محقق «هاروارد» کلاهبردار از آب درآمد
۷۹۰۲۳۰
۰۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۷
۲۵۴۲ 
بررسی های داخلی نشان داده ۳۱ پژوهش یکی از محققان دانشکده پزشکی هاروارد حاوی اطلاعات ساختگی یا جعلی است. این پژوهشگر درباره سلول های بنیادی قلب تحقیق کرده بود.

خبرگزاری مهر: یک تحقیقات بین المللی در دانشگاه پزشکی «هاروارد» و مرکز «بریگام و بیمارستان زنان» نشان داد اطلاعات ساختگی یا جعلی در ۳۱ تحقیق علمی از آزمایشگاه یک محقق برجسته قلبی وجود دارد.

پیرو آنورسا یکی از محققان دانشکده پزشکی هاوارد و مرکز «بریگام و بیمارستان زنان» و همکارانش سلول های بنیادی c-kit را در قلب یافتند که نشان داد این عضو بدن انسان توانایی بازتولید را دارد. اما تحقیق بیشتر دانشمندان دیگر حاکی از آن بود که سلول های c-kit به شیوه ای که آنورسا توصیف کرده، عمل نمی کنند و آنها فقط تا حد کمی به باز تولید بافت قلب کمک می کنند.

تحقیق آنورسا کمک کرد تا زمینه ای برای آزمایش های کلینیکی فراهم شود. از سوی دیگر سبب شد کاردیولوژیست های دیگر نیز تحقیقاتی درباره ترمیم قلب با کمک سلول های بنیادین انجام دهند.

تحقیق او با بودجه ۲ میلیون دلاری دولت فدرال آمریکا انجام شده بود.

به هرحال مرکز «بریگام وبیمارستان زنان» سال گذشته فاش کردند که آزمایشگاه آنورسا از طریق کلاهبرداری بودجه دولتی را دریافت کرده است.

در نتیجه این رویدادها بریگام مجبور شد ۱۰ میلیون دلار به دولت غرامت بپردازد تا اتهامات مربوط به آنورسا برطرف شود.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج