید. نم نم باران و منظره ابرهای پایین کشیده شده تا میانه های کوه ها، منطقه ای بکر و زیبا برای اقامت در لاویج است. با رزروِ هتل در لاویج، اقامتی خاطرانگیز داشته باشید.

در پاييز ايران سفرهاي رويايي را تجربه كنيد


کویرگردی در پاییز

پاییز از بهترین زمان های کویرگردی است که در آن خبری از شب های سرد و روزهای آفتابی و سوزان نیست. خوشبختانه ما مناطق کویری زیادی در کشورمان داریم که هر کدام به نوعی عاشقان کویر را به سمت خود می‌کشاند.

شب‌های پر ستاره کویر را در هیچ جای دیگر نمی‌توانید ببینید. پیشنهاد می‌کنیم با رزروِ هتل در یکی از شهرهای کویری، از جذابیت‌های کویر بهره ببرید. اگر می‌خواهید کویرگردی خاطره انگیزی را شروع کنید، روستای تاریخی نایبند طبس ، جندق از توابع شهر خور و شهر میبد یزد را در اولویت قرار دهید.

در این میان، روستای تاریخی نایبند، به عنوان نگین کویر و با لقب ماسوله کویر، میزبان جهانگردان زیادی است که با طبیعت کوهستانی و دشت‌های بی انتها، منطقه‌ای بکر برای سفر پاییزی شما محسوب می‌شود. توصیه می کنیم در این روستای تاریخی اقامت کنید و از شب‌های کویر لذت ببرید.

در پاييز ايران سفرهاي رويايي را تجربه كنيد


اولسبلنگاه

تخصص ما پیشنهاد جاهای عجیب و غریب، با اسامی غریب‌تر است. ییلاق «اولسبلنگاه» منطقه‌ای در ارتفاعات ماسال در مسیر راه خلخال است که وجه تسمیه نامش از دو بخش «اولسا» و«بلنگاه» تشکیل شده و به معنای جایگاه بلندی است که درخت ممرز می روید. این منطقه برای سفر پاییزی دونفره فوق العاده است.

شاید با رزرو هتل های لوکس و پنج ستاره، اقامتی راحت در سفرتان داشته باشید، اما اگر یک روز در کلبه های چوبی ییلاق اولسبنگاه اقامت کنید، دیگر به فکر رزرو هتل و خرید بلیت هواپیما برای سفر به کشورهای خارجی نمی‌افتید. در حالی که در خنکای پاییز در کلبه های چوبی خودتان را گرم می‌کنید، می‌توانید با باز کردن در چوبی انتهای کلبه، منظره ای زیبا از جنگل های انبوه را در ارتفاعات کم ولی گسترده، ببینید؛ منظر ای که همچون تابلوی نقاشی زنده، روح‌تان را نوازش می دهد. این ییلاق زیبا در 30 کیلومتری ماسال، مکانی دنج برای سفر در فصل پاییز است.

ییلاق «اولسبلنگاه» منطقه ای در ارتفاعات ماسال در مسیر راه خلخال است

در پاييز ايران سفرهاي رويايي را تجربه كنيد


یوش؛ زادگاه نيما یوشیج

این پیشنهاد ما برای سفر به مقصدی خاص نیست، بلکه به یک مسیر است؛ مسیری از یوش بلده به نور. این مسیر شما را به دنیایی متفاوت می برد؛ جاده ای کوهستانی اما آسفالت که پر از تپه، دره، درخت و روستاهایی با بام های شیروانی است.

خوبی این مسیر آن است که برای رسیدن به زادگاه نیما چند روستا را هم می بینید که هرکدام جاذبه خاصی دارند. یوش در فاصله 105 کیلومتری جنوب آمل قرار دارد. بعد از گذر از این مسیر بی نظیر، وقتی به مقصد می رسید،با جاذبه اصلی سفر که دیدن خانه نیما یوشیج است، رو به رو می شوید. دیدن مناظر زیبای طبیعی مانند رودخانه یوش، باغ های میوه و چشمه های متعدد همگی انگیزه این سفر را بیشتر می‌کنند. یوش، روستایی است از توابع بخش بلده شهرستان نور در استان مازندران ایران.

در پاييز ايران سفرهاي رويايي را تجربه كنيد


روستای سرخِ ابیانه

یکی از بهترین گزینه‌ها برای سفر یک روزه و دیدن طبیعت و تاریخ در کنارِ هم، سفر به روستای سرخ ،یعنی ابیانه است؛ روستایی که در سال 1354 درفهرست آثار ملی کشور جای گرفت و دسترسی به آن از تهران،قم، کاشان، اراک، شهرکرد و اصفهان آسان است و می توان در یک روز تعطیل از آن دیدن کرد.

روستای سرخ ابیانه در عصر آهن، آجر و شیشه، روستایی منحصر به فرد است که همه خانه ها، مساجد، مدارس و مکان های عمومی آن با خاک سرخ رنگ ساخته شده و برخلاف اغلب روستاهای ایران، به طورکامل سرپا و سالم است، شاید به همین دلیل است که از سوی یونسکو روستای نمونه گردشگری شناخته شده است. صدای جوی آب، سایه درختان و آواز گنجشک‌ها هم به جذابیت و بکر بودن این روستای آرام اضافه می کند.

اگر دوست دارید خانه‌ها و عمارت‌‌‌‌‌‌‌‌های تاریخی و منحصر به فرد معماری ابیانه را ببینید، آتشکده «هارپاک» و مساجدی چون جامع، حاجتگاه، پرزله، یسمان، امامزاده زیارت، معبد هرشوگا را پیشنهاد می‌کنیم. معماری این مکان‌های دیدنی با آنچه در سایر شهرها و روستاها وجود دارد، به طورکامل متفاوت است. درهای چوبی منبت کاری و گره چینی شده، فقط یکی از ویژگی های ابنیه این روستاست، اما اگر به طبیعت بیشتر علاقه مندید بهتر است سری به غار «پری هل» ابیانه بزنید.

در پاييز ايران سفرهاي رويايي را تجربه كنيد

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
United States
16:21 - 1397/08/04
خوشبحال پولدارا. من که با این اوضاع تا شابدلظیم هم نمیتونم برم.
Iran, Islamic Republic of
00:34 - 1397/08/05
چه مناطق زیبایی خیلی خوشم اومد
Iran, Islamic Republic of
14:50 - 1397/08/05
قشنگه ولی با این وضعی که مسئولین درست کردن دیگه تا سر کوچه‌هم نمیشه رفت
Iran, Islamic Republic of
00:08 - 1397/09/22
منطقه آزادانزلی(حسن رود)مجموعه مغازه های،ونوس بسیارزیباودیدنی هست وحتما دیدن کنید
Iran, Islamic Republic of
16:35 - 1398/09/11
تالاب کردخورد مال ملایره نه همدان لطفاً تصحیح کنین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج