تریتا پارسی: آمریکا سرسپرده عربستان است
۷۸۷۳۶۳
۲۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۶
۱۳۷۵۳
موسس شورای ایران- آمریکا (نایاک)، در رشته پیام توییتری ضمن انتقاد از اقدامات آمریکا،‌ اعلام کرد که در واقع این عربستان است که برای مقابله با ایران به کمک آمریکا نیاز دارد.

خبرگزاری ایسنا: موسس شورای ایران- آمریکا (نایاک)، در رشته پیام توییتری ضمن انتقاد از اقدامات آمریکا،‌ اعلام کرد که در واقع این عربستان است که برای مقابله با ایران به کمک آمریکا نیاز دارد.

تریتا پارسی، موسس شورای ملی ایران- آمریکا در رشته پیامی توییتری با انتقاد از لاپوشانی آمریکا برای سعودهای بر سر قتل خاشقجی نوشت: استدلال عجیبی که برای لاپوشانی مرگ جمال خاشقجی توسط عربستان، مطرح شده این است که آمریکا به عربستان برای "مقابله" با ایران نیاز دارد. نه، اینطور نیست؛ چراکه آمریکا به "مقابله" با ایران نیاز ندارد.

وی با اشاره به توافق هسته‌ای میان ایران و ۱+۵ در اینباره بیشتر توضیح داد: آمریکا توافق هسته‌ای کاملا کارآمدی را با ایران منعقد کرد. (طبق این توافق) احتمال جنگ از بین رفت و تمام راه‌های دست‌یابی ایران به سلاح‌های هسته‌ای را مسدود کرد. کارهایی بیش از این نیز انجام داد و نشان داد که از طریق دیپلماسی، می‌توان اختلافات میان ایران و آمریکا را حل کرد.

تریتا پارسی در توییت دیگری تصریح کرد: البته اختلافات دیگری همچنان وجود دارد: مسئله حقوق بشر در سوریه، عراق، یمن، اسرائیل/فلسطین و چیزهای دیگر. اما از طریق دیپلماسی، فرض بر اینکه هر دو طرف به توافق هسته‌ای احترام می‌گذاشتند، تمامی این مشکلات می‌توانست حل و فصل شود.

وی افزود: البته ترامپ، با راهنمایی‌های اسرائیل و عربستان، انتخاب کرد که توافق هسته‌ای را نابود کند و تمامی راه‌ها برای حل شدن مسائل از طریق دیپلماسی را مسدود کرد. با این انتخاب، گزینه "مقابله" بار دیگر مطرح شد.

موسس شورای ایران-آمریکا در ادامه توییت‌های با متهم کردن رژیم سعودی نوشت: این اقدام در راستای منافع رژیم عربستان بوده است. رژیمی که بیش از یک دهه، آمریکا را به جنگ با ایران ترغیب می‌کرده است. آن‌ها دیپلماسی را نادیده می‌گیرند؛ چراکه نمی‌خواهند شاهد حل و فصل این اختلافات باشند. آن‌ها می‌خواهند نظاره‌گر بمباران شدن ایران باشند.

وی در ادامه به استفاده از دیپلماسی برای رفع اختلافات تاکید کرد و نوشت: پس اشتباه است که بگوییم آمریکا برای مقابله با ایران به عربستان نیاز دارد. آمریکا می‌تواند از طریق دیپلماسی پیش برود. عربستان باور دارد که باید با ایران مقابله کند و این عربستان است که برای اتخاذ چنین استراتژیی به آمریکا نیاز دارد و نه بالعکس.

وی در پایان با ابراز ناامیدی از اقدامات آمریکا گفت: این ناراحت‌کننده است که ببینیم دولت ترامپ تمامی اهرم‌هایش بر روی عربستان سعودی را از دست داده است. آمریکا به طور کامل سرسپرده خاندان سعود شده است.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:56 - 1397/07/29
آخه این غلط میکنه حرف میزنه

اگر امریکا بده اونجا چیکار میکنه
Greece
19:01 - 1397/07/29
تو سرسپرده کی هستی دشمن مردم؟
Iran, Islamic Republic of
19:12 - 1397/07/29
ترامپ با قضاوت به سبک افراد لاابالی که شیوه همیشگی اوست در مورد مرگ قاشخچی و اینکه مرگ این روزنامه نگار را مسئله ای عادی قلمداد کرده وگفته است بخاطر این موضوع نمیتوانیم دوستی خود را با عربستان بهم بزنیم نشان داد که چقدر از ایران کینه بدل دارد و وبا توجه به اینکه بطور زبانی میگوید ما وارد جنگ با ایران نخواهیم شد اما مطمئنا اگر دور دوم تحریمها بر ایران کارساز نبود بهمراه عربستان خبیس وارد جنگ با ایران خواهد شد .پس باید از هر لحاظ آماده مقابله باشیم .ومنتظر گذر زمان نمانیم .
Iran, Islamic Republic of
19:18 - 1397/07/29
دیگه کل امورات کشور ول کردید چسبیدید به منتقد عربستان که کشته شد ....
Iran, Islamic Republic of
19:29 - 1397/07/29
چرا اسم این فرد هم جنس گرا در رسانه داخل می آورید.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج