انقلاب علمی در جراحی قلب باز نوزادان
۷۹۴۹۷۸
۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۷
۲۹۲۲ 
جراحی قلب باز نوزادان یکی از دشوارترین چالش های فراروی پزشکان است که با توجه به جثه کوچک و ظرائف بدنی و جسمانی نوزادان کاری بسیار خطرناک و وقت گیر و پرهزینه است.

خبرگزاری فارس: جراحی قلب باز نوزادان یکی از دشوارترین چالش های فراروی پزشکان است که با توجه به جثه کوچک و ظرائف بدنی و جسمانی نوزادان کاری بسیار خطرناک، وقت گیر و پرهزینه است.

اختلال در عملکرد و ضربان قلب نامنظم برخی نوزادان باعث می شود تا چاره ای جز استفاده از دستگاه های تنظیم کننده ضربان قلب در زیر قفسه سینه آنها وجود نداشته باشد.

انقلاب علمی در جراحی قلب باز نوزادان

اما برای کاشت دستگاه های یادشده در درون بدن یک نوزاد باید جراحی های وقت گیر و خطرناک انجام شود که می تواند جان نوزاد را به خطر بیندازد. برای حل این مشکل محققان یک دستگاه قابل کاشت تنظیم ظربان قلب در ابعاد مغز بادام تولید کرده اند که با ایجاد یک شکاف کوچک بر روی پوست بدن نوزاد قابل نصب در زیر قفسه سینه است.

کاهش درد و و مدت زمان مورد نیاز برای بهبود نوزاد و رساندن مدت انجام عمل جراحی به یک ساعت از جمله مزایای استفاده از روش مذکور است.

دستگاه مذکور توسط شرکت مدترونیک پی ال سی تولید شده و ابعاد آن از یک سانتیمتر مکعب فراتر نمی رود. هنوز هیچ تصویری از دستگاه یادشده منتشر نگردیده است.

دستگاه یادشده دارای دو مجرای متشکل از دو نانولوله است که در یکی دوربینی برای کنترل و نظارت و در دیگری سیم برق برای کنترل و تحریک ضربان قلب نصب می شود.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج