رسول خادم به روحانی نامه نوشت
۷۸۹۳۲۶
۰۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۲
۱۲۰۲۴
رسول خادم رییس فدراسیون کشتی در نامه ای به دکتر روحانی رییس جمهور با بیان اینکه در ابتداصف مسئولیت پذیرش نواقص هستیم؛ اعلام کرد با تدارکات فعلی بخش قابل توجهی از این نواقص کاهش نخواهد یافت و این موضوع مورد پذیرش قهرمانان ملی و مردم نیست.

خبرگزاری ایسنا: رسول خادم رییس فدراسیون کشتی در نامه ای به دکتر روحانی رییس جمهور با بیان اینکه در ابتداصف مسئولیت پذیرش نواقص هستیم؛ اعلام کرد با تدارکات فعلی بخش قابل توجهی از این نواقص کاهش نخواهد یافت و این موضوع مورد پذیرش قهرمانان ملی و مردم نیست.

متن نامه ارسالی به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر روحانی

رییس محترم جمهور

با سلام

هم اکنون که این متن را برای جنابعالی می نویسم، در محل برگزاری مسابقات جهانی کشتی فرنگی در کشور مجارستان و در واقع در میدان مبارزه ای نابرابر با رقبای کشتی ایران در جهان هستم. بناچار جایز ندانستم که در بیان واقعیتی به ظاهر ناخوشایند، آن هم در وضعیت اجتماعی و اقتصادی امروز کشور درنگ کنم. زیرا قهرمانان ملی آنهم‌ در ورزشهای المپیکی، پی در پی با حضور در مسابقات ورزشی، ضمن همراه کردن میلیونها ایرانی علاقمند به افتخارات ملی با خود، می باید به انتظارات عمومی پاسخگو باشند.

جناب آقای رییس جمهور، بر خلاف آنچه امروزه بعضا بیان می شود، مردم در اوج گرفتاری ها و تنگناهای معیشتی خود، نه تنها نسبت به پیگیری امور قهرمانان ملی خود در ورزش بی تفاوت نیستند، بلکه با حساسیتی مضاعف در جستجوی امیدواری و نشاط عمومی هرچند موقت و مختصر، عملکرد تیم ها و قهرمانان ملی خود را در میادین ورزشی دنبال می کنند.

شرایط معیشتی جامعه، زندگی شخصی و خانوادگی تک تک قهرمانان ملی، به ویژه قهرمانان رشته های المپیکی ورزش کشور؛ همچون کشتی، وزنه برداری و تکواندو را بشدت تحت الشعاع خود قرار داده است.به گونه یی که حتی در زمان برگزاری اردوهای ورزشی، نمی توان برخی از قهرمانان ملی پوش را، برای استراحتی دو سه روزه به جمع خانواده فرستاد.

زیرا فقر و مشکلات معیشتی خانواده شان، شرایط روحی، روانی و جسمی این عزیزان را بهم می ریزد. با همه این مسائل، فدراسیون های ورزشی چون کشتی، تیم های ملی خود را برای حضور در رقابتهای بزرگ جهانی و مسابقه با رقبای تا دندان مسلح خود آماده می کنند. اما در شرایط موجود به دلیل گرانی ارز، بلیت و سایر هزینه های تدارکاتی، این آماده سازی، به هیچ وجه با حداقل تدارکات فنی لازم، برای حضور در مسابقات بزرگ بین المللی صورت نمی پذیرد.

کارشناسان فنی در امر ورزش به خوبی می دانند که به میدان فرستادن تیمهای ملی، آن هم در میادین جهانی، بدون حضور در مسابقات تدارکاتی(بویژه قهرمانانی که باصطلاح نیاز به "میدان دیدن" دارند)، درست همانند به "میدان جنگ" فرستادن سربازانی است، که مشق تیراندازی را، فقط در "میدان تیر" تمرین کرده باشند. بدیهی است میزان اشتباهات چنین سربازانی، در میدان واقعی جنگ، بسیار بالاست.

مخلص کلام این است که، در بیانی صادقانه دولت محترم به دلیل تنگناهای اقتصادی و ارزی نمی تواند از تیم های ملی المپیکی کشور، که حداکثر سی تا چهل ورزشکار را شامل می شود، حمایت کند و بر این اساس ورزش های المپیکی هم که بدلیل کارکرد اجتماعی شان در داخل و کارکرد سیاسی شان در خارج، می باید یکی از موضوعات مرتبط با منافع ملی باشند، به هر دلیل از دستور کار خارج است. پس بهتر است به مردم اعلام شود تا میزان انتظار و خواست مردم علاقمند به افتخارات تیم های ملی کشور، مطابق واقعیت های موجود و تدارکاتی تیم های ملی ذیربط متعادل شود .

"سکوت "در این بخش، بدلیل عدم تطابق انتظارات عمومی و تدارکات تیم های ملی، بزودی دولت محترم را با اعتراض جدی قهرمانان و مربیان ملی که بدلیل محدودیتهای تدارکاتی، نمی توانند پاسخگوی انتظارات مردمی از خود باشند، مواجه خواهد ساخت.

نکته دیگر اینکه، " وزارت محترم ورزش و جوانان " و "کمیته محترم ملی المپیک" در چندماه گذشته، با تمام توان، مسائل مالی و ارزی مربوط به فدراسیون های ورزشی را پیگیری نموده اند، اما به هر حال این عزیزان، در حلقه وزراء شما هستند و طبیعی است که ملاحظاتی را نسبت به رییس محترم جمهور برای پیگیری مطالبات تدارکاتی- فنی ورزشهای المپیکی خواهند داشت. اما کسانی امثال این حقیر که ورزشکارانی از کارافتاده، ولی هنوز شیفته این "امر رنج آور"محسوب می شوند، وظیفه دارند مطالبه به حق قهرمانان ملی را به رییس جمهور محترم با صراحت اعلام نمایند.

در انتها برای اینکه گمان نشود بیان متن بالا، آن هم از چند هزار کیلومتر دور تر از وطن عزیز به جنابعالی، با نیت فرافکنی و‌گریز از پذیرش مسوولیت برخی از کاستی ها و اشتباهات فنی قهرمانان تیم های ملی است، به صراحت عرض می کنم، بر خلاف بسیاری از رجال محترم سیاسی که همواره در مواجهه با نواقص و مشکلات ‌پیش آمده برای اقشار مختلف مردم، "پنهان" و بلکه بعضا "ناپیدا" می شوند، ما همان گونه که بارها و بارها با افتخار، کنار پرچم مقدس کشورمان ا

یستاده ایم تا همه دنیا صدای سرود ملی "ایران" را بشنوند، در زمان اشتباهات فنی و شکست قهرمانانمان نیز؛ در ابتدای صف مسئولیت پذیرش نواقص هستیم.اما برای رقابت با حریفان مدعی در جهان ورزش، بخش قابل توجهی از این نواقص بدون تدارکات لازم، قابل کاهش نخواهد بود و ادامه آن مورد پذیرش قهرمانان ملی و مردم حمایت کننده ایشان نیست.

برچسب ها:
انتشار یافته: 18
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
14:10 - 1397/08/04
دمش گرم.رسول خادم هم مربی هم ورزشکار و هم مدیر قابلیه.فروتن و دور از حاشیه.خدا حفظش کنه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۹
مرد
شریف
صادق
انسان
جنتلمن
آقا
بزرگ
فهیم
متخصص کار و سمتش
لایق
و...
بنا بر این جایی در این نظام ‌عدم‌شایسته‌سالار نخواهد داشت .
Iran, Islamic Republic of
14:35 - 1397/08/04
آقای خادم
در صف اول ایستادن به حرف نیست به عمل است
استعفادادن وفدراسیون کشتی را مدتها بلا تکلیف گذاشتن پنهان شدن نیست؟
کرسی جهانی کشتی را از ترس شکست در مطالبه خواسته های ملت بزرگ ایران در فدراسیون جهانی از دست دادن
پنهان شدن نیست؟
هر وقت موفقیت بوده به اسم خود نوشتن وشکستها را گردن عدم تدارک در ست اندختن اسمش چیست
پس از شکست نوشتن نامه هتاکانه به وزیر ورزش را چه میتوان نامید؟
مکاتبه با مقامات عالی کشور برای زیر سوال بردن تصمیم نطام در 40 سال گذشته در عدم مبارزه با ورزشکاران رژیم صهیونیستی وتلاش برای اخذ مجوز بخا طر یک یا دو مدال احتمالی چه معنایی دارد؟
ایستادگی ومسئولیت پذیری زمانی معنا پیدا میکند که با در ک موقعیت خطیر کشور توقعات را پایین اورده وبا کمترین امکانات کارهای بزرگ انجام دهیم
وگرنه گرفتن چند مدال با هدر دادن هزاران دلار که باید مایحتاج ضروری مردم با آن فراهم شود در شرایط فعلی نه تنها افتخاری ندارد بلکه مایع ننگ است.
اقای خادم لطفا کمی از شعار دادن فاصله بگیرید از اقای برانکو کمی یاد بیاموزید واین قدر از علاقه مردم به کشتی سو استفاده نکنید وسر مردم منت نگذاریدبودجه فدراسیون کشتی را با سایر فدراسیونهای مدال آور مقایسه کنید اکر نمی توانید لطفا این دفعه واقعی استعفا داده سکان کشتی را به ادم توانمند بسپارید ولسلام
پاسخ ها
جوات
-
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
یه نفس بگیر دلاور کبود شدی آخه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۶
ن ک تو بدبخت پیگیر بودی و حلال مشکلاتی...
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۹
بزرگوار بیرون گود نشستی میگی لنگش کن
یکم بفهم بزرگوار
Germany
16:16 - 1397/08/04
از وقتی مشغول دخالت تو فوتبال شدی تکلیف کشتی ما هم معلوم بود،چرا نمیری بزاری آدم اهل فن بیاد
پاسخ ها
محمد
-
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
اهل فن تویی و بس استاد
Iran, Islamic Republic of
16:39 - 1397/08/04
کو گوش شنوا ؟ در محاصره فساد و بی تدبیری هستیم و همه شئون جامعه از آموزش و بهداشت تا اقتصاد و ورزش به مرز فروپاشی رسیده است .
Iran, Islamic Republic of
17:31 - 1397/08/04
دمش گرم، خیلی مرده
United States
17:41 - 1397/08/04
خوب پول ندارید و اماده نیستید امسال رو انصراف میدادید و خارج نمیرفتید. حالا که تیم گند زده شکایت گرانی ارز دارید؟
Iran, Islamic Republic of
18:12 - 1397/08/04
درود بر جناب خادم.
Iran, Islamic Republic of
22:32 - 1397/08/04
کانال سه کامل توضیح و اقای عامل جدای گزارش باتمام کشتی اشناست و خلاصه :
باتوجه به اینکه کشتی تنها ورزشی هست که هنر اجرای فن با قوانین جدید حتی با هل دادن امتیاز داده نمیشود .چرا باید به ورزشکاران ایراد گرفت و یا ورزشی که تیمی اول یا دوم دنیا بودیم و امشبم عبد ولی باخت اما کم کاری نکرد بلکه حریف بیشتر تلاش کرد .
یزدانی چون تمام انرژی تایم اول تمام و مربی باید اداره میکرد و چالش کشیدن کشور در این شرایط .....افرین دوسال پیش همین گفته ها و نامه !! اقای جدیدی هم گفت هر کس خسته هست خودش میدان را خالی و جا برای باز شدن ورزش پهلوانی با همان منش ...
سرباز در میدان تیر اگر مربی اموزش یادش ندهد هرگز نمیتواند نشانه گیری و دقیق و هدف بزند...
قبلش هم گفتید ولی تلاش مسئولان کشتی و این نامه مانند این هست که فدراسیون فوتبال باید پاسخ بدهد ...
پاسخ ها
یه نفر
-
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
آقای جدیدی!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
22:49 - 1397/08/04
چقدراین خادم ساده است اخه برادر روحانی چه می فهمه کشتی چیه،قهرمان ملی چیه،
Iran, Islamic Republic of
07:31 - 1397/08/05
لعنت به کسایی که باعث و بانی این مشکلات هستن به قهرمانان کشور رسیدگی نمیشه اونوقت تیلیاردی از کشور خارج میشه
Iran, Islamic Republic of
08:24 - 1397/08/05
اونجا جاي ارنج كردن تيمت هست نه نامه نگاري
نامت رو بايستي تو تهران مي نوشتي!
خوب سياست رو ياد گرفتي!ميدوني كه تو فرنگي هم كاري از پيش نمي بري و دست پيش گرفتي؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج