شریعتمداری به صدر: می‌دانید CFT چیست؟!
۷۹۸۰۲۹
۲۷ آبان ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۳
۸۷۵۳
حسین شریعتمداری در روزنامه کیهان خطاب به محمد صدر از معاونین اسبق وزارت امور خارجه نوشت: جناب آقای صدر ادعا می‌کند که «تصویب نشدنCFT مقدمات سقوط جمهوری اسلامی را فراهم می‌کند»! و می‌فرمایند «مخالفان CFT این نکته را درک نمی‌کنند»! اکنون فقط یک سؤال از ایشان در میان است و آن اینکه؛ آقای صدر آیا جنابعالی می‌دانید CFT (لایحه مبارزه با تامین مالی تروریسم) چیست؟!

حسین شریعتمداری در روزنامه کیهان نوشت: آقای محمد صدر از معاونین اسبق وزارت امور خارجه و عضو کنونی مجمع تشخیص مصلحت نظام در مصاحبه‌ای گفته است: «روز رد CFT روز جشن ترامپ و نتانیاهو و بن‌سلمان است... مخالفان این نکته را درک نمی‌کنند که تصویب نشدن CFT ممکن است مقدمات سقوط جمهوری اسلامی ایران را فراهم کند. زیرا فشار اقتصادی وحشتناکی به مردم وارد می‌شود که قابل مقایسه با دوران جنگ نیست»!

جناب آقای صدر ادعا می‌کند که «تصویب نشدنCFT مقدمات سقوط جمهوری اسلامی را فراهم می‌کند»! و می‌فرمایند «مخالفان CFT این نکته را درک نمی‌کنند»! اکنون فقط یک سؤال از ایشان در میان است و آن اینکه؛ آقای صدر آیا جنابعالی می‌دانید CFT (لایحه مبارزه با تامین مالی تروریسم) چیست؟!

و آیا از موضوع و فحوای آن خبر دارید؟! اگر پاسختان مثبت است، چرا بی‌آنکه به موضوع CFT و متن آن ‌اشاره کنید، در‌باره آن اظهار نظر می‌فرمایید؟! دستکم باید در چند جمله توضیح می‌دادید که CFT چیست؟! تا لا‌اقل مخاطبان شما بدانند درباره چه سخن می‌گویید و این لایحه چیست که به قول شما اگر تصویب نشود، مقدمات سقوط جمهوری اسلامی فراهم خواهد شد؟!

و اما چنانچه پاسختان منفی است و از CFT و متن و محتوای آن خبر ندارید، چرا درباره موضوعی که نمی‌دانید اظهار نظر می‌کنید؟! با عرض پوزش باید گفت، اظهار نظر جنابعالی نشان می‌دهد که از این لایحه چیزی نمی‌دانید و این البته خوشبینانه‌ترین احتمال است.

جناب صدر! لایحه مقابله با تامین مالی تروریسم یا همان CFT که یکی از لوایح چهارگانه FATF است در یک کلمه و همانگونه که از نام ظاهری آن پیداست به بهانه مقابله با تامین مالی تروریسم تهیه گردیده و تصویب آن با اصرار مدیران FATF به جمهوری اسلامی ایران توصیه- شما بخوانید دیکته- شده است. بدیهی است که مقابله با تامین مالی تروریسم نه فقط مورد اعتراض ایران نیست بلکه از آنجا که جمهوری اسلامی ایران یکی از اصلی‌ترین قربانیان تروریسم بوده و هست، این مقابله و مبارزه بسیار ضروری نیز خواهد بود. اما جناب آقای صدر! از شما به عنوان یک شخصیت سیاسی که سالها در وزارت امور خارجه کشورمان مسئولیت داشته‌اید بسیار بعید است که از نقطه و محور اختلاف ایران اسلامی با طرف مقابل در خصوص CFT بی‌خبر باشید

اختلاف درباره تعریف تروریسم است. از نگاه مدیران FATF آنگونه که رسما اعلام کرده‌اند، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سپاه قدس، وزارت اطلاعات، وزارت دفاع، سازمان صدا و سیما و افرادی نظیر سردار قاسم سلیمانی، سردار نقدی، فریدون عباسی و... مصداق تروریسم هستند و بر اساس FATF رابطه مالی نظام با این مراکز باید قطع شود و اموال این افراد توقیف و مصادره شود!

آقای صدر! شما با این خواسته CFT موافقید؟! و معتقدید اگر بودجه سپاه و نیروی قدس و وزارت اطلاعات و وزارت دفاع را قطع نکنیم و افرادی نظیر سردار سلیمانی و... را تحریم نکنیم، به قول جنابعالی «مقدمات سقوط جمهوری اسلامی ایران» فراهم شده است؟! و ترامپ و نتانیاهو و بن‌سلمان از خوشحالی جشن می‌گیرند؟! آقای صدر!

از کی تا به حال ترامپ، نتانیاهو و بن‌سلمان عاشق چشم و ابرو و حامی سینه چاک سردار سلیمانی و سپاه و نیروی قدس و وزارت دفاع و وزارت اطلاعات ما شده‌اند که اگر بودجه آنها قطع شود عزا می‌گیرند و به قول شما اصرار دارند که بودجه آنها قطع نشود؟!

ممکن است مانند آقایان وزارت خارجه و نمایندگان موافق CFT بفرمايید که درباره مفهوم تروریسم تحفظ می‌دهید! که هم از وزارت خارجه و هم از شما بعید است از ماده ۱۹ کنوانسیون ۱۹۶۹ وین بی‌اطلاع باشید! مطابق این ماده از کنوانسیون وین که به قانون اساسی معاهدات شهرت دارد «حق تحفظ یا شرط - Reservation» در یک معاهده بین‌المللی فقط هنگامی قابل پذیرش است که با روح و هدف معاهده ناسازگار نباشد، موضوع CFT مقابله با تامین مالی تروریسم، قطع منابع مالی و مراکز پشتیبان گروه‌های تروریستی است.

بنابراین وقتی شرط ما آن است که تعریف کنوانسیون درباره تروریسم و مصداق گروه‌های تروریستی را نمی‌پذیریم، این شرط، به‌زعم آنان با موضوع کنوانسیون مغایرت داشته و قابل پذیرش نیست. علاوه بر این، مدیریت FATF به صراحت اعلام کرده است که شرط و تحفظ ایران را درباره مصادیق تروریسم نمی‌پذیرد و در بند دوم از شرایط ۹گانه خود آورده است که «منظور از مصادیق تروریست همان قطعنامه‌های سازمان ملل است و از ایران خواسته است اموال و دارايي‌های آنها را شناسایی و بلوکه کند و از انجام تراکنش‌های مالی توسط آنان خودداری ورزد»! جنابعالی سالیان دراز در وزارت خارجه مسئولیت داشته‌اید و بسیار تعجب‌آور است که از این موارد که الفبای حقوق بین‌الملل است بی‌خبر باشید!

حالا بفرمایید کسانی که اصرار بر تصویب CFT دارند کشور را در مقابل دشمنانش خلع سلاح کرده و برباد می‌دهند یا آنانی که تصویب آن را فاجعه‌آمیز می‌دانند؟!

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 34
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:18 - 1397/08/27
تا الان که تو در خط آمریکا و اسراعیل بودی. و آنها هم متنفرند که ایران آنرا امضا کند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۷
اقای شریعتمداری cftاگر تصویب نشود منافع شماودوستانتان پا برجاست
Iran, Islamic Republic of
08:21 - 1397/08/27
شریعتمداری جان من هم اگر پولم از پارو بالا میرفت و دغدغه نون و آب و مسکن نداشتم. از لزوم مبارزه با آمریکا و رد لوایح استبدادی چهارگانه سخن میگفتم، شما کارایی که انجام دادی تا حالا مردم رو در نظر گرفتی؟ ما مردم میخوایم این تصویب بشه تا منافع شما از بین بره، ما زندانی شما نیستیم شریعتمداری که هر چی خواستی به ما دیکته کنی،ما مردم هستیم و تصویب این لوایح اصلا به ضرر ما نیست.
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۷
من به عنوان یکی از مردم تکذیب می کنم.شما هم لطف کن بیشتر از کوپنت حرف نزن و خودتو وکیل وصی مردم جا نزن.مردم خودشون زبون دادن
Hudson
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۷
بی نام جان، تو هم فکر کنم از شریعتمداری پول میگیری هر جا حرفاش منتشر شد ازش طرفداری کنی، به پاسخ هایی که میدی دقت کن، جدای از بحث تصویب یا عدم تصویب این لوایح، چرا مخالفان و موافقان این طرح با مردم صادق نيستند چرا همه چیز رو پنهان میکنن، تا حالا در مورد این موضوع هيچ كس نگفته که چی هست همه یا میگن ما موافقیم یا مخالف،باید از این جور موارد ترسید.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۱
من موافق لوایح هستم
Iran, Islamic Republic of
08:29 - 1397/08/27
اقای شریعت مداری ایا تو یا بچه هات رفتین برای مدافع به قول خودتون مدافع حرمذایا رفتی,,,,,,یا فقط به چاپیدن جیب ملت بد بخت هستین,,,,,,اگه حرف نزنی نمیگن لالی
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۷
اصلا به تو ربطی نداره.تو خودت وقتی نشستی یه گوشه و
گوشیتو گرفتی دستت و اینترنت بازی می کنی حق نداری راجع به مدافع حرف بودن یا نبودن دیگران صحبت کنی.اگر هم در مورد چاپیده شدن جیبت مدرکی داری رو کن وگرنه حرف مفت نزن و مزخرف تفت نده
Iran, Islamic Republic of
08:42 - 1397/08/27
مخالفان این لایحه فقط به فکر منافع شخصی خودشان هستند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۷
موافقان این لایحه فقط به فکر فروش کشور هستند.
Iran, Islamic Republic of
08:47 - 1397/08/27
استدلال شریعت مداری فقط بدرد خودش و دورو وریهای مثل خودش میخوره ، آقای شریعت مداری میتونی بگی چند کشور این معاهده را پذیرفته اند ؟
و اینکه شبکه های تروریستی بین المللی از کجا و به چه صورت تامین مالی میشوند ؟
کمی فکر کنی متوجه سوال من خواهی شد ، مطمئنا پاسخ شما جواب ابهامات خودتان را میدهد .
Iran, Islamic Republic of
08:54 - 1397/08/27
واقعا اگر در بین سیاستمداران دونفر مثل حاج حسین شریعتمداری داشتیم ایران گلستان می شد اما افسادطلبان بخاطر افشاگری ایشان همیشه بدنبال تخریب ایشان هستند که البته موفق نخواهند شد.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۷
البته برای خراب کردن همین یکنفر هم کافیست
Iran, Islamic Republic of
09:22 - 1397/08/27
کیهان عامل اصلی تخریب اذهان عمومی ودو قطبی شدن کشور
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
احسنت بهترین حرف ممکن.. یک روزی در مورد کیهان همه چیز روشن خواهد شد
Iran, Islamic Republic of
09:30 - 1397/08/27
تمام کشور های جهان به جز ایران و کره شمالی !!!!! جزو این کنوانسیون هستند .
حتی کشور های دوست ایران مانند لبنان سوریه عراق یمن افغانستان و . . . . جزو این کنوانسیون هستند. حتی حزب الله لبنان که آمریکا آن را گروه تروریستی می داند هم مخالفتی ازش شنیده نشده است.
پس چرا توی ایران !!!؟؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۹
بحث ایران وایرانی وموقعیتش باکل دنیامتفاوته ـ شمااکه میگی تمام کشورها امضاش کردن اگه ممکنه مستنداسم دوسه تاشونو ببر ـ
Germany
10:31 - 1397/08/27
مملکت شده فقط بگم بگم .نه اقا شریعتمداری کل دنیا نمیدونند این قوانین چیه فقط شما و دوستان میدونید
Iran, Islamic Republic of
10:37 - 1397/08/27
یا حضرت عباس بازشروع کرد..
Iran, Islamic Republic of
10:52 - 1397/08/27
ازدست این اصلاح طلبان ادم یادننگ اورقاجاریه میندازن وطن وهم وطن فروشهای خاین خودشون عقل کل میدانن وخاک عالم توسرشون واصلوگرایان بایدساکت نشن واین گناه کمی نیست
Iran, Islamic Republic of
11:18 - 1397/08/27
ایران با وجود شریعتمداری گلستان نمی شد جهنم میشد. البته برای خود شریعتمداری و امثالش گلستان میشد و برای مردم جهنم میشد.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
معلوم دانشگاه آزادی نیستی
Iran, Islamic Republic of
11:21 - 1397/08/27
حتما معنیش را میدونسته که نظر داده. شریعتمداری داره به مردم هم توهین میکنه چون اکثریت مردم موافق سی اف تی هستندو در ضمن معنیش را هم میدونندجهت اطلاع اگر میخوای بگی مگر مردم معنیش را میدونند.
Iran, Islamic Republic of
11:36 - 1397/08/27
یکی از برهم زنندگان نظم در ایران شریعتمداری هست که تفرقه افکنی میکنه.
Iran, Islamic Republic of
13:34 - 1397/08/27
فقط تومیدانی حسین عزیز
Iran, Islamic Republic of
16:06 - 1397/08/27
آقای شریعتمداری مردم ازتوبهترمیدونن اینقدخودتو ازدیگران داناتروآگاهترجلوه نده آنهایی که فکرمیکنن همه چیزرامیدانند ازهمه نادانترن
Iran, Islamic Republic of
22:03 - 1397/08/27
اصلا تو چکاره این مملکتی؟؟؟
...
Iran, Islamic Republic of
22:04 - 1397/08/27
خدا شاهده چه بخواهیم یا نه چه خوشتان بیاید یا نه ولی امثال شریعتمداری به نظرم دقیق تحلیل میکنن و اینکه برا بعضی سنگینه چون بیشتر مردم تحلیل ضعیف دارن در برجام دقیقا امثال شر یعتمداری و کیهان مثل شنا در خلاف آب میکردن و همه مسخره کردن ولی آخر حرف اینا درست در آمد
Iran, Islamic Republic of
22:05 - 1397/08/27
دقیقا درست میگه البته با دیدن عاقبت برجام و درست بودن نظر امثال کیهان فهمیدم بر خلاف اکثر سیاسیون این آقا دقیق میزنه به هدف
Iran, Islamic Republic of
22:05 - 1397/08/27
دقیقا درست میگه البته با دیدن عاقبت برجام و درست بودن نظر امثال کیهان فهمیدم بر خلاف اکثر سیاسیون این آقا دقیق میزنه به هدف
Iran, Islamic Republic of
01:10 - 1397/08/28
راست میگی کاندید نمایندگی بشو. فقط نوی اسرائیل می ری مجلس
Iran, Islamic Republic of
19:56 - 1397/08/28
کی به شما اجازه داده بفرمایید اکثر مردم موافقcftهستند تو فقط حق داری از جانب خودت حرف بزنی توکه به شریعتمداری انتقاد میکنی که از جانب مردم حرف میزنه پس تو هم بجای مردم حرف نزن
Iran, Islamic Republic of
22:22 - 1397/09/03
سخنگوی وزارت خارجه آقای قاسمی؛ صراحتٵ افاضات آقای صدر را به نوعی غلو آمیز تعبیر فرموده که احیانٵ به درستی بیان نشده(در حقیقت به درستی فهمیده نشده)
حالا میشه فهمیده زمانیکه در وزارت خارجه بودند با این فهم و درک الکن و نابجا چگونه از منافع ملی کشور حمایت میکردند؟!
اگر همکاران دیگه ایشان هم مثل ایشان باشند، وامسیبتا ....
United Arab Emirates
15:23 - 1397/09/05
عامل عقب ماندگی و نابودی ملت ایران و دشمن شماره یک ملت ایران نه امریکا و نه اسراییل است بلکه تو و امثال تو .که با حرفهای احمقانه عصر حجری جامعه رو به پرتگاه نابودی سوق دادی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج