نظر دولت در مورد بازگشت «CFT» به مجلس
۷۹۲۹۸۶
۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۲
۵۵۵۵
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: نمایندگان دولت در کمیسیون مربوطه مجلس حاضر می‌شوند و پیشنهادهای کارشناسی خود را برای رفع ایرادهای شورای نگهبان به مصوبه CFT مطرح می‌کنند. دولت همه سعی خود را می‌کند تا با اصلاح مصوبه در همین مرحله نظر شورای نگهبان تأمین و الحاق به CFT قانون شود.

خبرآنلاین: معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: نمایندگان دولت در کمیسیون مربوطه مجلس حاضر می‌شوند و پیشنهادهای کارشناسی خود را برای رفع ایرادهای شورای نگهبان به مصوبه CFT مطرح می‌کنند. دولت همه سعی خود را می‌کند تا با اصلاح مصوبه در همین مرحله نظر شورای نگهبان تأمین و الحاق به CFT قانون شود.

حسینعلی امیری درباره بازگشت لایحه CFT از شورای نگهبان به مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی طرح یا لایحه ای به تصویب مجلس می رسد، مصوبه به شورای نگهبان ارسال می شود، شورای نگهبان درباره مصوبه نظر می دهد و این نظر را برای مجلس می فرستد.

وی با بیان اینکه از نظر شورای نگهبان درباره CFT مطلع هستم و این نظر را دیدم، افزود: شورای نگهبان ۲۲ ایراد از جهت شرعی و قانون اساسی به مصوبه CFT وارد کرد بنابراین مصوبه برای تأمین نظر شورای نگهبان اکنون به مجلس برگشته است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور یادآور شد: مجلس قاعدتا باید براساس ایرادات شورای نگهبان به رفع آنها اقدام کند. در این صورت دو حالت پیش می آید یا شورای نگهبان نظر مجلس را می پذیرد و قانون می شود یا شورای نگهبان اصلاحات انجام شده را برای تأمین نظر خود کافی نمی داند که در این صورت مصوبه به مجمع تشخیص مصلحت نظام می رود.

وی افزود: قطعا نمایندگان دولت در کمیسیون مربوطه مجلس حاضر می شوند و پیشنهادات و نظرات کارشناسی خود را برای رفع ایرادهای شورای نگهبان به مصوبه CFT مطرح می کنند.

امیری لایحه CFT را برای کشور مهم خواند و اظهار کرد: قانون شدن الحاق به CFT لازمه استانداردسازی مناسبات و ارتباطات و تعاملات سیستم بانکی ایران با سیستم موسسات مالی دیگر کشورهای جهان است. ایران به تعاملات بانکی و مالی با دیگر کشورها معتقد است بنابراین دولت همه سعی خود را می کند تا با اصلاح مصوبه در همین مرحله نظر شورای نگهبان تأمین و الحاق به CFT قانون شود.

معاون پارلمانی رئیس جمهور تأکید کرد: ایران به عنوان کشوری که بیشترین آسیب را از تروریستم دیده، در مبارزه جدی با تأمین مالی تروریسم پیشرو بوده و الحاق به این کنوانسیون در راستای سیاست های کلی نظام برای مبارزه با تروریسم محسوب می شود.

انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:43 - 1397/08/13
عدم اجرای طرح سی اف تی قشرآسیب پذیر جامعه آسیب بیشری که گرفتارهست بیچاره ترمیشود 40 سال گذشت چرا لحظه به لحظه محرومین بیچاره تروسرمایه داران پولدارتر قسم تان به هر دین وهرمذهب که اعتقاددا ید به دادوفریادما ن برسید چه تقصیری داریم بااین تبعیض ها ؟برای مثال یک معلول باماهی 100 تومن چطورزنده بماند تا اینکه زنده بماند؟آیا کسی هست درمجلس ،دولت ،مسولان به حق جواب ورسیدگی کند؟ چقدر تحمل شدیدفقر اقتصادی وروحی ،ما که گناه وتقصیرینداریم همیشه به پای صندوق ها رای دادیم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۳۰
سی اف تی هیچ ربطی به گرفتاری های قشر آسیب پذیر جامعه نداره، برجام هم نداشت. مگر سپاه که به مشکلات مناطق محروم رسیدگی میکنه عضو سی اف تیه؟!!!! مهم اینه که مسئولان چشم و گوششون را باز کنند و به فکر راه حل درست مشکلات باشند.
Iran, Islamic Republic of
23:07 - 1397/08/13
دولت در تبدیل این لایحه به قانون آنگونه که مد نظر دارد هرگز موفق نخواهد شد چرا که شورای نگهبان صادق و پاکدست هستند مثل برخی نمایندگان مواجب بگیر دولت شخصیت نفاق آلود ندارند مجلس تمام عیار مزحکه مردم و بی اعتبار شده آن نمایندگان خود فروخته فکری به حال خود کنند که در انظار مردم خوار و حقیرند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج