نماینده مجلس: افزایش سود سپرده غیرقانونی است
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_3
دکتر استرکی_3
دکتر استرکی_4
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_2
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۷۸۷۹۹۴
۰۱ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۹
۴۴۰۶
رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس گفت: بر اساس ادعای مسئولان بخش بزرگی از ارزهای حاصل از صادرات غیرنفتی که باید از طریق سامانه نیما به اقتصاد کشور باز می‌گشت در این سامانه ارائه نشده است، بنابراین لازم است تحقیق و تفحصی از سامانه نیما انجام شود.

اعتماد آنلاین: امیر خجسته رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از افزایش غیر قانونی سودهای بانکی این اقدام را در تضاد با سیاست‌های کنترل نقدینگی توصیف کرد و گفت: بر اساس آمارهای منتشر شده میزان نقدینگی کشور به رقم 1646 هزار میلیارد تومان رسیده است.

و سیاست‌های اقتصادی دولت ها هیچگاه نتوانسته مانع از رشد این غول ویرانگر اقتصاد باشد لذا رشد نقدینگی هر سال نسبت به سال گذشته شاهد رشد بوده است بطوریکه 3000 میلیارد تومان صرفا در یک سال گذشته به میزان نقدینگی کشور افزوده شده است و عمده سهم بروز این مسئله بحران‌ساز، عدم وجود سیاست‌های منضبط و مستقل بانک مرکزی و همچنین دسترسی بدون محدودیت سایر بانک‌ها به منابع بانک مرکزی است.

او ادامه داد: به نظر می‌رسد بانک‌ها با ارائه ترازنامه‌های کاذب خود مستمرا از سرمایه‌های بانک مرکزی تغذیه می‌کنند و لازم است ساز و کارهای نظارتی دقیق‌تری بر ترازنامه‌های واقعی بانک‌ها اعمال شود زیرا در ازای تولید 1 تومان پول 6.5 تومان به میزان نقدینگی اضافه می‌شود. ایران دارای سیستم بانکی نادری است که کاملا در راستای سیاست‌های ربوی بر سپرده‌های بانکی خود به صورت روزانه اعمال سود می‌کند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: اکنون برخی از بانک‌ها و موسسات مالی خصوصی در ظاهر با هدف جذب و کنترل نقدینگی میزان سودهای سپرده را به صورت غیر قانونی افزایش داده‌اند و این احتمال وجود دارد که هر لحظه به واسطه عدم وجود پشتوانه‌های مالی دچار ورشکستگی شوند و بار دیگر کشور را دچار بحران‌های خطرناک مالی کنند و در نهایت مردم مجبور به جبران خسارات زیان‌دیدگان شوند. لذا از بانک مرکزی تقاضا داریم هرچه سریع‌تر با این دسته از بانک‌ها و موسسات مالی برخورد کند.

دبیر کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با انتقاد از رشد 17 درصدی صادرات غیر نفتی نسبت به سال گذشته که موجب عدم بازگشت کامل ارز حاصل از این نوع صادرات به سامانه نیما می‌شود، از تحقیق و تفحص در سامانه نیما خبر داد و گفت: میزان صادرات غیر نفتی کشور نسبت به سال گذشته 17 درصد رشد کرده لذا کشور نباید برای تامین ارز مورد نیاز خود دچار مشکل باشد.

اما بر اساس ادعای مسئولان بخش بزرگی از ارزهای حاصل از صادرات غیر نفتی که باید از طریق سامانه نیما به اقتصاد کشور باز می‌گشت در این سامانه ارائه نشده است، بنابراین لازم است تحقیق و تفحصی از سامانه نیما انجام شود و گزارش شفافی از نحوه عملکرد و موارد تخصیص ارز از طریق این سامانه برای اطلاع سازمان‌های نظارتی همچون مجلس شورای اسلامی ارائه شود و معلوم شود حداقل 16 میلیارد دلار ارز به کجا رفته است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در پایان ضمن انتقاد از عدم توجه کافی دولت به صندوق‌های بازنشستگی، پیگیری مطالبات بازنشستگان و اجرای قانون دقیق قانون مدیریت خدمات کشوری را از وظایف دولت برشمرد و تاکید کرد: بر اساس آمار و گزارشات متعدد مجموع 18 صندوق بازنشستگی در کشور از شرایط مناسبی برخوردار نیستند.

و توان تطبیق شرایط خود و همه اعضای بازنشسته با شرایط اقتصادی و معیشتی فعلی جامعه را ندارند و به‌نظر می رسد این مسئله ناشی از عدم اجرای دقیق قانون مدیریت خدمات کشوری است که این روزها از مطلبات اقشار مختلف مستخدمین دولتی و بازنشستگان است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:00 - 1397/08/01
افزایش قیمتها هم غیر قانونی است تو این کشور چی با قانونه که سود بانکها باشه
Iran, Islamic Republic of
10:09 - 1397/08/01
این قانونیه که۲۰میلیون وام میگیری باید۳۷میلیون پس بدی لعتتی
Iran, Islamic Republic of
10:20 - 1397/08/01
این آقا چون در طلا یا ارز یا مسکن سرمایه گذاری کرده میخاد آنها را بفروشه و الا بچه ابتدایی هم میدونه سود کمتر بانگی منجر به وضع کنونی میشه.
Iran, Islamic Republic of
10:28 - 1397/08/01
چرا جلو بانک ها رو نمیگیرید فقط مردم باید ضرر کنند
Iran, Islamic Republic of
13:00 - 1397/08/01
چرا قیمتها که بالا رفته نمیگی غیر قانونیه قرص زیپتین که ایرانیه از 60 هرار تومان شده 79هزارتومان زنگ میزنیم به 190 میگه همه چیز گران شده میخوای دارو ثابت بمونه پس همه چیز گران شده پس چرا شوده سپرده بیشتر نشه پس اگر نشه ما هم پولمونو در میاریم سکه میخریم
Iran, Islamic Republic of
13:00 - 1397/08/01
چرا قیمتها که بالا رفته نمیگی غیر قانونیه قرص زیپتین که ایرانیه از 60 هرار تومان شده 79هزارتومان زنگ میزنیم به 190 میگه همه چیز گران شده میخوای دارو ثابت بمونه پس همه چیز گران شده پس چرا شوده سپرده بیشتر نشه پس اگر نشه ما هم پولمونو در میاریم سکه میخریم
-
15:10 - 1397/08/01
نماینده مجلس خواهشن حرف نزن سنگین تری
Iran, Islamic Republic of
18:30 - 1397/08/01
خیلی چیزها غیر قانونیه اختلاص قانونیه این همه گرانی قانونیه این همه دروغ و وعده قانونیه .تو ایران چیزقانونی دیگه وجود نداره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_2
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کلینیک النا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کیان برنا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
کلینیک فرشته_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_فوتر کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر