تابلوی «ادوارد هوپر» ۹۱ میلیون دلار چکش خورد
۷۹۶۹۱۰
۲۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۲
۵۷۸۵ 
تابلوی رنگ روغن «چاپ سوی» (معروفترین غذای چینی) اثر «ادوارد هوپر» در حراجی کریستی به مبلغ ۹۱ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار به فروش رسید.

خبرگزاری فارس: به نقل از نیویورک تایمز، تابلوی رنگ روغن «چاپ سوی» (معروفترین غذای چینی) اثر «ادوارد هوپر» که در سال ۱۹۲۹ خلق شده است، دیشب در حراجی کریستی به مبلغ ۹۱ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار به فروش رسید.

آخرین تابلویی که از این نقاش قرن بیستمی آمریکایی پیش از این فروخته شده، در سال ۲۰۱۳ به مبلغ ۴۰ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار به فروش رسیده است.

تابلوی «چاپ سوی» گران‌ترین تابلو از مجموعه ۹۱ اثر حراجی کریستی متعلق به «بارنی اِی اِبس‌ورس» مجموعه‌دار مشهور هنر آمریکایی است که در ماه آوریل درگذشت.

این تابلو که در آن دو زن جوان دیده می‌شود که در یک رستوران چینی آفتاب‌گیر نشسته‌اند پیش‌بینی شده بود که بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون دلار به فروش برسد.

تابلوی «ادوارد هوپر» ۹۱ میلیون دلار چکش خورد

«هوارد رِهز» یکی از مجموعه‌داران متخصص در حوزه هنر آمریکا که همچون دیگر دلالان ناباوری خود از قیمت‌های تخمین زده شده و تعیین شده توسط حراجی‌های کریستی، ساتبیز و فیلیپ را ابراز کرده در این مورد می‌گوید: «واقعا ۱۰۰ میلیون دلار قیمت برای اثری از «هوپر» تعیین شده است؟ من نمی‌دانم آنها چرا اینگونه ارزش‌گذاری می‌کنند؟»

در این حراجی همچنین تابلویی از «ویلِم دی کُنینگ» با عنوان «زن به عنوان چشم‌انداز» خلق شده در سال ۱۹۵۵ به مبلغ ۶۸ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار به فروش رسید.

تابلوی «ادوارد هوپر» ۹۱ میلیون دلار چکش خورد

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج