طوفان، جان ۹ نفر را در ایتالیا گرفت
۷۹۱۰۸۶
۰۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۷
۱۰۳۸۴ 
وزش طوفان و باران های سیل آسا در ایتالیا 9 قربانی گرفت و یک تن نیز ناپدید شده است.

ایرنا: تداوم بارش های سیل آسا و وزش باد با سرعت بیش از 100 کیلومتر در ساعت، در 48 ساعت گذشته ، باعث خسارات سنگین و قربانی شدن 9 نفر در ایتالیا شده است.

پنج هزار و 800 مامور آتشنشانی برای مقابله با اوضاع اضطراری در ایتالیا بکار گرفته شده و مجموعا 7 هزار عملیات در استان های 'لیگوریا، توسکانا، لاتزیو، ونتو، فریولی ونتزیا جولیا و لومباردیا' جاییکه برخی روستاها بطور کلی در محاصره قرار گرفته اند، انجام داده اند.

وضعیت استان شمالی لیگورا نیز همچنان بحرانی است، جاییکه 20 هزار نفر بدون برق مانده و در 'راپالو' در شمال ایتالیا نیز ده ها کشتی و قایق بر اثر تلاطم شدید دریا با اسکله اصابت کرده و نابود شدند.

طوفان جان ۹ نفر را در ایتالیا گرفت

فرودگاه شهر جنوا در شمال ایتالیا نیز به دلیل وقوع طوفان، بسته و تمام پروازهای آن متوقف شده اند. این فرودگاه تا ساعت 14 به وقت محلی (16:30 به وقت تهران) بسته می ماند. مدارس در بسیاری از شهرهای ایتالیا از جمله رم بخاطر خسارات وارده از باران و طوفان تعطیل شده اند.

هزاران درخت در شهرها و روستاها بر اثر وزش شدید باد شکسته و یا از جا کنده شده که خود باعث خسارات زیادی شده است. بسیاری از اسکله ها نیز بر اثر تلاطم شدید دریا تخریب شدند. این طوفان شدید همچنین در برخی نقاط باعث رانش زمین و اختلال در سیستم های حمل و نقل شده است.

تردد قطارها و هواپیماها نیز با مشکل مواجه شده است.سطح اب در رودخانه ها در سراسر ایتالیا بالا آمده و در این ساعات تحت نظارت دائم قرار دارند.

سازمان مقابله با بلایای طبیعی نیز از مردم ایتالیا خواست تا زمان عادی شدن شرایط جوی، از ترددهای غیر ضروری خودداری کنند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج