گنج‌های ناشناخته گردشگری در خزان هزار رنگ
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
کلاسینو_1
لاله زار مال_1
سفیر بار ساقدوش_1
اپیلاسیون نانا 1
ریزخور_1
زمردی_داخلی1
ریزخور_3
کلاسینو_3
سفیر بار ساقدوش_3
زمردی_داخلی3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
سفیر بار ساقدوش_4
زمردی_داخلی4
کلاسینو_4
ریزخور_4
زمردی_داخلی2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_2
کلاسینو_2
ریزخور_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۷۸۹۶۴۷
۰۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۲
۸۵۹۷
گردشگری ایران تنها مازندران، گیلان، شیراز، اصفهان و یزد نیست. هزاران پتانسیل و ظرفیت گردشگری در دل این سرزمین نهفته است. مناطقی بکر با چشم‌انداز و طبیعت فوق‌العاده، که می‌تواند طلایی‌ترین خاطره زندگی را برای گردشگران رقم زند.

روزنامه قانون: گردشگری ایران تنها مازندران، گیلان، شیراز، اصفهان و یزد نیست. هزاران پتانسیل و ظرفیت گردشگری در دل این سرزمین نهفته است. مناطقی بكر با چشم‌انداز و طبیعت فوق‌العاده، كه می‌تواند طلایی‌ترین خاطره زندگی را برای گردشگران رقم زند. پاییز، فصل هزار رنگ و هزار نقش است.

فصلی كه در آن طبیعت از رنگ‌های طلایی، قرمز، قهوه‌ای موج می‌زند و صدای خش خش برگ‌ها زیر پای عابران به انسان آرامشی وصف ناپذیر می‌بخشد. پاییز یكی از بهترین زمان‌های ممكن برای سفر است. چرا كه دیگر از ترافیك‌های سنگین چند ساعته جاده‌ها و ازدحام جمعیت خبری نیست.

از طرف دیگر می‌توان در هتل یا اقامتگاه‌ها با تخفیف‌های حتی پنجاه درصد؛ برای اسكان انتخاب كرد.سفری رویایی در فصل رنگ‌های گرم پاییز به‌دور از هیاهوی و صدا با هزینه‌های پایین را می‌توان به‌راحتی تجربه كرد.

در پاییز به‌كجا سفر كنیم؛ سوالی است كه بسیاری از ایرانی‌ها این روزها از یكدیگر می‌پرسند. در این گزارش چندین مكان گردشگری بكر برای فصل پاییز معرفی می‌شود؛ كه باهم‌می‌خوانیم.

پاییز گردی در درود لرستان

لرستان، یکی از استان هایی است که در پاییز، رنگ و بوی رویایی به خود می گیرد و می‌تواند یکی از مقصد‌های فوق العاده برای گردشگران رمانتیك پاییز گرد باشد. لرستان، عروس آبشار های ایران است و گردشگری آبشاری را می توان در این اقلیم زیبا و خوش آب و هوا در فصل پاییز، در دسترس داشت.

یکی از آبشار های زیبای این استان را می توان آبشار بیشه دانست که در شهرستان درود قرار دارد. در این آبشار، سقوط آب از ارتفاعی بیش از ۴۵ متر، بسیار زیبا بوده و رنگین کمان پاییز را شکل می‌دهد.

گنج‌های ناشناخته گردشگری در خزان هزار رنگ

جالب است که بدانید این آبشار در سال ۸۷، به عنوان یکی از آثار طبیعی لرستان در فهرست میراث طبیعی کشور به ثبت رسید. در اطراف این آبشار،‌ جنگل‌های پوشیده از بلوط، زیبایی خاصی دارند که بر شکوه آن می‌افزاید.

برای رفتن به روستای بیشه، می‌بایست به خرم آباد رفته و پس از طی مسافت ۵۰ کیلومتری یعنی در کم تر از نیم ساعت، به این منطقه زیبا می رسید.


اسالم به خلخال، جاده رمانتیک‌ها!

برای عاشقان پاییز گردی در ایران، جاده اسالم به خلخال، یکی از رویایی‌ترین نقاط ایران زمین است که می‌توان پاییز هزار رنگ را به تماشا نشست و گوشه‌هایی از جلوه‌های ایران بکر را مشاهده نمود.

جاده‌ای هفتاد کیلومتری، که بخشی از بهشت ایران زمین به شمار می‌رود و به نظر می‌رسد که هر ۴ فصلش، فوق العاده دیدنی باشد.

این جاده را جاده بهشتی هم می نامند چرا که بهشت هزار رنگ ایران، بخشی از چهره خود را در این فضا به رخ می‌کشد. در جای جای این جاده مه گرفته می‌توان، رنگ‌های طبیعت را با RGB های مختلف مشاهده کرد و لذت برد.

گنج‌های ناشناخته گردشگری در خزان هزار رنگ

چشم‌انداز های رویایی که در جاده اسالم به خلخال فرا روی عاشقان طبیعت‌گردی ایران است، یکی از منحصر به فردترین چشم‌انداز های طبیعی نقاط شمال کشور به نظر می رسد. برای رفتن به اسالم گیلانی ها، کار سختی در پیش ندارید.

این جاده از گیلان آغاز می شود و به خلخال در جنوب استان سرسبز و خوش آب و هوای اردبیل به پایان می رسد. در بین راه، ‌استان‌های آذربایجان شرقی و زنجان نیز مشاهده می‌شود.


ارس سرزمین رودهای خروشان

ارس که در شمال غربی ایران قرار دارد، یکی از بکرترین مناطق ایران برای سفر است. این منطقه با جمهوری‌های ارمنستان، آذربایجان و جمهوری خودمختار نخجوان همسایه است.

ساحل رودخانه ارس از جلفا تا خداآفرین با کوه های سرسبز و سر به فلک کشیده، دشت های زیبا، رودهای خروشان، جنگل‌های انبوه، حیات وحش کم نظیر میزبان گردشگران نوروزی‌است.

گنج‌های ناشناخته گردشگری در خزان هزار رنگ

آب و هوای مناسب و پوشش گیاهی متنوع شامل نیزار، بوته‌زار، درختچه‌های گز و انار، افرا و نسترن، بید، زرشک، گردو، گیاهان مرتعی و دارویی توجه هر گردشگری را برای سفر به این منطقه جلب می کند.

در دشت های این منطقه زیبا حیواناتی چون آهو، مارال، قوچ، میش، بز، پلنگ و خرس قهوه ای در سرزمین زیبایی‌ها می‌تازند و سیاه خروس، کبک، عقاب طلایی، اردک، حواصیل، اگرت و بوتیمار، قرقاول، طرلان و بالابان در پستی و بلندی زمین سبزش‌می‌خرامند.


دهکده توریستی زراس، نگین ایذه

دهکده توریستی «زراس» یکی از مناطق بسیار زیبا و خوش آب و هوا در منطقه «ایذه» به خصوص در فصل زمستان و بهار است. این دهکده تفریحی توریستی در جنوب شرقی شهرستان ایذه قرار دارد.

آبشار شیوند که روبه‌روی دهکده قرار دارد، بسیار زیبا و دیدنی بوده و می‌تواند خاطره‌ای به یاد ماندنی برای دوستداران طبیعت برجای بگذارد.

گنج‌های ناشناخته گردشگری در خزان هزار رنگ

در کنار این دهکده، کوه‌های «منگشت» و طبیعت برف گیر و جنگل‌های بکر آن واقع شده است که می‌توان با برنامه‌ریزی مناسب یک کوهنوردی و طبیعت‌گردی به یاد ماندنی درآن داشت.

ورزش‌های آبی، قایق‌سواری، رستوران آبی، سوییت‌ها و کافی شاپ‌های آبی از امکانات تفریحی این دهکده به شمار می‌روند.


دریاچه کوه گل؛بهشت گمشده بویراحمد

دریاچه‌ کوه‌ گل‌ در شمال‌ شهرستان‌ بویراحمد و در شمال‌ شرقی‌ شهرتوریستی‌‌«سی‌ سخت» ‌ در دهانه‌ انبری‌ گردنه‌ مشهور بیژن‌ و در کنار تپه‌های‌ کوه‌ گل‌ واقع‌ شده‌ است‌.

محل‌ استقراردریاچه‌ یکی‌ از زیباترین‌ نواحی‌ استان‌ است‌ که‌ در فصل‌ بهار و تابستان‌ از انواع‌ گل‌های‌ شقایق‌ و گیاهان‌ وحشی‌ وهمچنین‌ آویشن‌ خوش‌ عطر کوهستانی‌ مملو می‌شود. در فصل‌ تابستان‌ ، تجمع‌ پرندگان‌ مهاجر همراه‌ با پرندگان‌ بومی‌ در سواحل‌ و کنار دریاچه‌، زیبایی‌ حیرت‌انگیزی‌ پدید می‌آورد.

گنج‌های ناشناخته گردشگری در خزان هزار رنگ

از پرندگان‌ مهاجری‌ که‌ در دامن‌ این‌ دریاچه ‌اتراق‌ می‌کنند، می‌توان‌ به‌ انواع‌ مرغابی‌ و اردک‌ کله‌ سبز، لک‌لک ‌، حواصیل، درنا، خروس‌ کولی‌ و چنگر اشاره‌ کرد.

این منطقه زیبا که در فاصله 8 کیلومتری شرق سی‌سخت و 44 کیلومتری مرکز استان قرار دارد و از سه مجموعه دریاچه زیبای کوه گل، دشت‌های لاله های واژگون و آبشار زیبای تنگ نمک با نمای بسیار طبیعی و آب و هوای مطبوع تشکیل شده است.

در کنار این مجموعه زیبای گردشگری، منطقه حفاظت شده دنا قرار دارد که باعث افزوده شدن چشم انداز زیبا طبیعی این منطقه شده است. این منطقه گردشگری یکی از مهم‌ترین مراکز توریستی در سطح کشور است.


چشمه کانی گراوان، مروارید سردشت

چشمه کانی گراوان یکی از جاذبه های مهم گردشگری شهرستان سردشت است که در فاصله 2 کیلومتری شهرستان ربط و 12 کیلومتری شمال شرقی شهرستان سردشت واقع شده است.

کانی‌ گراوان از چشمه‌های آب معدنی است که املاح محلول در آن حداقل یک گرم در لیتر است، چشمه در کنار روستایی به نام کانی گویز در جنوب شرق حوضه زاب قرار گرفته که آب جوشان از آن بیرون می آید، آب این چشمه معدنی و گازدار است و حتی در امور پوست درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

گنج‌های ناشناخته گردشگری در خزان هزار رنگ

آب چشمه پس از جریان در سطح زمین از خود موادی برجای می گذارد و به دنبال آن روز به روز بر حجم توده مخروطی شکل و زیبای آن افزوده می شود.

چشمه گراوان علاوه بر این ویژگی‌های منحصر به فرد در طبیعتی زیبا و کنار رودخانه هرمزآباد واقع است. توده ای زیبا از جنگل‌های بلوط و چشمه پر آب کانی کُردان نیز در نزدیکی آن قرار دارند.

هر ساله با فرا رسیدن فصل بهار چشمه گراوان طبیعت زیبای منطقه را چشم اندازی زیباتر می بخشد و رودخانه هرمز آباد (که در مجاورت آن قرار دارد) پر آب می شود، دشت‌های مجاور آن پر گل و جنگل های هم‌جوارش هم سرسبز می شوند.


تماشای دلفین‌ها در جزیره هنگام

در جنوبی‌ترین نقطه ایران پهناور، جزیره ای کوچک و دیدنی با نهایت زیبایی خودنمایی می‌کند که هنگام نام دارد. جزیره مرجانی هنگام در جنوب جزیره قشم واقع شده است.

آب های نیلگون خلیج فارس و انواع گونه های جانوران دریایی که با کمی دقت می توان به وفور آن ها را در جزیره پیدا کرد، معروف ترین آن ها دلفین ها هستند که از جاذبه های گردشگری این جزیره به حساب می آیند.

گنج‌های ناشناخته گردشگری در خزان هزار رنگ

از نقاط دیدنی جزیره تاسیسات بندری انگلیسی‌ها است. تماشای دسته‌های دلفین اطراف جزیره یکی از دیدنی‌های این جزیره به شمار می‌رود.

شنا و غواصی در سواحل پیرامون جزیره و تماشای لاکپشت های دریایی، سواحل زیبای صخره‌ای و شنی از جمله جاذبه‌های دریایی اطراف هنگام و طبیعت منحصر به فرد، آهوان و تنها پارک کروکودیل کشور از جاذبه‌های داخل جزیره هنگام محسوب می‌شوند.

برای رفتن به جزیره هنگام باید از راه کناره جنوبی جزیره قشم به سمت روستای شیب دراز رفت و از آن جا قایق‌ها به صورت دربست شما را به گشت دور و داخل جزیره می برند


دره‌نی گا، «گراند کانیون» زیبای ایران

در امتداد دریاچه گهر، رودخانه‌اى به نام سفید‌آب جریان دارد که پس از طى چند کیلومتر وارد یک دره نیمه صخره‌اى با عرض تقریبى ۵۰۰ متر مى‌شود. این تنگه باریک که رود سفید آب در قعر آن جارى است داراى دیواره‌هاى صخره‌اى بلندى است که فقط پیاده مى‌توان در آن راهپیمایى کرد.

در امتداد رودخانه انواع درختان میوه‌اى خودرو همچون گردو، انجیر، سیب، بادام، توت و... روییده‌اند. این دره‌ صخره‌اى به «دره نی‌گاه» معروف است و همراه با منطقه عمومى اشترانکوه و دریاچه گهر از سوى سازمان حفاظت محیط ‌زیست به عنوان منطقه حفاظت شده حیات‌وحش اعلام شده است.

گنج‌های ناشناخته گردشگری در خزان هزار رنگ

در امتداد تنگه تاپله به دریاچه گهر می‌رسیم که بعد از دریاچه «تنگ نی‌گاه» بزرگ شروع می شود که تا بنار پنبه‌کار ادامه پیدا می‌کند. علت بزرگ نامیدن آن وسعت پهنای این قسمت از تنگه است. در شمال نی‌گاه بزرگ اشترانکوه قرار دارد. چون عرض نی‌گاه کوچک از نی گاه بزرگ بسیار کمتر است به این نام شهرت یافته است.

این تنگه از بنارپنبه کار شروع می شود و تا روستای «تی» ادامه دارد. در شمال تنگه ارتفاعات زیبای پریز قرار دارد. دره نی‌گاه کوچک مجموعه‌ای از دیواره های عظیم و ناشناخته و زیبایی است که به حق می توان از آن به نام «گراند کانیون» ایران نام برد.


به‌ چشمه‌های آب‌گرم مرگور سفر كنید

دهستان مرگوراز توابع بخش سیلوانای ارومیه، با مساحتی بالغ بر 442.5کیلومترمربع، یکی از مناطق نادر ایران از نظر شرایط اقلیمی و موقعیت جغرافیایی و تنوع زیستی گونه‌های مختلف گیاهی است که در بین رشته کوه های زاگرس محصور بوده و امتداد سلسله کوه‌های زاگرس مانند حصاری این منطقه را در برگرفته است.

دهستان مرگور از نظر وجود قله های بلند، دره های عمیق وسرسبز، چشمه‌های آب گرم، دریاچه‌های مرتفع، باغ‌های زیبا، رودهای کوچک و بزرگ، آبشارهای طبیعی، روستاهای زیبای کوهپایه‌ای و صدها منظره طبیعی دیگرنه تنها در شمال غرب کشور بلکه در تمام کشور کم نظیر است.

گنج‌های ناشناخته گردشگری در خزان هزار رنگ

مهمترین جاذبه های مرگور عبارتند از: دره زیبا و سرسبز بنار، روستاهای واقع در کوهپایه همچون کچله ونوی، آبشار روستای سوله دوکه‌ل (سلوک که چشمان هر بیننده‌ای را به خود خیره می کند)، معنی سوله دوکل در کردی، آبشار دودآلود است، چرا که این آبشارهنگام برخورد با سنگ ها، ذرات آب در اطراف آبشار فضای مه آلودی را به وجود می آورد که چشمان هر بیننده‌ای را خیره می‌کند.

دریاچه‌های طبیعی گه‌رزیرین و مامه شیخ، چشمه‌های آب روستای چریک آباد که به آب معدنی سیلوانا در شهرستان معروف است وآب آن برای بیماران کلیوی توصیه می‌شود. روستای سیلوانا هم که در ۳۰ کیلومتری شهر ارومیه در میان 2 دره واقع شده است هوای بسیار پاك و لطیفی دارد.

در این روستا درختان گردوی کوهی، درختان سیب و درختان جنگلی زیادی چهره روستا را بیش از پیش زیبا کرده است. دره‌های سرسبز بنار و ملیان و چشمه های متعدد آب شیرین مانند چشمه کانی تابر و چشمه چل آشان زیبایی خاصی را برای این روستا به ارمغان آورده.

خانه‌های روستای سیلوانا معماری جالبی دارند و به شکل پلکانی ساخته شده اند. در این خانه ها اهالی خانه های بالادستی می توانند از سقف خانه هایی پاین دستی به عنوان حیاط استفاده کنند.


ییلاق زیبای روستای سرخس

مناظر شهرستان سرخس در انتهای شمال شرقی مشهد در مرز ترکمنستان و ایران، با آب شدن برف‌ها، بهار کم کم خود را از لابه‌لای رود، دشت، درخت و دریاچه عبور می‌دهد و سرسبزی، شکوفه و گل به همراه آواز پرندگان را به ارمغان می آورد.

بهار سرخس به واقع دیدنی است، صدای دل انگیز آب خروشان چشمه ها، زیبایی خیره کننده دریاچه آبی رنگ، گاو و گوسفندان و سیاه چادرهای عشایر که به ییلاق آمده اند، شکوفه‌های درختان و لباس سبزی که دشت و دمن بر تن می‌کند، بوی بهشت را با تمام وجود احساس می کنی.

گنج‌های ناشناخته گردشگری در خزان هزار رنگ

لباس بهاری دشت و ییلاقات شهرستان سرخس پر از گل‌های لاله است، وجود این گل‌ها در انتهای سلسله کوه‌های هزار مسجد، زیبایی خیره کننده ای دارد به طوری که نوروز هر سال بسیاری از بومیان منطقه و مسافران ترکمنی و ایرانی به شوق چیدن گل به این دشت سرازیر می‌شوند.

شهرستان سرخس تابلویی از زیبایی فصل بهار است به گونه‌ای که دشت، دمن، کوه، دریاچه، رود، چشمه و جنگل همه با هم هم‌زمان با تولد بهار، لباسی نو به تن می کنند و طرحی زیبا از طبیعت در این تابلو می آفرینند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
ادیب_1
سوییچ ایران_1
عارفی_1
شیرآلات زمانی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
خرید باکس 1
دکتر نائبی_1
خرید باکس 3
دکتر نائبی_3
عارفی_3
شیرآلات زمانی_3
ادیب_3
سوییچ ایران_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
دکتر نائبی_4
شیرآلات زمانی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
سوییچ ایران_4
ادیب_4
خرید باکس 4
عارفی_4
شیرآلات زمانی_2
خرید باکس 2
ادیب_2
دکتر نائبی_2
سوییچ ایران_2
عارفی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کلینیک النا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
تنورستان_فوتر