برنامه‌های آخوندی برای شهرداری تهران
۷۹۵۵۵۸
۲۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۰
۸۲۲۵
آخوندی کاندیدای تصدی پست شهرداری تهران در تشریح رویکرد خود برای مدیریت شهر تهران تحقق حکمروایی محلی را موتور محرکه توسعه کلان شهر تهران خواند و گفت: این رویکرد می‌تواند خلق منابع جدید و افزایش بهره وری منابع موجود را به همراه داشته باشد.

خبرآنلاین: آخوندی کاندیدای تصدی پست شهرداری تهران در تشریح رویکرد خود برای مدیریت شهر تهران تحقق حکمروایی محلی را موتور محرکه توسعه کلان شهر تهران خواند و گفت: این رویکرد می‌تواند خلق منابع جدید و افزایش بهره وری منابع موجود را به همراه داشته باشد.

 عباس آخوندی در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران در ارائه برنامه‌های خود برای تصدی پست شهرداری تهران گفت: ابتدا باید به این نکته توجه داشته باشیم که چگونه می‌توانیم تهران را تهران کنیم. این اتفاق به نظر من با استقرار نظام حکمروایی شهری و انتخاب شهردار مستقل برای تهران می‌تواند آغاز شود.

وی افزود:‌ ابتدا در تشریح رویکردهای کلی خودم به عنوان یک کاندیدای تصدی شهرداری تهران باید به این نکته اشاره کنم که اعتقاد دارم شهر، سازمان اجتماعی و سلول تشکیل دهنده‌ آن انسان متمدن عضو سازمان مدنی است. اگر بپذیریم که شهر سازمان اجتماعی است باید بپذیریم که این سازمان نیاز به یک نظام حکمروایی شهری دارد که باید دارای استقلال نیز باشد و هویت آن به درستی تعریف شود.

آخوندی تاکید کرد: اعتقاد دارم نظام ایران نیاز به یک نظام حکروایی شهری دارد و یکی از دلایل ناکارآمدی‌های موجود در ایران همین موضوع است که نظام حکمروایی ایران حکمروایی شهری را به رسمیت نپذیرفته. به این مفهوم که باید نظام حکمروایی شهری در حقیقت اجرایی شود، نه در حد یک شعار عنوان شود.

این کاندیدای تصدی پست شهرداری تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: در حال حاضر در این میان یک نظام حکمروایی ملی داریم و فقط دولت مرکزی وجود دارد به این ترتیب مفهوم دولت محلی پذیرفته شده نیست و دولت محلی نیز وجود ندارد. این در حالی است که دولت محلی در سایر کشورها پذیرفته شده است و برخی از کشورها نیز نظام سه سطحی را پذیرفتند و سطح ایالتی نیز به آن اضافه شده است.

وی افزود:‌ در ایران در عرصه‌های مختلف از عدم تمرکز صحبت شده اما شرایط به گونه‌ای است که دولت متمرکز به صورت متمرکز تصمیم می‌گیرد که برنامه‌ عدم تمرکز اجرا شود و هیچ گاه از این مرحله عبور نکردیم.

کاندیدای شهرداری تهران تاکید کرد: باید هویت مستقل شهری را بپذیریم و به سمت مفهوم حکمروایی شهری حرکت کنیم. باید این مسائل را قبول کنیم از جمله این که نیاز است که منافع جمعی شهری را بپذیریم. بی‌تردید باید منافع جمعی شهری هم راستای منافع جمعی ملی باشد اما قطعا منافع شهر تهران، کاشان و اصفهان متفاوت از یکدیگر است و همگی آنها هم راستای منافع ملی تنظیم خواهد شد.

آخوندی ادامه داد: بحث رقابت شهری می‌تواند موتور محرکه توسعه در کشور باشد و این موضوع در بسیاری از کشورها مشاهده می‌شود. در حقیقت شهرها می‌توانند منافع جمعی برای خود تعریف کنند. ما هنوز در کشورمان متفاوت بودن منافع شهری را به رسمیت نشناختیم.

این کاندیدای تصدی پست شهرداری تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر طرح این سوال که آیا منفعت عمومی شهری بدون هزینه امکان پذیر است یا خیر؟ افزود: قطعا هیچ کالایی بدون هزینه تولید نمی‌شود و در مورد تولید کالای عمومی شهری نیز بخشی از این هزینه‌های آن مالی و بخش دیگری از هزینه‌های آن اجتماعی و سیاسی خواهد بود. قطعا حکمروایی شهر برای خلق منبع مستقل برای شهر بسیار حائز اهمیت است که متاسفانه در کشور ما به آن توجه کمی شده است.

وی افزود:‌ باید به این نکته توجه کنیم که اگر قرار است حکمروایی شهری به کارگزار دولت تبدیل شود نیاز به شورا ، تشکیل جلسه و تصمیم گیری نیست و در عمل مفهوم حکمروایی شهری در کشور ما پذیرفته شده نیست و باید پذیرش بخشی از استقلال برای حکمروایی شهری مورد قبول باشد و بدانیم که این به معنای تضاد و ستیز با دولت مرکزی نیست. اگر گفته می‌شود حداقلی از استقلال برای حکمروایی محلی می‌خواهیم این یعنی حکمروایی محلی حداقلی از استقرار در حوزه اجتماعی و آبادانی را داشته باشد تا در سطح شهر بتواند تصمیم گیری‌های لازم را انجام دهد.

وی تاکید کرد: مفهوم استقلال حکمروایی شهری به معنای یک کتاب نیست. نظام دولت محلی به نظام دولت مرکزی و شهروندان خود باید پاسخگو باشد و در حقیقت پاسخگوی دو سویه‌ای داشته باشد. اولین رویکرد ما که می‌تواند الگوی محرکه توسعه برای کشور باشد تحقق حکمروایی محلی است که در ذیل آن خلق منابع جدید و افزایش بهره بروری منابع محقق خواهد شد.

آخوندی تاکید کرد:‌شهرداری نهادی اجتماعی است که برون زاد آن باید در حوزه‌ی اجتماعی مورد توجه قرار گیرد. نباید شهرداری درگیر نزاع‌های سیاسی شود. باید به این نهاد از نگاه اجتماعی توجه کرد و آن را از حیطه جنگ قدرت بیرون برد. مهمترین ماموریت آن خلق کالای عمومی در حوزه آبادانی شهر است.

وی بار دیگر با طرح این سوال که از شهردار تهران چه می‌خواهید؟ در ادامه تشریح برنامه‌های خود برای تصدی پست شهرداری تهران گفت: از نظر من در سطح ملی و سطح محلی کلان شهرهای تهران چالش ریسک پذیری و چالش حرکت پذیری از مهمترین چالش‌ها ست اما برای مواجهه با این دو چالش راهکارهایی همچون بازآفرینی شهری از اهمیت بسزایی برخوردار است. بازآفرینی باید جنبه‌های علمی و ذهنبی شهروندان را مد نظر قرار دهد. همچنین باید باز آفرینی تمام شهرها را مد قرار دهیم و نباید آن را به اجرای چند پروژه تقلیل دهیم.

این کاندیدای شهرداری تهران ادامه داد: در حقیقت شهرداری باید به ستاد بازآفرینی شهر تهران تبدیل شود و برای هر محله برنامه جامع اقدام مشترک داشته باشیم. تا امکانات شهرداری و سایر دستگاههای خدمت رسان برای بازآفرینی محله با مشارکت شورایاری‌ها به صورت دقیق مشخص باشد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به موضوع شهرسازی ریل‌ها اشاره کرد و افزود: اتصال متروی تهران به ایستگاههای راه آهن و تحقق یکپارچگی حمل و نقل درون شهری و برون شهری از اهمیت بسزایی برخوردار است . باید به موضوع حمل و نقل چند وجهی و همچنین حمل و نقل حومه توجه ویژه داشته باشیم. روزانه 500 هزار خودرو وارد تهران می‌شود و همین میزان از آن خارج می‌شود. قطعا این میزان خودرو حجم زیادی از آلودگی و اتلاف زمان را به همراه دارد و در مسیر حل این معضل نمی‌توان حومه را از تهران جدا کرد؛ لذا ایجاد نظام یکپارچه تهران و حومه باید در دستور کار قرار گیرد.

وی تاکید کرد: در حوزه‌ صرفه جویی در مصرف انرژی نیز با توجه به این که 65 درصد انرژی کشور در بخش مسکن و حمل و نقل مصرف می‌شود، در قالب "شهر پاک" می‌شود طرحی را تضمین کرد که به کمک دولت و در اقدامی مشترک صرفه جویی در مصرف انرژی را محقق کرد و بخشی از منابع ناشی از این صرفه جویی را برای شهر برابر قانون هزینه کرد.

آخوندی با اشاره به موضوع مصرف بهینه آب در سطح شهر گفت: هنوز برنامه یکپارچه‌ای میان دولت و شهرداری تهران در حوزه مدیریت پساب‌های شهری نصب نشده. قطعا پساب تصفیه شده سازگار با محیط زیست می‌تواند در حوزه مصرف غیر شرب در شهر تامین کننده مناسبی باشد.

وی به موضوع تحقق شهر هوشمند اشاره کرد و افزود: تمام بهره برداران از خدمات شهر باید بتواند از نظام الکترونیک استفاده کنند که در چنین شرایطی مدیریت امنیت و ترافیک خدمات در شهر هوشمند محقق خواهد شد.

کاندیدای شهرداری تهران تاکید کرد:‌ باید بتوانیم شبکه‌ای از کلان شهرها ایجاد کنیم تا از طریق آن منابع درآمدی جدیدی فراهم شود. در حقیقت می‌توانیم شبکه شهری شهرهای واقع در حوزه تمدنی ایران را همچون شهرهای سمرقند و بخارا و لاهور تشکیل دهیم و از طریق آن گردشگری را برای آن تعریف کنیم که علاوه بر ایجاد منابع مالی، امنیت را نیز به همراه داشته باشد.

انتشار یافته: 28
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:48 - 1397/08/20
خدایا خودت کمک مون کن یا الله یا الله یا الله . اللهم عجل لولیک الفرج....... اللهم عجل لولیک الفرج....... اللهم عجل لولیک الفرج.......الهی آمین.......
پاسخ ها
hamid
United Arab Emirates
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۰
الفاتحه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۰
ادما خوب است عوض بشوند ولی عوضی نشوند این بابا !!!!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
14:49 - 1397/08/20
یعنی جالبه وزیر ناکارامدمیخواد شهردار بشه
Iran, Islamic Republic of
14:50 - 1397/08/20
آقا این آقا نمی خواهیم شهردار بشه
Iran, Islamic Republic of
14:52 - 1397/08/20
چه گلی توپست قبلی به سرمون زدی که میخوای بیاشهردارم بشی.چه جالب تواین مملکت هرکی گنده میزنه میره کناربعدش یه پست مهمتربهش میدن
Iran, Islamic Republic of
14:56 - 1397/08/20
خدایا اینا چرا با مردم ایران اینطور رفتار می‌کنند کسی که نتونسته تو این چند سال خدمتی به مردم بکنه چه اتویی از هم دیگر دارند که برکنارش نمیکنند ویه پست بهتر بهش میدهند خدا امام زمان مونوبرسون اللهم عجل لولیک الفرج... اللهم عجل لولیک الفرج... اللهم عجل لولیک الفرج..................
Iran, Islamic Republic of
15:00 - 1397/08/20
منظورش از آبادانی تهران ویرانی تهران بوده!
Iran, Islamic Republic of
15:01 - 1397/08/20
منم برنامه خوبی دارم برای تهران !!!!! خیلی ها برنامه دارند ؟؟؟؟ کی عمل میخواهد بکنه مهمه!!!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۰
خودش عملی می کنه و ویران می کنه ناراحت نباش
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۰
تهران حقشه ویران شه همگی به روحانی رای دادن
Iran, Islamic Republic of
15:05 - 1397/08/20
خیلی جالبه خلاصه مردم این هادست گرفتن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۰
شهید باکری وقتی شهردار ارومیه بود برای کمک به سیل زده ها تا زیر زانو توی گل می‌رفت اما آخوندی به خدمت نکردنش افتخار می‌کنه ارزشها عوض شدند. یا ...
Iran, Islamic Republic of
15:39 - 1397/08/20
جای قبلی چه گلی سر مردم زدی؟؟؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۰
لنعتی چرایبکار چاپ نمشه اینم پارتی بازیی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۱
الفاتحه تهران
Iran, Islamic Republic of
16:03 - 1397/08/20
انصراف کشت پور توطئه اصلاح طلبان وشورای شهر برای سرکار آوردن آخوندی.شهردار باید ازجنس مردم درد کشیده وبرای مردم ونه از مرفهین بی درد واز نااهلان نباشد.وامصیبتا به آینده این مردم.که چه بشود؟!
Iran, Islamic Republic of
16:04 - 1397/08/20
مدیران نالایق کنار گذاشته نمی‌شوند بلکه از پستی به پست دیگر منتقل میشوند
همون قانون انرژیه
Iran, Islamic Republic of
16:15 - 1397/08/20
خدایا این آخوندی را هرچه زودتر شهردار تهران تا تهرانو به لجن بکشه چون تهران به روحانی رای داد حقشه
Iran, Islamic Republic of
16:16 - 1397/08/20
یه عده بی دین ازخدا بی خبر انشاالله خود خدا ریشه ظلمشونو بکنه
Iran, Islamic Republic of
16:18 - 1397/08/20
فقط رفته گر کوچه و دیگر هیچ
Iran, Islamic Republic of
17:15 - 1397/08/20
تهرانی اماده
کورو کودیل میخواد بیاد اعصاب صفر بددهن زورگو هیچ کاره اگه کاربلد بود که همانجا نگهش میداشتن پس حتما تو گند کاری موفق عمل کرده
Iran, Islamic Republic of
17:20 - 1397/08/20
جناب آخوندی عزیز . حدود ۶۰ سطر شعار دادید . اینها همش طلب شما . فقط خیابونهای تهران رو صاف کن و حمل و نقل عمومی رو برقی کن . همین مارا بس . تا آخر عمرمون دعا میکنیم . این وعده های قلمبه سلمبه دردی از ما دوا نمیکنه چون نه خودت از معنیش سر در میاری نه ما . متشکریم
Iran, Islamic Republic of
17:27 - 1397/08/20
خدایا خودت بهمون رحم کن
Iran, Islamic Republic of
18:30 - 1397/08/20
ازوزیرروحانی هیچی درنمیادمثل روحانی ..
Iran, Islamic Republic of
19:43 - 1397/08/20
اقای آخوندی تا همین جاش هم کم به اقتصاد این مملکت ضربه نزده چطور شد حالا ایشان حامی حقوق شهر و شهروندی شده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج