انتقاد از روند پیگیری آزادی «اسدالله اسدی»
۷۹۰۵۵۰
۰۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۱
۳۵۶۳
دبیرکل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی با بیان اینکه پیگیری مناسبی در خصوص وضعیت دیپلمات کشورمان در اروپا نمی‌بینیم، گفت: عده ای گمان می‌کنند سیاست خارجی در مسئله برجام خلاصه شده است.

خبرگزاری مهر:  محمدجواد عامری دبیرکل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی با اشاره به گذشتن ۱۲۰ روز از بازداشت «اسدالله اسدی» دیپلمات کشورمان در اروپا اظهار داشت: دستگاه دیپلماسی کشورمان در موضوع سیاست خارجی، وظایف اصلی خود را که یکی از آنها صیانت از حقوق اتباع جمهوری اسلامی ایران است را فراموش کرده است.

وی افزود: در مواردی از این نوع که بی‌احترامی به پاسپورت ایرانی و افراد منتسب به جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است، پیگیری مناسبی را نمی بینیم.

عامری ادامه داد: وقتی یک جاسوس وابسته به آمریکا یا کشورهای دیگر دستگیر می‌شود، دستگاه‌های تبلیغاتی و سیاست خارجی غرب تلاش می‌کنند تا او را نجات دهند، اما یک تبعه ما که بدون هیچ بهانه، عذر موجه و یا حتی توضیحی دستگیر می شود به راحتی او را در کشورهای مختلف اروپایی می‌چرخانند و در حالی که هیچ برخوردی از سوی دستگاه دیپلماسی کشور صورت نمی گیرد، از او بازجویی هم می‌کنند.

دبیرکل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی با بیان اینکه ضعف دستگاه دیپلماسی در موضوع بازارهای منطقه نیز باعث از دست رفتن آنها شده، تصریح کرد: باید به برخی از مسئولین وزارت امورخارجه یادآوری کنیم که سیاست خارجی فقط مذاکره با ۵ کشور خارجی طرف در برجام نیست و تا زمانی که این نگاه اصلاح نشود عزت پاسپورت ایرانی باز نخواهد گشت.

وی در پایان با تاکید بر اینکه وقتی کشوری دیپلمات ما را دستگیر می کند، شان دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران زیر سوال رفته، گفت: سیاست خارجی ما در مسئله برجام خلاصه شده و عده‌ای فکر می‌کنند اگر با ۵ کشور ارتباط نداشته باشیم، بقیه دنیا دیگر فایده‌ای برای ارتباط ندارد. تا زمانی که این نگاه وجود داشته باشد نمی‌توانیم از تبعه خودمان احقاق حق کنیم چراکه فکر می‌کنند پیگیری این موضوع به رابطه اصلی ضربه می‌زند.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:25 - 1397/08/07
او بمب گذار وتروریست است وطبق قوانین بین‌المللی باید اعدام شود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج