درخشش ناصر در سومین سالگرد اعدام شهلا
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
دکتر استرکی_1
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
لایکو_3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
دکتر استرکی_4
لایکو_4
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
لایکو_2
دکتر استرکی_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۷۹۲۶۳
۰۹ آذر ۱۳۹۲ - ۱۳:۳۰
۱۳۵۱۵
مالدینی مرد اول بازی بزرگ پنجشنبه نبود. مرد اول، ستاره سال های دور سرخ ها بود که حالا می خواست دوباره همان جایگاه پیشین خود را پیدا کند. در آستانه سومین سال اعدام شهلا جاهد...
برترین مجله اینترنتی ایران

روزنامه هفت صبح: نه، این بازی، بازی پائولو مالدینی نبود. آن هیجان و اشتیاقی که بر سر حضور این فوق ستاره ایتالیایی و به توصیفی بهترین دفاع چپ تاریخ در 72 ساعت گذشته در تهران به پا شد بی سابقه نیست.

حدود 10 سال پیش زمان حضور میشائیل بالاک به همراه آلمان در تهران هم چنین حادثه ای را تجربه کردیم. همینطور صف برای عکس گرفتن و بانوانی که جیغ می کشیدند. در سال 88 هم وقتی بازیگر کره ای سریال جومونگ به ایران آمد باز هم حال و هوای مشابهی را تجربه کردیم. یک هیستری قابل تحلیل و نرمال در میان نسل جوان در مواجهه با ستاره ها. حالا شایددر مورد مالدینی کمی شدیدتر بود ...

اما نقش اول بازی پنجشنبه در میان ستاره های میلان نبود. در این سمت بود. با چهره ای شکسته اما بدنی روی فرم. از معدود پیشکسوت هایی که کیلوهای اضافی به همش نریخته بود، همان بهترین بازیکن دهه 60 ایران. همان چپ پایی که در سرعت و دریبلینگ ترکیبی رویایی را در سبک بازیش داشت تا آنجا که لقب محبوبترین را هم در آن سال ها به نام خود ثبت کرد. همان محبوبیتی که زمینه ای شد برای آن فاجعه.

فاجعه ای که به یکباره شهرت و اعتبار این غزال کم نظیر فوتبال ایران را نابود کرد و البته بسیاری در طیف ها و عقاید مختلف آماده بودند که او را یک تنه مسبب فاجعه ای بدانند که دو زن را به کام خود کشید: همسر شکه به قتل رسید و زن دیگری که در عشق او متهم به قتل شد و دست آخر پس از سال ها فراز و نشیب و بازی با احساسات، اعدام شد.

پنجشنبه، ناصر محمدخانی، بازیگر اول بود. او بود که پس از گذر سال های پر از رنج و اتهام و مشقت آمده بود تا جلوی 50 هزار نفر در گذر از 50 سالگی مستقیما میانبر بزند به خاطرات جوانی اش. به سال های گذر از سه مدافع حریف و ضربات مرگبار پای چپش.

سال های محبوبیت و عزت. گویی می خواست مردم این سال های واسط این دو دوران را فراموش کنند. سال هایی که کسی نمی توانست حادثه را باور کند. ناصر محمدخانی و زن صیغه ای؟ و داستان هیزم ریختن بر آتش حسادت و فاجعه ای که به مرگ همسر اولش انجامید.

افکار عمومی نمی خواست هضم کند قهرمانش در چنین حادثه ای نقش محوری دارد. بعد از آن، شهلا جاهد به سرعت به قهرمان افکار عمومی بدل شد. سخنان احساساتی اش در دادگاه، شعرهایش و میل بی مهارش به «خودویرانگری» بخش احساساتی افکار عمومی ما را واداشت تا مقصر را نه در ضربات خشمگینانه کاردهای این زن بر تن نحیف یک زن دیگر که در وجود مردی بدانند که در شیوه مرسوم و مذموم مرد ایرانی، زندگی پنهان دیگری – هر چند قانونی و شرعی – برای خود تدارک دیده بود که به فاجعه و مصیبت ختم شد. این بخش از افکار عمومی تصمیم خود را از قبل گرفته بود و کاری به نتایج دادگاه نداشت.

فردا سومین سالگرد اعدام شهلا جاهد است. پرونده ای که مطمئنا و بدون رقیب، جنجالی ترین پرونده تاریخ دادگاه های ایران باقی خواهد ماند. روایت است که در سال های طولانی تحقیقات قضایی سه بار حکم اعدامش متوقف شد و هیچ کس نفهمید که آیا او همدستی هم داشته یا نه و ...

در چنین ایامی حضور ناصر محمدخانی معنایی مبارزه جویانه در بطن خوددارد. او می خواهد زندگی کند. می خواهد زنده بماند. می خواهد از زیر بار کمرشکن آن حادثه تاثرانگیز جان سالم به در ببرد. حضور او با فیزیک آماده اش و پاس گل درخشانی که برای امامی فر برید، نشان از تلاش یک ستاره است برای اعاده اعتبار و حیثیت و شهرت.

چیزی که بسیاری از فعالان حقوق زنان تاب تحملش را ندارند. غوغایی که از پنجشنبه شب بر سر حضور او در این بازی به پا شده است نشانه سختی این حضور و این اصرار است. محمدخانی کار سختی در پیش دارد ...
برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:1
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
13:59 - 1392/09/09
آقای دو زنه كه از شرّ هر دویشان راحت شد و اجازه دارد که سوّم چهارمی را هم بگیرد!!!
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
14:21 - 1392/09/09
واقعاض اون اتفاق ناراحت کننده بود و چیزی که منو به شک میندازه برای تنها بودن شهلا در قتل، نامه ی بهاره رهنما درباره ی لحظه ی اعدام شهلا هست و رفتار شهلا در زمان اماده شدن برای اعدام که از زبان بهاره رهنما نوشته شده. با یه سرچ کوچیک در گوگل ، متن نامه رو میتونید پیدا کنید.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
16:54 - 1392/09/09
قيافه محمد خانى را ديديد؟؟بالاخره داره تقا ص كارهاشو پس ميده ،چه فاجعه اي هنوزم دلم براى اوون زن بي گناهش كه قربانى هوس بازى اين اقا شد.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
13:37 - 1392/09/10
قتل,هووووووووووووووووووووووووووووووس
UNITED STATES
15:47 - 1392/09/11
شما در ذهنتون جای اونو با همسرش عوض کنید شوهر داشته رفته یا بکی دیگه رو هم ریخته یعد هر دوتاشونو یه کشتن داده ولی اقا راست راست راه میره براش دستم میزنن چه جوری تو روی بچه هاش نگاه میکنه
پاسخ ها
عاقل
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۶:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۲
واقعا که این موجود چقدر رو داره!!!!!!!!!!!!!!!
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
16:32 - 1392/09/11
به نظرمن ما زنها باید به یه توافق یا تفاهم برسیم با ید باور کنیم کعه اگه خودمون به همدیگه رحم نکنیم حتمن مورد بیرحمی مردان هوسباز قرار میگیریم
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
15:59 - 1392/09/12
مرگ بر هرچی مرد هوسباز و دوزنه و بی قیدو بند باد.....
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
13:36 - 1392/09/13
چقدرم اینجا ازش تعریف کردن کاش به مرگطبیعی و راحت نمیره الهی جز جگر بزنه خدا لعنتش کنه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
بهمن پور_داخلی1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی3
استخدام_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
شیرآلات زمانی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
بهمن پور_داخلی2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوتر2
فنی آتل_فوتر
کیان برنا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شفا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر