گروکشی طرفداران امیر جدیدی و مخالفانش
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
دکتر استرکی_1
استخدام_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
استخدام_3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
کتاب لند_4
استخدام_4
کتاب لند_2
استخدام_2
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۷۹۲۲۸۳
۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۵
۵۹۹۹
فیلم سینمایی «تختی» به کارگردانی بهرام توکلی که قرار بود امیر جدیدی بازیگر نقش اصلی‌اش (غلامرضا تختی) باشد از همان ابتدا با حاشیه‌هایی همراه شد.

خبرآنلاین: فیلم سینمایی «تختی» به کارگردانی بهرام توکلی که قرار بود امیر جدیدی بازیگر نقش اصلی‌اش (غلامرضا تختی) باشد از همان ابتدا با حاشیه‌هایی همراه شد.

گروکشی طرفداران امیر جدیدی و مخالفانش

شاید بیراه نباشد بگوییم پروژه «تختی» از اساس همراه با حاشیه است و هر کارگردانی هم که پای ساخت این کار بیاید به نحوی گرفتار حرف و حدیث‌ها و بالا و پایین‌هایی می‌شود.

سال‌ها پیش مرحوم علی حاتمی استارت ساخت فیلم غلامرضا تختی را زد، اما به دلیل بیماری که گرفتارش شد فرصت تمام کردن آن را پیدا نکرد. پس از او بهروز افخمی کارگردانی این فیلم را برعهده گرفت و مسئول تمام کردن اثر نیمه تمام مرحوم حاتمی شد، البته که نتیجه کار فیلمی کاملا متفاوت با کارهای علی حاتمی شد.

از آن روزها سال‌ها گذشت تا اینکه از چندی پیش خبرهایی مبنی بر ساخت فیلم سینمایی «تختی» توسط بهرام توکلی شنیده شد و در مدتی کوتاه نیز این اخبار رنگ واقعیت به خود گرفتند. پس از مطرح شدن ساخت «تختی» توسط توکلی که همزمان فیلم «تنگه ابوقریب» را هم روی پرده سینماها در حال اکران داشت سوال‌هایی از سوی منتقدان و مخالفان درباره اینکه آیا او می‌تواند یک اثر با ویژگی‌های یک فیلم بیوگرافی را با موفقیت بسازد یا خیر؟

پس از آن مهمترین چالشی که درباره این فیلم مطرح شد انتخاب بازیگر نقش تختی بود که هم از سوی مخاطبان و علاقه‌مندان و منتقدان مورد توجه و حساسیت بود و هم طبیعتا از سوی سازندگان این فیلم سینمایی.

پس از گمانه‌زنی‌ها درباره اینکه بالاخره چه کسی در فیلم بهرام توکلی غلامرضا تختی می‌شود، نام امیر جدیدی به عنوان بازیگر این نقش مطرح و از همان موقع واکنش‌ها هم شروع شد. خیلی‌ها بر این عقیده بودند که فیزیک و چهره جدیدی شباهتی به غلامرضا تختی ندارد و در مقابل موافقان و طرفداران این بازیگر هم بر این باور بودند که سعید ملکان تهیه‌کننده این اثر از آنجاییکه خودش طراح چهره‌پردازی است حتما تمهیدات لازم را برای شبیه‌سازی چهره بازیگر این نقش تدارک دیده است.

تقریبا از همان روزها خبرهایی درباره تمرین‌های سخت جدیدی برای ایفای نقش شنیده شد و برخی از رسانه‌ها و صفحات در فضای مجازی از کشتی‌گیر شدن این بازیگر جوان برای هرچه بیشتر نزدیک شدن به نقشش خبر دادند. اما پس از انتشار اخباری درباره اتمام فاز اول اول فیلمبرداری این اثر سینمایی به ناگهان و در اوج ناباوری خبر رسید که امیر جدیدی از این پروژه جدا شده است.

این اتفاق شاید به مذاق مخالفان بازی جدیدی در این نقش خوش آمد اما عده زیادی را هم متعجب کرد، البته دلیل جدایی جدیدی از فیلم توکلی انصراف خودش از کار اعلام شد و گروه سازنده این فیلم عنوان کردند مراحل تمرین کشتی و آمادگی جسمانی امیرجدیدی بازیگر نقش غلامرضا تختی به مدت شش ماه مستمر ادامه داشت،

اما به دلیل طولانی شدن آماده سازی دکورهای فاز ٢و ٣که مربوط به نوجوانی و جوانی غلامرضا تختی است، تغییردر زمان بندی پروژه و از طرفی به علت حساسیت بسیار زیاد گریم بزرگسالی جهان پهلوان تختی که نیاز به مواد اولیه تهیه شده از خارج از کشور داشت ،تست گریم به روزهای اخیر موکول شد.

بعد از تست گریم گروه تولید و امیر جدیدی به این نتیجه رسیدند که امکان فیلمبرداری مبارزات کشتی جهان پهلوان تختی با این گریم سنگین امکان پذیر نیست.

بنابر اعلام سازندگان این اثر، امکان حذف این صحنه‌ها هم از فیلمنامه به هیچ وجه میسر نیست، با طولانی شدن زمان پیش تولید و تولید و داشتن تعهد از جانب آقای جدیدی به پروژه های دیگر، با توافق کامل، همکاری ایشان با پروژه «غلامرضا تختی» قطع شد.

تنها چند ساعت بعد از اعلام انصراف جدیدی از بازی در این فیلم عکس‌های از یک چهره که تجربه بازیگری در شبکه‌های استانی را داشت در فضای مجازی دست به دست شد و خیلی‌ها حدس زدند دلیل جدایی جدیدی از فیلم چیز دیگری بوده و صحبت‌های مطرح شده تنها بهانه بوده‌اند.بهرام توکلی به عنوان کارگردان و سعید ملکان در مقام تهیه‌کننده طبیعتا بیشتر مورد انتقاد قرار گرفتند و خیلی‌ها جدا شدن و انصراف جدیدی را از چشم آنها می‌دیدند.

همه حدس و گمان‌ها درباره اینکه جدایی جدیدی چندان خودخواسته هم نبوده زمانی رنگ واقعیت به خود گرفت که کمتر از یک هفته پیش امیر جدیدی با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش به طور رسمی به همه این حاشیه‌ها واکنش نشان داد. او با انتشار عکسی از خودش در لباس کشتی نوشت: «هربلایی شد سرم آوردی ای دنیا ولی/ میرسد روزی که کارت گیر باشد پیش ما.» این پست او به زعم بسیاری کنایه‌ای بود به سازندگان «تختی».

نکته جالب اما طرفداری‌ها از سعید ملکان در مقام تهیه‌کننده این فیلم است، علی علایی منتقد سینما به تازگی پستی در صفحه اینستاگرامش منتشر کرده و به تعریف و تمجید از ملکان پرداخته است که با نگاهی به هشتگ‌های آن می‌شود ارتباطی میان آن و فیلم «تختی» پیدا کرد.

بهرام توکلی هم در حمایت از تهیه‌کننده فیلمش در پاسخ به پست علایی نوشته است: «ظاهرا درک اینکه کسی تو سینمای امروز ایران بتونه در مقابل هر قضاوت عجولانه یا هر هوچی گری نامربوط و ناعادلانه ای سکوت کنه، دیگران رو از سر بی خبری و بی عقلی و حسادت قضاوت نکنه،از حاشیه ها مطلقا دور باشه و با عشق و باهمه وجودش فقط کارش رو انجام بده واقعا سخته،خیلی وقتا فقط کافیه سعید یک جمله حرف بزنه تا خیلی از بی معرفت های سرو صدا کن که خیلی زود گذشته رو فراموش می کنن از هوچی گری دست بردارن ولی هیچ وقت در دفاع از خودش نه حرفی می زنه نه شعر و متلکی منتشر می کنه والبته همین صبر و معرفت و ظرفیتش تبدیلش کرده به سعید ملکان.»

به نظر می‌رسد ماجرای تغییر بازیگر نقش تختی تنها به انصراف بازیگری که از ابتدا قرار بود نقش تختی را بازی کند ختم نمی‌شود و حالا کار به گروکشی‌های مجازی کشیده شده و طرفداران هر یک از طرفین ماجرا با پست گذاشتن و کپشن نوشتن سعی در اقناع افکار درگیر این ماجرا دارند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:07 - 1397/09/06
این بنده خدا این همه تمرین کرده که اخر سردورش بزنید! از تو کشتی کسی نبود؟ پول که مفت باشه .......اینهمه هزینه کردید حالا یکی دیگه ؟!من شناختی ندارم یا طرفدارش باشم اما قضاوتشم سخت نیست که کدوم راست و کدوم دروغ وسیاه نمایی هست .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تاپ لپتاپ_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
تاپ لپتاپ_3
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
تاپ لپتاپ_4
تاپ لپتاپ_2
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر عارفی - فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
فنی آتل_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی بانو_فوتر2